مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

دانشجویان بین المللی معمولا مدت زمان زیادی که برای اخذ پذیرش از کالج و دانشگاه در آمریکا لازم است را جدی نمی گیرند. شما می توانید با دانستن این موضوع و برنامه ریزی دقیق مشکلی در زمان بندی و شروع تحصیلتان نداشته باشید.

زمانی که برنامه ریزی خود را انجام می دهید این نکته را در خاطر داشته باشید که هرچه سریع تر فرآیند اخذ پذیرش خود را شروع کنید، استرس شما کمتر خواهد بود. شما باید زمان کافی به خود بدهید تا بتوانید بهترین دانشگاه و برنامه ی تحصیلی را انتخاب کنید تا شما را به اهدافتان برساند، بعد از انتخاب دانشگاه یا کالج مورد نظرتان، قدم بعدی این است که آخرین زمان برای ارسال اپلیکیشنتان را بدانید، که گاهی این زمان تا ده ماه قبل از شروع ترم است.

این نکته برای رشته ها و دانشگاهی که درخواست زیاد دارند و پذیرش در آن رقابتی است بسیار مهم است، زیرا گاهی فرآیند بررسی و اتخاذ تصمیم بسیار زمان بر است. دانشگاه از شما می خواهد که در یک متن انگیزه ی خود از انتخاب رشته و دانشگاه را بگویید و از اساتید دانشگاهی خود نامه ایی را ارائه بدهید که درباره ی شما و شخصیت آکادمیکتان توضیح دهند. حتی اگر انتخاب شما رشته ایی نه چندان پرطرفدار باشد، باز هم پیشنهاد ما به شما این است که هرچه سریعتر برای اخذ پذیرش درخواست دهید. وب سایت دانشگاه و سایت های آکادمیک برای شما دسترسی آسان به مدارکی که برای پذیرش لازم دارید را فراهم می کنند اما این نکته را به خاطر بسپارید که  آماده کردن توصیه نامه، مدارک تحصیلی و ترجمه ی آنها و شرکت در آزمونی مشخص را باید قبل از آخرین مهلت ارسال مدارک انجام داده و برای دانشگاه ارسال کنید. 

جدول زمان بندی

این جدول زمان بندی به شما کمک می کند تا مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا را به ترتیب داشته باشید تا بدانید از کجا باید شروع کنید و چقدر زمان دارید و قدم بعدی شما برای تحصیل در آمریکا کدام است. پیشنهاد ما به شما این است که این برنامه ریزی را از 18 ماه قبل از شروع ترم آغاز کنید. اما اگر زمان ندارید نگران نباشید، می توانید بعضی از قدم ها را سریع تر بردارید یا حتی مشاورین ما این قدم ها را برای شما بردارند.

آزمونهای استاندارد

اکثر دانشگاه و کالج های آمریکا از شما می خواهند تا دریک یا بیشتر از یکی از آزمونهای بین المللی شرکت کنید. این آزمون ها را می توان مخلوطی از الفبا نام برد: SAT، ACT، GRE، MCAT، LSAT، TOEFL، IELTS.

ارزیابی مدارک

برنامه ی تحصیلی مدارس در کشورهای مختلف متفاوت است، نه تنها از نظر زبانی حتی از نظر محتوا و تمارین. اکثر مدارس دانشجویان از سراسر دنیا را می پذیرند اما از شما می خواهند که مدارک رسمی تحصیل خود و ترجمه ی آن را ارائه بدهید، در اینجا صحبت از ارزیابی مدرک می شود. ممکن است از شما خواسته شود تا چارت آموزشی کشورتان و مدارک تحصیل خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و برای انستیتو مورد نظر ارسال کنید.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

محل اقامت در آمریکا هنگام تحصیل
محل اقامت در آمریکا هنگام تحصیل

زمانی که تصمیم میگیرید در آمریکا مشغول به تحصیل شوید گزینه های مختلفی برای زندگی و محل اقامت برای شما وجود دارد که در این مقاله این موارد را بررسی می کنیم ...

بیشتر بخوانید
مهاجرت تحصیلی به آمریکا همراه با خانواده
مهاجرت تحصیلی به آمریکا همراه با خانواده

شما می توانید به همراه خانواده ی خود برای تحصیل به آمریکا بیایید، اما باید مقررات ضوابط خاصی را در نظر بگیرید و فرم های مربوط را تکمیل کنید. ...

بیشتر بخوانید
کار در حین تحصیل در آمریکا
کار در حین تحصیل در آمریکا

با برنامه ی work/study می توانید در حین تحصیل در امریکا کار کنید، و اگر دانشجوی مقطع ارشد باشید فرصت های شغلی بسیار خوبی خواهید داشت ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: