برنامه های مهاجرتی کانادا با استفاده از سیستم ملی طبقه بندی مشاغل (NOC) تصمیم می گیرند که آیا یک شغل یا تجربه ی کاری التزامات این برنامه ها را برآورده می کند. مشاغلی که نیاز به مهارت های خاص دارند براساس طبقه بندی سیستم جامع ملی مشاغل، به انواع مهارتهای صفر، B تقسیم می شوند. لازم به ذکر است که تمامی مشاغل براساس نسخه 2016 سیستم ملی دسته بندی مشاغل (NOC) ارزیابی می شود. اگر می خواهید به عنوان یک کارگر ماهر برای مهاجرت اقدام کنید، عنوان شغلی، کد و سطح مهارت خود را پیدا کنید یا نوع آن را در سیستم ملی دسته بندی مشاغل (NOC) معین کنید.

برنامه‌های مهاجرتی با محوریت سرمایه‌گذاری، در کانادا بسیار محدود است. اکثر برنامه‌های مهاجرتی با محوریت سرمایه‌گذاری اُستانی، از طریق دعوت به درخواست طرح انجام می‌شود. به نتیجه رسیدن این پروسه، به 12 تا 36 ماه و غالباً حتی زمان بیشتری نیاز دارد.

یک کارآفرین و سرمایه‌گذار خارجی که راغب به زندگی در منطقه‌ی خاصی از کاناداست، می‌تواند یک بیزینس مناسب را خریداری و به منطقه‌ی مورد نظر خود در کانادا مهاجرت کند. این به‌مراتب بهتر و سودمندتر از تلاش برای برآورده ساختن شرایط لازم برنامه‌های مهاجرت اُستانی است.

در تلگرام، ما را دنبال کنید

در گروه تلگرامی موسسه مهاجرتی زنگنه شما می توانید سوالات خود را با کارشناسان مهاجرتی که در این گروه هستند مطرح و بصورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید، همچنین با عضویت در کانال موسسه مهاجرتی زنگنه از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید. آنچه شما نیاز دارید ما برای شما فراهم آورده ایم.

عضویت در گروه تلگرامی عضویت در کانال تلگرامی
تلگرام موسسه زنگنه

روش های مهاجرت کاری به کانادا

کانادا کشوری پیر است و از این رو دولتمردان این کشور پذیرای نیروی کار جوان هستند، در تاریخ 14 آپریل 2021، کشور کانادا اعلام کرد که به 90 هزار نفر از مهاجرانی که در کشور کانادا ساکنند، اقامت دائم اعطا کرده است و برای برنامه اکسپرس اینتری که اصلی ترین برنامه ی مهاجرت کاری کانادا است، اعلام شده است که درسال های 2021 تا 2023، کانادا پذیرای 1,233,000 ساکن دائم خواهد شد.

اکسپرس اینتری

 • طرح کارگر ماهر فدرال(FSWP)
 • طرح معاملات ماهر فدرال(FSTP)
 • طرح کلاس تجربه کانادایی(CEC)

برنامه نامزد‌های استانی

حوزه آتلانتیک

برنامه های استان کبک

 • برنامه نیروی کار متخصص خارجی QSW (Quebec Skilled Worker)
 • برنامه PEQ (Quebec Experience Program)

برنامه اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری برنامه ایی رقابتی است، که تمامی کاندیدها را در مقابل یکدیگر درجه بندی می کند و کاندیدی که بالاترین امتیاز را داشته باشد ، می تواند اقامت دائم کانادا را بدست بیاورد. کاندیدها براساس سن، تحصیلات، مهارت زبانی، تجربه ی کاری و فاکتورهای دیگر رتبه بندی می شوند.

برنامه اکسپرس اینتری به سه گروه تقسیم بندی می شود:

 • The Federal Skilled Worker Class (FSWC)
 • The Canadian Experience Class (CEC)
 • The Federal Skilled Trade Class (FSTC)

طرح کارگر ماهر فدرال (FSWP)

در طرح کارگر ماهر فدرال (FSWP)، با داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از طرف کارفرمای کانادایی و کسب حداقل 67 امتیاز (از 100) افراد واجد شرایط مهاجرت به کانادا و کار در این کشور می‌شوند.

طرح کلاس تجربه کانادایی (CEC)

این طرح مختص افرادیست که در حال حاضر یک‌سال سابقه کار ماهرانه (تخصصی) در کشور کانادا داشته‌اند و می‌خواهند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

طرح معاملات ماهر فدرال (FSTC)

با داشتن تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی (ارائه مدرک مربوط به دانش زبانی)، داشتن حداقل دو سال سابقه کار تخصصی و داشتن پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمای کانادایی می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کرده و برای کار در کانادا به این کشور بروید.

افراد با توجه به سیستم امتیازدهی CRS-Comprehensive Ranking System امیتاز دهی می شوند.

امتیاز دهی در اکسپرس اینتری CRS

فاکتورهای امتیازدهی در CRS به شرح زیر است:

 • سن؛
 • سطح تحصیلات؛
 • زبان مادری؛
 • زبان دوم؛
 • تجربه ی کار در کانادا؛
 • تمکن مالی برنامه اکسپرس اینتری کانادا

سرمایه لازم برای برنامه ی اکسپرس اینتری کانادا به شرح زیر می باشد:

سرمایه لازم برای اکسپرس اینتری کانادا 2022
تعداد اعضای خانواده سرمایه مورد نیاز
(دلار کانادا)
1 $13,310
2 $16,570
3 $20,371
4 $24,733
5 $28,052
6 $31,638
7 $35,224
هر عضو دیگر که اضافه شود $3,586

کار در کانادا از طریق برنامه نامزدهای استانی

برنامه نامزد‌های استانی - Provincial Nominee Programs- PNPs، بسیار شبیه به برنامه اکسپرس اینتری است. با این تفاوت که هر استان، نیروی کار موردنیاز خود را اعلام ‌می‌کند و شما نسبت به رزومه خود، حداقل شرایط موردنیاز و شرایط مربوط به استان مورد نظر می‌توانید برای این برنامه اقدام کنید. این برنامه مناسب افرادی است که مهارت، تحصیلات مرتبط با شغل، سابقه کاری مرتبط با تحصیلات و شغل موردنظر دارند. این افراد باید قصد زندگی در استانی که برای آن اقدام می‌کنند داشته باشند و مایل به دریافت اقامت دائم کانادا باشند. این برنامه در راستای برنامه اکسپرس اینتری است.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

برنامه استان کبک

استان کبک برنامه ی پذیرش مهاجر را به صورت مستقل و تحت نظارت اداره مهاجرت کانادا انجام میدهد و برنامه Arrima در حال اجرا هست.

مدارک لازم برای ویزای کار در کانادا

برای دریافت ویزای کار در کانادا، مدارک لازم برای ارائه به شرح زیر است:

 • گذرنامه معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه از تاریخ برنامه‌ریزی شده ورود به کانادا
 • دو قطعه عکس
 • گواهی ‌نامه‌ های صلاحیت آموزشی
 • اثبات صلاحیت‌ های حرفه ‌ای، از جمله تجربه کار
 • اثبات داشتن منابع مالی کافی برای تأمین هزینه‌ ها در طول اقامت در کانادا
 • معاینه پزشکی
 • هزینه درخواست
 • متقاضیان همچنین باید بتوانند آفیسر مهاجرت را قانع کنند که پس از پایان اشتغال به کشور خود بازمی ‌گردند.

دریافت اقامت پس از کار در کانادا

اگر قصد کار در یکی از کشورها و دریافت پاسپورت و اقامت دائم آن کشور را دارید، مزیت کشور کانادا نسبت به سایر کشورها برای مهاجرت، در سرعت دریافت اقامت دائم است. به طور معمول بین 3 تا 5 سال، زمان برای دریافت اقامت دائم شما نیاز است. در برخی از موارد افرادی که با ویزای کار کانادا، وارد این کشور می‌شوند، از همان ابتدا اقامت دائم برای همسر و فرزندان زیر 18 سال دریافت می‌کنند.

برنامه‌های مهاجرتی با محوریت سرمایه‌گذاری، در کانادا بسیار محدود است. اکثر برنامه‌های مهاجرتی با محوریت سرمایه‌گذاری اُستانی، از طریق دعوت به درخواست طرح انجام می‌شود. به نتیجه رسیدن این پروسه، به 12 تا 36 ماه و غالباً حتی زمان بیشتری نیاز دارد.

یک کارآفرین و سرمایه‌گذار خارجی که راغب به زندگی در منطقه‌ی خاصی از کاناداست، می‌تواند یک بیزینس مناسب را خریداری و به منطقه‌ی مورد نظر خود در کانادا مهاجرت کند. این به‌مراتب بهتر و سودمندتر از تلاش برای برآورده ساختن شرایط لازم برنامه‌های مهاجرت اُستانی است.

برنامه های سرمایه گذاری کانادا عبارتند از:

 • ویزا استارت آپ
 • خرید بیزینس
 • خرید ملک
 • برنامه سرمایه گذاری استان کبک
در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج آخرین اخبار مهاجرتی پیج مهاجرت به کانادا
اینستاگرام موسسه زنگنه

معرفی ویزا استارت آپ کانادا

برنامه Start-Up Visa به سرمایه‌ گذاران مهاجر، اقامت دائمی اعطا می‌کند و در عین حال به آن ها در دایر کردن شرکت/ مؤسسه در کانادا کمک می‌کند.

این برنامه سرمایه‌ گذاران مهاجر را تشویق می‌کند تا شرکت‌های خود را در کانادا گسترش بدهند. متقاضیان موفق با سازمان‌های بخش خصوصی در کانادا پیوند داده می‌شوند که در آنجا می‌توانند در دایر کردن شرکت/ مؤسسه خود و اداره کردن آن در کانادا کمک مالی، راهنمایی و تخصص دریافت کنند.

هدف از این برنامه به خدمت گرفتن سرمایه‌ گذاران خلاق خارجی است که باعث ایجاد مشاغل جدید و رشد اقتصادی خواهند شد.

برای کسب شرایط لازم متقاضیان Start-Up Visa باید شروط زیر را برآورده کنند:

 • مهارت‌های زبانی حداقلی در انگلیسی یا فرانسوی (CLB 5) در تمامی مهارت ها
 • داشتن بودجه کافی برای سکونت در کانادا
 • داشتن برنامه‌ای برای سکونت در استانی به جز کبک؛
 • اخذ مجوز گذراندن مراحل امنیتی و پزشکی
 • اثبات حمایت یک سازمان منتخب از کسب و کار شما؛ و
 • اثبات اینکه کسب و کار شما مقتضیات مالکیت را برآورده می‌کند.
 • در برنامه Start-Up Visa بیش از پنج نفر نمی‌توانند به عنوان اعضای یک کسب و کار برای اقامت دائم اپلای کنند.

خرید بیزینس در کانادا

مراحل خرید بیزینس به اینصورت است که شما باید یک کسب و کار در حال فروش را در یکی از استان های کانادا شناسایی کنید. اینکار معمولا سخت و نیازمند دقت، هوشمندی و دایره ارتباطات قوی است، چرا که تعداد زیادی از کسب و کارهای فروشی در کانادا به قیمت های خیلی غیر منطقی برای فروش گذاشته می شوند. ولی کارشناس های خارجی موسسه زنگنه وظیفه دارند لیستی از کسب و کارهای فروشی با قیمت مناسب در کانادا را شناسایی کنند و آنها را به عنوان پیشنهاد به شما ارائه می کنند.

وقتی کسب و کاری پیدا کردید و مطمئن شدید که قصد خریداری این کسب و کار را دارید، باید فرم (LMIA) برای شما تنظیم گردد. تنظیم این فرم فقط وظیفه مشاورین و وکیل های مهاجرتی کانادایی است، چرا که نکات بسیار ریزی در این فرم وجود دارند که عدم رعایت هر کدام ممکن است موجب به رد درخواست بشود. هنگامی که این فرم تنظیم شود، حدودا بین 2 الی 3 ماه طول می کشد تا اداره مهاجرت درخواست را بررسی کند و ویزا کار را صادر کند.

وقتی کسب و کار خریداری شد و شما با اعضای خانواده به کانادا آمدید، باید کسب و کاری که خریداری کردید را دوباره راه اندازی کنید و گسترش دهید. بعد از 1 سال شما می توانید به طور رسمی برای گرفتن اقامت دائم درخواست بدهید، ولی حتی اگر پیش از یک سال هم توانستید کسب و کار خریداری شده را به خوبی گسترش بدهید، می توانید درخواست گرفتن اقامت دائم را بدهید و احتمالا به شما داده می شود.

وقتی کسب و کار خریداری شد و شما با اعضای خانواده به کانادا آمدید، باید کسب و کاری که خریداری کردید را دوباره راه اندازی کنید و گسترش دهید. بعد از 1 سال شما می توانید به طور رسمی برای گرفتن اقامت دائم درخواست بدهید، ولی حتی اگر پیش از یک سال هم توانستید کسب و کار خریداری شده را به خوبی گسترش بدهید، می توانید درخواست گرفتن اقامت دائم را بدهید و احتمالا به شما داده می شود.

خرید ملک در کانادا

برای خرید ملک در کانادا حتما باید از وکلای مجرب که به قوانین خرید و فروش ملک در کانادا مسلط هستند، کمک و مشاوره گرفت. نماینده ی املاک به همراه وکیل، در تهیه ی سندِ پیشنهادِ خرید به فروشنده ی ملک، کمک می کنند. پیشنهاد خرید با پیش پرداخت حدود 10% مبلغ ملک به فروشنده ارائه می گردد، خریدار و فروشنده در مورد قیمت ملک توافق می کنند و بعد از آن با هماهنگی وکلا، تاریخ عقد قرار داد، مشخص می گردد، تا زمان عقد قرارداد فرصت بازدید از ملک وجود دارد، وظیفه ی وکیل این است که از عدم سوپیشینه مالک و بدهی های احتمالی ملک اطلاعات لازم را بدست بیاورد، وی باید سندی تنظیم کند و در آن مبلغ قرارداد و وجهی که خریدار باید پرداخت کند را اعلام نماید و کلیه ی مبالغ را به فروشنده پرداخت کرده و سند و کلیدهای منزل را پس از عقد قرارداد در اختیار خریدار قرار دهد. با داشتن ویزای مولتی (ویزا توریستی کانادا) می توانید مراحل خرید ملک را انجام دهید و مانعی وجود ندارد.

برنامه سرمایه گذاری کبک

برنامه جذب سرمایه گذاران مهاجر به کبک یکی از تنها برنامه های مهاجرت مبتنی بر سرمایه گذاری در کانادا است. برنامه سرمایه گذاران مهاجر به کبک برای سرمایه گذاران ثروتمندی است که مایل به سرمایه گذاری قابل توجه در این استان هستند. این برنامه به داوطلبانی نیاز دارد که حداقل ارزش خالص شخصی آنها معادل 2 میلیون دلار کانادا بوده و حداقل سرمایه گذاری آنها 1.2 میلیون دلار کانادا باشد. لطفا توجه داشته باشید که برنامه سرمایه گذاران مهاجر به کبک سهمیه و دوره های محدودی دارد. شما باید در یک دوره مشخص و قبل از پر شدن سهمیه ها اقدام کنید.

پرسش های معمول شما

مقالات پر بازدید

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2021

شما نمی‌خواهید فقط کار پیدا کنید. شما می‌خواهید شغلی پُرتقاضا را در کانادا پیدا کنید که دارای پتانسیل بیشتری برای امنیت شغلی و پرداخت حقوق بالا باشد. خوشبختانه، بسیاری از مشاغل مورد نیاز پنج سال آینده در کانادا، فرصت‌های خوبی برای کسب درآمد فراهم می‌کنند، ...

بیشتر بخوانید
مشاغل برتر کانادا 2021
مشاغل برتر کانادا 2021

بیش از دو سوم کارفرمایان کانادایی قصد استخدام مجدد کارکنانی را دارند که بدلیل همه‌گیری کرونا، از کار اخراج شده‌اند و کارشناسان پیش‌بینی چشم‌انداز کاری سال 2021 را آغاز کرده‌اند. Randstad Canada، یک شرکت مشاوره‌ی منابع انسانی، پیش‌بینی‌های خود را در مورد مش ...

بیشتر بخوانید
برنامه مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا
برنامه مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا

استان نیوفاندلند و لابرادور مایل به جذب تازه واردان دارای تحصیلات و مهارت بالا برای اقامت در این استان است. در تاریخ 18 نوامبر، دولت استانی نیوفاندلند و لابرادور از مسیر جدیدی برای مهاجرت خبر داد که هدف آن حفظ تازه واردهایی است که هم اکنون در این استان حضو ...

بیشتر بخوانید
سرمایه لازم برای اکسپرس اینتری - ورود سریع به کانادا
سرمایه لازم برای اکسپرس اینتری - ورود سریع به کانادا

برنامه ی اکسپرس اینتری برنامه ایی است که توسط اداره ی مهاجرت کانادا (IRCC) برای مدیریت و بررسی درخواست هایی که برای مهاجرت به کانادا از طریق کار ارسال می شود، رسیدگی می کند. اکسپرس اینتری برنامه ایی رقابتی است، که به تمامی کاندیدها در مقابل یکدیگر درجه بند ...

بیشتر بخوانید
کاریابی در مونترال
کاریابی در مونترال

مونترال صنایع مختلفی دارد و مسیرهای فراوانی را پیش روی مهاجران قرار می‌دهد؛ اما با وجود نیروی کار داخلی، رقابت زیادی در این زمینه دیده می‌شود. این شهر مؤسسه‌های آموزش عالی زیادی نیز دارد که از متقاضیان کار استقبال می‌کنند. شایان ذکر است تسلط به زبان انگلیس ...

بیشتر بخوانید
دریافت سین نامبر کانادا
دریافت سین نامبر کانادا

پیش از ارائۀ اطلاعاتی دربارۀ چگونگی دریافت سین نامبر کانادا، بهتر است بدانیم چه کسانی به دریافت آن نیاز دارند. شهروندان و دارندگان اقامت دائم یا موقت کانادا باید سین نامبر داشته باشند تا بتوانند در این کشور کار کنند و از خدمات و مزایای دولتی بهره‌مند شوند. ...

بیشتر بخوانید
استارت آپ کانادا 2022
استارت آپ کانادا 2022

برای واجد شرایط بودن برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا، باید هر 4 شرط واجد شرایط بودن و همچنین شرایط پذیرش برای ورود به کانادا را داشته باشید. ...

بیشتر بخوانید
خود اشتغالی کانادا 2022
خود اشتغالی کانادا 2022

برای واجد شرایط بودن برای کار به عنوان Self-Employed یا خوداشتغالی در کانادا، باید دو سال تجربه مرتبط داشته باشید و نشان دهید که قصد دارید در کانادا به عنوان فرد خوداشتغال مشغول به کار شوید. ...

بیشتر بخوانید
بررسی پرونده های اکسپرس اینتری ظرف 6 ماه
بررسی پرونده های اکسپرس اینتری ظرف 6 ماه

قبل از همه‌گیری کرونا، دولت کانادا قصد داشت اکثر درخواست‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری را ظرف شش ماه بررسی کند. با این حال، به دلیل همه‌گیری کرونا، متقاضیان مجبور شده اند خیلی بیشتر از حد معمول منتظر بمانند. متقاضیان غیر کانادایی اکسپرس اینتری برنامه Non-Canad ...

بیشتر بخوانید
افزایش تمکن مالی برای اکسپرس اینتری کانادا 2022
افزایش تمکن مالی برای اکسپرس اینتری کانادا 2022

افرادی که در برنامه های FSWP و FSTP ثبت نام کرده اند تا 8 جون فرصت دارند تا تمکن مالی و سرمایه ی خود را برای برنامه اکسپرس اینتری افزایش دهند. این افزایش تمکن مالی شامل افرادی که پیشنهاد کار دارند یا در برنامه ی CEC هستند، نمی باشد. بنابراین افراد در برنا ...

بیشتر بخوانید
آخرین قرعه کشی سپتامبر اکسپرس انتری کانادا
آخرین قرعه کشی سپتامبر اکسپرس انتری کانادا

در سال جاری، تاکنون کانادا 40785 مهاجر را از طریق برنامه‌ی مهاجرتی اکسپرس انتری پذیرفته است. این امکان هست که اگر مهاجرت با سرعت فعلی خود ادامه یابد، کانادا حتی از هدف برنامه‌ی سطوح مهاجرتی سال 2022 خود که جذب نزدیک به 432000 نفر است، فراتر رود. ...

بیشتر بخوانید
مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

اگر می خواهید ویزای کانادا داشته باشید، در مرحله ی اول لازم است که تصمیم بگیرید می خواهید در کانادا چه کاری انجام دهید و هدف شما از مهاجرت به کانادا چیست؟ ...

بیشتر بخوانید