طبق آخرین آمار از وزارت علوم و آموزش روسیه، در حال حاضر 4 میلیون دانشجو در روسیه مشغول به تحصیل هستند که 315 هزار نفرشان را دانشجویان خارجی تشکیل داده اند. رشته های تحصیلی محبوب در روسیه، پزشکی و تخصص های مهندسی فناوری اطلاعات است. دانشجویان در روسیه علاوه بر تحصیل در دانشگاه هایی با رنک علمی بالا، موقعیت های شغلی بسیار خوبی خواهند داشت.

مزایای تحصیل در روسیه

از مزایای تحصیل در روسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه تحصیل و هزینه زندگی مقرون به صرفه
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • تحصیل در دانشگاه هایی با اعتبار جهانی
 • امکان تحصیل رایگان و بورسیه تحصیلی
 • اجازه کار دانشجویی حین تحصیل
 • تحصیل بدون محدودیت سنی
همین حالا شرایط خود را برای تحصیل در روسیه بررسی کنید:
تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت رزرو مشاوره حضوری مشاوره تلفنی رایگان
در تلگرام، ما را دنبال کنید

در گروه تلگرامی موسسه مهاجرتی زنگنه شما می توانید سوالات خود را با کارشناسان مهاجرتی که در این گروه هستند مطرح و بصورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید، همچنین با عضویت در کانال موسسه مهاجرتی زنگنه از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید. آنچه شما نیاز دارید ما برای شما فراهم آورده ایم.

عضویت در گروه تلگرامی عضویت در کانال تلگرامی
تلگرام موسسه زنگنه

نظام آموزشی روسیه

سیستم آموزشی روسیه به عنوان یکی از موثرترین و کارآمدترین سیستم های آموزشی جهانی شناخته شده است که باعث شده آمار افراد با سواد در این کشور به بالای 98 درصد برسد؛ سیستم آموزشی روسیه از این نظر حتی از بسیاری از سیستم های آموزشی اروپای غربی نیز قوی تر تلقی می شود.

تحصیل در مدارس روسیه به مدت 11 سال اجبار است و پس از آن افرادی که قصد ادامه تحصیل و شرکت در دوره های تکمیلی را دارند، به مدت دو سال در دوره های پس از دانشگاه تحصیل می کنند.

سن شروع تحصیل در روسیه از 6 سال است و تا 15 سال ادامه ی تحصیل اجبار می باشد. پس از پایان تحصیلات متوسطه دانش آموزانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دارند، یک دوره ی 2 ساله کالج یا مدارس فنی حرفه ای می گذرانند.

تحصیل کارشناسی در روسیه

طول مدت تحصیل دوره ی کارشناسی در روسیه 4 سال می باشد، که برای شرکت در این دوره رعایت پیش نیازها الزامی است.

متقاضیان باید دارای مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی و دیپلم باشند. بیشتر دروس تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان روسی تدریس می شوند و لازم است متقاضیان پیش از ورود به دانشگاه در دوره های آماده سازی (پادفک) شرکت نمایند؛ البته برخی از دروس تحصیلی به زبان های انگلیسی نیز تدریس می شوند که لازم است متقاضیان برای ادامه تحصیل مدرک معتبر زبان انگلیسی (آیلتس یا تافل) ارائه نمایند.

هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی روسیه، سالانه 1500 تا 10000 یورو است که با توجه به دانشگاه و رشته ی شما تغییر می کند. امکان دریافت اجازه کار حین تحصیل در این مقطع وجود دارد.

تحصیل کارشناسی ارشد در روسیه

سیستم آموزش عالی در روسیه، بسیار رقابتی است و برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد، باید باموفقیت از دوره‌ی کارشناسی یا دوره‌ی تخصصی فارغ‌ التحصیل شده و از آزمون ورودی با موفقیت عبور کنید. طول دوره ی کارشناسی ارشد در روسیه 2 سال است و هنگام ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاهی در روسیه، باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • فُرم درخواستی که جزئیات رشته‌ی مورد نظرتان را ارائه دهد
 • یک کپی معتبر از مدرک کارشناسی یا معادل آن (اصل و کپی ترجمه شده به زبان روسی)
 • گواهی سلامت و نتایج آزمایش خون HIV از یک شرکت بیمه‌‌ی درمانی معتبر که کنسولگری روسیه آن را تائید کرده باشد
 • کپی شناسنامه‌ی شما
 • حداقل شش عکس به اندازه‌ی گذرنامه
 • تسلط به یکی از زبان های روسی یا انگلیسی و دارا بودن مدرک معتبر

هزینه ی تحصیل در دوره کارشناسی ارشد روسیه سالانه از 1700 تا 6000 یورو متغیر است. شما در این مقطع امکان دریافت بورسیه تحصیلی و اجازه کار حین تحصیل دارید.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

تحصیل دکترا در روسیه

مسیر تبدیل شدن به متقاضی علوم، غالباً aspirantura نامیده می‌شود. aspiranta معمولاً شامل ترکیبی از عناصر زیر در برنامه‌ی مطالعاتی و تحصیلی دکتراست.

 • سخنرانی‌ها و سمینارها
 • دوره‌های آموزشی
 • تحقیقات
 • نوشتن و ارائه‌ی پایان‌نامه و سپس دفاع از آن در مقابل یک کمیته

در دوره‌ی دکترا می‌توان تمام‌ وقت یا نیمه‌وقت تحصیل کرد، اما این دوره بیش از سه یا چهار سال طول نمی‌کشد.

پس از شروع Aspirantur، یک ناظر برای شما تعیین می‌شود. این ناظر وظایف یک استاد را انجام می‌دهد، به شما در ایجاد یک برنامه‌ی مطالعاتی کمک می‌کند تا مطمئن شوید که در تحقیقات خود در مسیر صحیح قرار دارید.

Aspirantura، یک فرایند آکادمیک دقیق است و انتظار می‌رود که در طول دوره‌ی دکترای خود، در چندین واحد امتحان دهید. همچنین ممکن است مهارت‌های شما در فلسفه و زبان خارجی مورد آزمایش قرار بگیرد.

پایان‌ نامه بخش مهمی از تبدیل شدن به یک متقاضی علوم در روسیه است. پایان‌نامه‌ی شما براساس اصل مشارکت در رشته‌ی تحصیلی‌تان و همچنین قدرت تحقیقاتی شما ارزیابی می‌شود. همچون سایر کشورها، معمولاً قبل از فارغ‌ التحصیلی، مجبور به گذراندن جلسه‌ی دفاع از پایان‌ نامه هستید. در روسیه، این امر به‌ صورت دفاع عمومی از پایان‌ نامه‌ در برابر 20 نفر از شورای پایان‌ نامه، انجام می‌شود. پس از اتمام ارائه، اگر حداقل دو سوم از حاضران به پایان‌ نامه‌ی شما رای بدهند، پایان نامه ی شما قبول خواهد شد.

هزینه‌های مقطع دکترا در روسیه با توجه به دوره و دانشگاه متفاوت است. متوسط هزینه‌ی سالانه حدود 4000 یورو است، اما حداقل هزینه‌های تحصیل می‌تواند تا 500 یورو و حداکثر آن می‌تواند تا 5000 یورو باشد. امکان دریافت بورسیه تحصیلی و اجازه کار حین تحصیل در این دوره وجود دارد.

تحصیل رایگان در روسیه و بورسیه تحصیلی

تحصیل در روسیه به دلیل های زیادی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته شده یکی از دلیل های این است که دانشجویان در بهترین دانشگاه های این کشور و شهر مسکو می توانند ادامه تحصیل بدهند. هزینه های تحصیل در روسیه نسبت به کشور های دیگر مقرون به صرفه می باشد. این کشور از نظر مسافت با کشور ایران فاصله زیادی ندارد و ایرانیانی که تمایل دارند در یک کشور ارزان ادامه تحصیل بدهند بهترین گزینه برای ادامه تحصیل می باشد.

برای ثبت نام تحصیل رایگان در روسیه ابتدا شما باید فرم درخواست بدهید و سپس در وب سایت های دانشگاه ثبت نام انجام دهید. بعد از ثبت نام شما می توانید انگیزه نامه ای برای دانشگاه ارسال کنید و در مورد تحصیل خود و مهارت های شخصی خود را بنویسید و برای دانشگاه ارسال کنید.

هر سال تعداد مشخصی بورسیه دولتی به دانشجویان خارجی ارائه می شود که هزینه های تحصیل، مسکن و بیمه درمانی را پوشش می دهد. این پرداخت ها در حال حاضر 75000 روبل (حدود 1200 دلار) در ماه است و هزینه های مسافرت و امور شخصی را پوشش نمی دهند که دانشجو برای آنها نیز حداقل به 50 دلار در ماه نیاز خواهد داشت. کسانی که کمک هزینه تحصیلی (بورسیه) ندارد، بسته به نوع دوره و شهر، باید بین 6 هزار تا 10 هزار دلار در سال برای هزینه های تحصیل و زندگی تهیه کنند. هزینه تحصیل در دانشگاه های روسی اخیرا افزایش یافته است، اما در مقایسه با سایر کشورها نسبتا کم است، بسته به مقطع تحصیلی دانشجو، هزینه های تحصیل در حدود 3900 تا 7700 دلار در سال است.

دوره پادفک روسیه

دوره پادفک (padfak)، دوره‌ی آماده‌سازی زبان روسی است که شرایط را برای تحصیل در دانشگاه های روسیه فراهم می‌کند. دوره پادفک دوره‌ی آموزشی قبل از ورود به دانشگاه‌های روسیه است. دوره‌ پادفک روسیه، دوره‌ای تخصصی و هدفمند بیشتر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی مناسب است.

با گذراندن این دوره علاوه بر اخذ گواهی تعیین سطح روسی، متقاضی به زبان روسی تسلط پیدا می‌کند و با فرهنگ، شیوه زندگی و تاریخ روسیه آشنا می‌شود و همچنین دروس پایه و اصلاحات دروس مربوطه به رشته‌ی تخصصی خود را می‌گذراند. قطعا کسانی می توانند در آزمون ورودی دانشگاه‌های روسیه قبول شوند که دوره پادفک را گذرانده اند. در صورت نگذراندن دوره پادفک و ندانستن زبان روسی، شانسی برای این‌که در آینده بتوانید بعد از اتمام تحصیلات، در روسیه بمانید و کارکنید و اقامت بگیرید، ندارید.

می‌توانید برای مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد، دکترا، آموزش حرفه‌ای یا پیشرفت حرفه‌ای در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید و همچنین روسی را یاد بگیرید. در دانشگاه‌های روسیه می‌توانید تقریباً در هر حرفه‌ای که در حال حاضر در بازار جهانی تقاضا می‌شود، تحصیل کنید. به‌ طورکلی طول دوره پادفک 120 ساعت آموزش در روسیه است. این دوره معمولاً از 8 تا 10 ماه به طول می‌انجامد. تقریباً زمان ثبت‌ نام دوره پادفک از نیمه‌های فروردین (آوریل) شروع می‌شود و تا اوایل مرداد (ژوئیه) ادامه دارد. اکثر دوره‌های پایه هزینه دارند.

هزینه دوره پادفک بستگی به طول دوره آموزشی دارد. برخی از هزینه‌ها به‌ صورت زیر است:

 • دوره ی عادی: 3500$
 • برنامه یک سال و نیمه: 6780$
 • آموزش تمام‌ وقت (26 ساعت در هفته) دوره پیشرفته آموزش زبان روسی:5780$
 • آموزش نیمه‌ وقت (18 ساعت در هفته): 4780$

تحصیل پزشکی در روسیه

برنامه درسی دانشگاه‌های پزشکی روسیه با توجه به استانداردهای بین‌المللی، هرساله به روز می‌شود. دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته پزشکی در کشور روسیه، تشویق می‌شوند تا در سمینارها و کنفرانس‌های مختلف در دانشگاه‌های دیگر شرکت کنند. این امر به آن‌ها کمک می‌کند تا تجربه و دانش خوبی در زمینه پزشکی کسب کنند.

طول دوره تحصیل عمومی پزشکی در روسیه بین 6 تا 7 سال است که با توجه به هزینه های زندگی و تحصیل پایین در این کشور، تحصیل پزشکی در روسیه انتخاب معقولی خواهد بود.

دوره های پزشکی در روسیه به زبان روسی و انگلیسی تدریس می شود اما دانشجویان دوره ی پزشکی که به زبان روسی تسلط ندارند در طول تحصیل، زبان روسی را نیز آموزش می بینند چرا که برای گذراندن دوره ها در بیمارستان و ارتباط با بیماران دانستن زبان روسی الزامی است. هزینه ی تحصیل پزشکی در روسیه از سالانه 200 هزار روبل تا 600 هزار روبل متغیر است.

تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه

دانشگاه های این کشور دو زبانه بوده و دروس تحصیلی به زبان های انگلیسی و روسی ارائه می گردد. حتی اگر دانشجویان مدرک زبان را دارا نباشند که در این صورت می توانند دوره های 9 ماهه یادگیری زبان را پشت سر گذاشته و پس از پایان این مدت، وارد رشته اصلی دانشگاهی خود شوند. ضمنا دروس گذرانده شده در یادگیری زبان نیز جزو واحدهای درسی آنان محسوب می گردد.

دانشجویانی که تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی در رشته های پزشکی دارند، باید مبالغی را به عنوان شهریه بپردازند. هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در کشور روسیه مبلغی در حدود 5000$ الی 10000$ (دلار) خواهد بود. معمولا این هزینه ها برای زبان تحصیلی روسی کمی ارزان تر است. به طوری که شهریه تحصیل در روسیه در رشته داروسازی مبلغی معادل 3000$ الی 5000$ (دلار) تخمین زده می شود. این هزینه ها در رشته دندانپزشکی نیز معادل 3000$ الی 7500$ (دلار) خواهد بود.

مدارکی که جهت ارسال تقاضای پذیرش و تحصیل به زبان انگلیسی مورد نیاز است، در دانشگاه های مختلف متفاوت می باشد. اما شرح کلی این مدارک به صورت زیر می باشد:

 • ارائه مدارک تحصیلی دیپلم دبیرستان یا گواهی آموزش و پرورش
 • ارائه نامه یا گواهی اثبات دانش انگلیسی مانند مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل و کسب نمره حد نصاب
 • ارائه CV تحصیلی یا معرفینامه از سوی یک استاد
 • انجام مصاحبه به زبان انگلیسی از طریق اسکایپ
در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج آخرین اخبار مهاجرتی پیج مهاجرت به روسیه
اینستاگرام موسسه زنگنه

کار حین تحصیل در روسیه

دانشجویان بین المللی روسیه برای کار در خارج از دانشگاه محل تحصیل خود نیاز به اخذ اجازه کار از سوی اداره کل امور مهاجرت وزارت روسیه دارند اما در صورت یافتن فرصت های شغلی در داخل دانشگاه ها، نیازی به اخذ مجوز وجود نخواهد داشت.

این مجوزها تنها برای دانشجویان مشغول به تحصیل تمام وقت در دانشگاه های معتبر دولتی صادر می شوند و طبق آن فرد میتواند طبق حرفه مشخص شده در مجوز و تنها در منظقه شهری محل تحصیل خود مشغول به کار شود. آخرین شرط برای اخذ این مجوز، دارا بودن سن بالای 18 سال می باشد.

مقطع تحصیلی ساعت مجاز برای کار میزان درآمد
کارشناسی 10 ساعت در هفته 320-400 دلار
کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته 640-800 دلار
دکترا 30 ساعت در هفته 2000 دلار

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز کار به شرح زیر است:

 • پر کردن فرم تقاضا
 • پاسپورت معتبر
 • کارت مهاجرت
 • رسید پرداخت هزینه خواسته شده 3500 (روبل)
 • قرار داد کاری
 • گواهی پزشکی و آزمایش HIV
 • نامه ای از دانشگاه مبنی بر شرکت فرد در دوره های تمام وقت

اعتبار جهانی دانشگاه های روسیه

دانشگاه های روسیه از معتبرترین و مجهزترین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی محسوب می شوند که برخی از آن ها به عنوان بهترین دانشگاه های جهان نیز شناخته می شوند. از زمانی که برخی از دانشگاه های روسیه، تحصیل به زبان انگلیسی را به برنامه های آموزشی خود اضافه کردند، روسیه یکی از مقاصد محبوب مهاجرت تحصیلی شد. در ادامه 10 دانشگاه برتر روسیه برای شما آورده شده است:

نام دانشگاه استان رتبه در روسیه رتبه بندی QS
أانشگاه لومونوسف مسکو مسکو 1 84
دانشگاه سن پترزبورگ سن پترزبورگ 2 225
دانشگاه نووسیبریک نووسیبریک 3 228
دانشگاه تحقیقاتی تامسک تامسک 4 250
موسسه فیزیک و فناوری مسکو مسکو 5 281
دانشگاه فنی باومان مسکو مسکو 6 282
مدرسه عالی اقتصاد روسیه مسکو 7 298

اعتبار دانشگاه های روسیه در ایران

هرساله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در تابستان به روز می شوند و دانشجویان می توانند دانشگاه های مورد تایید کشور مقصدشان را بشناسند، لازم به ذکر است که ورودی های دانشگاه از سپتامبر سال 2021 تا قبل از سپتامبر 2022 جز گروه دانشگاه های مورد تایید هستند. وزارت علوم، مدرکِ 95 دانشگاه و وزارت بهداشت مدرکِ 9 دانشگاه این کشور را به عنوان دانشگاه های مورد تائید اعلام کرده است.

پرسش های معمول شما

این امکان برای دانشجویان خارجی وجود دارد اما تسلط به زبان روسی برای دستیابی به این هدف الزامی است.


مردم روسیه تسلط چندانی به زبان انگلیسی ندارند.

خیر برخی از رشته های محدود در روسیه تنها به زبان روسی ارائه می شوند.

زبان انگلیسی رایج ترین زبان تحصیل در این کشور پس از روسی است.

خیر، روسیه با وجود پیشرفت های فراوانی که از نظر علمی داشته است همچنان یکی از ارزان قیمت ترین شرایط را برای ادامه تحصیل فراهم می کند.

این پروسه به طور متوسط 3 ماه زمان لازم دارد اما زمان درخواست اخذ پذیرش نیز در این پروسه بسیار مهم است.

دانشجویان باید دوره دیپلم 12 ساله را به پایان رسانده باشند.

در بسیاری از موارد دانشجویان بدون مدرک زبان می توانند در روسیه تحصیل کنند.

متوسط شهریه دانشگاه 5000$ (دلار) است.

فرد باید پیش از ورود به دانشگاه در دوره پادفک شرکت کند.

برای تحصیل در روسیه نیازی به مدرک زبان نیست.

مدارک تحصیلی و ترجمه آن ها در دوره های قبلی.

در صورتی که زمان های مورد نیاز برای اقدام را بشناسید، می توانید در یک بازه زمانی کمتر از 6 ماهه به روسیه برسید.

در حدود 6 سال که شامل دوره پادفک، تحصیل آکادمیک و دوره کارآموزی می شود.

بله اما توصیه بر آن است که از ابتدا به زبان روسی در این رشته تحصیل کنید.

در حال حاضر 8 دانشگاه پزشکی و 1 دانشکده دندانپزشکی در کشور روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

بله اما بسیاری از دروس در این دوره ها نیز به زبان انگلیسی برگزار می شود.

بسیاری از دانشگاه های رشته پزشکی در روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

حدود 7000$ تا 9000$ (دلار آمریکا) در سال.

برای شرکت در رشته پزشکی فرد باید دیپلم 12 ساله داشته باشد و در دوره پادفک شرکت کند.

معمولا از آنجایی که دوره پیش دانشگاهی یا آمادگی زبان در روسیه یک دوره دو ترمی نهایتا به مدت 9 ماه است، پس متقاضیان بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی کوتاه مدت (3 ماهه) روسیه اقدام و در صورت اتمام مهلت، آنرا تمدید کنند.

هزینه این دوره ها در دانشگاه های روسیه از حدود 506$ تا 4500$ (دلار) متفاوت می باشد.

اغلب دانشگاه های روسیه برگزار کننده این دوره ها برای دانشجویان بین المللی هستند.

در شرایط عادی این دوره 9 ماهه و شامل دو ترم می باشد.

خیر، تا اتمام مقطع امکان انتقال و معادل‌سازی واحدها وجود ندارد.

با توجه به ساده بودن دریافت ویزای روسیه و عدم وجود سخت‌گیری، معمولا مشکلی برای افرادی که سن بالا دارند به وجود نمی‌آید. معدل نیز بسته به دانشگاه برای رشته‌ها و مقاطع مختلف متفاوت است.

تحصیل رایگان پزشکی در روسیه امکان‌ پذیر نیست اما شهریه و هزینه زندگی نسبت به دیگر کشورها بسیار پایین‌تر است.

بله. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی وجود دارد.

خیر. شما باید بعد از تحصیل اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنید.

هزینه تحصیل در این کشور مانند بسیاری از کشورها مستلزم پرداخت شهریه است. این هزینه برای رشته های پزشکی 10،000 تا 12،000 دلار و رشته های غیر پزشکی 8،000 تا 10،000 دلار است که نسبت به سایر کشورها مثل آمریکا، کانادا، انگلستان و...... بسیار پایین است.

.کشور روسیه از لحاظ اقتصادی وابسته به نفت و گاز است و از لحاظ هزینه زندگی مقرون به صرفه است به طوری که با 750 دلار در ماه می توان در این کشور زندگی مرفهی داشت

خیر. در ایرانی هیچ مرکزی اجازه صدور مدرک پادفک را ندارد. اما می‌توان این دوره را در ایران مطالعه کرد و برای امتحان و اخذ مدرک به روسیه رفت.

خیر، برخی دانشگاه‌ها در روسیه به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند. اما تحصیل به زبان روسی ارزانتر است.

بله، در صورتی که در رشته‌های علوم پزشکی تحصیل کرده باشید، امکان اشتغال به راحتی وجود دارد ولی برای رشته‌های مهندسی پیشنهاد می‌شود مقطع ارشد نیز گذرانده شود.

زبان تحصیل در روسیه، بیشتر روسی است و برای یادگیری این زبان و گذراندن دروس پایه، دوره‌ای با نام دوره پادفک برگزار می‌شود. هزینه این دوره 3 تا 7 هزار دلار بوده و زمانی بین 4  تا 9 ماه برای گذراندن این دوره نیاز خواهد بود.

دریافت اقامت پس از تحصیل در روسیه دشوار است و معمولا پس از تحصیل افراد 18 ماه فرصت یافتن شغل در این کشور را خواهند داشت و پس از آن مجبور به خروج از کشور هستند.

روسیه جزو کشورهای کم هزینه برای تحصیل به شمار می‌رود. با این وجود، بورسیه‌های دولتی و سازمانی مختلفی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که با تامین شرایط، امکان دریافت این بورسیه‌ها وجود خواهد داشت.

تحصیل در روسیه به هر دو زبان روسی و انگلیسی امکان‌پذیر است و این باعث گستردگی انتخاب افراد با شرایط مختلف می‌شود. از طرفی پذیرش در دانشگاه‌های روسیه بسیار آسان بوده و دانشگاه‌های آن از رتبه خوبی در جهان برخوردار هستند. هزینه زندگی و تحصیل نیز در این کشور معقول بوده و امکان تامین هزینه‌ها نیز تا حدی وجود دارد.

مقالات پر بازدید

مدارس بین المللی در روسیه
مدارس بین المللی در روسیه

ما در این مقاله انواع مختلف مدارس بین المللی در روسیه و همچنین برنامه های درسی مختلف ارائه شده و روند ثبت نام برای والدین مهاجر را شرح می دهیم. اگر با خانواده خود به روسیه مهاجرت می کنید، ممکن است به فکر ثبت نام فرزندان خود در یک مدرسه بین المللی باشید. با ...

بیشتر بخوانید
هزینه ی زندگی در کازان روسیه
هزینه ی زندگی در کازان روسیه

افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند و تمایل دارند در شهر کازان اقامت داشته باشند، باید پیش از مهاجرت از هزینه زندگی در کازان روسیه اطلاع داشته باشند. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه سچینوا روسیه
دانشگاه سچینوا روسیه

دانشگاه سچینوا روسیه جزو محبوب ترین مراکز آموزش عالی در این کشور است که مخاطبین بسیار داشته و دانشجویان بین المللی را نیز می پذیرد. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل مهندسی کامپیوتر در روسیه
تحصیل مهندسی کامپیوتر در روسیه

تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در روسیه را می توان به عنوان یک ضمانت برای ورود به بازار کار یکی از کشورهای مطرح اروپایی قلمداد کرد. ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه 2023
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در روسیه 2023

توجه: مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج (متوسط) چنانچه پذیرش رسمی آنها پس از تاریخ یاد شده باشد، صرفأ تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه دولتی مسکو روسیه
دانشگاه دولتی مسکو روسیه

دانشگاه دولتی مسکو به عنوان دانشگاهی با معماری خاص و دیدنی و با عظمت ترین موسسه آموزشی در دنیا شناخته می شود. در ابتدا و در تاریخ 26 / آوریل / 1755 میلادی با تلاش میخائیل واسیلویچ لومونسف، در ساختمان نسبتا بزرگی در میدان سرخ مسکو ساخته شد. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل حقوق در روسیه
تحصیل حقوق در روسیه

روسیه بازیگر نسبتاً جدیدی در بازار دانشجویان بین المللی است و یکی از مزایای تحصیل در این کشور مقرون به صرفه بودن است. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه پاولوف روسیه
دانشگاه پاولوف روسیه

کشور روسیه در سال های اخیر مقصد بسیاری از متقاضیان بوده است و دانشجویان آن را بابت تحصیل در رشته هایی چون پزشکی دانشگاه پاولوف روسیه انتخاب می کنند. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه پیراگوف روسیه
دانشگاه پیراگوف روسیه

همانطور که می دانید روسیه دارای دانشگاه های متعددی است. دانشگاه پیراگوف روسیه نیز از جمله دانشگاه های دولتی است که مدرک آن به رسمیت شناخته میشود. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه تومسک روسیه
دانشگاه تومسک روسیه

دانشگاه تومسک دانشگاهی در شهر تامس روسیه است که بصورت دولتی و تحت نظارت آموزش و پرورش روسیه فعالیت نموده و مدرک این دانشگاه در اکثر کشورها دارای اعتبار است. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه سامارا روسیه
دانشگاه سامارا روسیه

دانشگاه سامارا هر ساله در ماه ژوئن به پذیرش دانشجویان محلی و بین المللی می پردازد. دانشجویان باید ابتدا فرم درخواست پذیرش در این دانشگاه را تکمیل نمایند و سپس به همراه مدارک تحصیلات دبیرستان خود به این مرکز ارائه نمایند. ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه 2023
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در روسیه 2023

بررسیهای کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی QS ،Times و Shanghai و عملکرد دانشگاهها، لیست دانشگاههاي خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودهای سال تحصیلی 2023-2024 در رشته های مرتبط با علوم پز ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: