مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
کیفیت زندگی در برلین در مقیاس جهانی

کیفیت زندگی در برلین در مقیاس جهانی

شاخصه های کیفیت زندگی در برلین

کیفیت زندگی در شهرهای مختلف با توجه به شرایط آن شهر متفاوت است. آیتم هایی مثل هزینه ها، آلودگی هوا، خدمات درمانی، امنیت و ... در این روند تاثیرگذار هستند. حال با توجه به نسبت شاخص ماکزیمم (240) برخی از آیتم ها را در برلین بررسی می کنیم.

شهر برلین از نظر آب و هوا در جایگاه بالایی قرار دارد و شاخص آن 35/83 می باشد. همچنین روزهای کمی این شهر دچار آلودگی هوا میشود و اغلب روزهای سال آلاینده ها به میزان کم و قابل چشم پوشی هستند. شاخص آلودگی هوا در برلین 45/39 می باشد.

طبق محاسبات هزینه های زندگی در این شهر با شاخص 65/69 در رنج متوسط قرار دارد. همچنین شاخص قدرت خرید بالاست یعنی هزینه های زندگی مردم برلین با درآمد ماهانه ی آن ها تقریبا تناسب دارد. 

ترافیک، یکی از معضلات شهرهای بزرگ و پرجمعیت است که برلین تنها با شاخص 18/34 در این رده بندی قرار گرفته است. مراقبت های پزشکی و خدمات درمانی برلین با شاخص 77/69 بالا هستند. 

امنیت در برلین با شاخص 92/58 بالاست و به طور کلی میتوان گفت شاخص کلی کیفیت زندگی در برلین از ماکزیمم (240)، 78/165 می باشد.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

آلمان در یک نگاه
آلمان در یک نگاه

به عنوان یک عضو از سازمان ملل، کشور آلمان متعهد شده است که از صلح جهانی حراست کند، برقوانین بین المللی پایبند باشد، از حقوق انسان ها در سراسر جهان محافطت کند و با تمام کشورها طبق قوانین سازمان ملل،همکاری داشته باشد. ...

بیشتر بخوانید
آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟
آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟

کارآموزی شغلی کوتاه مدت است و به شما به عنوان یک دانشجو این دید را می دهد، که زندگی حرفه ایی به چه صورت است. در دوران کارآموزی شما شانس این را دارید که دانش تئوری خود را به مرحله ی اجرا برسانید و تجربه کسب کنید ...

بیشتر بخوانید
هشت قدم تا تحصیل در آلمان
هشت قدم تا تحصیل در آلمان

اگر شما با حجم زیادی از اطلاعات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان روبه رو شده اید و نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در اینجا مرحله به مرحله روند اخذ پذیرش را برای شما آورده ایم. ما روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را، در هشت مرحله برای شما توضیح می دهیم، ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: