امکان تحصیل رایگان، کیفیت بالای زندگی و امنیت از مهم ترین دلایل استقبال دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ است. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های برتر نروژ را دارند، با آماده سازی رزومه تحصیلی و مدرک زبان مورد نیاز، می توانند برای پذیرش تحصیلی نروژ اقدام کنند.

مزایای تحصیل در نروژ

از مزایای تحصیل در نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پاسپورت نروژ، جزء 5 پاسپورت برتر جهان است
 • امکان تحصیل رایگان
 • کیفیت زندگی بالا
 • کیفیت سیستم آموزشی
 • اجازه کار حین تحصیل و پس از فارغ التحصیلی
 • امنیت بالای کشور
 • دانشگاه هایی با اعتبار جهانی
همین حالا شرایط خود را برای تحصیل در نروژ بررسی کنید:
تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت رزرو مشاوره حضوری مشاوره تلفنی رایگان
در تلگرام، ما را دنبال کنید

در گروه تلگرامی موسسه مهاجرتی زنگنه شما می توانید سوالات خود را با کارشناسان مهاجرتی که در این گروه هستند مطرح و بصورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید، همچنین با عضویت در کانال موسسه مهاجرتی زنگنه از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید. آنچه شما نیاز دارید ما برای شما فراهم آورده ایم.

عضویت در گروه تلگرامی عضویت در کانال تلگرامی
تلگرام موسسه زنگنه

نظام آموزشی نروژ

مقاطع تحصیلی در نروژ متشکل از ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. تحصیل در نروژ از 6 تا 16 سالگی اجبار است و پس از هر شخص بنابر اختیارش وارد دوره های تحصیلات دانشگاهی خواهد شد.

زبان تحصیل در مدارس نروژ، نروژی است اما زبان های خارجی دیگری هم در برنامه آموزشی این کشور قرار دارد. سیستم آموزشی نروژ بسیار پیشرفته است و موسسات آموزشی این کشور اغلب معتبر هستند و همگی از سوی دولت اداره می شوند.

تحصیل کارشناسی در نروژ

دوره ی کارشناسی در نروژ، سه ساله است؛ این دوره به دو زبان انگلیسی و نروژی ارائه می شود. برای تحصیل کارشناسی در نروژ به زبان انگلیسی، آیلتس با حداقل نمره 5 یا معادل تافل آن نیاز است.

برای دریافت پذیرش کارشناسی از دانشگاه های نروژ حداقل معدل 15 برای دیپلم الزامی است. برای اخذ پذیرش نروژ دارا بودن یکی از دو شرایط زیر الزامی می باشد.

 • دیپلم 12 ساله همراه با یک سال تحصیل در دانشگاه
 • دیپلم 11 ساله همراه با یک فوق دیپلم (کاردانی)

اغلب دانشگاه های نروژ در مقطع کارشناسی آزمون ورودی ندارند، اما برای برخی رشته های حساس مانند پزشکی، آزمون ورودی در نظر گرفته شده است.

تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

دوره کارشناسی ارشد در نروژ 2 ساله است؛ این دوره به دو زبان انگلیسی و نروژی ارائه می شود. برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ به زبان انگلیسی، آیلتس با حداقل نمره 6 یا تافل 80-72 نیاز است. البته در بعضی دانشگاه ها گذراندن یک سال دوره ی زبان نروژی الزامی است که این دوره کاملا رایگان هست و هزینه ای از شما دریافت نمی شود.

رزومه تحصیلی قوی برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ مهم ترین اولویت محسوب می شود؛ با این وجود شرط پذیرش در دانشگاه های برتر نروژ در مقطع کارشناسی ارشد، کسب نمره ی قابل قبول در آزمون های ورودی است.

حداقل معدل کارشناسی 15 اعلام شده است و اگر دانشجویی معدلی پایین تر از این میزان داشته باشد شانس پذیرش کمی خواهد داشت.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

تحصیل دکترا در نروژ

تحصیل دکترا در نروژ یک شغل محسوب می شود و در این دوره به دانشجویان کمک هزینه تحصیلی یا فاند تعلق میگیرد. طول دوره ی دکترا در نروژ 3 سال است و امکان پذیرش مستقیم وجود ندارد؛ بنابراین داشتن مدرک کارشناسی ارشد الزامی است. متقاضیان برای ورود به مقطع دکترا در نروژ به مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 نیاز دارند.

یکی از شرایط مهم برای پذیرش دکترا در نروژ داشتن تز دکترای غیر تکراری و کاربردی است که باید توسط 3 استاد تایید شود.

هزینه تحصیل در نروژ

دانشجویانی که پذیرش تحصیلی از دانشگاه های نروژ دریافت کرده اند باید بدانند که تحصیل به زبان رسمی این کشور در دانشگاه های دولتی رایگان هست. با وجود سطح علمی بالای سیستم آموزشی نروژ، رزومه تحصیلی خود را تکمیل کنید و از شرایط مطلوب تحصیل در نروژ بهره ببرید.

اکثر دانشگاه های دولتی نروژ رایگان هستند و این برای هر سه مقطه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا صدق می کند. صرف نظر از اینکه کشور مبدا دانشجو عضو اتحادیه اروپا هست یا نه، تمامی دانشجویان باید هزینه اتحادیه دانشجویی را پرداخت کنند که هزینه ای بین 30 تا 60 یورو دارد.

دانشگاه های خصوصی که شهریه دریافت می کنند به شرح زیر خواهد بود:

 • کارشناسی: 9000-7000 یورو سالانه
 • کارشناسی ارشد: 19000-9000 یورو سالانه
 • دکترا: حدود 10 هزار کرون سالانه

دانشگاه هایی که در زیر نام برده شده هزینه ای به عنوان شهریه دریافت نمی کنند:

 • UIT دانشگاه قطب شمال نروژ
 • دانشگاه استاوانگر
 • دانشگاه جنوب شرقی نروژ
 • دانشکده معماری و طراحی اسلو

شرایط کار دانشجویی در نروژ

دانشجویانی که تابعیت کشور نروژ را ندارند، برای کار، نیاز به مجوز دارند. در مرحله ی اول در نظر داشته باشید که سیستم کاری نروژ بسیار دقیق و منظم است و دانشجویان نیز باید مانند سایر کارمندان مسیر کاری را درست پیش ببرند.

یکی از مشاغل خوبی که برای دانشجویان بین المللی در نروژ فراهم است، کار در دانشگاه است. دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند به صورت پاره وقت تدریس کنند و دانشجویان دکتر وارد بخش های پژوهشی شوند.

دانشجویان مقطع کارشناسی در نروژ 18 تا 20 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت. این میزان برای دانشجویان کارشناسی ارشد 20 ساعت و برای دانشجویان دکترا 25 ساعت در هفته، بسته به نوع رشته و شرایط کاری، می باشد. برخی از رشته های تحصیلی حساس بوده و به دانشجویان اجازه کار حین تحصیل را نمی دهد.

اعتبار دانشگاه های نروژ در جهان

نروژ دارای سیستم آموزشی با سطح علمی بالا می باشد؛ هر سال دانشجویان زیادی برای بهترین دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت می کنند. اعتبار مدرک دانشگاه های نروژ در جهان ثابت شده است.

نام دانشگاه استان رتبه در نروژ رتبه جهانی
دانشگاه اسلو اسلو 1 113
دانشگاه برگن برگن 2 194
دانشگاه علم و صنعت نروژ تروندهایم 3 360
دانشگاه ترومسو ترومسو 4 416
دانشگاه علوم زیستی اسلو 5 409
دانشگاه استاوانگر استاوانگر 6 1056
در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج آخرین اخبار مهاجرتی
اینستاگرام موسسه زنگنه

اعتبار دانشگاه های نروژ در ایران

هرساله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در تابستان به روز می شوند و دانشجویان می توانند دانشگاه های مورد تایید کشور مقصدشان را بشناسند، لازم به ذکر است که ورودی های دانشگاه از سپتامبر سال 2021 تا قبل از سپتامبر 2022 جز گروه دانشگاه های مورد تایید هستند. وزارت علوم، مدرکِ 23 دانشگاه و وزارت بهداشت مدرکِ 4 دانشگاه این کشور را به عنوان دانشگاه های مورد تائید اعلام کرده است.

پرسش های معمول شما

در نروژ مشاغل بسیاری برای شما وجود خواهد داشت که بتوانید پس از تحصیل در آن ها مشغول شوید اما مسئله ای که وجود دارد شما زمان کمی برای پیدا کردن کار مناسب و دریافت بیمه دارید تا بتوانید آن را به دولت اثبات کنید و ویزای تحصیل خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و اقامت خود را تمدید کنید.

از آنجا در مقوله ی اعزام دانشجو به نروژ در اکثر دانشگاه های این کشور هزینه ای دریافت نمی شود، دغدغه ی افراد برای تامین هزینه ها تنها به هزینه های زندگی محدود می شود برای آشنایی هر چه بیشتر شما میزان هزینه ی زندگی را در برخی از شهرهای نروژ بیان خواهیم کرد. هزینه ی زندگی در پایتخت یعنی شهر اسلو در هر ماه 1000 تا 1200 یورو برگن 1100 تا 1800 یورو ترومسو و تروندهایم 1000 –1600 یورو است هزینه ی زندگی در دیگر شهرهای کوچک نروژ نیز 800 تا 1000 یورو است البته در نظر داشته باشید که هزینه زندگی دانشجویی در نروژ تحت تاثیر سبک زندگی و انتخاب شهرهای مختلف است.

بیشتر اوقات زبان تحصیل در اعزام دانشجو به نروژ انگلیسی اعلام می شود اما باید بدانید با توجه به اینکه مردم اتریش به شکل نسبی به زبان انگلیسی آشنایی و تسلط دارند اما زبان رسمی این کشور نروژی است. باید بدانید که دانشجویان بین المللی برای تحصیل در نروژ در پایه های مختلف احتیاج به آشنایی اولیه با زبان نروژی دارد.  توجه داشته باشید که سطح زبان در این کشور به دانشگاه های مورد نظر شما بستگی دارد. بهتر است در کنار زبان انگلیسی برای یادگیری زبان نروژی اقدام کنید در صورت عدم آشنایی می توانید قبل از پذیرش از دانشگاه های این کشور اقدام به یادگیری زبان نروژی در دوره های یکساله کنید.

سیستم آموزشی در اعزام دانشجو به نروژ به شکل دولتی است. دلیل این مسئله این است که همه ی افراد در این کشور از خدمات آموزشی یکسان بهره مند شوند. در کنار امکان تحصیل رایگان کیفیت سیستم آموزشی و زندگی با سطح بالا باعث شده که نروژ مقصد تعداد بسیار زیادی از دانشجویان بین المللی در دنیا باشد. دانشگاه های اسلو و برگن جزو معتبرترین دانشگاه های این کشور هستند که در بین 200 دانشگاه های برتر دنیا قرار دارند. افرادی که متقاضی تحصیلات حرفه ای هستند می توانند دانشگاه اسلو را برای تحصیل انتخاب کنند.

دانشجویانی که مدرک تحصیل خود را از نروژ دریافت کرده باشند، محدودیتی برای کار در این کشور نخواهند داشت.

دانشگاه های پزشکی نروژ هیچ هزینه ای از دانشجویان دریافت نمی کنند.

4 تا 7 سال طول خواهد کشید.

دانشجویانی که قصد تحصیل پزشکی دارند، باید به زبان نروژی تسلط داشته باشند.

خیر، دانشجویان رشته دندانپزشکی باید در دوره کارآموزی شرکت کنند.

افرادی که مدرک دندانپزشکی خود را از دانشگاه های نروژ دریافت کرده باشند، اجازه کار در کشورهای اروپایی را پیدا خواهند کرد.

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی، باید حداقل یک سرمایه به ارزش 12000€ (یورو) در اختیار داشته باشد.

هزینه تحصیل دندانپزشکی نیز مانند سایر رشته های تحصیلی کاملا رایگان است.

در صورت معادل سازی مدرک در این کشور میتوان به ادامه تحصیل پرداخت.

دوره داروسازی در نروژ 5 سال زمان میبرد.

کلیه دانشگاه های پزشکی نروژ، مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

دارندگان مدرک داروسازی می توانند در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند.

هزینه تحصیل در کلیه رشته های این کشور کاملا رایگان است.

در حال حاضر تحصیل در زیر مجموعه های رشته پزشکی، تنها به زبان نروژی امکان پذیر است.

بله یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در نروژ امکان استفاده از ویزای همراه است.

با توجه به سیستم طراحی شده در کشور نروژ، می توان اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی را بسیار دشوار قلمداد کرد.

دانشجویان مقطع دکتری شانس خوبی برای دریافت بورسیه در این کشور خواهند داشت.

تحصیل در تمام مقاطع تحصیلی در نروژ رایگان است.

دانشجویان بین المللی می توانند به مدت 20 ساعت در هفته در این کشور کار کنند.

در صورتی که فردی مدارک خود را تا ماه آگوست در اختیار داشته باشد، می تواند در ابتدای سال تحصیلی در کلاس های درس حاضر شود.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی، تسلط به زبان نروژی و برای سایر مقاطع تسلط به زبان نروژی یا انگلیسی الزامی است.

شهروندان اتحادیه اروپا و دانشجویان مقطع دکتری.

تحصیل در دانشگاه های نروژ برای همه دانشجویان کاملا رایگان است مگر در دانشگاه های خصوصی.

متناسب با هزینه های زندگی در نروژ، درآمد کار دانشجویی در این کشور نیز بالاست

شهریه دانشگاه های خصوصی در حدود 8000€ (یورو) در سال است.

دانشجویان باید حق ثبت خود که مبلغی کمتر از 60€ (یورو) در سال است را پرداخت کنند.

5 دانشگاه پزشکی در کشور نروژ فعال هستند که 4 دانشگاه اوسلو، برگن، علوم و تکنولوژی و ترومسو مورد پذیرش وزارت بهداشت کشور ایران هستند. دانشجویان این دانشگاه ها برای کار و تحصیل می توانند به ایران بازگردند.

دوره های آموزش پزشکی در کشور نروژ معمولا بیش از 5 سال به طول خواهد انجامید. برای مثال تحصیل دندانپزشکی در کشور نروژ یک دوره آموزشی است که در یک برنامه تحصیلی با 11 ترم ارائه می شود.

هزینه تحصیل در کشور نروژ متغیر است و دانشگاه های دولتی این کشور هیچ هزینه ای از دانشجویان بین المللی دریافت نمی کنند. اما هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی نروژ می تواند بیش از 20000€ (یورو) در سال باشد.

باید چنین گفت که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی فرد می تواند با نمره 6.5 آیلتس مشغول به تحصیل شود. اما اخذ پذیرش در کشور نروژ در رشته های پزشکی بسیار دشوار است. چرا که محدودیت های فراوانی برای پذیرش دانشجویان انگلیسی زبان در این رشته های تحصیلی وجود دارد.

به طور کلی می توان از دانشگاه اسلو به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر جهان در این زمینه یاد کرد. اما دانشگاه برگن نیز دانشگاه بسیار قدرتمندی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور نروژ است.

افرادی که ویزای تحصیلی نروژ را در اختیار دارند می توانند برای همسر و فرزندان قانونی خود ویزای همراه دریافت کنند و مقدمات ورود آنان به خاک این کشور را نیز فراهم کنند.

یکی از بزرگترین مزایایی که ویزای تحصیلی نروژ به دارنده آن می دهد، اجازه کار ضمن تحصیل است. هر دانشجوی خارجی در نروژ قادر خواهد بود تا به مدت 20 ساعت در طول هفته به صورت نیمه وقت کار کند.

هر متقاضی تحصیل در نروژ باید ثابت کند که برای سال اول زندگی خود، NOK 121220  (کرون نروژ) در اختیار دارد. این مبلغ را فرد می تواند از طریق حساب شخصی، بورسیه تحصیلی، حساب بانکی در نروژ یا کمک هزینه مالی ثابت کند.

با توجه به اینکه دانشجویان در کشور نروژ تنها در آغاز ماه سپتامبر می توانند وارد دانشگاه شوند، صدور ویزا نیز همواره تا قبل از همین تاریخ امکان پذیر است.

هزینه صدور ویزای تحصیلی نروژ NOK5300 (کرون نروژ) در نظر گرفته شده است. در حال حاضر علاوه بر این مبلغ فرد باید 28€ (یورو) به عنوان خدمات VFS نیز پرداخت کند که کلیه این هزینه ها غیرقابل بازگشت است.

مقالات پر بازدید

رشته های دانشگاه اسلو نروژ
رشته های دانشگاه اسلو نروژ

در رتبه‌بندی تازه‌ترین رتبه‌بندی ارائه‌شده در سال 2022 مؤسسه‌های رتبه‌بندی QS و Times ، دانشگاه اسلو به‌ترتیب در جایگاه‌های 102 و119 جهان ایستاده است، که اعتبار آموزشی و پژوهشی این دانشگاه بین مرکزهای علمی دنیا و اروپا را نشان می‌دهد. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه USN نروژ
دانشگاه USN نروژ

شهریۀ تحصیل در دانشگاه USN رایگان است و دانشجویان این دانشگاه فقط حدود صد یورو برای هزینۀ ثبت‌نام در هر نیمسال می‌پردازند؛ اما درمقابل، دانشگاه یادشده اسکالرشیپی به دانشجویان اعطا نمی‌کند. ناگفته نماند متقاضیان تحصیل در این دانشگاه برای دریافت ویزای دانشجو ...

بیشتر بخوانید
رشته میکروبیولوژی در نروژ
رشته میکروبیولوژی در نروژ

رشته میکروبیولوژی بر بررسی شکل، ساختار، ژنتیک و فرایند متابولیسم در ارگان‌های میکروسکوپی و کوچک‌تر متمرکز است. ناگفته نماند رشته مذکور، رشته‌ای نوپاست و برنامه‌هایی عملی برای زمینه‌های مختلف فعالیت‌های انسانی مانند پزشکی،‌ کشاورزی، تغذیه و‌ بیوفناوری ارائ ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه NIH نروژ
دانشگاه NIH نروژ

تحصیل در دانشگاه NIH مانند تمام دانشگاه‌های دولتی نروژ رایگان است؛ اما فراموش نکنید نروژ کشوری گران برای زندگی است و برای تحصیل در این کشور، بهتر است ابتدا میانگین هزینه‌های زندگی در شهر مدنظرتان را بررسی کنید. ...

بیشتر بخوانید
زمین شناسی در دانشگاه ترومسو
زمین شناسی در دانشگاه ترومسو

تحقیقات مربوط به زمین‌شناسی در دانشگاه ترومسو اساساً بر بخش شمالی نروژ (اقلیم و زمین شناسی دریاها به‌همراه سفرهای دریایی در نواحی قطبی) تمرکز دارد. همکاری نزدیک دانشگاه ترومسو با صنعت و بخش عمومی و دیگر مؤسسه‌های تحقیقاتی باعث می‌شود دانشجویان اطلاعات لازم ...

بیشتر بخوانید
تحصیل رشته MBA در نروژ
تحصیل رشته MBA در نروژ

به‌طورکلی، MBA در نروژ یکی از رشته‌های محبوب و پرطرفدار در میان دانشجویان بین‌المللی است. در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های نروژ، تعداد زیادی رشته در حوزۀ مدیریت و کسب‌وکار به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند؛ ازجمله MBA در حسابداری، MBA در امورمالی، MBA در مدیر ...

بیشتر بخوانید
ادبیات انگلیسی در دانشگاه اسلو
ادبیات انگلیسی در دانشگاه اسلو

دانشگاه اسلو یکی از دانشگاه‌های برتر نروژ است که رشتۀ ادبیات انگلیسی را ارائه می‌دهد. در این دانشگاه، نام کامل این رشته «ادبیات انگلیسی و مطالعات آمریکایی و بریتانیایی» است و دانشجویان با تحصیل در آن علاوه‌بر دانش کافی درزمینۀ ادبیات، اطلاعات جامعی دربارۀ ...

بیشتر بخوانید
هنرهای زیبا در دانشگاه علم و صنعت نروژ
هنرهای زیبا در دانشگاه علم و صنعت نروژ

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد رشتۀ هنرهای زیبا در دانشگاه علم و صنعت نروژ، ارائۀ مدرک کارشناسی در حوزۀ هنر به‌همراه گواهی از انجام کارهای عملی در این زمینه لازم است. همچنین، ازآنجاکه متقاضیان برمبنای توانایی هنری‌شان ارزیابی می‌شوند، ارائۀ مدرکی دال بر ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی
تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی

کشور نروژ یکی از کشورهای برتر دنیا برای زندگی است که امکان تحصیل رایگان را نیز برای همۀ دانشجویان دانشگاه‌هایش فراهم کرده است. علاوه‌بر تحصیل رایگان، مزیت دیگر برای علاقه‌مندان به تحصیل در نروژ این است که برخی از دانشگاه‌های این کشور در مقطع کارشناسی و کار ...

بیشتر بخوانید
بورسیه تحصیلی نروژ
بورسیه تحصیلی نروژ

دانشگاه‌های دولتی نروژ معمولاً شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌کنند؛ ولی دانشجویان برای عضویت در انجمن دانشجویی دانشگاه‌های نروژ و شرکت در امتحان‌های پایان‌ نیمسال، به پرداخت هزینه‌ای در حدود 600 یورو ملزم خواهند بود. دانشجویان با پرداخت این مبلغ، از مزای ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نروژ 2023
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در نروژ 2023

در جدول زیر اسامی دانشگاه مورد تایید نروژ 2023 به ترتیب رتبه آمده است. توجه: مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آنها پس از تاریخ یاد شده باشد، صرفأ تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است. ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در نروژ 2023
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در نروژ 2023

بررسیهای کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندي معتبر بین المللی QS ،Times و Shanghai و عملکرد دانشگاهها، لیست دانشگاههاي خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودهای سال تحصیلی 2023-2024 در رشته هاي مرتبط با علوم پز ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: