در فهرست بهترین دانشگاه‌های بریتانیا در سال 2022 که شامل دانشگاه‌هایی از انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است، دانشگاه آکسفورد در صدر جدول قرار دارد. دانشگاه‌های برتر انگلستان در سال 2022 کدام دانشگاه‌ها هستند؟ اگر می‌خواهید در انگلستان، اسکاتلند، ولز یا ایرلند شمالی تحصیل کنید، کدام دانشگاه‌ها را باید مد نظر داشته باشید؟ سه دانشگاه اسکاتلند در لیست 25 دانشگاه برتر جای گرفته‌اند: دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه گلاسکو و دانشگاه آبردین، در حالیکه بهترین دانشگاه ولز، دانشگاه کاردیف است که رتبه‌ی 28 را از آن خود کرده است. برای دانشجویانی که به ‌دنبال تحصیل در ایرلند شمالی هستند، بهترین دانشگاه این رتبه‌بندی، دانشگاه کوئین بلفاست است.

از بین دانشگاه‌های برتر انگلستان، حدود 20 دانشگاه در لندن قرار دارند، از جمله موسسات معروفی همچون امپریال کالج لندن، UCL و دانشگاه‌های تازه تاسیسی همچون دانشگاه وست مینستر و دانشگاه گرینویچ.

همانطور که از متن THE متوجه می شوید؛ دانشگاه های انگلستان در رتبه های برتر قرار دارند و انگلستان از دیرباز یکی از برترین مقصدهای مهاجرتی بوده است، در چندسال اخیر، با پیشرفت سیستم آموزشی کانادا و جذب دانشجوهای بین المللی به این کشور، رقابتی بین کشورها به وجود آمده است و در حال حاضر پذیرش دانشجو در انگلستان و اخذ ویزا بسیار آسان تر شده است.

مزایای تحصیل در انگلستان

از مزایای تحصیل در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • اجازه ی کار تا 20 ساعت در هفته
 • فرصت کار بعد از فارغ التحصیلی
 • تحصیل در برترین دانشگاه های جهان
 • ویزا همراه با فرصت اخذ ویزای کار
 • کوتاه بودن طول دوره های تحصیل
همین حالا شرایط خود را برای تحصیل در انگلستان بررسی کنید:
تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت رزرو مشاوره حضوری مشاوره تلفنی رایگان
در تلگرام، ما را دنبال کنید

در گروه تلگرامی موسسه مهاجرتی زنگنه شما می توانید سوالات خود را با کارشناسان مهاجرتی که در این گروه هستند مطرح و بصورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید، همچنین با عضویت در کانال موسسه مهاجرتی زنگنه از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید. آنچه شما نیاز دارید ما برای شما فراهم آورده ایم.

عضویت در گروه تلگرامی عضویت در کانال تلگرامی
تلگرام موسسه زنگنه

تحصیل در مدارس انگلستان

شما می توانید برای تحصیل فرزندتان در مدارس انگلستان اقدام کنید و فرصت اخذ اقامت دائم را به دست بیاورید. نظام آموزشی در انگلستان بر اساس سن متقاضی به چهار مرحله اصلی تقسیم می شود: آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش تکمیلی و آموزش عالی.

کودکان در انگلستان به صورت قانونی و اجباری آموزش ابتدایی و متوسطه را از سن حدودا 5 سالگی تا 16 سالگی طی می کنند. سیستم آموزشی در انگلستان به “پایه های اصلی” تقسیم می شود که عبارتند از: پایه اول- 5 تا 7 سال، پایه دوم – 7 تا 11 سال، پایه سوم – 11 تا 14 سال و پایه چهارم – 14 تا 16 سال.

نگاهی به دوره های تحصیلی در انگلستان

دوره GCSE

دوره GCSE مخفف عبارت (General Certificate Secondary Education) است، مدت زمان این دوره دو سال هست و دانش آموزان برحسب علاقه خود رشته ی تحصیلی مانند علوم، ریاضی و ... را انتخاب می کنند.

سن مورد نیاز برای تحصیل در این دوره 13 سال است و آخرین مقطع تحصیلی در انگلستان است که اجباری بوده و دانش آموزان حتما باید این دوره را بگذرانند.

بعد از اتمام این دوره دانش آموز می تواند با گذراندن یکی از دوره های A-level و یا فاندیشن وارد دانشگاه بشود.

دوره A-level

طول دوره ی تحصیلی A-level دو ساله است و دانش آموزان برای گذرراندن این دوره باید حداقل 16 سال داشته باشند. این دوره به سه دلیل زیر از مهم ترین دوره های تحصیلی در انگلستان به شمار میرود:

 • بسیاری از دانشگاه ها دوره ی A-level را ملاک اصلی برای پذیرش قرار داده اند.
 • افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و یا رشته های پرطرفدار دارند برای پذیرش به مدرک A-level با نمرات ممتاز در اکثر مواقع نیاز دارند.
 • ارزش این دوره به نوعی بیشتر از سایر دوره ها است.

دوره Foundation

دانش آموزان 17 ساله که قصد تحصیل در رشته های رقابتی مثل پزشکی، دندانپزشکی و حقوق ندارند می توانند در دوره های فاندیشن شرکت کنند البته این به معنی نیست که با شرکت در دوره فاندیشن به هیچ وجه نتوان در رشته های گفته شده تحصیل کرد چرا که برخی از دانشگاه ها مدرک دوره فاندیشن را برای تحصیل در رشته های پزشکی قبول دارند.

دانش آموزان با گذرندان دوره های A-level و Foundation آموزش های مقدماتی برای وود به دانشگاه و آموزش عالی را کسب می کنند. آموزش عالی در کشور انگلستان شامل چهار مرحله اصلی و دو زیر مجموعه می شود.

تحصیل دانشگاهی در انگلستان

سال اول دانشجویان بین المللی (International year 1)

این دوره برای آن دسته از دانشجویان است که:

 • هنوز آمادگی لازم برای دانشگاه را ندارند و به تمرین بیشتر دروس نیازمندند.
 • شرایط لازم برای تحصیل در برخی رشته ها را ندارند.

دانش آموزان با گذراندن این دوره 12 ماهه هم برای دانشگاه آماده می شوند و هم می توانند به طور مستقیم و بدون از دست دادن زمان وارد سال دوم رشته تحصیلی مربوطه در دانشگاه بشوند. در نتیجه گزینه ای کاربردی برای دانشجویان بین المللی است.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

تحصیل کارشناسی در انگلستان

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان معمولا به مدت 3 سال است. برای تحصیل در مقطع لیسانس نمره آیلتس 6 مورد نیاز است. دانشجویان در مقطع کارشناسی دروس پایه و اختصاصی هر رشته را می آموزند و مهارت های اصلی برای پیشرفت را یاد می گیرند.

مقطع لیسانس در انگلستان چهار شاخه اصلی دارد:

 • لیسانس هنر (BA-Bachelor of Arts)
 • لیسانس علوم (BSc-Bachelor of Science)
 • لیسانس آموزش (BEd-Bachelor of Education)
 • لیسانس مهندسی (BEng- Bachelor of Engineering)

دوره پیش از کارشناسی ارشد (Pre-Master)

دوره Pre-Master برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند طراحی شده است. دانشجویان در این دوره مهارت های مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مثل روش انجام کارهای تحقیقاتی، ارائه کنفرانس، روش صحیح جست و جو و مطالعه و … را می آموزند.

مدت زمان این دوره بر اساس نیاز دانشجو معمولا بین 3 تا 6 ماه طول می کشد و همچنین مشاوره و راهنمایی تحصیلی در مورد انتخاب دانشگاه و رشته مناسب نیزدر این دوره انجام می شود.

دانشجو با گذرندان دوره Pre-Master می تواند برای کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی به جز رشته ای که در آن کارشناسی دارد، تحصیل کند که یکی از نکات جالب توجه در مورد دوره Pre-Master در انگلستان است.

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان

برای تحصیل ارشد در انگلستان، انتخاب 164 دانشگاه پیش روی شماست، اکثر دوره های ارشد در انگلستان یکساله هستند و میانگین هزینه ی تحصیل 17هزار پوند است، برای تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان، ارائه ی مدرک ایلتس 6.5 یا معادل آن در تافل را ارائه دهید.

در انگلستان تنوع بالایی در انتخاب رشته ی تحصیلی وجود دارد.برخی از رشته ها کارشناسی ارشد عبارتند از:

 • کارشناسی ارشد هنر (MA)
 • کارشناسی ارشد علوم (MSc)
 • کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)
 • کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFa)
 • کارشناسی ارشد حقوق (LLM)
 • کارشناسی ارشد معماری (March)
 • و ...

دوره پیش از دکترا در انگلستان (Pre-Phd)

در دوره Pre-PhD دانشجویان بین المللی آمادگی ها و مهارت های لازم برای تحصیل در دوره دکتری یا PhD را کسب می کنند. این دوره شامل کلاس های فشرده زبان انگلیسی برای تقویت بیشتر زبان، تکنیک های مطالعه صحیح و کارآمد، روش های جست و جوی پیشرفته در پایگاه داده ها و اصول برنامه ریزی PhD می باشد و هدف از آن مهیا کردن شرایط مطلوب برای موفقیت در دوره دکتری یا PhDاست.

در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج آخرین اخبار مهاجرتی پیج مهاجرت به انگلستان
اینستاگرام موسسه زنگنه

تحصیل دکترا در انگلستان

طول دوره ی تحصیل دکتری در انگلستان 3 الی 5 سال هست و نمره ی زبان لازم برابر با آیلتس 7.0 است و هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بین المللی در انگلستان سالیانه 15 تا 25 هزار پوند هست.

اعتبار دانشگاه های انگلیسی در جهان

همانطور که در ابتدا صحبت کردیم، دانشگاه های انگلستان در زمره برترین دانشگاه های جهان قرار دارند، در جدول زیر لیست 10 دانشگاه برتر انگلستان در سال 2022 را مشاهده می کنید.

10 دانشگاه برتر انگلستان در سال 2022
نام دانشگاه THE 2022 QS 2022
دانشگاه آکسفورد 1 2
دانشگاه کمبریج 5= 3=
امپریال کالج لندن 12 7
UCL 18= 8=
London School of Economics and Political Science 27 49
دانشگاه ادینبورگ 30= 16
کینگز کالج لندن 35= 35
دانشگاه منچستر 50 27=
University of Warwick 78= 61
دانشگاه گلسکو 86= 73

اعتبار دانشگاه های انگلیس در ایران

براساس آخرین اپدیت در دو سایت وزارت علوم و بهداشت ایران، برای افرادی که تحصیل خود را در انگلستان بعد از سپتامبر 2021، آغاز می کنند، 73 دانشگاه انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران و 124 دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران هستند.

کار دانشجویی در حین تحصیل در انگلستان

در بخش های قبل به این موضوع اشاره کردیم که دانشجویان اجازه ی کار تا 20 ساعت در هفته را در انگلستان دارند و لازم است در کنار این موضوع، کار بعد از تحصیل را هم بررسی کنیم.

دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، بعد از فارغ التحصیلی فرصتی دو ساله برای کار در انگلستان دارند، طبق آخرین اپدیت سایت اداره مهاجرت انگلستان این فرصت قابل تمدید نیست، اما می توانید ویزای خود را به ویزای نیروی کار ماهر تغییر دهید.

مدت زمان اجازه ی کار بعد از تحصیل در انگلستان برای افرادی که مقطع تحصیلی دکترا را به پایان رسانده اند، سه سال است و این گروه نیز می توانند، ویزای کار دریافت کنند.

پرسش های معمول شما

میزان شهریه برای دانشجویان انگلیسی و اروپایی حدود 9000£ (پوند) سالیانه می باشد در حالی که شهریه برای دانشجویان خارجی از 27000£ تا 45000£ (پوند) در سال متفاوت خواهد بود.

بنا به نوع شهر و محل اشتغال، میزان درآمد می تواند بسیار متفاوت باشد اما می توان با در نظر گرفتن همه این موارد میزان درآمد را حدود 175000£ (پوند) در سال در نظر داشت.

اکثر دانشگاه های دندانپزشکی در انگلستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند که در میان برترین آنها می توان به دانشگاه داندی، منچستر، آبردین، بیرمنگام، شفیلد،کوئین مری، لیورپول، بلفسات و لیدز اشاره داشت.

برنامه دندانپزشکی در انگلستان یک دوره 5 ساله است که دانشجویان ایرانی قبل از آن برای ورود به این رشته ابتدا باید در دوره کالج، مقطع A-Level را گذرانده باشند و در این دوره نمرات A در دروس زیست و شیمی را دریافت کنند.

با توجه به سطح بالای تحصیل در دانشگاه های انگلستان هر دانشجوی علاقه مند به تحصیل در این کشور و دانشجویان ایرانی می توانند برای تحصیل در هر رشته ای از جمله دندانپزشکی به انگلستان بروند.

بله، امکان تحصیل هم در انگلستان و هم در سایر کشورها بدون محدودیت برای کسی که فیزیوتراپی را در انگلستان خوانده است، مقدور می باشد.

بله، کار نیمه وقت جزئی از حقوق اولیه دانشجوست، اما اینکه این کار به عنوان یک فیزیوتراپ باشد بایستی ابتدا مجوز لازم برای کار با بیمار را دریافت کرده باشند.

در میان تعداد زیادی از دانشگاه های انگلستان برای رشته فیزیوتراپی دانشگاه رابرت گاردن، بیرمنگام، بردفورد، آنجلیای شرقی، ساوتهمپتون، ناتینگهام، لیورپول و کاردیف از برترین آنها هستند.

در اکثر دانشکده های پزشکی رشته فیزیوتراپی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دیپلم های حرفه ای وجود دارد.

مدرک زبان بنا به درخواست دانشگاه، نوع برنامه تحصیلی و مقطع کارشناسی یا ارشد یا پی اچ دی داروسازی متفاوت بوده و حداقل آیلتس 6 در مقطع کارشناسی نیاز است.

میزان هزینه تحصیل در مقاطع متفاوت داروسازی از سالی 14700£ تا 28930£ (پوند) سالیانه می باشد.

بله، یکی از بهترین بازارهای کاری را در انگلستان رشته داروسازی داراست، فارغ التحصیلان می توانند در اکثر مشاغل مربوط به این رشته وارد کار شوند.

بله، برخی دانشگاه ها در انگلستان شرایط ورود به رشته داروسازی را بر اساس شرکت در دوره Foundation نیز فراهم کرده اند.

بله؛ دانشجویان همانند تحصیل در رشته پزشکی برای ورود به رشته داروسازی در انگلستان بایستی در مقطع A-Level ابتدا نمره مطلوب را کسب نمایند.

بله، تحصیل پزشکی در انگلستان بر اساس موفقیت در آزمون UCAT می باشد. برخی دانشگاه ها مصاحبه ورودی هم دارند.

تحصیل در مقطع Al-evel حدود 1 تا 2 سال به طول می انجامد و بعد از تحصیل در کارشناسی پزشکی 3 تا 4 سال و در فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد.

دانش آموزان خارجی نیازمند کسب دیپلم مورد نیاز جهت ورود به دانشگاه های انگلستان هستند که در دوره A-level بایستی در دروس اصلی از جمله شیمی، زیست، فیزیک و ریاضی نمرات تاپ کسب نمایند.

بله، شرایط تحصیل در این رشته در ابتدا نیازمند اتمام تحصیل دیپلم دوازده ساله و کسب نمره خوب در دوره A-level می باشد.

بله، شرایط تحصیل در این رشته در ابتدا نیازمند اتمام تحصیل دیپلم دوازده ساله و کسب نمره خوب در دوره A-level می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کمبریج گرانترین دانشگاه در گروه دانشگاه های علوم پزشکی انگلستان می باشد.

برای دانشجویان بین الملل این هزینه بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی به حدود 38000£ (پوند) نیز می رسد.

برای اغلب رشته های علوم پزشکی این مهلت زمانی 15 اکتبر هر سال می باشد.

آزمون های ارزشیابی کیلینیکی دانشگاه (UCAT) یا آزمون پذیرش بیومدیکال (BMAT) و مینی مصاحبه های مختلف (MMI) از جمله این آزمون ها می باشد.

برترین دانشگاه پزشکی در انگلستان دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد می باشد. این دانشگاه رتبه 1 ملی و رتبه 4 بین المللی است.

آیلتس با نمره بین 6.5 تا 7.0 برای پذیرش دانشجوی پزشکی در انگلستان الزامی است.

بله، در صورتی که شما با یک وکیل مشورت نمائید با توجه به آگاهی از شرایط شما می تواند برای اخذ ویزا به شما کمک نماید.

دوره های زبان بسیار متنوع و شروع ترم های زیادی دارند، می توان گفت برای شرکت در هر دوره می توان در هر ماه سال اقدام نمود.

سن کمتر از 17 سال و افرادی که فاصله تحصیلی ندارند شانس اخذ ویزا دارند اما متقاضیان بالاتر از این سن حتما بایستی در مورد شرایطشان با مشورت وکیل اقدام نمایند، زیرا شانس اخذ ویزا بستگی به عوامل متعددی دارد.

معمولا دوره های کوتاه مدت کمتر از 3 ماه این امکان را دارند تا برای 3 ماه دیگر تمدید شوند اما امکان تمدید با توجه به تایپ ویزای شما اگر مثلا D باشد ممکن است.

میزان هزینه ها بستگی به مدت دوره دارد، دوره ها از یکماه تا یکسال بوده و هزینه ها نیز از 1500£ تا 10000£ (پوند) و بلکه کمتر از این یا بیشتر بنا به نوع کالج و دوره می باشد.

ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS با حداقل نمره 5.5 تا 6.0 برای کلیه داوطلبان الزامی است.

شما بایستی ماهیانه مبلغی در حدود 1300£ (پوند) جهت زندگی در لندن و 1100£ (پوند) برای زندگی خارج از لندن در حساب بانکی خود داشته باشید تا تمکن مالی خود را برای آفیسر سفارت انگلستان به اثبات برسانید.


شهریه این مدارس شامل هزینه مدرسه، وعده غذایی، امکانات رفاهی و خوابگاه می باشد.

دانش آموزان بالای 15 سال در اتاق های مجزا زندگی می کنند و وعده های غذایی نیز در اختیار دانش اموزان قرار می گیرد.

امکان ورود به دانشگاه های انگلستان و همچنین عدم نیاز به اقامت در خوابگاه.

اخذ پذیرش دکترا در انگلستان رابطه زیادی با سابقه تحصیلی و کاری افراد دارد.

در حدود 13600£ الی 29465£ (پوند)

بله این بورسیه ها در اختیار دانشجویان برتر قرار می گیرد.

معیار اصلی برای گزینش متقاضیان بورسیه تحصیلی توجه به عملکرد تحصیلی یا Education Performance آنها همانند نمرات آزمون های ورودی و یا معدل کل (GPA) می باشد.

تمکن مالی ماهانه حداقل حدود 1015£ (پوند) برای تحصیل در کل بریتانیا به جز لندن می باشد و برای لندن تمکن مالی حداقل 1265£ (پوند) مورد نیاز است.

اخذ پذیرش کاملا تحت شرایطی درخواستی دانشگاه مورد نظر صورت می گیرد و در اکثر دانشگاه نیاز به آیلتس آکادمیک 6.5 خواهید داشت.

میزان شهریه ها در دانشگاه ها متفاوت است، می توان هزینه ها را بین 17000£ تا 25000£ (پوند) در سال پیش بینی نمود.

دانشجویانی که برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد به انگلستان می روند ویزای همراه هم می توانند درخواست دهند.

معمولا این مقطع دانشگاهی در انگلستان یکساله و در برخی رشته ها و دانشگاه ها بصورت یکسال و نیم ارائه می گردد.

خیر؛ شرایط پذیرش از طریق دیپلم دوازده ساله و مدرک آیلتس می باشد. در برخی رشته ها از جمله پزشکی شرایط تحصیل منوط به پاس نمودن آزمون ورودی می باشد.

اکثر دانشگاه ها نیازمند ارائه مدرک آیلتس آکادمیک 6 می باشند و برخی بصورت مشروط با 5 یا 5.5 هم می پذیرند.

رشته های گروه پزشکی عموما دارای آزمون ورودی و شرایط پذیرش سخت تری در انگلستان می باشند.

دانشجویان خارجی برای پذیرش در مقطع کارشناسی در انگلستان در ابتدا نیاز به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله دارند.

دانشجویان خارجی در انگلستان این فرصت را خواهند داشت تا حین تحصیل بصورت پاره وقت و بعد از تصویب قانون در سال 2021 به مدت 2 سال بعد از تحصیل هم فرصت کار تمام وقت دارند، این فرصت مجددا تمدید می شود تا به اقامت دائم دست بابید.

جهت تحصیل تا قبل از سن 17 سالگی ارائه مدرک زبان اجباری نیست، بعد از این سن بنا به مقطع تحصیلی باید مدرک زبان آیلتس ارائه نمود.

دانش آموزان زیر 18 سال چون به سن رشید نرسیده اند می بایستی یا با یک قیم در مدارس روزانه یا بدون قیم در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند.

برای اخذ پذیرش و ویزا می توان از سنین پائین (6 سالگی) اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نمود که این ویزا برای سنین قبل از 16 سال با ویزای افراد بالای 18 سال متفاوت خواهد بود.

در حال حاضر این مبلغ برای دانشجویان ایرانی 450 دلار هزینه بررسی مدارک به علاوه 1200 دلار هزینه IHS هست که در صورتی ریجکتی هزینه ی IHS عودت داده می شود.

دانشجویان بین المللی می توانند از طریق کار دانشجوئی در کشور انگلستان تا 20 ساعت در هفته کار کنند و به طور متوسط در هر هفته نیز حدود 112.2£ الی 200£ (پوند) درآمد کسب کنند.

20 ساعت در طول یک هفته.

خیر؛ با توجه به اینکه به درآمد ناشی از کار نیمه وقت مالیات تعلق نمی گیرد، این امکان وجود ندارد.

خیر؛ تنها هزینه های زندگی در این کشور قابل پوشش است.

در صورت داشتن هدف مشخصی همچون داشتن یک پیشنهاد کاری، داشتن یک ایده جدید برای کارآفرینی، ایجاد یک سرمایه گذاری در انگلستان و ازدواج با تبعه انگلیسی می توان در این کشور اقامت را تمدید نمود.

افرادی که تا قبل از سن 17 سال می خواهند به انگلستان بروند با ویزای Child و بعد از سن 16 سال به بالا ویزای General دریافت می کنند.

از سن 4 سالگی می توان تحت قانونی برای ویزای تحصیلی نوع Child اقدام نمود تا بالاترین مقاطع آموزش عالی.

بله؛ با هر نوع ویزای بلند مدتی که قابلیت تبدیل به اقامت را دارد همچون ویزای تحصیلی میتوان به انگلستان مهاجرت نمود.

بله؛ این ویزا می تواند بعد از تحصیل در صورت دستیابی به موقعیت کاری به ویزای کار و اقامت کاری و همچنین بعد از چند سال تمدید به اقامت دائم تبدیل گردد.

بله؛ دانشجو می تواند در صورت تامین هزینه ها و دارا بودن شرایط مالی مناسب برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه نماید.

بله؛ در مقاطع دانشگاهی دانشجویان می توانند در حین تحصیل به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند.

این زمان بستگی به این دارد که شما در چه ترمی مایل به تحصیل در انگلستان هستید، طبق قانون می بایستی حداکثر 3 ماه قبل از شروع برنامه تحصیلی مورد نظر درخواست ویزا داد.

پذیرش در برنامه تحصیلی، تکمیل و ترجمه مدارک تحصیلی و ارائه نامه تمکن مالی از مهمترین شاخصه ها هستند.

مقالات پر بازدید

معرفی دانشگاه Lincoln در انگلستان
معرفی دانشگاه Lincoln در انگلستان

موسسه ی آموزشی مهاجرتی زنگنه نماینده رسمی دانشگاه Lincoln انگلستان در ایران می باشد، در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی درباره ی مدارک لازم برای تحصیل و خوابگاه های این دانشگاه برای علاقه مندان تحصیل در انگلستان ارائه شود. ...

بیشتر بخوانید
معرفی دانشگاه De Montfort در انگلستان
معرفی دانشگاه De Montfort در انگلستان

موسسه ی آموزشی مهاجرتی زنگنه نماینده رسمی دانشگاه De Montfort انگلستان در ایران می باشد، در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی درباره ی مدارک لازم برای تحصیل و خوابگاه های این دانشگاه برای علاقه مندان تحصیل در انگلستان ارائه شود. ...

بیشتر بخوانید
آشنایی با رشته ی دیجیتال مارکتینگ دانشگاه Northumbria
آشنایی با رشته ی دیجیتال مارکتینگ دانشگاه Northumbria

در دوره ی دیجیتال مارکتینگ یاد میگیرید که چگونه تاکتیک ها و استراتژی های جدید را با ابزارها و شیوه های بازاریابی سنتی ادغام کنید. ...

بیشتر بخوانید
10 دانشگاه برتر انگلیس برای تحصیل روانشناسی
10 دانشگاه برتر انگلیس برای تحصیل روانشناسی

چه بخواهید رفتار انسان ها را مطالعه کنید یا یک درمانگر شوید، روانشناسی یک موضوع جذاب برای انتخاب رشته تحصیلی است. مدرک روانشناسی همچنین طیف گسترده ای از تخصص ها - از آموزش تا روانشناسی جنایی- را در اختیار شما قرار می دهد. در انگلستان، چندین دانشگاه وجود دا ...

بیشتر بخوانید
آشنایی با دانشگاه Hertfordshire انگلستان
آشنایی با دانشگاه Hertfordshire انگلستان

موسسه ی آموزشی مهاجرتی زنگنه نماینده رسمی دانشگاه Hertfordshire انگلستان در ایران می باشد، در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی درباره ی مدارک لازم برای تحصیل و خوابگاه های این دانشگاه برای علاقه مندان تحصیل در انگلستان ارائه شود. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل ارشد مدیریت مالی در انگلستان
تحصیل ارشد مدیریت مالی در انگلستان

تمرکز ما بر ارائه یک محیط آموزشی امن و دلپذیر و همچنین کسب اطمینان از دسترسی مداوم به یادگیری است. کار در یک سازمان بزرگ، مدرن، بین المللی، یک شرکت متوسط یا حتی یک شرکت نوپای کوچک نیازمند طیف وسیعی از قابلیت های تجاری است. ...

بیشتر بخوانید
چرا الان باید برای ارشد انگلستان اپلای کرد؟
چرا الان باید برای ارشد انگلستان اپلای کرد؟

چه چیزی برای درخواست به موقع برای مقطع کارشناسی ارشد انگلستان نیاز دارید؟ چهار الزام اصلی وجود دارد، و آنها ساده تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید. ...

بیشتر بخوانید
معرفی دانشگاه Swansea
معرفی دانشگاه Swansea

در دانشکده مدیریت در دانشگاه سوانسی تحصیل کنید و بعد تجربه یادگیری فوق العاده ای را از یک ارائه دهنده برتر بریتانیا در زمینه مدیریت، امور مالی، بازاریابی، گردشگری و آموزش و تحقیق اقتصادی دریافت کنید. ...

بیشتر بخوانید
نگاهی اجمالی به دانشگاه Aberystwyth University انگلستان
نگاهی اجمالی به دانشگاه Aberystwyth University انگلستان

چندین سال است که دانشگاه Aberystwyth به دلیل کیفیت بالا در تدریس و تحقیق، شناخته شده است. همچنین، این دانشگاه یکبار برنده جایزه تجربه دانشجویی شده است. ما معتقدیم که Aberystwyth تعادل کاملی بین آموزش با کیفیت و زندگی عالی دانشجویی فراهم می‌کند و تجربه‌ای م ...

بیشتر بخوانید
پرطرفدارترین رشته ها برای تحصیل ارشد و دکترا در انگلیس
پرطرفدارترین رشته ها برای تحصیل ارشد و دکترا در انگلیس

در چند سال گذشته، افراد بیشتری تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان را انتخاب کرده اند و ممکن است این روند ادامه داشته باشد. شاید بازار کار فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در حال حاضر، آنطور که انتظار داشتید فریبنده نباشد، یا شاید در خانه کار می کنید و زما ...

بیشتر بخوانید
نگاهی اجمالی به دانشگاه ادینبورگ انگلستان
نگاهی اجمالی به دانشگاه ادینبورگ انگلستان

دانشگاه ادینبورگ (The University of Edinburgh یا به اختصار Edin) تاسیس شده در سال 1582، ششمین دانشگاه قدیمی در بین دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان و یکی از دانشگاه های باستانی اسکاتلند می باشد. این دانشگاه در شهر ادینبورگ تعبیه شده است و بسیاری از ساختمان ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلستان 2023
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلستان 2023

بررسیهای کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی QS ،Times و Shanghai و عملکرد دانشگاهها، لیست دانشگاههاي خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودهای سال تحصیلی 2023-2024 در رشته های مرتبط با علوم پز ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: