مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
هفت دلیل برای تحصیل در هلند

هفت دلیل برای تحصیل در هلند

پذیرفتن چالش تحصیل در خارج کشور برای من به معنی این بود که من خودم را برای تحصیل در یک محیط جدید دور از خانه و خانواده آماده و زمان زیادی را برای تحقیق در مورد گزینه ها صرف کرده بودم.در نهایت تصمیم گرفتم در هلند تحصیل کنم چرا که نظرات بسیار مثبتی در مورد این کشوربی نظیر و آنچه که به دانشجویان بین المللی ارائه میکند، خواندم. اکنون که چهارسال در این کشور زندگی کرده ام، کاملاً انتخابم را به بقیه پیشنهاد میکنم.احتمالاً هفت دلیل زیر شما را نیز قانع به پذیرش این میکند که هلند مقصدی عالی برای تحصیلات شماست.

1-    محیطی بین المللی و چندفرهنگی

ممکن است عده ای بپرسند: «چرا در هلند تحصیل کنم؟». اما با قایق رانی روی کانال ها و دریاچه ها و لم دادن روی ساحل، لذت بردن از منظره ی جنگل، آب و هوایی معتدل و گذرگاه هایی که آلمانی ها، فرانسوی ها، چینی ها و بسیاری از فرهنگ های دیگر با یکدیگر ملاقات میکنند، بهتر است بپرسیم: «چرا که نه؟»

دانشجویان بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل به هلند می آیند. در سال های 2014-2015، دانشجویان بین المللی از 154 کشور مختلف، عموماً آلمان، چین، بلژیک، ایتالیا و اسپانیا به این کشور آمدند. اغلب دانشگاه های هلندی انجمن های دانشجویان بین المللی داشته که به آن ها در طول تحصیلشان کمک میکنند.

هلند همچنین کشورغیرانگلیسی زبانی استثنائی است که تقریباً 95 درصد مردم آن به انگلیسی صحبت میکنند. این مورد، زندگی، تحصیل و کار کردن در آن را برای دانشجویان بین الملل بسیار راحت و لذت بخش میکند. مردم هلند همچنین دارای ذهنی باز و پذیرا هستند که به هر شخص اجازه ی ابراز عقیده میدهند. این ویژگی شخصیتی در طول تحصیلات شما بسیار مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

2-    هزینه های کم تحصیل

تحصیل در هلند، در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان دیگر مانند انگلیس و آمریکا چندان گران نیست. دولت هلند هزینه های تحصیلی جهت تحصیلات تکمیلی ارائه میدهد و هزینه های ثبت نام نسبتاً پایین هستند. با استاندارد شناخته شده ی تحصیل در این کشور و هزینه های نسبتاً کم زندگی، تحصیل در هلند ارزش واقعی پول را به شما نشان می دهد. هزینه های ثبت نام سالانه برای یک دوره یا برنامه ی تحصیلی در یک موسسه ی تحصیلات تکمیلی در هلند از حدود 1900 یورو برای دانشجویان اروپایی و 6000 یورو برای غیراروپایی ها، بسته به نوع موسسه، شروع می شود. 

علاوه برآن، اگر تصمیم به اتخاذ شغل در کنار تحصیلات بگیرید، میتوانید این هزینه ها را اعلام کرده و کمی از پول را از مالیات پس بگیرید. چه فرصت عالی ای! به علاوه بسیاری از دانشگاه های هلندی کمک هزینه تحصیلی و تحقیق ارائه میدهند که میتواند هزینه های ثبت نام را کاهش یا به طور کامل پوشش دهد.

3-    شیوه های نوآورانه ی تدریس

سیستم آموزشی هلند کیفیت بسیار بالایی داشته و دانشگاه های هلند در سراسر دنیا به دلیل امکانات و دوره های مدرن و با طراحی بالا شناخته شده هستند. شیوه ی تدریس بر کار گروهی تأکید داشته که به دانشجویان بین الملل امکان ملاقات با افراد هلندی و دیگر دانشجویان خارجی را می دهد.

دانشگاه های هلند تأکید زیادی بر ارتباط شخصی خوب بین دانشجویان و اساتید دارند. اغلب سمینارها و کلاس ها در گروه های کوچک 15-30 نفره تشکیل می شود. بیشتر تکالیف شما شامل کار گروهی است که نه تنها مهارت های آکادمیکتان را، بلکه توانایی شما در کارکردن گروهی و بودن عضوی از یک تیم را بالا می برد. دانشگاه های هلند بسیاری موارد عملی را در دوره های خود قرار می دهند. تأکید زیادی بر تجربه های عملی مرتبط با رشته ی تحصیلی شده و دانشگاه ها با کمپانی های هلندی و بین المللی ارتباط خوبی دارند، تا دانشجویان بتوانند تجارب عملی کسب کنند.

علاوه بر دانشگاه های عمومی، دانشگاه هایی برای علوم کاربردی وجود دارد که تحصیلات تخصصی تری را فراهم می کنند. برای کسانی که مایلند بینشی در مورد موارد عملی به دست آورند، یک دانشگاه علوم کاربردی میتواند بسیار جذاب باشد. این دانشگاه ها بیشتر بر تجارب عملی و کمتر بر علوم تحقیقی و تئوری تمرکز دارند.

4-    خرج زندگی معقول

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپای غربی، هزینه ی زندگی در هلند نسبتاً کم است. با توجه به تجربه ی خود و دوستانم، شما به مبلغی نزدیک به 800 تا 1000 یورو در ماه نیاز خواهید داشت. برای تأمین این هزینه، میتوانید یک شغل پاره وقت و هزینه ی تحصیل را با هم ترکیب کنید. اگر دانشجوی عضو اتحادیه ی اروپا هستید، میتوانید 32 ساعت در ماه کار کرده و امتیاز 265 یورو و کارت حمل و نقل عمومی رایگان در طول هفته یا آخر هفته را نیز دریافت کنید. 

وبسایت های مفید بسیاری برای یافتن محل اقامت برای دانشجویان وجود دارد. به شما توصیه میکنم که برای یافتن اقامتگاه زودتر اقدام کنید، چرا که تقاضای بسیار زیادی برای آن وجود دارد. تجربه به من نشان داده اگر تحصیل خود را در سپتامبر میخواهید آغاز کنید، بهترین زمان برای یافتن محل سکونت ماه می، ژوئن یا ژولای است. هرگز تا آگوست صبر نکنید، چرا که قطعا اتاق هایی با هزینه های گزاف یا کیفیت بسیار پایین پیدا خواهید کرد.

به عنوان یک دانشجو، همچنین میتوانید در بسیاری از بارها، رستوران ها، موزه ها و سینماها از تخفیف برخوردار شوید. میتوانید به راحتی در شهر با یک دوچرخه رفت و آمد کنید. این روش نه تنها روشی بسیار رایج در هلند، بلکه یک راه رفت و آمد ارزان قیمت است. شما حتما باید برای یک کارت ISIC برای گرفتن بسیاری تخفیف های دیگر درخواست دهید.


5-    دوره های متعدد به زبان انگلیسی

هلند اولین کشور غیرانگلیسی زبان است که در آن دانشگاه ها شروع به طراحی دوره ها و مدارج بالاتر به زبان انگلیسی، برای جذب دانشجویان خارجی، کردند. بیش از 2100 دوره ی تحصیلی به زبان انگلیسی در هلند موجود است، که حیطه ی وسیعی از رشته ها، دوره های لیسانسی، پیش نیاز لیسانسی، ارشد، دکتری، دیپلم و دیگر مدارک را دربرمیگیرد.

این موقعیت به نظر عالی میرسد، تحصیل با کیفیت بالا، قیمت معقول در یک کشور بین المللی با مردمانی با دید باز. با این حال، اگر شما از کشوری هستید که زبان انگلیسی زبان مادری شما نیست، دانشگاه های هلند، مقررات سخت گیرانه ای در مورد زبان دارند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید در یکی از آزمون های تافل، آیتلس یا یک تست انگلیسی مشابه شرکت کنید . پیش از فرستادن درخواست به دانشگاه، باید دانشگاه مورد نظر خود را در مورد مقررات و پیش نیازها چک کنید.

همانطور که گفتم، هلند کشوری بین المللی و بسیار راحت است، چرا که بسیاری افراد به انگلیسی صحبت میکنند. با این وجود، به نظر من گذراندن دوره ی ابتدایی زبان هلندی می تواند بسیار باارزش باشد، حداقل برای گذراندن مقدمات این زبان و بسیاری از دانشگاه های هلند، دوره های این زبان را برای دانشجویان بین المللی برگزار میکنند. همچنین میتوانید از منابع آنلاین، اپلیکیشن های زبان یا دیکشنری ها برای یافتن دوره های زبان و تسهیل اقامت خود در هلند استفاده کنید.

6-    فرصت های ناب سفر

هلند در مرکز اروپا واقع شده و از تمامی شهرهای مهم اروپایی به راحتی قابل دسترسی است.  هلند معمولاً به عنوان 'دروازه ی اروپا' شناخته می شود. پرواز از آمستردام به پاریس، برلین، بروکسل یا لندن تنها یک ساعت طول می شکد. همچنین ارتباط از طریق خط راه آهن و قطار به شهرهای عمده ی اروپایی به خوبی انجام می شود.

هلند همچنین سیستم حمل و نقل پیشرفته و منسجمی داشته و تخفیف های متعدد برای دانشجویان، حمل و نقل و سفر را راحت و مقرون به صرفه میکند.چنانچه ذکر شد، اگر 32 ساعت در ماه کار کنید، میتوانید کارت رایگان تردد با حمل و نقل عمومی (O V-chipkart)را دریافت کنید. این کارت ها گشت و گذار در کل کشور را برای شما بسیار راحت می کند. از آن گذشته، سهولت و قیمت کم دوچرخه سواری، که وسیله ی حمل و نقل مورد علاقه و ترجیح هلندی هاست، برای گشت و گذار شما را شگفت زده میکند. می توانید با آرامش خاطر و اطمینان و آسودگی دوچرخه سواری کنید، چرا که راه های مخصوص دوچرخه در این کشور تعبیه شده است.

7-    مدرک معتبر بین المللی

هلند همچنین به عنوان مرکز دانش با رسوم مطالعه و تحصیل غنی و دانشگاه های معتبر شناخته می شود. تحقیقات علمی در دانشگاه های هلند ارزش بالایی در سطح ملی و بین المللی دارد. تحصیل در هلند به معنای شرکت در دوره هایی با استانداردهای بین المللی بوده و در تمامی جهان معتبر شناخته می شود. مدرکی از یک دانشگاه هلندی، می تواند به شما فرصت شروع تجارت شخصی یا به دست آوردن شغلی در هریک از کشورها بدهد.

مهم ترین و شناخته شده ترین دانشگاه های هلند شامل دانشگاه آمستردام، دانشگاه لیدن و دانشگاه آترخت هستند. من شخصاً دانشگاه آترخت را هم توصیه می کنم (جایی که من در حال تحصیل دوره ی ارشد هستم). این دانشگاه نیز اعتبار بالایی داشته و شیوه ی مؤثری در تدریس به نام یادگیری بر مبنای پروژه دارد. این شیوه باعث می شود که شما به طور فعالانه بر روی مشکلات واقعی زندگی مطالعه، مشارکت و کار کنید.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

اجازه ی کار دانشجویی در هلند
اجازه ی کار دانشجویی در هلند

بسیاری از دانشجویان ضمن ادامه تحصیل در هلند کار هم میکنند که بسته به ملیت دانشجو ساعت کاری مشخصی برایشان تعریف شده است. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه های شهر لاهه
دانشگاه های شهر لاهه

با داشتن گزینه های مختلفی برای تحصیل به راحتی میتوان فهمید چرا لاهه یکی از محبوب ترین شهرهای دانشجویی در هلند است. ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه های برتر آمستردام
دانشگاه های برتر آمستردام

دانشگاه های برتر آمستردام و هزینه ی زندگی و تحصیل در پایتخت زیبای هلند ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: