مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتال) و ویزای کانادا

بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتال) و ویزای کانادا

از سوم دسامبر 2019، دولت کانادا داشتن بیومتریک (انگشت نگاری دیجیتال) برای اخذ ویزای این کشور را برای خیلی از افراد اجباری اعلام کرده است و دانشجویان بین المللی با توجه به کشوری که از آن می آیند شاید لازم باشد انگشت نگاری دیجیتال انجام دهند، که در مورد دانشجویان ایرانی اجباری است.

فرآیند کسب ویزا می تواند کمی آزار دهنده باشد،بنابراین در این مقاله سعی داریم تمام مواردی که لازم است درباره ی بیومتریک بدانید را به شما بگوییم.

بیومتریک برای کانادا چیست؟

بیومتریک شامل ثبت اثرانگشت الکترونیکی شما و عکسی دیجیتال است که  در درخواست ویزای شما درج می شود.

افسر ویزا می تواند از اثرانگشت برای شناسایی شما استفاده کند، از این رو برای دیگر افراد سخت می شود که هویت شما را جعل کنند و اصلاح اشتباهات را آسان می کند.

پلیس مونتید رویال کانادا (Royal Canadian Mounted Police RCMP) اثرانگشت شما را با اثرانگشت های ثبت شده که برای افراد مجرم،پناه جو، اخراج شده از کشور کانادا و اپلیکنت های اقامت موقت است، مقایسه می کند. هر گونه تشابه با اثرانگشت های نام برده به افسر مهاجرت اجازه می دهد درباره ی پرونده شما تصمیم گیری کند.

چه کسانی باید بیومتریک ارائه دهند؟

به طور معمول اگر برای یکی از ویزای های زیر درخواست می دهید باید بیومتریک داشته باشید:

 • ویزای بازدید کننده (ویزای توریستی- visitor visa)
 • اجازه ی کار یا تحصیل
 • اقامت دائم
 • پناه جو
 • تمدید اقامت در کانادا
 • تمدید اجازه ی کار یا تحصیل

چند مورد استثنا هم وجود دارد از جمله: بچه های زیر 14 سال و افراد بالای 79 سال،درخواست دهنده گان سیتیزنشیپ لازم نیست،بیومتریک داشته باشند.

اینکه بدانید آیا لازم است برای بیومتریک اقدام کنید یا نه، بسیار آسان است:

 • اگر در حال حاضر ویزای ویزیتور دارید تا دفعه ی بعد که برای اخذ این ویزا اقدام می کنید نیازی به بیومتریک ندارید.
 • اگر در ده سال گذشته برای یکی از ویزاهای تحصیلی یا کاری بیومتریک داده اید، لازم نیست دوباره اقدام کنید.بیومتریک شما تا ده سال اعتبار دارد.

چگونه برای بیومتریک کانادا باید اقدام کرد؟

اولین قدم پرداخت هزینه ی بیومتریک است که برای سال 2020، 85 دلار کانادا می باشد، با پرداخت این مبلغ و ارسال مدارک نامه ایی برای شما ارسال می شود که در آن توضیحات لازم به شما داده شده است و این اجازه را به شما می دهد که در یک مرکز رسمی، ثبت را انجام دهید.

زمانی که نامه ی خود را دریافت کردید، باید در مرکز مربوطه قرار خود را ست کنید، تا زمانی که عکس و بیومتریک خود را ارائه ندهید،بررسی مدارک شما انجام نخواهد شد و بیومتریک شما تا 10 سال اعتبار دارد.
نکات مربوط به عکس و اثرانگشت ویزای کانادا

 • زمانی که عکس میگیرد تمام صورت شما باید دیده شود، شما می توانید بخواهید فردی هم جنس با شما عکسبرداری را انجام دهد و یا حتی در محیطی خصوصی باشید....داشتن حجاب تا زمانی که صورت شما به صورت کامل دیده شود، موردی ندارد.
 • لباس سفید یا با رنگ روشن نپوشید، این مورد شامل حجابتان نیز می شود.
 • در روز بیومتریک دستتان نباید حنا داشته باشد...حنا نزارید.
 • مطمئن شوید هرگونه زخم برروی انگشتان قبل از انجام بیومتریک بهبود یافته باشد.

مدت زمان پردازش

اینکه چقدر زمان می برد تا نامه ی توضیحات را دریافت کنید، بستگی به این دارد که چگونه اپلای کرده باشید و چه زمانی هزینه ی مورد نظر را پرداخت کرده اید. زمانی که برای ویزای کار یا تحصیل درخواست می دهید مدت زمان پردازش شما،شامل زمانی که مراحل بیومتریک شما انجام می شده است، نمی باشد و تا زمانی که عکس و بیومتریک خود را ارائه نداده اید، افسر مهاجرت نمی تواند پرونده ی شما را بررسی کند.

چند نکته برای کاهش زمان تاخیر بیومتریک

 • اپلیکیشن خود را پست نکنید...به صورت آنلاین یا حضوری این کار را انجام دهید.
 • هزینه ی بیومتریک را زمانی پرداخت کنید که اپلیکیشن خود را ارسال می کنید.
 • اگر مراکز بیومتریک در شهر یا کشور شما نیست، حتما برای این مسافرت برنامه ریزی داشته باشید.
 • اگر بر روی صورت یا دستتان زخم یا جراحتی پزشکی وجود دارد،تمام مدارک پزشکی مربوطه را با خود به همراه داشته باشید.
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

انتخاب رشته در کانادا
انتخاب رشته در کانادا

از حسابداری تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا برای هر فرد رشته ایی را ارائه می دهند. در واقع انتخاب های شما آن قدر زیاد است، که نمی دانید از کجا شروع کنید. ...

بیشتر بخوانید
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، زبان اصلی اکثر انستیتوهای کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در گرو سطح زبانی شما است. شرکت در آزمون زبان برای تحصیل در کانادا به پیشینه ی تحصیلی شما باز می گردد، زبانی که با آن در دو سال اخر تحصیل درس خواندید چه بوده است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در کالج یا دانشگاه
تحصیل در کالج یا دانشگاه

شما تصمیم گرفته اید در کانادا تحصیل کنید. در چند سال آینده به عنوان دانشجو، زندگی در کانادا می تواند بهترین سال های زندگیتان باشد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارد، که شما باید از بین آن ها انسیتویی را که در راستای اهدافتان هست را انتخاب کنی ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: