مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
چرا انتخاب اول دانشجویان برای تحصیل در اروپا کشور آلمان است؟

چرا انتخاب اول دانشجویان برای تحصیل در اروپا کشور آلمان است؟

کشور آلمان چهارمین مقصد دانشجویان بین المللی در جهان است، بیش از سیزده درصد دانشجویانی که در سال 2022 در آلمان مشغول به تحصیل بودند از کشورهای دیگر به آلمان مهاجرت کرده اند. آلمان کشوری جذاب برای تحصیل است و مدرک دانشگاه های آلمان در میان کارفرمایان در هرکجای دنیا معتبر است.

تحصیل در آلمان - دانشگاه های ارزان قیمت یا رایگان

امروزه نیاز به تحصیلات دانشگاهی و تربیت نیروی حرفه ای رو به افزایش است و تحت این شرایط دانشگاه های کشور آلمان هرچند در زمره ی بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارند،شهریه ایی دریافت نمی کنند از این رو تحصیل در آلمان رایگان است.

تصمیمی که از اکتبر 2014 اجرایی شده است و طبق این قانون دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های دولتی مشغول به تحصیل هستند، لازم نیست شهریه ایی را پرداخت نمایند و فقط لازم است هزینه ایی برای سهم دانشجویی (Student contribution)، student union fee و بلیط حمل و نقل عمومی پرداخت کنند که مجموعا برای هر ترم حدود 250 یورو است.

به تحصیل در آلمان فکر می‌کنید؟ براساس Times Higher Education’s World University Rankings 2022، بهترین دانشگاه‌های آلمان شامل موسسات قدیمی معتبر در کنار دانشگاه‌های فنی و تخصصی جوان‌تر است.

دانشگاه‌های برتر آلمان در سرتاسر این کشور پراکنده شده‌اند و امکان تحصیل در مونیخ، برلین و 40 شهر دیگر آلمان وجود دارد. در مجموع، 50 دانشگاه در آلمان جزو بهترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شوند. LMU Munich، بهترین دانشگاه آلمان است و پس از آن، دانشگاه فنی مونیخ قرار دارد. دانشگاه برتر حاضر در شهر برلین،Charité- Universitätsmedizin Berlin  است. بیش از 500 دوره‌ی تحصیلی (دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد) به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های برتر آلمان تدریس می‌شود. به هر رشته‌ای که علاقه دارید، می‌توانید آن رشته را به زبان انگلیسی در آلمان بخوانید.

تحصیل در آلمان - با ویزای دانشجویی در اروپا سفر کنید

اگر شما دانشجوی اروپایی نیستید و می خواهید در کشور آلمان تحصیل کنید، باید برای اخذ ویزا تحصیلی درخواست نمایید، مگر اینکه در برنامه تابستانه اموزش زبان شرکت کنید، که برای این برنامه لازم است که برای ویزای تحصیلی اقدام کنید، که این امکان را به شما می دهد که در کشور آلمان بیش از 90 روز اقامت داشته باشید و اجازه زندگی و سفر در کشور آلمان برای شما صادر می شود. اجازه اقامت این امکان را برای شما فراهم می آورد که بدون ویزا به کشورهای حوزه ی شینگن مسافرت کنید.

پیشنهاد ما این است که بلافاصله بعد از دریافت نامه ی پذیرش از دانشگاه، برای درخواست ویزای تحصیلی اقدام کنید.برای اجازه اقامت، تمام مدارک شما به دفتر مهاجرتی که دانشگاه شما در آن جا قرار دارد ارسال می شود  و بعد از گذارندن مراحل اداری اجازه اقامت شما صادر می گردد.


تحصیل در آلمان -  دوره ها و رشته های متنوع

از آنجا که تعداد زیادی دانشگاه در کشور آلمان وجود دارد، رشته های گوناگونی برای دانشجویان ارائه می شود، که دانشجویان باتوجه به توانمندی و علایق خود می توانند رشته ایی که برایشان مناسب است را انتخاب کنند.از انجا که آلمان یک کشور صنعتی است تمرکز زیادی برگسترش و پیشرفت دانشگاه های مهندسی شده است و در حال حاضر رشته های مهندسی در اکثر دانشگاها تدریس می شوند. هرچند برنامه های تحصیلی دیگری نیز ارائه می شود و در برخی از رشته ها از جمله پزشکی و داروسازی کشور آلمان در رتبه های برترجهانی قرار دارد.

لیست رشته های رایج به سرعت در حال افزایش است، همانطور که رشته های جدید و نوین با توجه به پیشرفت های جدید در حال افزایش هستند. اگر شما می خواهید درباره ی اتم درس بخوانید یا گلکسی و دنیا موضوع مورد علاقه شما است، دانشگاه های آلمان این امکان را به شما می دهند که در زمینه ی مورد نظرتان زیر نظر حرفه ایی ترین اساتید آموزش ببینید.

تحصیل در آلمان - برنامه های تحصیلی شناخته شده جهانی

برنامه ی تحصیلی در کشور آلمان به صورت مدرن برای دانشجویان در نظر گرفته می شود  و به صورتی طراحی شده اند که داشنجویان را طبق آخرین پیشرفت های روز آموزش دهند و افراد را برای روبه رو شدن و حل مشکلات و چالش های جهانی اماده می سازند.

کارفرما ها در سراسر دنیا ارزش خاصی برای دانشجویانی که از کشور آلمان فارغ التحصیل شده اند، قائل می شوند، زیرا می دانند که شما از بهترین دانشگاه ها فارغ التحصیل شده اید و مسیئولیت پذیری بالایی دارید.

هزینه های زندگی مقرون به صرفه

  با مدیریت هوشمندانه ی شرایط مالی, هزینه ی زندگی برای شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی مقرون به صرفه است.  به طور معمول هزینه های زندگی در بخش شهری المان بالاتر از بخش های اطراف شهر است.

هزینه اجاره به احتمال زیاد یکی از مهم ترین نگرانی شما در دوران تحصیلاتان است. یکی از گزینه هایی که می توانید در نظر بگیرید این است که آپارتمان خود را با یک نفر دیگر سهمیم باشید، این کار فشار مالی را کم می کند. هزینه ی مخارج دیگر نظیر غذا،امکانات رفاهی و حمل و نقل عمومی بسیار کم است.

تحصیل در آلمان - شرایط کار برای دانشجویان بین المللی

قانون آلمان این اجازه را به دانشجویان بین المللی می دهد که هفته ایی 20 ساعت کار کنند یا 120 روز از سال را مشغول به کار باشند.

برآورد می شود که 60% از دانشجویان بین المللی در حین تحصیل خود، مشغول به کار هستند.

لازم نیست که برای یافتن اولین شغل خود در کشور آلمان شرایط خاصی را داشته باشید، شغل های متفاوتی از جمله تدریس، پذیرش و پرستار بچه را می توانید انتخاب کنید.

کار به صورت نیمه وقت در کنار تحصیل انتخابی مناسب است، هرچند شاید شما نیازی به این پول نداشته باشید، تجربه ی کار شانس یافتن شغل مناسب در آینده را برای شما افزایش می دهد و می توانید به زندگیتان نظم دهید و سبک زندگی مستقل داشته باشید.


تحصیل در آلمان - چشم اندازه آینده شما

مدرک فارغ التحصیلی شما از دانشگاه های آلمان در تمام دنیا قابل قبول است، از همین رو فارغ التحصیلان کشور آالمان نقش پررنگی در بازار کار جهانی دارند. بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه به طور قطع پیشنهادهای کاری بسیار خوبی دریافت می کنید. کارفرمایان به مدرک شما و مرکزی که از آن مدرک خود را دریافت نموده اید اعتماد می کنند، که با توانایی خود می توانید به پیشرفت شرکتشان کمک کنید. تحصیل در آلمان باعث یافتن شغلی با حقوق بالا می شود.

تحصیل در آلمان - یادگیری زبان جدید

از افزایش شانس استخدام در آینده تا شادی دورنی، دلایل بیشماری وجود دارد که چرا یادگیری زبان آلمانی برای شما پرکاربرد است.

آللمان یکی از قوی ترین اقتصاد های دنیا را دارد و زبان المانی بیشترین تعداد صحبت کننده در کشورهای اروپایی را دارد. شرکت های المانی رهبران اقتصادی هستند و در بسیاری از کشورهای دنیا شعبه دارند. با صحبت کردن به زبان آلمانی موقعیت های شغلی خود را افزایش می دهید، همچین با دانستن زبان المانی امکان مسافرت به کشورهایی که زبان المانی در ان ها صحبت می شود را خواهید داشت.

تحصیل در آلمان و زندگی در جامعه چند فرهنگی

کشور آلمان همیشه مورد متوجه ملیت های مختلف بوده است. در حال حاضر شهروندان آلمانی در کنار مهاجرانی از کشورهای دیگر که برای تحصیل و شغل به آلمان آماده اند، زندگی می کنند. همچنین دانشگاه های آلمان مقصد و هدف دانشجویان بین المللی هستند، که این شرایط جامعه ایی تنوع نژادی و ملیتی در کشور آلمان را تشکیل داده است، که به شما اجازه می دهد دنیا را از زاویه های مختلفی ببینید. کشور آلمان تاریخچه ی غنی و طولانی دارد و نقش مهمی در دوره های تاریخی داشته است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

آلمان در یک نگاه
آلمان در یک نگاه

به عنوان یک عضو از سازمان ملل، کشور آلمان متعهد شده است که از صلح جهانی حراست کند، برقوانین بین المللی پایبند باشد، از حقوق انسان ها در سراسر جهان محافطت کند و با تمام کشورها طبق قوانین سازمان ملل،همکاری داشته باشد. ...

بیشتر بخوانید
آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟
آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟

کارآموزی شغلی کوتاه مدت است و به شما به عنوان یک دانشجو این دید را می دهد، که زندگی حرفه ایی به چه صورت است. در دوران کارآموزی شما شانس این را دارید که دانش تئوری خود را به مرحله ی اجرا برسانید و تجربه کسب کنید ...

بیشتر بخوانید
هشت قدم تا تحصیل در آلمان
هشت قدم تا تحصیل در آلمان

اگر شما با حجم زیادی از اطلاعات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان روبه رو شده اید و نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در اینجا مرحله به مرحله روند اخذ پذیرش را برای شما آورده ایم. ما روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را، در هشت مرحله برای شما توضیح می دهیم، ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: