مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
مقایسه تحصیل در کانادا و استرالیا

مقایسه تحصیل در کانادا و استرالیا

در این مقاله شرایط تحصیل در کشور کانادا با استرالیا را باهم مقایسه می کنیم.

از رشته های پرطرفدار در کشور کانادا می توان به مدیریت بازرگانی، مدیا، مهندسی، پرستاری، علوم کامپیوتر و مهمان داری نام برد و درکشور استرالیا در گروه رشته های پرطرفدار رشته های حسابداری، MBA، health care، فناوری اطلاعات، تحصیل و مدیریت هتلداری قرار دارد.

هر دو کشور رشته های خود را درگروه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند.

واجد شرایط بودن/مدارک لازم 

 • کانادا

برای دوره های کارشناسی، شما باید دوره ی دوازده سال تحصیل مدرسه را کامل کنید. برنامه ی کارشناسی، چهار سال است.

در دوره ی کارشناسی ارشد و دکترا، گرفتن پذیرش در دوره های کارورزی آسان تر از دوره های دیگر است. برای گرفتن پذیرش برای دوره ی مدیریت شما باید مدرک GMAT داشته باشید و برای بعضی از دوره های مهندسی لازم است مدرک GRE داشته باشید.

هر یک از کالج های کانادا میانگین نمرات مشخصی را برای اخذ پذیرش در وب سایتشان اعلام می کنند و این مورد به شما کمک می کند تا بدانید نمره ی خوب چه نمره ایی است، همچنین لازم است در آزمون زبانی همانند آیلتس یا تافل شرکت کنید.

 • استرالیا

برای دوره های کارشناسی در استرالیا، تقریبا برای ثبت نام در تمام دانشگاه ها باید تحصیلات دوازده ساله ی مدرسه را گذرانده باشید و در دوره کارشناسی ارشد، شما بعد از گذراندن دوره ی سه ساله ی کارشناسی میتوانید برای پذیرش اقدام کنید واگر در گروه مهندسی دوره ی کارشناسی شما چهار ساله است. و برای پذیرش در دوره های مدیریت شما باید GMAT و برای دوره های علوم پایه داشتن مدرک GRE لازم است.

به احتمال زیاد برای دوره ی مدیریت از شما سابقه ی کار نمی خواهند و در صورتی که سابقه ی کار ندارید، شاید لازم باشد در دوره ایی برای گرفتن مدرک دیپلم ثبت نام کنید. داشتن مدرک آیلتس یا تافل را شاید بتواند برای گرفتن پذیرش از دانشگاه نادیده گرفت ولی داشتن مدرک زبانی برای اخذ ویزا حائز اهمیت است.

مقایسه ی هزینه های زندگی در کشور کانادا و استرالیا

هزینه زندگی در کانادا و استرالیا به عوامل مختلفی از جمله دانشگاه، دوره و شهر محل تدریس ارتباط دارد.

هزینه ی دوره های کارشناسی

ویژگی دوره کارشناسی در کانادا

( دلار کانادا در سال)

دوره کارشناسی در استرالیا

(دلار استرالیا)

شهریه 10,000 تا 40,000 15,000 تا 33,000
هزینه ی زندگی 10,000 تا 12,000 19,000 تا 24,000
طول دوره تحصیل 4 سال 3 سال
مجموع 20,000 تا 52,000 34,000 تا 57,000


هزینه ی دوره های کارشناسی ارشد و دکترا

ویژگی دوره کارشناسی ارشد در کانادا

( دلار کانادا در سال)

دوره کارشناسی ارشد در استرالیا

(دلار استرالیا در سال)

شهریه 35,000 تا 85,000 20,000 تا 45,000
هزینه ی زندگی 10,000 تا 12,000 19,000 تا 24,000
طول دوره تحصیل 1-2 سال 1-2 سال
مجموع 45,000 تا 97,000 39,000 تا 69,000


فرآیند ویزا

 • کانادا

گرفتن ویزای تحصیلی کانادا قوانین زیر را دارد:

 • شما باید تا 90 روز بعد از فارغ التحصیلی برای PGWP-اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی- درخواست دهید.
 • همراه و همسر فردی که ویزای تحصیلی کانادا دارد، اگر یکسال یا بیش از یکسال در کانادا بمانند در این دوره اجازه ی کار با ساعت نامحدود دارند.
 • هزینه ی اپلای ویزای کانادا 150 دلار و 85 دلار هزینه ی بیومتریک است.
 • شما اجازه ی بیست ساعت کار در هفته را دارید و در دوران تعطیلات(بین ترم ها و تابستان)، دانشجویان می توانند 40 ساعت در هفته کار کنند.


 • استرالیا

شرایط گرفتن ویزای تحصیلی استرالیا به صورت زیر است:

 • هزینه ی اپلای ویزای استرالیا  535 دلار است.
 • همراه/ همسر فرد دانشجو در صورتی اجازه ی کار با ساعت نامحدود دارد که دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکترا قصد تحصیل داشته باشد.
 • فردی که ویزای دانشجویی دارد می تواند دو هفته ایی 40 ساعت کار کند. اجازه ی کار حین تحصیل در استرالیا
 • اجازه ی کار بعد از پایان دوران تحصیل


 • کانادا

ویزای اجازه ی کار بعد از تحصیل (PGWP) این اجازه را به دانشجو می دهد که بعد از اتمام دوره ی تحصیل در کانادا، مشغول به کار شود، (مدت زمان این ویزا به دوره ی تحصیل فرد بستگی دارد.) و ماکسیسم سه سال است. با داشتن این ویزا فرد می تواند در هر زمینه ی کاری فعالیت داشته باشد.

 • استرالیا

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند برای دریافت ویزای دو ساله اقدام کنند و فارغ التحصیلان که جز این گروه نیستند می توانند از طریق ویزای 485 درخواست اجازه ی کار 18 ماهه داشته باشند.

شانس استخدام

 • کانادا

مشاغلی مانند پرستاری، تحلیل گر برنامه، معلمی، داروساز، مدیر مالی، مدیر ساخت و ساز و ... از جمله مشاغل پرطرفدار در کانادا هستند.

 • استرالیا

از مشاغل برتر استرالیا می توان به مشاغل مربوط به آموزش و پرورش، خدمات پزشکی، صنایع مهمان داری، طراحی سیستم های کامپیوتری و حسابداری اشاره کرد.

دریافت اقامت دائم

 • کانادا

در طی دوره ی PGWP شما می توانید برای Permanent Residency  با در نظر گرفتن برنامه ی Canadian Experience Class درخواست دهید. از انجا که کانادا کشوری کم جمعیت است، کشور با کمبود نیروهای متخصص روبه رو است بنابراین در مقایسه با سایرکشورها گرفتن PR در کانادا بسیار آسان است.

 • استرالیا

گرفتن اقامت دائم در استرالیا امکان پذیر است اما فرآیندی زمان بر است، اداره ی مهاجرت استرالیا برای اینکه مطمئن شود درخواست دهنده مدارک جعلی ارائه نداده است، گذشته ی فرد را بررسی می کند، از این رو فرایند گرفتن اقامت استرالیا طولانی است، با اینکه دریافت PR استرالیا زمان بر است اما امکان گرفتن شهروندی استرالیا وجود دارد.

بورسیه های تحصیلی

اکثر دانشگاه هایی که به دانشجویان بین المللی برای تحصیل پذیرش می دهند، کمک های مالی در نظر می گیرند. شما می توانید از دپارتمانی که م یخواهید در ان تحصیل کنید درباره ی کمک هزینه و بورسیه ها ی تحصیلی اطلاعات بگیرید. غیر از دانشگاه در بعضی از استان ها و ایالت ها دولت برای دانشجویان کمک هزینه ی تحصیلی در نظر می گیرد.

شرایط آب و هوایی

 • کانادا

آب و هوای کشور کانادا با توجه به منطقه ایی که در آن زندگی می کنید متفاوت است. کشور کانادا از اقیانوس ارام تا اطلس است، که پنج منطقه ی زمانی را در خود جای داده است. در تورنتو، زمستان های این شهر ملایم تر از سایر شهرهای کانادا است، ولی شهری سرد و برفی است. زمستان ها در مونترال بسیار سرد و برفی است و به طور معول کشور تابستان هایی با هوای خوب را تجربه می کند.

 • استرالیا

این کشور در نیم کره ی جنوبی قرار گرفته است، به این معنی کهتابستان های استرالیا از دسامبر شروع می شود و زمستان ها از جون آغاز می شود. حدود یک سوم این کشور در مناطق استرالیاییی قرار دارد که میانگین دمای هوا در این مناطق 20 درجه ی سلسیوس است


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

انتخاب رشته در کانادا
انتخاب رشته در کانادا

از حسابداری تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا برای هر فرد رشته ایی را ارائه می دهند. در واقع انتخاب های شما آن قدر زیاد است، که نمی دانید از کجا شروع کنید. ...

بیشتر بخوانید
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، زبان اصلی اکثر انستیتوهای کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در گرو سطح زبانی شما است. شرکت در آزمون زبان برای تحصیل در کانادا به پیشینه ی تحصیلی شما باز می گردد، زبانی که با آن در دو سال اخر تحصیل درس خواندید چه بوده است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در کالج یا دانشگاه
تحصیل در کالج یا دانشگاه

شما تصمیم گرفته اید در کانادا تحصیل کنید. در چند سال آینده به عنوان دانشجو، زندگی در کانادا می تواند بهترین سال های زندگیتان باشد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارد، که شما باید از بین آن ها انسیتویی را که در راستای اهدافتان هست را انتخاب کنی ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: