مالزی یکی از امن ترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل می باشد. تحصیل در مالزی هم برای دانشجویان بین المللی و هم برای دانشجویان داخلی از کیفیت خوبی برخوردار است. زبان تحصیل در اکثر دانشگاه های مالزی انگلیسی است و این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران می باشند. هزینه ی تحصیل در مالزی خصوصا در رشته های پرطرفدار پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، بسیار پایین تر از کشورهای دیگر است.

مزایای تحصیل در مالزی

از مزایای تحصیل در مالزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون محدودیت سنی
 • هزینه پایین تحصیل و زندگی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • دانشگاه های معتبر در سطح جهانی
 • ثبات اقتصادی بالا
همین حالا شرایط خود را برای تحصیل در مالزی بررسی کنید:
تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت رزرو مشاوره حضوری مشاوره تلفنی رایگان
در تلگرام، ما را دنبال کنید

در گروه تلگرامی موسسه مهاجرتی زنگنه شما می توانید سوالات خود را با کارشناسان مهاجرتی که در این گروه هستند مطرح و بصورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید، همچنین با عضویت در کانال موسسه مهاجرتی زنگنه از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید. آنچه شما نیاز دارید ما برای شما فراهم آورده ایم.

عضویت در گروه تلگرامی عضویت در کانال تلگرامی
تلگرام موسسه زنگنه

نظام آموزشی مالزی

تحصیل در مالزی برای سن 7 تا 17 سال اجباری و رایگان می باشد و پس از آن دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های مالزی را دارند وارد مراحل پذیرش دانشگاه ها خواهند شد.

افرادی که قصد مهاجرت به مالزی دارند باید بدانند که این کشور با اخذ اقامت دائم موافقت نمیکند و دانشجویان پس از تحصیل و در نهایت چند سال کار باید خاک مالزی را ترک کنند؛ به این دلیل افراد عموما از مالزی به عنوان پلی برای مهاجرت به آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلستان و ... استفاده می کنند.

تحصیل در مدارس مالزی، بنابر نوع مدرسه می تواند متفاوت باشد. مدارس در مالزی به سه دسته تقسیم می شود: مدارس دولتی، خصوصی و بین المللی.

تحصیل در مدارس خصوصی هزینه ی بسیار بالاتری نسبت به مدارس دولتی دارد. در مدارس دولتی امکانات تحصیلی کافی برای دانش آموزان فراهم می شود و مدارس دولتی به دلیل هزینه ی تحصیل پایین تر متقاضیان بیشتری برای ثبت نام دارند.

والدینی که میخواهند فرزندانشون طبق برنامه تحصیلی کشوری جز مالزی تحصیل کنند، باید در مدارس بین المللی ثبت نام کنند. ثبت نام در این مدارس گران می باشد و ممکن است مطابق بودجه ی مالی برخی از مهاجرین نباشد.

تحصیل کارشناسی در مالزی

برای تحصیل کارشناسی در دانشگاه های مالزی مهم ترین شرط معدل دبیرستان و پیش دانشگاهی است. شرط معدل در اکثر دانشگاه های دولتی مالزی بالای 17 می باشد. در اکثر دانشگاه های مالزی برای مقطع کارشناسی محدودیت سنی در پذیرش وجود دارد. طول دوره ی کارشناسی در مالزی 3 تا 4 سال است و هزینه ی تحصیل در مالزی سالانه بین 15000 تا 25000 رینگیت (واحد پول مالزی) می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی

طول دوره ی کارشناسی ارشد در مالزی بین 2 تا 3 سال است. شرط معدل برای پذیرش دانشگاه های برتر مالزی بالای 15 و برای سایر دانشگاه ها بالای 14 می باشد. هزینه ی تحصیل کارشناسی ارشد در مالزی در هر ترم بین 7000 تا 10000 رینگیت است این هزینه در دانشگاه های خصوصی تا 15000 رینگیت افزایش پیدا می کند.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

تحصیل دکترا در مالزی

طول دوره ی دکترا در مالزی بین 3 تا 5 سال است. شرط معدل برای پذیرش دانشگاه های مالزی بالای 15 می باشد و ترجمه ی تمامی ریز نمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است. هزینه ی تحصیل دکترا در مالزی در هر ترم بین 7000 تا 8000 رینگیت است و این هزینه در دانشگاه های خصوصی تا 12000رینگیت افزایش پیدا می کند.

تحصیل رایگان در مالزی و بورسیه تحصیلی

شرایط تحصیل رایگان در مالزی:

 • محدودیت سنی، مقطع ارشد زیر 40 سال و مقطع دکترا زیر 45 سال؛
 • گواهی سلامت پزشکی؛
 • معدل GPA بین 3.5 تا 4؛
 • مدرک زبانی آیلتس حداقل 6.5 و یا تافل حداقل 92؛

مزایای تحصیل رایگان در مالزی:

 • پرداخت هزینه بلیط از پایتخت محل زندگی دانشجو تا مالزی؛
 • حقوق ماهیانه؛
 • کمک هزینه سالانه خرید کتاب و سفرهای داخلی؛
 • مجوز تز؛
 • ویزا؛
 • خدمات پزشکی و بیمه درمانی؛

اعتبار جهانی دانشگاه های مالزی

مالزی، یکی از قطب های نوظهور منطقه ای و بین المللی در آسیا است. این کشور از اولویت های تحصیلی در بین دانشجویان بین المللی است و یک هدف بلندمدت را برای جذب 250.000 دانشجوی بین المللی تا سال 2025 تعیین کرده است. بهترین دانشگاه های مالزی در رتبه بندی جهانی و منطقه ای حضور پررنگی دارند و موسسات داخلی این کشور نیز با انتخاب روزافزون شعبه های دانشگاه های بین المللی همراه می شوند.

دانشگاه Times Higher Education Shanghai Rankin QS Ranking U.S. News & World Report
دانشگاه مالایا 301 301 59 205
دانشگاه تونکو عبدالرحمن 501 - 801 -
دانشگاه اوتارا 601 - 531 -
دانشگاه ملی مالزی 601 501 141 653
دانشگاه پوترا مالزی 601 701 132 626
دانشگاه علوم مالزی 601 501 142 580
در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج آخرین اخبار مهاجرتی
اینستاگرام موسسه زنگنه

اعتبار دانشگاه های مالزی در ایران

هرساله لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در تابستان به روز می شوند و دانشجویان می توانند دانشگاه های مورد تایید کشور مقصدشان را بشناسند، لازم به ذکر است که ورودی های دانشگاه از سپتامبر سال 2021 تا قبل از سپتامبر 2022 جز گروه دانشگاه های مورد تایید هستند. وزارت علوم، مدرکِ 19 دانشگاه و وزارت بهداشت مدرکِ 7 دانشگاه این کشور را به عنوان دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم اعلام کرده است.

پرسش های معمول شما

بله؛ مالزی دارای دانشگاه هایی با اعتبار جهانی می باشد. برخی از دانشگاه های مالزی مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران نیز هست.

خیر؛ دانشجویان پس از پایان تحصیل در مالزی چند سال اجازه ی کار دارند و بعد از آن باید خاک مالزی را ترک کنند.

امکان دریافت ویزای همراه برای دانشجویان هست اما لازم به ذکر است که همراهان دانشجو اجازه ی کار ندارند مگر اینکه کار پیدا کنند و ویزای همراه را به ویزای کاری تبدیل کنند.

بله طبق قانون مالزی، دانشجویان بین المللی اجازه کار پاره وقت دارند.

هزینه ی بلیط دانشجو از پایتخت محل زندگی تا مالزی، هزینه های تحصیل، کمک هزینه ی سالانه برای خرید کتاب و سفر داخلی، ویزا، خدمات پزشکی و درمانی، حقوق ماهیانه.

به صورت کلی دانشگاه های مالزی محدودیت سنی برای پذیرش تحصیلی ندارند ولی برخی دانشگاه ها محدودیت سنی دارند.

شما می توانید بدون مدرک زبان و با گذراندن دوره های زبانی در مالزی، پذیرش دانشگاه های این کشور را دریافت کنید. افرادی که قصد شرکت در آزمون های زبانی دارند باید بدانند که برای پذیرش تحصیلی مالزی مدرک آیلتس 6.5 یا تافل 92 قابل قبول است.

معدل GPA بین 3.5 تا 4، مدرک آیلتس 6.5 یا تافل 92، حداکثر 40 سال برای مقطع کارشناسی ارشد و 45 سال برای مقطع دکترا، گواهی سلامت پزشکی.

بله؛ دانشجویان می توانند دوره ی آموزش زبان را در ایران یا در مالزی بگذرانند.

در دانشگاه های دولتی از ترمی 7000 تا 8000 رینگیت و در دانشگاه های خصوصی از ترمی 10000 تا 12000 رینگیت می باشد.

معدل کارشناسی ارشد بالای 15، الزام ترجمه تمامی ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، طول دوره تحصیل 3 تا 5 سال می باشد.

در دانشگاه های دولتی از ترمی 7000 تا 10000 رینگیت و در دانشگاه های خصوصی از ترمی 10000 تا 15000 رینگیت می باشد.

معدل کارشناسی بالای 15 برای دانشگاه های ممتاز و معدل بالای 14 برای سایر دانشگاه ها، طول دوره 2 تا 3 سال است.

در دانشگاه های دولتی سالیانه از 15000 تا 25000 رینگیت می باشد.

معدل بالای 17 مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی، در برخی دانشگاه ها محدودیت سنی وجود دارد. طول دوره 3 تا 4 سال است.

مقالات پر بازدید

تحصیل طراحی لباس در مالزی
تحصیل طراحی لباس در مالزی

تحصیل رشته طراحی لباس در مالزی می تواند یک تجربه منحصر به فرد باشد. این کشور با موقعیت مکانی خاص خود مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تجربه جدیدی در تحصیلات خود هستند. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل فیزیوتراپی در مالزی
تحصیل فیزیوتراپی در مالزی

متقاضیانی که قصد تحصیل رشته فیزیوتراپی در مالزی را دارند باید بدانند که هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور مقرون به صرفه بوده و همچنین متقاضیان می توانند در طول تحصیل در مشاغل پاره وقت مشغول به کار شوند و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را فراهم کنند. ...

بیشتر بخوانید
خوابگاه دانشجویی مالزی
خوابگاه دانشجویی مالزی

از مهمترین دغدغه والدین و دانشجویان که قصد مهاجرت تحصیلی دارند در رابطه با محل اقامت است، امکان اقامت در خوابگاه دانشجویی در مالزی وجود دارد. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه هنر مالزی
دانشگاه هنر مالزی

دانشگاه هنر مالزی یکی از دانشگاه های معتبر این کشور می باشد و در تحصیلات اجرایی خلاق و ایده های نو، پیشرو می باشد. این دانشگاه، شرایط خود به طور کاملا مناسب ارتقا داده است و از مقطع دیپلم تا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه هنر تعلیم داده می شود. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل تربیت بدنی در مالزی
تحصیل تربیت بدنی در مالزی

تحصیل رشته تربیت بدنی در مالزی نیازمند زمانی 4 ساله جهت اخذ مدرک کارشناسی بوده و همچنین زمان لازم برای دستیابی به مدرک کارشناسی ارشد این رشته محبوب نیز 3 سال تعیین شده است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل مهندسی هوا فضا در مالزی
تحصیل مهندسی هوا فضا در مالزی

رشته مهندسی هوافضا در مالزی از جمله رشته هایی است که طرفداران داخلی بسیار زیادی دارد و دانشجویان بین المللی نیز به آن تمایل نشان داده اند. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل ژنتیک در مالزی
تحصیل ژنتیک در مالزی

تحصیل در رشته ژنتیک در مالزی با وجود شعبه های دانشگاه های خارجی و هزینه های مقرون به صرفه می تواند یک انتخاب مناسب برای علاقه مندان باشد. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل فارماکولوژی در مالزی
تحصیل فارماکولوژی در مالزی

رشته فارماکولوژی در مالزی در دانشگاه های معتبری مانند University of Malaysia و Universiti Sains Malaysia برای علاقه مندان ارائه می گردد. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل آنکولوژی در مالزی
تحصیل آنکولوژی در مالزی

تحصیل رشته آنکولوژی در مالزی یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویانی است که خواستار تحصیل در یک مقصد تحصیلی ارزان قیمت هستند. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل حقوق در مالزی 2024
تحصیل حقوق در مالزی 2024

مدرک حقوق مورد نیاز برای کسانی که مایل به کار به عنوان وکیل در مالزی هستند LL.B. است. این افراد لازم است که این مدرک را در یک دانشکده معتبر که توسط کانون وکلای مالزی شناخته شده است، کسب کنند. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی متقاضیان باید حداقل مدرکی را که توسط انجمن پزشکی تعیین شده است ارائه نمایند، یکی از این مدارک STPM یا A- Level با داشتن AAC/ BBB/ ABC در رشته زیست شناسی، رشته شیمی، رشته ریاضیات و رشته فیزیک می باشد. تحصیلات استرالیای ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالزی 2024
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در مالزی 2024

بررسیهای کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندي معتبر بین المللی QS ،Times و Shanghai و عملکرد دانشگاهها، لیست دانشگاههاي خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودهای سال تحصیلی 2023-2024 در رشته هاي مرتبط با علوم پز ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: