کشور انگلستان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویانی است که به دنبال تحصیل با کیفیت و کسب مدرک معتبر در سطح جهانی هستند. سیستم آموزشی این کشور به دلیل کیفیت عالی آموزش و تحقیقات، دانشگاه‌های برتر، روش‌های تدریس تعاملی و رضایت‌مندی دانشجویان شناخته شده است. علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان از قدیمی‌ترین و معتبرترین موسسات آموزشی در جهان هستند. قدمت دانشگاه آکسفورد در انگلستان تقریبا 1000 سال است که به دلیل قدمت، کیفیت دوره‌ها و روش تدریس خود شهرت جهانی دارد. یکی دیگر از مزایای قابل توجه تحصیل در انگلستان، دوره‌های تحصیلی کوتاه‌تر نسبت به سایر مقاصد تحصیلی برتر است. در ادامه این مقاله از موسسه مهاجرتی زنگنه تمام جزئیات مربوط به تحصیل در انگلستان و شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور را بررسی کرده‌ایم. پس با ما همراه باشید.

مزایای تحصیل در انگلستان

از مزایای تحصیل در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • اجازه ی کار تا 20 ساعت در هفته
 • فرصت کار بعد از فارغ التحصیلی
 • تحصیل در برترین دانشگاه های جهان
 • ویزا همراه با فرصت اخذ ویزای کار
 • کوتاه بودن طول دوره های تحصیل
همین حالا شرایط خود را برای تحصیل در انگلستان بررسی کنید:
تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت رزرو مشاوره حضوری مشاوره تلفنی رایگان
در تلگرام، ما را دنبال کنید

در گروه تلگرامی موسسه مهاجرتی زنگنه شما می توانید سوالات خود را با کارشناسان مهاجرتی که در این گروه هستند مطرح و بصورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید، همچنین با عضویت در کانال موسسه مهاجرتی زنگنه از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید. آنچه شما نیاز دارید ما برای شما فراهم آورده ایم.

عضویت در گروه تلگرامی عضویت در کانال تلگرامی
تلگرام موسسه زنگنه

سیستم آموزشی انگلستان

سیستم آموزشی انگلستان به چهار بخش اصلی، آموزش ابتدایی، آموزش متوسطه، آموزش تکمیلی و آموزش عالی طبقه‌بندی می‌شود. تحصیل در مدارس انگلستان از حدود 5 تا 16 سالگی دانش آموز ادامه دارد و به صورت اجباری است.
به طور کلی، سیستم آموزشی در انگلستان به مراحل اصلی زیر دسته بندی می‌شود:

 • مرحله اصلی 1: 5 تا 7 سالگی
 • مرحله اصلی 2: 7 تا 11 سالگی
 • مرحله اصلی 3: 11 تا 14 سالگی
 • مرحله اصلی 4: 14 تا 16 سالگی

در مراحل 1 و 2 آموزش در مدارس ابتدایی ارائه می‌شود و در مرحله 3 و 4 دانش آموز به دبیرستان می‌رود. دانش آموزان در پایان هر مرحله اصلی ارزیابی می‌شوند. مهمترین ارزیابی دانش آموزان در سن 16 سالگی و پس از اتمام مرحله 4 آموزش در دبیرستان است که دانش آموزان آزمون GCSE یا گواهی عمومی آموزش متوسطه خود را می‌گذرانند. هنگامی که دانش‌آموزان GCSE خود را تکمیل کردند، این انتخاب را دارند که برای تحصیل در کالج اقدام کنند و یا وارد بازار کار شوند.
دانش‌آموزان از سن 16 تا 18 سالگی می‌توانند به کالج بروند که پیش‌زمینه‌ای برای ورود به دانشگاه به شمار می‌رود. در این مقطع می‌توانند دوره Foundation و یا A-level را با توجه به اهداف بعدی تحصیلی خود بگذرانند. این دوره‌ها برای آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه در نظر گرفته شده‌اند و هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

مقاطع تحصیلی در انگلستان

بر اساس مقررات آموزشی در سیستم آموزشی انگلستان، آموزش عالی شامل مقاطع تحصیلی زیر می‌شود:

 • مقطع کارشناسی (Undergraduate Courses)
 • برای تحصیل کارشناسی در انگلستان مدارک و درجات متنوعی وجود دارد. مدرک لیسانس (Bachelor’s degree) رایج‌ترین مدرک کارشناسی در انگلستان است و شامل مطالعه دقیق یک یا گاهی دو موضوع است. انتخاب دوره در یک رشته خاص به عنوان مدرک افتخاری واحد (single honours degree) شناخته می‌شود. همچنین ممکن است بتوانید یک رشته فرعی را در کنار رشته اصلی برای بخشی از مدرک تحصیلی خود که به عنوان مدرک افتخاری اصلی/فرعی (major/minor honours degree) شناخته می‌شود، مطالعه کنید. در این صورت عنوان مدرک شما، رشته اصلی را با رشته فرعی پس از آن نامگذاری می‌کند، به عنوان مثال، روانشناسی با جرم شناسی، یا حقوق با روابط بین الملل.
  مطالعه دو یا سه رشته اصلی به عنوان بخشی از مدرک لیسانس، مدرک افتخاری ترکیبی یا مشترک (combined or joint honours degree) نامیده می‌شود. در این دوره به جای انتخاب هر ماژول برای هر رشته، چندین ماژول را برای هر رشته انتخاب خواهید کرد. مثال‌هایی از این قبیل می‌تواند شامل مدارک افتخاری مشترک شامل حقوق و زبان اسپانیایی یا حسابداری و تجارت باشد.
  اگر مقطع کارشناسی در انگلستان را به طور تمام وقت مطالعه کنید، اتمام آن معمولا 3 سال طول می‌کشد. با این حال، برخی از دوره‌های کارشناسی، که شامل کارآموزی و تجربه کاری یک ساله هستند، 4 سال طول می‌کشند. اتمام برخی از رشته‌های تحصیلی مانند پزشکی، دندانپزشکی یا علوم دامپزشکی نیز ممکن است 5 یا 6 سال طول بکشد.

 • مقطع تحصیلات تکمیلی (Postgraduate Courses)
 • مقطع تحصیلات تکمیلی مقطع بعدی تحصیل پس از مقطع کارشناسی است و تحصیل این مقطع تنها در صورتی امکان پذیر است که مقطع کارشناسی خود را از یک دانشگاه معتبر کسب کرده باشید. مقطع تحصیلات تکمیلی به شما این امکان را می دهد که در زمینه خاصی از رشته‌ای که در دوره کارشناسی تحصیل کرده‌اید، تخصص داشته باشید.
  مقاطع تحصیلات تکمیلی در انگلستان یا به صورت "آموزشی" یا "تحقیقاتی" هستند. مقطع آموزشی اغلب مانند کارشناسی شامل سخنرانی‌ها، آموزش‌ها و آزمایشگاه‌ها است و انواع مدارک تحصیلی این مقطع شامل مدرک کارشناسی ارشد (master’s degrees)، سرتیفیکیت‌های تحصیلات تکمیلی (postgraduate certificates) و دیپلم (diplomas) می‌باشد.
  مدارک تحقیقاتی برای کسانی مناسب است که به دنبال مطالعه مستقل‌تر هستند. در این نوع مقطع، با راهنمایی یک استاد راهنما یا استاد دانشگاهی، تحقیقات آکادمیک خود را بر اساس یک سوال پژوهشی اصلی که به آن رسیده‌اید، انجام خواهید داد. انواع مقاطع تحقیقاتی شامل دکترا (PhD) و برخی از دوره‌های کارشناسی ارشد است که بر تکمیل یک پروژه تحقیقاتی متمرکز هستند. کسانی که مایل به تحصیل دکترا در انگلستان هستند، ابتدا باید مقطع کارشناسی ارشد را بگذرانند.
  دانشجویان تمام وقت معمولا مقطع کارشناسی در انگلستان را در 1 الی 2 سال و مقطع دکترای خود را طی 3 تا 4 سال به پایان می‌رسانند.

شرایط تحصیل در انگلستان

در اینجا معیارها و شرایط لازم برای تحصیل در انگلستان را به صورت کلی شرح داده‌ایم:

 • صلاحیت‌های تحصیلی
 • مهمترین معیاری که برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان باید رعایت کنید، داشتن مدرک تحصیلی معتبر در مقطع قبلی و ارائه ریزنمرات رسمی است.

 • آزمون های ورودی
 • برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌های انگلستان باید در آزمون ورودی شرکت کنید. کسب نمرات بالا در آزمون‌های ورودی شما را از سایر متقاضیان متمایز می‌کند و درنتیجه شانس شما برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر افزایش می‌یابد. آزمون‌های ورودی به منظور ارزیابی متقاضیان بین المللی در مورد توانایی آنها برای تحصیل در یک سیستم آموزشی خارجی برگزار می‌شود. مفاهیم اصلی در رشته تحصیلی موردنظر شما در این آزمون‌های ورودی مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
  انواع مختلف آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های انگلستان ممکن است بر اساس رشته و مقطع تحصیلی شامل موارد زیر باشد:

  • GMAT یا GRE: تنها در صورتی که برای MBA یا برخی دوره‌های مرتبط با کسب و کار در مقطع تحصیلات تکمیلی در انگلستان درخواست می‌دهید، باید یکی از این آزمون‌ها را بگذرانید.
  • LNAT: آزمون ملی پذیرش حقوق (LNAT) مهارت‌های کلی شما در استدلال، تفسیر، تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری را ارزیابی می‌کند. این آزمون برای انتخاب دانشجویان برای دوره‌های کارشناسی حقوق در نظر گرفته شده است و برای شرکت در آن نیازی به دانش قبلی از حقوق ندارید.
  • BMAT: آزمون پذیرش زیست پزشکی برای درخواست پزشکی، علوم زیست پزشکی، و دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با دندانپزشکی مورد نیاز است.
  • UKCAT: آزمون استعداد بالینی انگلستان آزمون دیگری است که برای پذیرش در رشته‌های پزشکی یا دندانپزشکی لازم است.
 • مهارت زبان انگلیسی
 • یکی از مهم ترین شرایط تحصیل در انگلستان داشتن مدرک زبان انگلیسی است. درک کامل زبان انگلیسی و تسلط به آن برای تحصیل در هر مقطعی در انگلستان ضروری است، زیرا تمام دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. آزمون آیلتس معمولا رایج‌ترین آزمون مهارت زبان انگلیسی است که در سطح جهانی پذیرفته می‌شود. بیش از 1،000 موسسه آموزشی در بریتانیا نتیجه آزمون آیلتس را می‌پذیرند.

 • تجربیات حرفه‌ای و مراجع
 • از آنجایی که بسیاری از دانشگاه‌های با رتبه برتر در کشور انگلستان واقع شده‌اند و تعداد متقاضیان برای پذیرش بسیار زیاد است، اعضای پذیرش دانشگاه‌ها در انتخاب کاندیدای مناسب عوامل زیادی را در نظر می‌گیرند. یکی از این عوامل مهم، تجربیات حرفه‌ای شما و توصیه نامه‌هایی از طرف اساتید یا کارفرماهای قبلی شما می‌باشد که بتواند شایستگی حرفه‌ای شما را ثابت کند. شما باید تجربیات حرفه‌ای و اینکه چه مدت زمانی را صرف آن کرده‌ا‌ید، نقشی که انجام داده‌اید و ارتباط تجربه شما در حوزه حرفه‌ای خود را نشان دهید.

 • انگیزه نامه (SOP)
 • انگیزه نامه یا SOP جزء کلیدی درخواست شما برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان می‌باشد. در انگیزه نامه، اهداف تحصیلی و حرفه‌ای خود را مشخص کنید و توضیح دهید که چرا علاقه مند به تحصیل در انگلستان هستید. همچنین هر فعالیت فوق برنامه یا کار داوطلبانه‌ای که به شما در توسعه مهارت‌های مرتبط کمک کرده است، در انگیزه نامه بگنجانید.

 • انجام مصاحبه (در صورت نیاز)
 • انجام مصاحبه الزامی نیست و به صلاحدید دانشگاه‌ها بستگی دارد. مصاحبه مرحله نهایی پذیرش از دانشگاه می‌باشد و به اعضای پذیرش کمک می‌کند تا انگیزه‌ها و اهداف شما و نحوه مطابقت آنها با دوره‌های مورد نظرتان را درک کنند. انجام مصاحبه، بیشتر برای پذیرش از دانشگاه‌های برتر انگلستان رایج است.

شرایط سنی برای تحصیل در انگلستان

برای تحصیل در کالج و دانشگاه‌های انگلستان و دریافت ویزای تحصیلی این کشور در صورتی که سن شما 16 و بالاتر باشد، هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد و کشور انگلستان سقف سنی خاصی را برای افرادی که مایل به تحصیل در این کشور هستند، تعیین نکرده است. تا زمانی که بتوانید تمام شرایط و الزامات پذیرش و ویزا از جمله نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر، اثبات تمکن مالی و موارد مورد نیاز دیگر را برآورده کنید، می‌توانید در کشور انگلستان به تحصیل بپردازید.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

شرط معدل برای تحصیل در انگلستان

سیستم معدل در انگلستان بر اساس GPA در نظر گرفته می‌شود. مقیاس GPA یا همان معدل بر اساس امتیاز بین 1 تا 4 ارزیابی می‌شود. به طور کلی، اگر دارای GPA برابر با 3.0 و بالاتر هستید، می‌توانید از اکثر دانشگاه‌های انگلستان پذیرش بگیرید. در جدول زیر، معادل GPA با معدل در ایران را آورده‌ایم:

GPA معدل در ایران
4 20 – 16
3 16 – 14
2 14 – 12
1 12 – 10

با اینکه نمره GPA خوب به تضمین آسان پذیرش کمک می‌کند، در صورت داشتن معدل پایین برخی از کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلستان با ارائه انگیزه نامه قوی، برجسته کردن دروس یا حوزه‌های مطالعاتی که در آنها نمرات بهتری کسب کرده‌اید، کسب نمرات خوب در آزمون‎هایی مانند GRE یا GMAT، مدرک زبان با نمره بالا و تمرکز بر سایر بخش‌های درخواست خود مانند تجربه حرفه‌ای مرتبط، دوره‌های کارآموزی، تجربه شرکت در پروژه و مهارت‌ها و تخصص‌های شخصی، درخواست پذیرش شما را قبول می‌کنند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان در مقاطع تحصیلی مختلف و همچنین رشته‌های مختلف می‌تواند، متفاوت باشد.
مدارک لازم برای تحصیل مقطع کارشناسی در انگلستان عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • ریز نمرات تحصیلی دیپلم دبیرستان
 • مدرک معتبر دیپلم دبیرستان
 • مدرک آزمون زبان انگلیسی ( IELTS Academic، TOEFL iBT، C1 Advanced، PTE Academic یا Duolingo)
 • مدرک آزمون‌های ورودی در صورت نیاز مانند آزمون LNAT (برای رشته حقوق)، آزمون پذیرش ریاضیات یا MAT (برای علوم و مهندسی)، آزمون پذیرش پزشکی زیست پزشکی یا BMAT (برای برنامه پزشکی، زیست پزشکی و دندانپزشکی) و ...
 • پاسپورت معتبر
 • در صورت لزوم توصیه نامه (LOR) از طرف معلمان دبیرستان
 • انگیزه نامه (SOP)
 • نمونه کارهای هنری برای رشته‌های هنر (پورتفولیو)
 • رزومه (CV) در صورت وجود

مدارک لازم برای تحصیل مقطع تحصیلات تکمیلی در انگلستان عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • ریز نمرات تحصیلی مقطع قبلی
 • مدرک آزمون زبان انگلیسی (IELTS Academic، TOEFL iBT، C1 Advanced، PTE Academic یا Duolingo)
 • مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • مدرک آزمون‌های ورودی در صورت نیاز مانند آزمون پذیرش دانشکده پزشکی (آزمون GAMSAT)، GRE، GMAT
 • پاسپورت معتبر
 • 2 الی 3 توصیه نامه (LOR)
 • کپی گواهی های مدرک/دیپلم، در صورت وجود
 • انگیزه نامه (SOP)
 • رزومه (CV)
 • پروپوزال تحقیقاتی برای مقطع دکترا
 • نمونه کارها (برای دوره‌های خاص)

مدرک زبان برای تحصیل در انگلستان

برای تحصیل در کشور انگلستان باید شرایط خاص مربوط به زبان انگلیسی را برآورده کنید. شما باید در یکی از آزمون‌های تایید شده زبان شرکت کرده و حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه و رشته مورد نظر خود را کسب کنید. آزمون‌های رایج زبان انگلیسی عبارتند از:

 • آیلتس (IELTS)
 • برای هر بخش آزمون (Listening، Reading، Writing و Speaking)، و همچنین نمره کلی، امتیاز 0 تا 9 دریافت خواهید کرد. به طور کلی، دانشگاه‌های انگلستان حداقل نمره 6.0 یا 6.5 را قبول می‌کنند، در حالی که برای تحصیل در برخی از دانشگاه‌های معتبرتر این کشور مانند دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج به حداقل نمره کل 7.0 یا 7.5 نیاز دارید.

 • تافل (TOEFL)
 • چهار بخش این آزمون (Reading، Listening، Speaking و Writing) هر کدام از 0 تا 30 امتیازبندی می‌شوند. شما می‌توانید حداکثر 120 امتیاز کسب کنید. بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان برای پذیرش نمره 70-80 را قبول می‌کنند، در حالی که دانشگاه‌های مشهورتر مانند آکسفورد و کمبریج نمره کل بیش از 100 را می‌پذیرند.

 • آکادمیک PTE
 • در سه بخش این آزمون Speaking & Writing، Reading و Listening می‌توانید بین 10 تا 90 امتیاز کسب کنید. دانشگاه های انگلستان معمولاً حداقل نمره 59 را می‌پذیرند.

 • زبان انگلیسی پیشرفته کمبریج (CAE)
 • آزمون‌های کمبریج از pre A1 - Starters تا C2 Proficiency طبقه بندی می‌شود که به معنای شروع امتیازات از 80 امتیاز تا 230 امتیاز است. برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان، شما باید مدرک C1 Advanced را با محدوده امتیاز 180-200 کسب کنید.

 • آزمون انگلیسی دولینگو (Duolingo English test)
 • این آزمون روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده است و در حال حاضر توسط هزاران مرکز آموزشی در سراسر جهان پذیرفته شده است. در این آزمون، امتیازی بین 10 تا 160 کسب خواهید کرد که 95 تا 100 امتیاز معادل نمره 6.0 آیلتس است.

تحصیل در انگلستان بدون مدرک زبان

از آنجایی که مدرک زبان یکی از فاکتورهای مهم برای پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان است، در صورت نداشتن آن و یا کسب نمره پایین‌، و در عین حال برآورده کردن سایر معیارهای پذیرش، برخی از دانشگاه‌ها ممکن است با ارائه نامه پذیرش مشروط یا کاندیشنال، درخواست پذیرش شما را بپذیرند. بنابراین می‌توان گفت تحصیل بدون مدرک زبان در برخی از دانشگاه‌های انگلستان امکان پذیر است.
بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان دوره‌های پیش نیاز زبان انگلیسی (Pre-sessional) را برای دانشجویان بین المللی که سطح مهارت زبان لازم را ندارند، ارائه می‌دهند. این دوره‌ها به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت دانش زبان انگلیسی خود را بهبود بخشند و الزامات زبان را برای دوره تحصیلی مورد نظر خود برآورده کنند.
علاوه بر این برخی از دانشگاه‌های انگلستان دوره‌های Foundation را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند. این دوره‌ها به طور خاص برای آماده سازی دانشجویان برای دوره اصلی تحصیلی خود طراحی شده‌اند و مشابه دوره‌های Pre-sessional هستند، اما شامل دوره‌های آکادمیک در رشته انتخابی دانشجو نیز می‌شوند.
پس از اتمام موفقیت آمیز دوره‌های Pre-sessional، پذیرش کاندیشنال شما به پذیرش بدون قید و شرط یا همان پذیرش عادی تغییر می‌یابد.

در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج آخرین اخبار مهاجرتی پیج مهاجرت به انگلستان
اینستاگرام موسسه زنگنه

نحوه پذیرش در دانشگاه های انگلستان

برای تحصیل مقطع کارشناسی در انگلستان باید از طریق خدمات پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها (UCAS) اقدام کنید، اکثر دانشگاه‌ها فقط از طریق سیستم UCAS درخواست شما را می‌پذیرند.. شما می‌توانید برای حداکثر 5 دوره به طور همزمان از طریق UCAS درخواست دهید. UCAS سازمان مرکزی مسئول مدیریت برنامه‌های کاربردی برای موسسات آموزش عالی در انگلستان است. پروسه درخواست UCAS شامل مراحل زیر است:

 • ثبت نام در UCAS
 • برای شروع فرآیند درخواست UCAS، ابتدا به وب سایت UCAS مراجعه کرده و یک حساب کاربری در وب سایت UCAS ایجاد کنید. پس از ثبت نام، فرم درخواست خود را با مشخصات شخصی، مدارک تحصیلی و انتخاب رشته تکمیل کنید. همچنین باید یک بیانیه شخصی یا همان انگیزه نامه بنویسید، که فرصتی برای نشان دادن مهارت‌ها، علایق و انگیزه خود برای مطالعه دوره انتخابی شما است.

 • پرداخت هزینه و ارسال درخواست
 • پس از تکمیل درخواست خود، باید هزینه درخواست را بپردازید و درخواست خود را قبل از ددلاین ارسال کنید. هزینه درخواست در سال 2024، 27.50 پوند برای حداکثر پنج انتخاب است. در سال 2025 این هزینه به 28.50 پوند افزایش خواهد یافت. توجه به این نکته مهم است که مهلت درخواست‌های UCAS معمولا زودتر (30 ژانویه) از آخرین مهلت برای دانشجویان بین المللی است، بنابراین توصیه می‌شود درخواست خود را از قبل ارسال کنید.

 • دریافت نامه پذیرش
 • در صورت پذیرش از دانشگاه، UCAS با شما تماس خواهد گرفت. اگر نامه پذیرش شما "بدون قید و شرط" یا همان پذیرش عادی است، می‌توانید از طریق وب سایت UCAS نامه پذیرش خود را تایید کنید. برخی از نامه‌های پذیرش در انگلستان به صورت مشروط (کاندیشنال) هستند.
  برای درخواست پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) می‌توانید به طور مستقیم برای دانشگاه انتخابی خود درخواست دهید. اکثر دانشگاه‌های انگلستان به شما این امکان را می‌دهند که درخواست خود را در طول سال ارسال کنید، اما برخی از دوره‌های تحصیلی دارای ددلاین‌های خاصی هستند. همیشه بهتر است زودتر از ددلاین درخواست دهید تا بیشترین شانس پذیرش را داشته باشید. پس از دریافت نامه پذیرش از هر مقطع تحصیلی می‌توانید برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنید.

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی انگلستان، برای تحصیل دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌های انگلستان صادر می‌شود و متقاضیان را ملزم به دریافت تاییدیه پذیرش تحصیلی (CAS)، اثبات تمکن مالی برای پوشش هزینه‌های شهریه و هزینه‌های زندگی، اثبات مهارت زبان انگلیسی، بیمه درمانی و ... می‌کند.
برای برآورده کردن شرایط ویزای تحصیلی انگلستان و تکمیل فرآیند درخواست ویزا، باید مدارکی که در جدول زیر آورده‌ایم، ارائه دهید:

الزامات ویزای تحصیلی انگلستان توضیحات
پاسپورت معتبر و ارائه سابقه سفر (تراول هیستوری) در صورت وجود برای تایید هویت و ملیت خود برای دریافت ویزای انگلستان به پاسپورت معتبر نیاز دارید.
2 عدد عکس رنگی در اندازه پاسپورت عکس‌ها باید جدید باشند و در زمان کمتر از 6 ماه گرفته شده باشند.
نامه پذیرش دانشگاه باید تاییدیه پذیرش تحصیلی (CAS) دانشگاه را دریافت کرده باشید.
اثبات تمکن مالی نیاز به تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه دوره خود به مدت 1 سال تحصیلی (حداکثر 9 ماه) دارید. مبلغی که باید بپردازید در نامه تاییدیه پذیرش تحصیلی (CAS) شما خواهد بود.
1،334 پوند در ماه (تا 9 ماه) برای تحصیل در لندن.
1،023 پوند در ماه (حداکثر 9 ماه) برای تحصیل در خارج از لندن
بیمه درمانی بیمه درمانی را می‌توان از طیف وسیعی از ارائه دهندگان بیمه در انگلستان خریداری کرد و باید از اولین تاریخی که به انگلستان می‌رسید، بیمه شوید. هزینه بیمه درمانی برای هر سال کاملی که در انگلستان هستید، معمولا 776 پوند در سال خواهد بود.
مدرک اقامت این مدرک، محل اقامت در طول تحصیل شما در انگلستان را تایید می‌کند. محل اقامت شما می‌تواند در خوابگاه دانشگاه یا گزینه‌های دیگر باشد.
مدرک زبان باید در یکی از آزمون‌های تایید شده زبان شرکت کرده و حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه و رشته مورد نظر خود را کسب کرده باشید.
اثبات پرداخت هزینه درخواست ویزا مدرکی مبنی بر اینکه هزینه درخواست ویزا را پرداخت کرده‌اید. فاکتور پرداخت کافی است. هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان، 490 پوند است.
تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی انگلستان باید فرم درخواست ویزای تحصیلی انگلستان را با دقت و به درستی تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که اگر سن شما 16 سال یا بالاتر است و نامه پذیرش از یک دانشگاه خاص/در یک دوره به شما پیشنهاد شده است، می‌توانید به تنهایی برای ویزای تحصیلی انگلستان درخواست دهید. با این حال، اگر سن شما کمتر از 16 سال است، به رضایتنامه کتبی از طرف والدین یا قیم قانونی خود (یا یکی از والدین در صورت حضانت) نیاز دارید.

گپ تحصیلی انگلستان

گپ تحصیلی به معنای فاصله زمانی بین آخرین مدرک تحصیلی و وضعیت فعلی شما است. گپ تحصیلی می‌تواند به دلایل زیادی اتفاق بیفتد، ممکن است پس از تحصیل به دلایل خاصی مانند آمادگی برای آزمون‌های رقابتی، کسب تجربه کاری، دنبال کردن علایق، گذراندن دوره‌های کوتاه مدت، درمان پزشکی، شرایط مالی، مشکلات خانوادگی و غیره دچار وقفه تحصیلی شوید. در دانشگاه‌های انگلستان هیچ چارچوب زمانی خاصی برای پذیرش گپ تحصیلی وجود ندارد و کاملا بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد. برخی از دانشگاه‌های انگلستان گپ تحصیلی زیاد را نیز می‌پذیرند. اما در این صورت برای دریافت پذیرش باید دلایل مرتبط و قانع ‌کننده‌ای ارائه دهید.
به طور کلی دانشگاه‌های انگلستان 2 سال گپ تحصیلی را پس از تکمیل دبیرستان و برای مقطع کارشناسی می‌پذیرند. با این حال، کالج دانشگاهی بیرمنگام گپ تحصیلی 5 ساله را نیز برای مقطع کارشناسی می‌پذیرد. اما دلایل مرتبط و بالاترین نمره آیلتس برای درخواست در این دانشگاه ضروری است. برای مقطع تحصیلات تکمیلی، بیشترین گپ تحصیلی پذیرفته شده در انگلستان 5 سال است. اما اگر دلایل مرتبط مانند تجربه کاری دارید، برخی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه اولستر، دانشگاه کاونتری، دانشگاه بانگور و ... گپ 10 ساله را در صورت ارائه مدارک و مستندات، قبول می‌کنند.
برای توجیه دلایل گپ تحصیلی، می‌توانید اسناد و مدارکی مانند نامه‌های تجربه شغلی، اسناد تجاری، پروژه‌ها، مقالات تحقیقاتی و غیره را برای اثبات فعالیتی که در این مدت انجام داده‌اید، ارائه کنید.

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان بسته به مقطع تحصیلی و محل تحصیل شما در انگلستان متفاوت است. به عنوان مثال، رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی کمترین شهریه و دوره‌های آزمایشگاهی و بالینی بیشترین شهریه را دریافت می‌کنند. به طور کلی، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی از 11،400 تا 38،000 پوند در سال متغیر است. متوسط هزینه حدود 22،200 پوند در سال تخمین زده می‌شود. دوره‌های بالینی مانند پزشکی ممکن است هزینه سالانه 64،000 پوند داشته باشند.
هزینه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی از 9،000 تا 30،000 پوند متغیر است. متوسط هزینه حدود 17،109 پوند در سال تخمین زده می‌شود.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

هزینه زندگی در انگلستان برای دانشجویان

علاوه بر هزینه شهریه تحصیلی، هزینه‌های زندگی یکی از فاکتورهای مهم برای تحصیل در کشور انگلستان به شمار می‌رود. به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، برای پوشش هزینه‌های ماهانه زندگی دانشجویی در انگلستان شامل محل اقامت، حمل و نقل، لوازم التحریر، اقلام غذایی و ... معمولا باید حدود 1،300 تا 1،900 پوند در شهر لندن یا 900 تا 1،400 پوند در سایر مناطق انگلستان درنظر داشته باشید.
توجه داشته باشید که محل اقامت بیشترین هزینه را خواهد داشت. برخی از دانشگاه‌های انگلستان گزینه‌های اقامت در محوطه دانشگاه را برای دانشجویان خود فراهم می‌کنند که باعث صرفه جویی در هزینه‌های حمل و نقل به دانشگاه نیز می‌شود، زیرا خوابگاه‌های دانشگاه در داخل یا نزدیک محوطه دانشگاه قرار دارند.
در جدول زیر میانگین مهم‌ترین هزینه‌های زندگی دانشجویی در انگلستان را به تفکیک آورده‌ایم:

نوع هزینه میانگین هزینه ماهانه در لندن (به پوند) میانگین هزینه ماهانه خارج از لندن (به پوند)
خوابگاه‌های دانشجویی (شامل قبوض) 850 670
محل اقامت شخصی (بدون درنظر گرفتن قبوض) *این هزینه بر اساس یک اتاق در محل اقامت مشترک است* 750 560
قبض‌های خانگی (گاز، برق، آب، پهنای باند و ...) 140 80
مواد غذایی 155 115
تفریح و سرگرمی 150 80
حمل و نقل عمومی 105 55
قبض تلفن همراه 18 18
عضویت در باشگاه دانشجویی 20 15

بورسیه های تحصیلی انگلستان

انواع بورسیه‌های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان بین المللی جهت کمک به کاهش هزینه‎های تحصیل در این کشور در دسترس هستند. معیارهای لازم برای دریافت بورسیه در بین دانشگاه‌ها و انواع دوره‌ها در انگلستان بسیار متفاوت است. به طور کلی بورسیه‌های تحصیلی انگلستان در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند:

 • بورسیه‌های تحصیلی مختص دانشگاه (University-Specific Scholarships)
 • بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان بورسیه‌های تحصیلی متنوعی را به دانشجویان بین المللی واجد شرایط ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها اغلب مبتنی بر شایستگی هستند و معمولا بخش جزئی یا تمام هزینه‌های تحصیل دانشجو را پوشش می‌دهند. تقریبا تمام دانشگاه‌های انگلستان نوعی بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در انگلستان، ارائه می‌دهند.

 • بورسیه‌های تحصیلی دولتی (Government-Funded Scholarships)
 • دولت انگلستان نیز بورسیه‌های تحصیلی متعددی را به دانشجویان بین المللی اعطا می‌کند. از بورسیه‌های محبوب دولت می‌توان به بورسیه‌های چونینگ (Chevening) اشاره کرد. بورسیه‌های تحصیلی چونینگ با بودجه کامل (فول فاند) به دانشجویان برجسته از سراسر جهان که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک ساله در هر رشته‌ای در دانشگاه‌های انگلستان هستند، اعطا می‌شود.

 • بورسیه‌های تحصیلی خصوصی (Private Scholarships)
 • برخی از سازمان‌های خصوصی، بنیادها و شرکت‌ها نیز به دانشجویان بین المللی واجد شرایط بورسیه می‌دهند. این بورسیه‌ها معمولا بر اساس صلاحیت‌های علمی، نیاز مالی دانشجویان یا ترکیبی از هر دو مورد ارائه می‌شود.

 • بورسیه‌های مختص هر رشته (Subject Scholarships)
 • برخی از بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویانی که قصد مطالعه در یک رشته خاص را دارند در دسترس است. به عنوان مثال، انواع بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته‌های مهندسی، بازرگانی یا پزشکی را دارند، در دسترس هستند.
  به طور کلی، معیارهای لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان بسته به نوع بورسیه، ارزش بورسیه و موسسه ارائه دهنده آن، متفاوت است. برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی در انگلستان ابتدا باید از یک موسسه آموزشی انگلستان پذیرش بگیرید. همچنین باید دارای معدل (GPA) و نمره مدرک زبان بالا، پیشرفت تحصیلی در یک حوزه خاص، انگیزه نامه قوی و توصیه نامه از طرف معلمان، اساتید یا کارفرمایان قبلی خود باشید.

بهترین دانشگاه های انگلستان

هر ساله بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان در رنکینگ‌های بین‌المللی در میان بهترین‌های جهان هستند. طبق رنکینگ دانشگاه‌های انگلستان، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج معمولا رتبه‌های برتر را دارند و پس از آن امپریال کالج لندن، UCL، دانشگاه ادینبورگ و دانشکده اقتصاد لندن قرار دارند. در جدول زیر اسامی 25 دانشگاه‌ برتر انگلستان را بر اساس رنکینگ‌های معتبر جهانی QS، THE و ARWU در سال 2024 آورده‌ایم:

نام دانشگاه نام دانشگاه به انگلیسی رتبه بر اساس QS در سال 2024 رتبه بر اساس THE در سال 2024 رتبه بر اساس ARWU در سال 2023
دانشگاه کمبریج University of Cambridge 2 5 4
دانشگاه آکسفورد University of Oxford 3 1 7
امپریال کالج لندن Imperial College London 6 8 23
کالج دانشگاهی لندن University College London 9 22 17
دانشگاه ادینبورگ University of Edinburgh 22 30 38
دانشگاه منچستر University of Manchester 32 51 41
کینگز کالج لندن King's College London 40 38 59
دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) London School of Economics and Political Science (LSE) 45 46 151
دانشگاه بریستول University of Bristol 55 81 88
دانشگاه وارویک University of Warwick 67 106 101
دانشگاه لیدز University of Leeds 75 129 151
دانشگاه گلاسکو University of Glasgow 76 87 101
دانشگاه دورهام Durham University 78 174 301
دانشگاه ساوتهمپتون University of Southampton 81 97 151
دانشگاه بیرمنگام University of Birmingham 84 101 151
دانشگاه سنت اندروز University of St Andrews 95 193 301
دانشگاه ناتینگهام University of Nottingham 100 130 101
دانشگاه شفیلد University of Sheffield 104 105 151
دانشگاه نیوکاسل Newcastle University 110 168 201
دانشگاه لنکستر Lancaster University 122 155 301
دانشگاه کوئین مری لندن Queen Mary University of London 145 135 201
دانشگاه باث University of Bath 148 251 401
دانشگاه اکستر University of Exeter 153 177 151
دانشگاه کاردیف Cardiff University 154 190 151
دانشگاه یورک University of York 167 147 301

زمان اپلای دانشگاه های انگلستان

ددلاین دانشگاه‌های انگلستان برای دوره‌های کارشناسی که پذیرش آن از طریق سیستم UCAS انجام می‌شود، به صورت زیر است:

 • 16 اکتبر: آخرین مهلت برای برنامه‌های آکسفورد و کمبریج و اکثر دوره‌های پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی
 • 31 ژانویه: مهلت درخواست برای اکثر دوره‌های کارشناسی برای دانشجویان داخلی و بین المللی
 • 30 ژوئن: آخرین مهلت درخواست کلیه دوره‌های کارشناسی

هر درخواستی که پس از 30 ژوئن دریافت شود، در (Clearing) UCAS وارد می‌شود.
برای مقطع تحصیلات تکمیلی در انگلستان ددلاین مشخصی وجود ندارد. این سیستم انعطاف پذیر به شما این امکان را می‌دهد که در زمان‌های مختلف در طول سال درخواست پذیرش دهید.

در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج آخرین اخبار مهاجرتی پیج مهاجرت به انگلستان
اینستاگرام موسسه زنگنه

بهترین رشته ها برای تحصیل در انگلستان

بهترین رشته‌های تحصیلی در انگلستان شامل اقتصاد، روانشناسی، حسابداری، معماری و در زمینه‌های STEM شامل علوم کامپیوتر، مهندسی، پزشکی و مدیریت بازرگانی می باشند، که فرصت های شغلی عالی را به دانشجویان ارائه می‌دهند.
در جدول زیر بهترین رشته‌های تحصیلی در انگلستان همراه با جزئیات ضروری مانند میزان درآمد و فرصت‌های شغلی را آورده‌ایم:

نام رشته متوسط شهریه سالانه (به پوند) موقعیت‌های شغلی محبوب متوسط درآمد سالانه (به پوند)
تجزیه و تحلیل کسب و کار 37،000 – 15،000 مهندس یادگیری ماشین معمار داده تحلیلگر داده مدیر ارشد فناوری (CTO) مدیر ارشد داده‌ها (CDO) مدیر پروژه تحلیلگر هوش تجاری (BI) 75،000 – 56،000
علوم کامپیوتر 45،000 – 12،000 مهندس هوش مصنوعی کارشناس یادگیری ماشین مهندس تضمین کیفیت تحلیلگر امنیت سایبری 90،000 – 22،000
علم داده 40،000 – 18،000 دانشمند داده مهندس یادگیری ماشین دانشمند تحقیقات هوش مصنوعی تحلیلگر کلان داده متخصص NLP مهندس داده 70،000 – 25،000
حسابداری و امور مالی 47،000 – 16،000 برنامه‌ریزی امور مالی تحلیلگران مالی حسابداران مشاوران بازرگانی تحلیلگر سرمایه گذاری مشاور مدیریتی 70،000 – 32،000
MBA 50،000 – 15،000 نماینده توسعه کسب و کار تحلیلگر امور مالی مشاور مدیریتی تحلیلگران کسب و کار مدیر منابع انسانی 67،000 – 35،000
پزشکی 52،000 – 22،000 متخصص بیهوشی پزشک بیمارستان متخصص زنان و زایمان متخصص قلب دانشمند بالینی، ژنومیک نماینده فروش تجهیزات پزشکی 92،000 – 35،000
پرستاری 0،000 – 14،000 پرستار پرستار معلولین ماما پرستار مراقبت‌های ویژه پرستار اطفال 83،000 – 28،000
حقوق 45،000 – 10،000 وکیل دادگستری وکیل نویسنده حقوقی مشاور حقوقی مجری رسمی قانونی 73،000 – 21،000
انواع رشته‌های مهندسی 32،000 – 15،000 مهندس شیمی مهندس عمران مهندس مکانیک مهندس نرم افزار مهندس نفت مهندس هوانوردی مهندس زیست پزشکی 45،000 – 25،000
معماری و مدیریت ساخت 40،000 – 15،000 معمار معمار منظر برنامه ریز شهری مدیر ساخت و ساز مهندس خدمات ساختمان مهندس سایت نقشه برداری ساختمان 68،000 – 45،000
مد و طراحی داخلی 35،000 – 11،000 طراح داخلی طراح معماری مدیر طراحی طراح مد استایلیست مدیر برند طراح پارچه فروشنده خرده فروشی 120،000 – 16،000
فیزیوتراپی 35،000 – 12،000 فیزیوتراپیست فیزیوتراپ ورزشی فیزیوتراپیست خصوصی فیزیوتراپیست اطفال فیزیوتراپیست مغز و اعصاب 78،000 – 30،000

تحصیل آنلاین در انگلستان

تعداد زیادی از دانشگاه‌های انگلستان دوره‌های آموزش از راه دور یا همان آنلاین را ارائه می‌کنند. دوره‌های آنلاین به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به شرایط ویزا یا هزینه‌های بالای زندگی در انگلستان، به راحتی در خانه یا هرجای دیگر برای کسب مدرک معتبر انگلستان تحصیل کنید. همچنین مدرک شما به اندازه مدرک دوره‌های حضوری دارای اعتبار است. تمام مطالب دوره‌های آنلاین در انگلستان از طریق یک پورتال آنلاین ارائه می‌شود، در حالی که بسیاری از دانشگاه‌ها نیز گزینه‌ای را برای دریافت آنها از طریق ایمیل ارائه می‌دهند. سمینارها به صورت آنلاین برگزار می‌شود، همچنین، راهنمایی و پشتیبانی مستقیم دریافت خواهید کرد.
برای اپلای دوره‌های آنلاین در انگلستان، باید همان مدارکی که برای تحصیل حضوری نیاز دارید، ارائه کنید. با این تفاوت که برای تحصیل آنلاین در انگلستان، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان نخواهید داشت. معمولا درخواست خود را می‌توانید مستقیما از طریق دانشگاه یا موسسه ارائه دهنده دوره انتخابی خود ارائه دهید.
برخی از برترین دانشگاه‌های انگلستان که دوره‌های آنلاین را ارائه می‌دهند، عبارتند از:

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه منچستر
 • کینگز کالج لندن
 • دانشگاه بیرمنگام
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه شفیلد
 • دانشگاه ناتینگهام
 • دانشگاه لیدز

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

با مدرک دیپلم دبیرستان معتبر خود می‌توانید برای انواع دوره‌های کارشناسی در کشور انگلستان درخواست دهید. برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان در این مقطع باید حداقل نمرات و شرایط لازم را داشته باشید. همچنین ممکن است نیاز باشد تا در برخی از آزمون‌های ورودی که در ابتدای مقاله بررسی کردیم، شرکت کنید و نمره قبولی را اخذ کنید. معمولا برای تحصیل در اکثر دانشگاه‌های انگلستان به حداقل نمره آزمون زبان آیلتس 6.0 یا 6.5 و حداقل معدل (GPA) برابر با 3.0 و بالاتر معادل معدل 14 در ایران نیاز دارید.
با تحصیل کارشناسی در انگلستان می‌توانید مدرک کارشناسی خود را طی 3 سال کسب کنید. با این حال، اتمام برخی از دوره‌های کارشناسی، مانند علوم و مهندسی، ممکن است تا 4 سال نیز طول بکشد.

بهترین شهرهای دانشجویی انگلستان

قبل از انتخاب بهترین شهرهای دانشجویی در انگلستان بهتر است بدانید که بیش از 70 شهر برای تحصیل در این کشور وجود دارد، شهری که برای زندگی انتخاب کنید، تأثیر زیادی بر تجربه کلی دانشجویی شما خواهد داشت، بنابراین مهم است که هنگام انتخاب، بودجه و ترجیحات سبک زندگی خود را در نظر بگیرید.
انتخاب شهر مناسب به نیازها و ترجیحات منحصر به فرد شما مانند بودجه، سبک زندگی و حتی نزدیک بودن به دانشگاه بستگی دارد. ما در اینجا اسامی شهرهای دانشجویی برتر انگلستان بر اساس نظرسنجی‌های دانشجویی معتبر را فهرست کرده‌ایم:

 • لندن
 • گلاسکو
 • نیوکاسل
 • منچستر
 • ادینبورگ
 • ناتینگهام
 • بیرمنگام
 • کاونتری
 • شفیلد
 • لیدز
 • آبردین
 • لیورپول
 • برایتون
 • بلفاست
 • بریستول
 • کاردیف
 • پلیموث

کار حین تحصیل در انگلستان

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که در دوره‌های تمام وقت دانشگاه‌های انگلستان تحصیل می‌کنید و دارای ویزای دانشجویی هستید، می‌توانید تا حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم دانشگاه و به صورت تمام وقت در دوره تعطیلات بین ترم، کار کنید. اگر ویزای دانشجویی شما برای دوره‌های پاره وقت صادر شده باشد، حق انجام هیچ گونه کاری، چه با دستمزد یا بدون دستمزد، در انگلستان را نخواهید داشت.
در نظر داشته باشید که با ویزای دانشجویی فقط می‌توانید به صورت موقت کار کنید و با قرارداد دائمی استخدام نخواهید شد. شما همچنین نمی‌توانید به صورت خوداشتغال کار کنید یا کسب و کاری را راه اندازی کنید و یا به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای مشغول به کار شوید.

مزایای تحصیل در انگلستان

با تحصیل در انگلستان از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • آموزش با کیفیت
 • فرصت های شغلی متعدد
 • مجوز کار پس از تحصیل
 • تنوع فرهنگی
 • تحصیل در مدت زمان کوتاه‌تر
 • فرصت های کاری حین تحصیل
 • بهبود مهارت‌های زبان انگلیسی
 • تحصیل در دانشگاه‌های معتبر بین المللی
 • فرصت‌ اخذ بورسیه‌های تحصیلی متعدد
 • زیرساخت های تحقیقاتی غنی

اقامت در انگلستان پس از تحصیل

گزینه‌های زیادی برای فارغ التحصیلان بین المللی که به دنبال اقامت در انگلستان پس از فارغ التحصیلی هستند، در دسترس است. دو نوع ویزای فارغ‌التحصیلی (Graduate Route) و نیروی کار ماهر (Skilled Worker) دولت انگلستان، محبوب‌ترین گزینه‌‌ها برای اقامت انگلستان پس از تحصیل هستند. ویزای فارغ التحصیلی به دانشجویان بین‌المللی که دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را با موفقیت به پایان رسانده‌اند، این اجازه را می‌دهد تا حداقل 2 سال پس از گذراندن موفقیت آمیز دوره تحصیلی خود در انگلستان بمانند. فارغ التحصیلان دکترا می‌توانند برای اقامت تا 3 سال درخواست دهند.
با ویزای فارغ التحصیلی می‌توانید پس از فارغ التحصیلی برای کار یا جستجوی کار در هر سطح مهارتی درخواست دهید و امکان کسب تجربه کاری، گذراندن دوره کارآموزی یا کار به عنوان فریلنسر در انگلستان را خواهید داشت. علاوه بر این، شما به شغل یا کارفرمای خاصی وابسته نیستید و می‌توانید چندین شغل در هر سطح مهارتی داشته باشید و یا در طول دوره ویزا، شغل خود را تغییر دهید. هنگامی که شغل مناسبی در انگلستان پیدا کردید و با داشتن جاب آفر از کارفرمای انگلیسی، این شانس را خواهید داشت که ویزای خود را به ویزای نیروی کار ماهر (Skilled Worker) تغییر دهید و پس از پایان 2 یا 3 سال خود نیز در انگلستان بمانید.

سخن پایانی

با تحصیل در انگلستان و کسب مدرک معتبر از دانشگاه‌های این کشور، آینده شغلی خود را تضمین خواهید کرد. تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان همچنین به شما این امکان را می‌دهد که با افراد و فرهنگ‌های جدید آشنا شوید و از تجربه زندگی دانشجویی در این کشور لذت ببرید. شرایط اپلای و اخذ ویزای تحصیلی انگلستان به دلیل الزامات سختگیرانه، مدارک متعدد، بررسی پیشینه تحصیلی، مصاحبه‌ها، ددلاین‌ها، تغییر سیاست‌های مهاجرتی، موانع زبان، نیاز به اثبات تمکن مالی و موارد بسیار دیگر می‌تواند برای شما فرآیندی پیچیده و زمان‌بر باشد. اما نگران نباشید! مشاوران و کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی زنگنه با بیش از 15 سال فعالیت در زمینه مهاجرت، از گرفتن مدرک زبان تا ویزای تحصیلی، همراه شما خواهند بود. برای شروع می‌توانید فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل نمایید.

فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

پرسش های معمول شما

از طریق ویزای فارغ التحصیلی می‌توانید پس از فارغ التحصیلی برای کار یا جستجوی کار در هر سطح مهارتی درخواست دهید و امکان کسب تجربه کاری، گذراندن دوره کارآموزی یا کار به عنوان فریلنسر در انگلستان را به مدت 2 الی 3 سال خواهید داشت.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که در دوره‌های تمام وقت دانشگاه‌های انگلستان تحصیل می‌کنید و دارای ویزای دانشجویی هستید، می‌توانید تا حداکثر 20 ساعت در هفته در طول ترم دانشگاه و به صورت تمام وقت در دوره تعطیلات بین ترم، کار کنید.

لندن، گلاسکو، نیوکاسل، منچستر، ادینبورگ، ناتینگهام، بیرمنگام، کاونتری، شفیلد، لیدز، آبردین، لیورپول، برایتون، بلفاست، بریستول، کاردیف، پلیموث

برای پوشش هزینه‌های ماهانه زندگی دانشجویی در انگلستان شامل محل اقامت، حمل و نقل، لوازم التحریر، اقلام غذایی و ... معمولا باید حدود 1،300 تا 1،900 پوند در شهر لندن یا 900 تا 1،400 پوند در سایر مناطق انگلستان درنظر داشته باشید.

به طور کلی، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی از 11،400 تا 38،000 پوند در سال متغیر است. دوره‌های بالینی مانند پزشکی ممکن است هزینه سالانه 64،000 پوند داشته باشند. هزینه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی از 9،000 تا 30،000 پوند متغیر است.

1،334 پوند در ماه (تا 9 ماه) برای تحصیل در لندن، 1،023 پوند در ماه (حداکثر 9 ماه) برای تحصیل در خارج از لندن

بله، تعداد زیادی از دانشگاه‌های انگلستان دوره‌های آموزش از راه دور یا همان آنلاین را ارائه می‌کنند. برای اپلای دوره‌های آنلاین در انگلستان، باید همان مدارکی که برای تحصیل حضوری نیاز دارید، ارائه کنید. با این تفاوت که برای تحصیل آنلاین در انگلستان، نیازی به دریافت ویزای تحصیلی انگلستان نخواهید داشت.

به طور کلی دانشگاه‌های انگلستان 2 سال گپ تحصیلی را پس از تکمیل دبیرستان و برای مقطع کارشناسی می‌پذیرند. برای مقطع تحصیلات تکمیلی، بیشترین گپ تحصیلی پذیرفته شده در انگلستان 5 سال است.

دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، امپریال کالج لندن، کالج دانشگاهی لندن، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه منچستر، کینگز کالج لندن، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) ، دانشگاه بریستول، دانشگاه وارویک

با مدرک دیپلم دبیرستان معتبر خود می‌توانید برای انواع دوره‌های کارشناسی در کشور انگلستان درخواست دهید. برای ورود به دانشگاه‌های انگلستان ممکن است نیاز باشد تا در برخی از آزمون‌های ورودی، شرکت کنید و نمره قبولی را اخذ کنید. همچنین، به حداقل نمره آزمون زبان آیلتس 6.0 یا 6.5 و حداقل معدل (GPA) برابر با 3.0 و بالاتر معادل معدل 14 در ایران نیاز دارید.

برای تحصیل مقطع کارشناسی در انگلستان باید از طریق خدمات پذیرش دانشگاه‌ها و کالج‌ها (UCAS)  اقدام کنید. برای درخواست پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) می‌توانید به طور مستقیم برای دانشگاه انتخابی خود درخواست دهید.

بهترین رشته‌های تحصیلی در انگلستان شامل اقتصاد، روانشناسی، حسابداری، معماری و در زمینه‌های STEM شامل علوم کامپیوتر، مهندسی، پزشکی و مدیریت بازرگانی می باشند.

بله، ممکن است با ارائه انگیزه نامه قوی، برجسته کردن دروس یا حوزه‌های مطالعاتی که در آنها نمرات بهتری کسب کرده‌اید، کسب نمرات خوب در آزمون‎هایی مانند GRE یا GMAT، مدرک زبان با نمره بالا و تمرکز بر سایر بخش‌های درخواست خود مانند تجربه حرفه‌ای مرتبط، دوره‌های کارآموزی، تجربه شرکت در پروژه و مهارت‌ها و تخصص‌های شخصی، درخواست شما پذیرفته شود.

به طور کلی، اگر دارای GPA برابر با 3.0 و بالاتر (معادل معدل 14 در ایران) هستید، می‌توانید از اکثر دانشگاه‌های انگلستان پذیرش بگیرید.

بله از طریق پذیرش مشروط، بسیاری از دانشگاه‌های انگلستان دوره‌های پیش نیاز زبان انگلیسی (Pre-sessional) را برای دانشجویان بین المللی که سطح مهارت زبان لازم را ندارند، ارائه می‌دهند.

آیلتس، معمولا برای تحصیل در اکثر دانشگاه‌های انگلستان به حداقل نمره آزمون زبان آیلتس 6.0 یا 6.5 نیاز دارید.

برای تحصیل در کالج و دانشگاه‌های انگلستان و دریافت ویزای تحصیلی این کشور در صورتی که سن شما 16 و بالاتر باشد، هیچ گونه محدودیت سنی وجود ندارد و کشور انگلستان سقف سنی خاصی را برای افرادی که مایل به تحصیل در این کشور هستند، تعیین نکرده است.

یکی از مزایای قابل توجه تحصیل در انگلستان، دوره‌های تحصیلی کوتاه‌تر نسبت به سایر مقاصد تحصیلی برتر است. معمولا تحصیل مقطع کارشناسی 3 سال، کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال و مقطع دکترا 3 تا 4 سال طول می‌کشد.

میزان شهریه برای دانشجویان انگلیسی و اروپایی حدود 9000£ (پوند) سالیانه می باشد در حالی که شهریه برای دانشجویان خارجی از 27000£ تا 45000£ (پوند) در سال متفاوت خواهد بود.

بنا به نوع شهر و محل اشتغال، میزان درآمد می تواند بسیار متفاوت باشد اما می توان با در نظر گرفتن همه این موارد میزان درآمد را حدود 175000£ (پوند) در سال در نظر داشت.

اکثر دانشگاه های دندانپزشکی در انگلستان مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند که در میان برترین آنها می توان به دانشگاه داندی، منچستر، آبردین، بیرمنگام، شفیلد،کوئین مری، لیورپول، بلفسات و لیدز اشاره داشت.

برنامه دندانپزشکی در انگلستان یک دوره 5 ساله است که دانشجویان ایرانی قبل از آن برای ورود به این رشته ابتدا باید در دوره کالج، مقطع A-Level را گذرانده باشند و در این دوره نمرات A در دروس زیست و شیمی را دریافت کنند.

با توجه به سطح بالای تحصیل در دانشگاه های انگلستان هر دانشجوی علاقه مند به تحصیل در این کشور و دانشجویان ایرانی می توانند برای تحصیل در هر رشته ای از جمله دندانپزشکی به انگلستان بروند.

بله، امکان تحصیل هم در انگلستان و هم در سایر کشورها بدون محدودیت برای کسی که فیزیوتراپی را در انگلستان خوانده است، مقدور می باشد.

بله، کار نیمه وقت جزئی از حقوق اولیه دانشجوست، اما اینکه این کار به عنوان یک فیزیوتراپ باشد بایستی ابتدا مجوز لازم برای کار با بیمار را دریافت کرده باشند.

در میان تعداد زیادی از دانشگاه های انگلستان برای رشته فیزیوتراپی دانشگاه رابرت گاردن، بیرمنگام، بردفورد، آنجلیای شرقی، ساوتهمپتون، ناتینگهام، لیورپول و کاردیف از برترین آنها هستند.

در اکثر دانشکده های پزشکی رشته فیزیوتراپی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دیپلم های حرفه ای وجود دارد.

مدرک زبان بنا به درخواست دانشگاه، نوع برنامه تحصیلی و مقطع کارشناسی یا ارشد یا پی اچ دی داروسازی متفاوت بوده و حداقل آیلتس 6 در مقطع کارشناسی نیاز است.

میزان هزینه تحصیل در مقاطع متفاوت داروسازی از سالی 14700£ تا 28930£ (پوند) سالیانه می باشد.

بله، یکی از بهترین بازارهای کاری را در انگلستان رشته داروسازی داراست، فارغ التحصیلان می توانند در اکثر مشاغل مربوط به این رشته وارد کار شوند.

بله، برخی دانشگاه ها در انگلستان شرایط ورود به رشته داروسازی را بر اساس شرکت در دوره Foundation نیز فراهم کرده اند.

بله؛ دانشجویان همانند تحصیل در رشته پزشکی برای ورود به رشته داروسازی در انگلستان بایستی در مقطع A-Level ابتدا نمره مطلوب را کسب نمایند.

بله، تحصیل پزشکی در انگلستان بر اساس موفقیت در آزمون UCAT می باشد. برخی دانشگاه ها مصاحبه ورودی هم دارند.

تحصیل در مقطع Al-evel حدود 1 تا 2 سال به طول می انجامد و بعد از تحصیل در کارشناسی پزشکی 3 تا 4 سال و در فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد.

دانش آموزان خارجی نیازمند کسب دیپلم مورد نیاز جهت ورود به دانشگاه های انگلستان هستند که در دوره A-level بایستی در دروس اصلی از جمله شیمی، زیست، فیزیک و ریاضی نمرات تاپ کسب نمایند.

بله، شرایط تحصیل در این رشته در ابتدا نیازمند اتمام تحصیل دیپلم دوازده ساله و کسب نمره خوب در دوره A-level می باشد.

بله، شرایط تحصیل در این رشته در ابتدا نیازمند اتمام تحصیل دیپلم دوازده ساله و کسب نمره خوب در دوره A-level می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی کمبریج گرانترین دانشگاه در گروه دانشگاه های علوم پزشکی انگلستان می باشد.

برای دانشجویان بین الملل این هزینه بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی به حدود 38000£ (پوند) نیز می رسد.

برای اغلب رشته های علوم پزشکی این مهلت زمانی 15 اکتبر هر سال می باشد.

آزمون های ارزشیابی کیلینیکی دانشگاه (UCAT) یا آزمون پذیرش بیومدیکال (BMAT) و مینی مصاحبه های مختلف (MMI) از جمله این آزمون ها می باشد.

برترین دانشگاه پزشکی در انگلستان دانشگاه علوم پزشکی آکسفورد می باشد. این دانشگاه رتبه 1 ملی و رتبه 4 بین المللی است.

آیلتس با نمره بین 6.5 تا 7.0 برای پذیرش دانشجوی پزشکی در انگلستان الزامی است.

بله، در صورتی که شما با یک وکیل مشورت نمائید با توجه به آگاهی از شرایط شما می تواند برای اخذ ویزا به شما کمک نماید.

دوره های زبان بسیار متنوع و شروع ترم های زیادی دارند، می توان گفت برای شرکت در هر دوره می توان در هر ماه سال اقدام نمود.

سن کمتر از 17 سال و افرادی که فاصله تحصیلی ندارند شانس اخذ ویزا دارند اما متقاضیان بالاتر از این سن حتما بایستی در مورد شرایطشان با مشورت وکیل اقدام نمایند، زیرا شانس اخذ ویزا بستگی به عوامل متعددی دارد.

معمولا دوره های کوتاه مدت کمتر از 3 ماه این امکان را دارند تا برای 3 ماه دیگر تمدید شوند اما امکان تمدید با توجه به تایپ ویزای شما اگر مثلا D باشد ممکن است.

میزان هزینه ها بستگی به مدت دوره دارد، دوره ها از یکماه تا یکسال بوده و هزینه ها نیز از 1500£ تا 10000£ (پوند) و بلکه کمتر از این یا بیشتر بنا به نوع کالج و دوره می باشد.

ارائه مدرک زبان انگلیسی IELTS با حداقل نمره 5.5 تا 6.0 برای کلیه داوطلبان الزامی است.

شما بایستی ماهیانه مبلغی در حدود 1300£ (پوند) جهت زندگی در لندن و 1100£ (پوند) برای زندگی خارج از لندن در حساب بانکی خود داشته باشید تا تمکن مالی خود را برای آفیسر سفارت انگلستان به اثبات برسانید.


شهریه این مدارس شامل هزینه مدرسه، وعده غذایی، امکانات رفاهی و خوابگاه می باشد.

دانش آموزان بالای 15 سال در اتاق های مجزا زندگی می کنند و وعده های غذایی نیز در اختیار دانش اموزان قرار می گیرد.

امکان ورود به دانشگاه های انگلستان و همچنین عدم نیاز به اقامت در خوابگاه.

اخذ پذیرش دکترا در انگلستان رابطه زیادی با سابقه تحصیلی و کاری افراد دارد.

در حدود 13600£ الی 29465£ (پوند)

بله این بورسیه ها در اختیار دانشجویان برتر قرار می گیرد.

معیار اصلی برای گزینش متقاضیان بورسیه تحصیلی توجه به عملکرد تحصیلی یا Education Performance آنها همانند نمرات آزمون های ورودی و یا معدل کل (GPA) می باشد.

تمکن مالی ماهانه حداقل حدود 1015£ (پوند) برای تحصیل در کل بریتانیا به جز لندن می باشد و برای لندن تمکن مالی حداقل 1265£ (پوند) مورد نیاز است.

اخذ پذیرش کاملا تحت شرایطی درخواستی دانشگاه مورد نظر صورت می گیرد و در اکثر دانشگاه نیاز به آیلتس آکادمیک 6.5 خواهید داشت.

میزان شهریه ها در دانشگاه ها متفاوت است، می توان هزینه ها را بین 17000£ تا 25000£ (پوند) در سال پیش بینی نمود.

دانشجویانی که برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد به انگلستان می روند ویزای همراه هم می توانند درخواست دهند.

معمولا این مقطع دانشگاهی در انگلستان یکساله و در برخی رشته ها و دانشگاه ها بصورت یکسال و نیم ارائه می گردد.

خیر؛ شرایط پذیرش از طریق دیپلم دوازده ساله و مدرک آیلتس می باشد. در برخی رشته ها از جمله پزشکی شرایط تحصیل منوط به پاس نمودن آزمون ورودی می باشد.

اکثر دانشگاه ها نیازمند ارائه مدرک آیلتس آکادمیک 6 می باشند و برخی بصورت مشروط با 5 یا 5.5 هم می پذیرند.

رشته های گروه پزشکی عموما دارای آزمون ورودی و شرایط پذیرش سخت تری در انگلستان می باشند.

دانشجویان خارجی برای پذیرش در مقطع کارشناسی در انگلستان در ابتدا نیاز به ارائه مدرک دیپلم 12 ساله دارند.

دانشجویان خارجی در انگلستان این فرصت را خواهند داشت تا حین تحصیل بصورت پاره وقت و بعد از تصویب قانون در سال 2021 به مدت 2 سال بعد از تحصیل هم فرصت کار تمام وقت دارند، این فرصت مجددا تمدید می شود تا به اقامت دائم دست بابید.

جهت تحصیل تا قبل از سن 17 سالگی ارائه مدرک زبان اجباری نیست، بعد از این سن بنا به مقطع تحصیلی باید مدرک زبان آیلتس ارائه نمود.

دانش آموزان زیر 18 سال چون به سن رشید نرسیده اند می بایستی یا با یک قیم در مدارس روزانه یا بدون قیم در مدارس شبانه روزی تحصیل نمایند.

برای اخذ پذیرش و ویزا می توان از سنین پائین (6 سالگی) اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نمود که این ویزا برای سنین قبل از 16 سال با ویزای افراد بالای 18 سال متفاوت خواهد بود.

در حال حاضر این مبلغ برای دانشجویان ایرانی 450 دلار هزینه بررسی مدارک به علاوه 1200 دلار هزینه IHS هست که در صورتی ریجکتی هزینه ی IHS عودت داده می شود.

دانشجویان بین المللی می توانند از طریق کار دانشجوئی در کشور انگلستان تا 20 ساعت در هفته کار کنند و به طور متوسط در هر هفته نیز حدود 112.2£ الی 200£ (پوند) درآمد کسب کنند.

20 ساعت در طول یک هفته.

خیر؛ با توجه به اینکه به درآمد ناشی از کار نیمه وقت مالیات تعلق نمی گیرد، این امکان وجود ندارد.

خیر؛ تنها هزینه های زندگی در این کشور قابل پوشش است.

در صورت داشتن هدف مشخصی همچون داشتن یک پیشنهاد کاری، داشتن یک ایده جدید برای کارآفرینی، ایجاد یک سرمایه گذاری در انگلستان و ازدواج با تبعه انگلیسی می توان در این کشور اقامت را تمدید نمود.

افرادی که تا قبل از سن 17 سال می خواهند به انگلستان بروند با ویزای Child و بعد از سن 16 سال به بالا ویزای General دریافت می کنند.

از سن 4 سالگی می توان تحت قانونی برای ویزای تحصیلی نوع Child اقدام نمود تا بالاترین مقاطع آموزش عالی.

بله؛ با هر نوع ویزای بلند مدتی که قابلیت تبدیل به اقامت را دارد همچون ویزای تحصیلی میتوان به انگلستان مهاجرت نمود.

بله؛ این ویزا می تواند بعد از تحصیل در صورت دستیابی به موقعیت کاری به ویزای کار و اقامت کاری و همچنین بعد از چند سال تمدید به اقامت دائم تبدیل گردد.

بله؛ دانشجو می تواند در صورت تامین هزینه ها و دارا بودن شرایط مالی مناسب برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه نماید.

بله؛ در مقاطع دانشگاهی دانشجویان می توانند در حین تحصیل به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند.

این زمان بستگی به این دارد که شما در چه ترمی مایل به تحصیل در انگلستان هستید، طبق قانون می بایستی حداکثر 3 ماه قبل از شروع برنامه تحصیلی مورد نظر درخواست ویزا داد.

پذیرش در برنامه تحصیلی، تکمیل و ترجمه مدارک تحصیلی و ارائه نامه تمکن مالی از مهمترین شاخصه ها هستند.

مقالات پر بازدید

معرفی دانشگاه Lincoln در انگلستان
معرفی دانشگاه Lincoln در انگلستان

موسسه ی آموزشی مهاجرتی زنگنه نماینده رسمی دانشگاه Lincoln انگلستان در ایران می باشد، در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی درباره ی مدارک لازم برای تحصیل و خوابگاه های این دانشگاه برای علاقه مندان تحصیل در انگلستان ارائه شود. ...

بیشتر بخوانید
10 دانشگاه برتر انگلیس برای تحصیل روانشناسی
10 دانشگاه برتر انگلیس برای تحصیل روانشناسی

چه بخواهید رفتار انسان ها را مطالعه کنید یا یک درمانگر شوید، روانشناسی یک موضوع جذاب برای انتخاب رشته تحصیلی است. مدرک روانشناسی همچنین طیف گسترده ای از تخصص ها - از آموزش تا روانشناسی جنایی- را در اختیار شما قرار می دهد. در انگلستان، چندین دانشگاه وجود دا ...

بیشتر بخوانید
معرفی دانشگاه De Montfort در انگلستان
معرفی دانشگاه De Montfort در انگلستان

موسسه ی آموزشی مهاجرتی زنگنه نماینده رسمی دانشگاه De Montfort انگلستان در ایران می باشد، در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی درباره ی مدارک لازم برای تحصیل و خوابگاه های این دانشگاه برای علاقه مندان تحصیل در انگلستان ارائه شود. ...

بیشتر بخوانید
آشنایی با رشته ی دیجیتال مارکتینگ دانشگاه Northumbria
آشنایی با رشته ی دیجیتال مارکتینگ دانشگاه Northumbria

در دوره ی دیجیتال مارکتینگ یاد میگیرید که چگونه تاکتیک ها و استراتژی های جدید را با ابزارها و شیوه های بازاریابی سنتی ادغام کنید. ...

بیشتر بخوانید
آشنایی با دانشگاه Hertfordshire انگلستان
آشنایی با دانشگاه Hertfordshire انگلستان

موسسه ی آموزشی مهاجرتی زنگنه نماینده رسمی دانشگاه Hertfordshire انگلستان در ایران می باشد، در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی درباره ی مدارک لازم برای تحصیل و خوابگاه های این دانشگاه برای علاقه مندان تحصیل در انگلستان ارائه شود. ...

بیشتر بخوانید
معرفی دانشگاه Swansea
معرفی دانشگاه Swansea

در دانشکده مدیریت در دانشگاه سوانسی تحصیل کنید و بعد تجربه یادگیری فوق العاده ای را از یک ارائه دهنده برتر بریتانیا در زمینه مدیریت، امور مالی، بازاریابی، گردشگری و آموزش و تحقیق اقتصادی دریافت کنید. ...

بیشتر بخوانید
نگاهی اجمالی به دانشگاه Aberystwyth University انگلستان
نگاهی اجمالی به دانشگاه Aberystwyth University انگلستان

چندین سال است که دانشگاه Aberystwyth به دلیل کیفیت بالا در تدریس و تحقیق، شناخته شده است. همچنین، این دانشگاه یکبار برنده جایزه تجربه دانشجویی شده است. ما معتقدیم که Aberystwyth تعادل کاملی بین آموزش با کیفیت و زندگی عالی دانشجویی فراهم می‌کند و تجربه‌ای م ...

بیشتر بخوانید
تحصیل ارشد مدیریت مالی در انگلستان
تحصیل ارشد مدیریت مالی در انگلستان

تمرکز ما بر ارائه یک محیط آموزشی امن و دلپذیر و همچنین کسب اطمینان از دسترسی مداوم به یادگیری است. کار در یک سازمان بزرگ، مدرن، بین المللی، یک شرکت متوسط یا حتی یک شرکت نوپای کوچک نیازمند طیف وسیعی از قابلیت های تجاری است. ...

بیشتر بخوانید
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلستان 2024
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در انگلستان 2024

بررسیهای کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی QS ،Times و Shanghai و عملکرد دانشگاهها، لیست دانشگاههاي خارج از کشور مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودهای سال تحصیلی 2023-2024 در رشته های مرتبط با علوم پز ...

بیشتر بخوانید
پرطرفدارترین رشته ها برای تحصیل ارشد و دکترا در انگلیس
پرطرفدارترین رشته ها برای تحصیل ارشد و دکترا در انگلیس

در چند سال گذشته، افراد بیشتری تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان را انتخاب کرده اند و ممکن است این روند ادامه داشته باشد. شاید بازار کار فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در حال حاضر، آنطور که انتظار داشتید فریبنده نباشد، یا شاید در خانه کار می کنید و زما ...

بیشتر بخوانید
چرا الان باید برای ارشد انگلستان اپلای کرد؟
چرا الان باید برای ارشد انگلستان اپلای کرد؟

چه چیزی برای درخواست به موقع برای مقطع کارشناسی ارشد انگلستان نیاز دارید؟ چهار الزام اصلی وجود دارد، و آنها ساده تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید. ...

بیشتر بخوانید
نگاهی اجمالی به دانشگاه ادینبورگ انگلستان
نگاهی اجمالی به دانشگاه ادینبورگ انگلستان

دانشگاه ادینبورگ (The University of Edinburgh یا به اختصار Edin) تاسیس شده در سال 1582، ششمین دانشگاه قدیمی در بین دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان و یکی از دانشگاه های باستانی اسکاتلند می باشد. این دانشگاه در شهر ادینبورگ تعبیه شده است و بسیاری از ساختمان ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: