ایتالیا همواره یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب در میان دانشجویان بین المللی بوده است. پذیرش آسان و تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و امکان استفاده از بورسیه های دولتی، موجب شده تا تحصیل در ایتالیا به یکی از گزینه های ایده آل برای دانشجویان تبدیل شود.

مزایای تحصیل در ایتالیا

از مزایای تحصیل در ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تحصیل در دانشگاه های برتر اروپا و جهان
  • امکان استفاده از بورسیه های دولتی
  • هزینه های اندک زندگی و تحصیل در ایتالیا
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
  • اجازه کار حین تحصیل
  • اجازه کار پس از فارغ التحصیلی
همین حالا شرایط خود را برای تحصیل در ایتالیا بررسی کنید:
تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت رزرو مشاوره حضوری مشاوره تلفنی رایگان
در تلگرام، ما را دنبال کنید

در گروه تلگرامی موسسه مهاجرتی زنگنه شما می توانید سوالات خود را با کارشناسان مهاجرتی که در این گروه هستند مطرح و بصورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید، همچنین با عضویت در کانال موسسه مهاجرتی زنگنه از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید. آنچه شما نیاز دارید ما برای شما فراهم آورده ایم.

عضویت در گروه تلگرامی عضویت در کانال تلگرامی
تلگرام موسسه زنگنه

نظام آموزشی در ایتالیا

سیستم آموزشی در ایتالیا به 5 سطح اصلی تقسیم می شود؛ پیش دبستان، دبستان، دبیرستان سطح اول، دبیرستان سطح دوم و دانشگاه. مدارس در ایتالیا، عموماً از کیفیت بالایی برخوردارند و در برخی موارد، مدارس دولتی بهتر از مدارس خصوصی عمل می‌کنند. سیستم آموزش دولتی برای همه کودکانی که ساکن ایتالیا هستند، فارغ از ملیت آن ها، رایگان است. تحصیل در مدرسه از سن 6 تا 16 سالگی الزامی است و تحصیل اجباری به سه سطح ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم تقسیم می شود.

در جدول زیر، سطوح آموزشی در ایتالیا و سنین مربوط به آن ها ارائه شده است.

سطوح آموزشی ایتالیا
سطح مدرسه معادل ایتالیایی آن سن
پیش دبستانی یا مهدکودک Scuola dell’infanzia 3-6
دبستان Scuola primaria 6-11
متوسطه اول Scuola secondaria di primo
grado scuola secondaria di
secondo grado
11-14
متوسطه دوم Formazione professionale 14-19
کارشناسی Laurea 19+
کارشناسی ارشد Laurea magistrale 19+
دکتری Dottorato di recerca 19+

تحصیل کارشناسی در ایتالیا

طول دوره تحصیل کارشناسی در ایتالیا 3 تا 4 سال است. تحصیل کارشناسی در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است و تقریبا همه ی رشته ها آموزش های خود را به هر دو زبان ارائه داده اند. در صورتی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا دارید، باید دارای مدرک IELTS 6 باشید و در صورتی که تمایل به تحصیل به زبان ایتالیایی دارید باید حتما مدرک B2 ایتالیایی را دریافت کنید.

سن شما باید کمتر از 30 سال باشد و داوطلبان با سن زیر 28 سال، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش دارند. در صورتی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا، با مدرک دیپلم اقدام به دریافت پذیرش کرده اید معدل دیپلم شما باید بالای 15 باشد.

تحصیل کارشناسی در ایتالیا اغلب رایگان است و دانشگاه ها شهریه دریافت نمی کنند اما هزینه ثبت نام دانشگاه حدود 200 تا 300 یورو در سال است که این مبلغ با توجه به نوع رشته و دانشگاه انتخابی تا 1000 یورو افزایش پیدا میکند.

تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا

طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا معمولا 3 یا 4 ترم است و سال تحصیلی از ماه سپتامبر اغاز می شود. در صورتی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا دارید، باید دارای مدرک IELTS 6 باشید و در صورتی که تمایل به تحصیل به زبان ایتالیایی دارید باید حتما مدرک B2 ایتالیایی را دریافت کنید.

متقاضیان تا سن 32 سالگی می توانند برای دریافت پذیرش و ویزای دانشجویی کارشناسی ارشد ایتالیا اقدام کنند. اگر سن شما از 32 سال گذشته است و قصد تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا را دارید نهایتا تا 38 سال می توانید با ارائه مداک کاراموزی و سابقه کاری مرتبط و مدرک زبان، گپ تحصیلی خود را کاور کنید.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

تحصیل دکترا در ایتالیا

با توجه به ظرفیت پذیرش محدود در مقطع دکترا، رزومه افراد در اخذ پذیرش بسیار تاثیرگذار خواهد بود. تحصیل دکترا در ایتالیا بین 3 تا 4 سال زمان می بود و دانشجویان در این مقطع باید به صورت مستقیم با استاد راهنمای خود در ارتباط باشند. در مقطع دکترا ایتالیا، آموزش های تخصصی در زمینه رشته تحصیلی و دوره های تحقیقاتی برگزار می شود. دانشجویان مقطع دکتری با ارائه پایان نامه ای بر اساس تحقیقات خود و دفاع از آن، می توانند مدرک خود را دریافت کنند.

هزینه تحصیل دکترا در ایتالیا به دانشگاه و رشته ی افراد بر میگردد و بسته به آن بین 125 یورو تا 21000 یورو در سال محاسبه شده است. دانشگاه های خصوصی هزینه ی بیشتری نسبت به دانشگاه های دولتی دریافت می کنند.

در بسیاری از رشته ها تحصیل دکترا در ایتالیا یک شغل محسوب می شود و دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه تحصیلی به ارزش 11000 یورو به کار حین تحصیل بپردازند و حقوق مناسبی دریافت کنند.

بورسیه استانی ایتالیا

بورسیه استانی ایتالیا توسط محل تحصیل دانشجو در ایتالیا پرداخت می شود و به دانشجویانی تعلق می گیرد که توانایی پرداخت شهریه یا زندگی در ایتالیا را ندارند.

مبلغ بورسیه استانی ایتالیا 5200 یورو وجه نقد به علاوه 70درصد تخفیف خدمات سلف و خوابگاه و کارت تردد است. دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه نیستند در بعضی شهرها در صورتی که خوابگاه به دانشجو تعلق بگیرد، به طور خودکار از مبلغ بورسیه کم شده و 2500 تا 3000 یورو به دانشجو پرداخت می گردد.

این بورسیه به تمامی رشته ها و مقطع تحصیلی در ایتالیا تعلق می گیرد.

اعتبار دانشگاه های ایتالیا در جهان

درمجموع ٣٠ دانشگاه در ایتالیا در حضور دارند که از این تعداد ١٢ دانشگاه به ۵٠٠ دانشگاه برتر جهان راه پیدا می‌کنند. پنج دانشگاه برتر عبارت‌اند از: Politecnico di Milano با بالاترین رتبه در دانشگاه ایتالیا با ۱۴۹ام در جهان، به‌ویژه برای دوره‌های هنری و مهندسی خود رتبه خوبی دارد و دارای جایگاهی در ۲۰ رتبه برتر دانشگاه‌های جهان براساس QS برای رشته‌های هنر و طراحی (ششم)، مدنی و مهندسی سازه (هفتم)، معماری (هفتم)، مهندسی مکانیک (نهم) و مهندسی برق (مشترک هفدهم) است.

در جدول زیر اسامی 10 دانشگاه برتر ایتالیا را مشاهده می کنید:

دانشگاه های برتر ایتالیا 2022
دانشگاه شهر رتبه در کشور رتبه در جهان
دانشگاه بولونیا بولونیا 1 172
Sapienza University of Rome رم 2= 197=
Scuola Normale Superiore di Pisa پیزا 2= 197=
University of Padua Sant’Anna
School of Advanced Studies – Pisa
پادوا 4= 201-250
Vita-Salute San Raffaele University میلان 4= 201-250
University of Milan میلان 4= 201-250
University of Milan Bicocca میلان 7= 301-350
University of Rome II – Tor Vergata رم 7= 301-350
University of Pavia پاویا 10= 351-400
Politecnico di Milano میلان 10= 351-400
در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج آخرین اخبار مهاجرتی
اینستاگرام موسسه زنگنه

اعتبار دانشگاه های ایتالیا در ایران

هرساله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در تابستان به روز می شوند و دانشجویان می توانند دانشگاه های مورد تایید کشور مقصدشان را بشناسند، لازم به ذکر است که ورودی های دانشگاه از سپتامبر سال 2021 تا قبل از سپتامبر 2022 جز گروه دانشگاه های مورد تایید هستند. وزارت علوم، مدرکِ 64 دانشگاه و وزارت بهداشت مدرکِ 41 دانشگاه این کشور را به عنوان دانشگاه های مورد تائید اعلام کرده است.

پرسش های معمول شما

دوره های پزشکی و داروسازی در کشور ایتالیا معمولا دوره های پنج ساله هستند که شامل 3 سال دوره تحصیل در محیط دانشگاه و 2 سال کارآموزی در محیط بیمارستانی می شود.

همه افرادی که در کشور ایتالیا به تحصیل در کلیه رشته های پزشکی مشغول می شوند، باید در دوره های کارآموزی که بخشی از دوره تحصیلی آنهاست شرکت داشته باشند.

افرادی که قصد تحصیل پزشکی و داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی را دارد، شرکت در آزمون IMAT برای او اجباری خواهد بود. البته تحصیل در این رشته ها به زبان انگلیسی به شدت رقابتی تر است.

افرادی که قصد ورود به رشته های پزشکی در کشور ایتالیا را دارند، باید در آزمون ورودی شرکت کنند. البته رشته داروسازی فاقد آزمون ورودی سراسری است و تنها آزمون های داخلی در این کشور برگزار می شود.

بالاترین نرخ تعیین شده در دانشگاه های دولتی این کشور 5700€ (یورو) در سال است.

برخی از دانشگاه های ایتالیا این امکان را در اختیار متقاضیان قرار داده اند تا به زبان انگلیسی در ایتالیا تحصیل کنند.

تمامی دانشگاه های دولتی ایتالیا در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت قرار دارند.

4 سال به طول خواهد انجامید.

برای تحصیل داروسازی در ایتالیا نیازی به شرکت در آزمون های سراسری نیست اما دانشگاه های برتر آزمون های داخلی برگزار می کنند.

رشته تحصیلی افراد خللی در اجازه کار آن ها به عنوان دانشجو ایجاد نمی کند و دانشجویان رشته دندانپزشکی نیز می توانند در ایتالیا به صورت نیمه وقت کار کنند.

5 سال به طول خواهد انجامید.

متقاضیان تحصیل در این رشته به زبان ایتالیایی باید در آزمون آلفا تست شرکت کنند.

هزینه تحصیل در مقطع دکتری در ایتالیا تنوع بسیار زیادی دارد در حالی که برخی از رشته ها به صورت رایگان ارائه می شوند، هزینه تحصیل در برخی از رشته ها در حدود 22000€ (یورو) در سال است.

تنها دانشجویان مقطع دکترا در دانشگاه های دولتی این کشور امکان استفاده از بورسیه تحصیلی را خواهند داشت.

دانشجویان مقطع دکترا در ایتالیا این فرصت را خواهند داشت که در برخی از موارد تا سقف 30 ساعت در هفته در ایتالیا کار کنند.

با توجه به اینکه گواهی تمکن مالی تنها بخشی از هزینه های زندگی فرد را پوشش می دهد، متقاضی دریافت ویزای تحصیلی باید گواهی تمکن مالی خود را مطابق با درخواست سفارت ارائه کند.

افرادی که در مقطع دکتری در ایتالیا تحصیل می کنند این فرصت را خواهند داشت تا از کمک هزینه های مالی استفاده کنند و در این صورت نیازی به کار ضمن تحصیل نداشته باشند.

تحصیل دکتری در کشور ایتالیا حداقل 3 سال به طول خواهد انجامید اما در برخی از موارد دوره دکتری ممکن است تا 5 سال نیز به طول بیانجامد.

هیچ تضمینی برای دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا وجود ندارد و شرایط اقتصادی افراد در سال اول تحصیل و همچنین تعداد واحدهایی که با موفقیت به پایان رسانده شده اند مهم ترین نقش را در دریافت بورسیه تحصیلی ایفا می کنند.

با توجه به اینکه بسیاری از افراد پس از دریافت بورسیه تحصیلی از ادامه تحصیل انصراف می دهند، در بسیاری از موارد دانشجویان در سال اول تحصیل خود امکان استفاده از بورسیه تحصیلی را پیدا نمی کنند و بورسیه تحصیلی سال اول و دوم در دومین سال تحصیل به آن ها پرداخت می شود.

با توجه به میزان دریافتی به صورت نقد و هزینه های زندگی در ایتالیا می توان گفت که به کمک بورسیه تحصیلی، هر فرد در ایتالیا می تواند بدون نیاز به سرمایه اولیه حداکثر تا 6 ماه هزینه زندگی خود را پوشش دهد.

بورسیه تحصیلی ایتالیا، پوشش دهنده شهریه دانشگاه و هزینه های مربوط به خوابگاه دانشجویان است. علاوه بر موارد ذکر شده دانشجویان می توانند مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیلی نیز دریافت کنند.

تمام دانشجویان بین المللی که نشان دهند توانایی مالی کافی برای تحصیل در ایتالیا را ندارند، می توانند از بورسیه تحصیلی این کشور که از آن به عنوان بورسیه تحصیلی استانی یاد می شود استفاده کنند.

برخی از رشته های تحصیلی در کشور ایتالیا با زبان انگلیسی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند اما برخی از دروس آن ها به زبان ایتالیایی ارائه می شود یا در برخی از رشته ها، تحصیل از سال دوم تنها به زبان ایتالیایی ممکن می شود.

زبان تحصیلی افراد نقشی در بورسیه تحصیلی آن ها نخواهد داشت و دانشجویان به هر زبانی که تحصیل کنند، بسته به شرایط خود می توانند از بورسیه تحصیلی ایتالیا استفاده کنند.

تحصیل به زبان انگلیسی و یا ایتالیایی، هزینه ای یکسان دارد و افراد نیازی به پرداخت هزینه های اضافه در این رابطه ندارند. هزینه تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی در حدود 1800€ تا 5000€ (یورو) در سال است.

افرادی که قصد تحصیل در ایتالیا به زبان انگلیسی را دارند، می توانند در مقاطع مختلف تحصیلی پذیرش دریافت کنند اما اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ساده تر است.

به صورت کلی نمی توان از کار نیمه وقت به عنوان یک سابقه کاری یاد کرد اما افرادی که کار مرتبط با بیمه داشته باشند، می توانند به ازای هر سال، 6 ماه سابقه کار دریافت کنند.

شهروندان خارجی در کشور ایتالیا تنها در صورتی موفق به دریافت اجازه کار تمام وقت در ایتالیا خواهند شد که ویزای کاری دریافت کرده باشند.

درآمد مشخصی در رابطه با کار ضمن تحصیل در کشور ایتالیا وجود ندارد اما می توان چنین بیان کرد که به طور متوسط هر نیروی کار، برای کار ساعتی در ایتالیا بین 5€ تا 15€ (یورو) درآمد خواهد داشت.

بر اساس قوانین کشور ایتالیا، دانشجویان غیر اروپایی در کشور ایتالیا می توانند به مدت 20 ساعت در طول هفته به صورت قانونی کار کنند.

زمانی که فرد با سن مناسب از دانشگاه های کشور ایتالیا فارغ التحصیل شود، طبیعی است که شانس بسیار بیشتری برای کاریابی در این کشور خواهد داشت.

سن افراد در دریافت بورسیه تحصیلی نقشی ندارد و عوامل دیگری در این پروسه دخیل هستند.

افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا را دارند باید قبل از 35 سالگی برای اخذ پذیرش اقدام کنند.

می توان گفت که حداکثر سن برای تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا 26 سال است.

هیچ محدودیت سنی به صورت قانونی برای تحصیل در ایتالیا وجود ندارد اما سفارت ایتالیا محدودیت هایی را در این زمینه در نظر گرفته است.

در حال حاضر این امکان برای ایرانیان وجود ندارد.

می توان گفت که همه دانشگاه های دولتی ایتالیا مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند.

افراد در طول دوره تحصیل خود می توانند در خوابگاه های دانشجویی ایتالیا اقامت داشته باشند اما خوابگاه های دانشجویی در بسیاری از موارد در تعطیلات بین دو ترم تعطیل هستند.

مبلغ اجاره خوابگاه از مبلغ مشخص شده دانشجویان کم خواهد شد.

دانشجویان ایتالیایی و غیر ایتالیایی امکان استفاده از خوابگاه های دانشجویی این کشور را خواهند داشت.

دانشجویان خارجی می توانند تا یک سال پس از دوره تحصیل خود جهت کاریابی در ایتالیا بمانند.

متقاضیان دستیابی به این هدف می توانند به راحتی در محل تحصیل خود ادامه تحصیل دهند و اقامت خود در این کشور را تمدید کنند.

تحصیل به هیچ عنوان نمی تواند ضامن اخذ اقامت ایتالیا شود. افراد برای اخذ اقامت دائم ایتالیا باید در این کشور کار کنند.

بسته به مقطع تحصیلی متقاضیان به حداقل مدرک زیان انگلیسی در سطح 6 آیلتس یا B1 زبان ایتالیایی نیاز خواهند داشت.

تا چندی پیش ایتالیا پس از گذشت یکسال از اقامت افراد، به آنها اجازه اخذ ویزای همراه برای خانواده را صادر میشد اما در حال حاضر دسترسی به این فرصت برای ایرانیان به شدت دشوار است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا در حدود 3500€ تا 6000€ (یورو) در طول یک سال تحصیلی است.

اعزام دانشجو به ایتالیا می تواند 5 تا 10 ماه به طول بیانجامد.

تحصیل کارشناسی در کشور ایتالیا 3 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکتری حداقل 3 سال به طول خواهد انجامید. طول دوره تحصیل در رشته های پزشکی نیز حداقل 5 ساله است.

هر دانشجو در کشور ایتالیا بسته به سبک زندگی و همچنین شهر محل زندگی خود، ماهانه به 800€ تا 1200€ (یورو) نیاز خواهد داشت.

همه متقاضیان غیر اروپایی برای تحصیل در کشور ایتالیا موظف به پرداخت شهریه دانشگاه خود هستند اما با توجه به امکان استفاده از بورسیه تحصیلی، می توان تحصیل در ایتالیا را رایگان ارزیابی کرد.

دانشجویانی که در ماه ژانویه تحصیلات خود را در ایتالیا آغاز می کنند، امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا را نخواهند داشت. علاوه بر این امکان اخذ پذیرش در تمامی رشته ها نیز برای متقاضیان با محدودیت همراه است.

دانشگاه های ایتالیا بسته به شرایط خود تاریخ های متفاوتی را برای اخذ پذیرش معرفی کرده اند اما می توان گفت که اولین دوره پذیرش در سال تحصیلی از ژانویه شروع و تا ماه می به طول خواهد انجامید.

همه افرادی که در کشور ایتالیا و در دوره های بیش از 6 ماهه شرکت می کنند، اجازه خواهند داشت تا به صورت نیمه وقت در این کشور مشغول به کار شوند.

مقالات پر بازدید

بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا
بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا

بورسیه استانی یا بورسیه جهان سوم ایتالیا (DIRITTO ALLO STUDIO UNIVERSITARIO) یا به‌اختصار DSU یکی از دلایل مهم و شاید اصلی محبوبیت تحصیل در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی است. این بورسیه یکی از بورسیه‌های دولتی معروف ایتالیاست و به دانشجویانی تعلق می‌گی ...

بیشتر بخوانید
تحصیل گرافیک در ایتالیا
تحصیل گرافیک در ایتالیا

طراحی گرافیک رشته‌ای مرتبط با تبلیغات و برندسازی است که فارغ‌التحصیلان آن با طراحی لوگوها و برندها به محصولات مختلف رومزه و تجاری هویت بصری می‌دهند. در زندگی روزمره‌، نمونه‌های طراحی گرافیکی بسیاری مثل تصاویر، شکل‌ها، پوسترها، بسته‌بندی‌ها، کتاب و وبگاه‌ها ...

بیشتر بخوانید
کارت منسا چیست؟
کارت منسا چیست؟

منسا همان کافه‌تریا یا سلف دانشجویی است و دانشجویان با داشتن کارت منسا می‌توانند در وعده‌های ناهار و شام از سینی‌های بزرگ غذایی با پرداخت هزینه‌ای ناچیز استفاده کنند. گفتنی است دانشجویان با در دست داشتن کارت منسا می‌توانند در رستوران‌های طرف قرارداد با منس ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه بولونیا ایتالیا
دانشگاه بولونیا ایتالیا

اگر به تحصیل در ایتالیا علاقه‌مندید، خوب است اطلاعاتی در مورد دانشگاه‌های این کشور به دست آورید. یکی از معروف‌ترین دانشگاه های ایتالیا، دانشگاه بولونیا است. در این مقاله اطلاعاتی درباره تحصیل در دانشگاه بولونیا، شهریه دانشگاه بولونیا، دانشکده ها، دپارتمان ...

بیشتر بخوانید
باز کردن حساب بانکی در ایتالیا
باز کردن حساب بانکی در ایتالیا

مدیریت منابع مالی در ایتالیا، می‌تواند مسیری پُر پیچ و خم باشد. در این مقاله، با بخش بانکی ایتالیا آشنا می‌شوید که بانک‌های ملی بسیاری را در خود جای داده، اما از تعداد اندکی بانک‌های بین‌المللی برخوردار است. شما همچنین باید برای نرخ نسبتاً بالای مالیات در ...

بیشتر بخوانید
کارشناسی ارشد مدیریت در ایتالیا
کارشناسی ارشد مدیریت در ایتالیا

ر اینجا به ارائه امتیاز شهر میلان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در ایتالیا و به طور خاص در دانشگاه کاتولیک ساکرو کور معروف به دانشگاه کاتولیک میلان (Università Cattolica del Sacro Cuore) می‌پردازیم. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی
تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

ایتالیا یکی از محبوب‌ترین کشورها در بین دانشجویان بین‌المللی و به طور خاص دانشجویان ایرانی است. از مزایای تحصیل در ایتالیا، می‌توان به سطح بالای دانشگاه‌های ایتالیا، پایین بودن هزینه تحصیل در ایتالیا و امکان استفاده از بورسیه استانی ایتالیا است. یکی از پرط ...

بیشتر بخوانید
آزمون TOLC
آزمون TOLC

از آنجا که آزمون تولک برای مقطع کارشناسی در ایتالیا می باشد، مباحث آموزشی در دوره ی دبیرستان در ایتالیا را شامل می شود. سوالات این آزمون براساس گروه رشته متفاوت هست و انتخاب سوال به صورت تصادفی هست، به این معنی که سوالات افراد مشابه نمی باشد. از شرکت‌کننده ...

بیشتر بخوانید
بورسیه های دولتی ایتالیا
بورسیه های دولتی ایتالیا

یکی از دغدغه‌های دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور تأمین هزینه تحصیل است. هزینه تحصیل در ایتالیا (شامل شهریه دانشگاه‌ها و هزینه زندگی دانشجویی) نسبتاً پایین است. با این حال دولت ایتالیا چندین نوع بورسیه به دانشجویان ایتالیایی و بین‌المللی که در ایتالیا ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا 2023
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا 2023

هرساله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در تابستان به روز می شوند و دانشجویان می توانند دانشگاه های مورد تایید کشور مقصدشان را بشناسند، لازم به ذکر است که ورودی های دانشگاه از سپتامبر سال 2022 تا قبل از سپتامبر 2023 جز گروه دانشگاه های مورد تای ...

بیشتر بخوانید
تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا 2023
تحصیل کارشناسی ارشد در ایتالیا 2023

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا تجربه ای است که تا پایان دوره تحصیلی و شغلی با شما خواهد ماند. شما این فرصت را خواهید داشت که در دانشگاه های تاریخی شرکت کنید، از تازه ترین تحقیقات بهره مند شوید و البته از فرصتی برای کشف یکی از زیباترین نقاط اروپا در ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا 2023
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ایتالیا 2023

بررسیهای کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندي معتبر بین المللی QS ،Times و Shanghai و عملکرد دانشگاهها، لیست دانشگاههاي خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودهای سال تحصیلی 2023-2024 در رشته هاي مرتبط با علوم پز ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: