مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
بررسی شرایط تحصیل در مدارس کانادا 2020

بررسی شرایط تحصیل در مدارس کانادا 2020

در این مقاله با سیستم تحصیلی مدارس کانادا آشنا خواهید شد و هزینه ی تحصیل و زندگی در این کشور را بررسی خواهیم کرد، در ادامه شرایط زندگی و انتخاب محل زندگی را بررسی می کنیم، شانس پذیرش بعد از اتمام تحصیل در رشته ی پزشکی و معرفی مدارس کانادا که برای دانشجویان بین المللی-ایرانی بهترین انتخاب ها هستند.

کانادا به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان رتبه بندی می شود و دارای یک سیستم آموزشی فوق العاده با کیفیت است که در رتبه بندی کیفیت آموزشی سومین کشور دنیا شناخته می شود و سالیانه افراد زیادی برای تحصیل به این کشور اقدام می نمایند.

شرایط عمومی تحصیل در مدارس کانادا

کانادا دومین کشور پهناور دنیا بعد از روسیه است و در آمریکای شمالی واقع شده است، این کشور طولانی ترین مرز مشترک میان دو کشور را با آمریکا دارد، کانادا از 10 استان و سه قلمرو تشکیل شده است، از اقیانوس اطلس در شرق تا اقیانوس آرام در غرب و شمال به دایره قطب شمال غربی گسترده شده است. کانادا یک کشور دو زبانه است که انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان رسمی آن شناخته می شود. پول رایج این کشور دلار کانادا می باشد که 0.7 دلار آمریکا ارزش دارد. کانادا به یک جامعه چند فرهنگی در جهان شناخته می شود و طی قرن ها مهاجران بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا پذیرفته است. کانادا با ارائه بهترین خدمات آموزشی، مقصدی جذاب برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی از سراسر دنیاست. علاوه بر مدارس دولتی، در کشور کانادا هزاران مدرسه غیر دولتی سکولار و مبتنی بر دین (Religious-based) تاسیس شده است. هنگامی که کشور کانادا در حال شکل گیری (تاسیس) بود، سیستم آموزشی در تمام استان ها براساس مذهب بوده است اما در زمان حال بیشتر استان ها این سیستم Public-Religious را لغو کرده اند. استان های انتاریو و البرتا (بخش شمال غربی) از این قاعده مستثنی هستند و چند شهر مشخص در استان ساسکاچوان استثنا هستند از این نظر که همچنان سیستم شورای شهری در مورد مدارس عمومی-دولتی تصمیم می گیرند و اکثریت مدارس کاتولیک هستند که در این بین مدارس پروتستان نیز وجود دارد. در استان کبک سیستم تقسیم بندی French/English در سال 1998 جایگزین سیستم Catholic/Protestant شده است. در حال حاضر دانش آموزان در استان کبک باید تا پایان تحصیلات دبیرستان در یک مدرسه فرانسوی تحصیل کنند مگر اینکه یکی از والدین وی در شهر دیگری از کانادا در مدرسه انگلیسی زبان تحصیل کرده باشد، به همین ترتیب شرکت در مدارس فرانسوی زبان در دیگر استان ها برای کودکانی که حداقل یکی از والدین فرانسوی زبان هستند یا شهروند کانادایی هستند که آموزش زبان فرانسه دیده اند محدودیت هایی دارد. بیشتر سیستم های آموزشی تا مقطع تحصیلی 12 (17-18 سالگی) ادامه پیدا می کنند. در استان کبک دوره ی دبیرستان تا دوره ی V/Grade II ادامه می یابد، در ادامه دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل دارند وارد کالج می شوند. همانطور که گفته شد، سیستم آموزشی در کانادا به چهار بخش تقسیم می شود: Pre-elementary, elementary, secondary, post-secondary

مدارک دیپلم و کالج های کانادا در سراسر جهان شناخته شده است. دولت کانادا هزینه های بسیار زیادی را برای توسعه مدارس، دانشگاه ها و موسسات آموزشی پرداخت می کند و بیشترین هزینه ها در رابطه با گسترش بخش تحقیقاتی دانشگاه ها می باشد.

شاخص های مهم اقتصادیعدد شاخصتحلیل عدد شاخص
شاخص توسعه انسانی0.926بسیار بالا
امید به زندگی82.30بسیار بالا
شاخص قدرت خرید109.44بالا
شاخص ایمنی6.049متوسط
شاخص سلامتی70.99بالا
شاخص هزینه زندگی65.1کم
شاخص قیمت ملک در برابر درآمد7.66بالا
شاخص آلودگی هوا27.85بسیار کم
شاخص آب و هوا52.55پایین

نظام آموزشی کانادا

تحصیل در کانادا یکی از اولویت های دولت  کانادا می باشد. در کشور کانادا آموزش عمومی به صورت استانی برنامه ریزی شده است و نتیجه ی این سیستم اختصاص کمک هزینه های تحصیلی می باشد.تحصیلات در کانادا به صورت عمومی به چهار بخش تقسیم می شود  که عبارتند از: کودکستان (تحصیلات اولیه کودکان)، دبستان(primary education)، راهنمایی (secondary education)، دبیرستان (post-secondary).

تحصیلات در کانادا تا سن 16 سالگی اجباری می باشد به غیر از استان انتاریو (Ontario) و New Brunswick که در این استان ها تحصیلات تا سن 18 سالگی اجباری است. تعداد روزهای مدرسه در کانادا 190 روز است و به طور معمول کلاس ها در سپتامبر (بعد از labor day) شروع می شوند و تا اواخر جون (June) آخرین جمعه ی ماه ادامه پیدا می کند بجز استان کبک (Quebec)  که در این استان اخرین روز مدرسه قبل از 24 جون تشکیل می شود. به لحاظ دستیابی به امکانات آموزشی حدود 90% از کانادایی ها حداقل مدرک دیپلم را دارند و از هر هفت نفر یک نفر مدرک دانشگاهی دارد. نسبت افرادی که دیپلم دارند در مقابل افرادی که دیپلم ندارند به سرعت در حال تغیر است، به خصوص که جذب نیروی کار با توجه به داشتن مدرک دیپلم و مدرک دانشگاهی می باشد.
کالج ها نیز دوره هایی مشتمل علم و فناوری، هنرهای کاربردی و تکنولوژی کاربردی و …و کالج های خصوصی برنامه هایی نظیر کشاورزی، خدمات اجتماعی، لوله کشی و برقکاری، کامپیوتر، دوره های کسب و کار و … را ارائه می نماید. مطابق قانون، کودکان مجبور به تحصیل می باشند که با توجه به استان یا قلمرو مربوطه در کانادا کودکان از سن ۵ یا ۶ سالگی شروع به تحصیل می نمایند. دوران مدرسه در کانادا از سن ۶ الی ۱۸ سالگی به طول می انجامد. دوران ابتدایی (Primary school) از سن 5 یا 6 ساگی شروع می شود و 8 سال تحصیلی را شامل می گردد و دبیرستان معمولا سال های 12-9 تحصیلی را در برمی گیرد و در تمامی مقاطع، دانش آموزان بین المللی را می پذیرد.

حقایقی در رابطه با زندگی دانش آموزی در کانادا

معلمانی که در مدارس کانادا تدریس می کنند، دارای تحصیلات دانشگاهی هستند و در بیشتر مدارس کانادا دانش آموزان پسر و دختر در یک کلاس با هم حضور دارند، البته در برخی مدارس خصوصی جدا می باشند. 

لوازم تحصیلی و کتاب های مورد نیاز را، مدرسه در اختیار دانش آموزان قرار می دهد و نیاز به خریداری آن ها نیست. در مدارس کانادا کارتی به عنوان کارت گزارش به دانش آموزان اعطا می گردد که دانش آموز که در طی سال چندین بار آن را به خانواده خود می دهد تا در مورد پیشرفت او آگاهی لازم را به دست آورند. فعالیت های فوق برنامه ای قبل از مدرسه و بعد از مدرسه شامل ورزش، هنر، باشگاه های سرگرمی و … در هر مدرسه ای وجود دارد و هچنین سفرهایی نظیر سفر های خارج از مدرسه برای بازدید از مکان هایی که مربوط به تحصیل آن هاست، سازماندهی شده است که شامل موزه ها، محل کار، مکان های فرهنگی و محله های شهر می باشد.

مدارس در کانادا با کودکستان شروع می گردد و تا 12 سال تحصیلی را شامل می شود که معمولا در ابتدای سپتامبر شروع و در پایان ماه ژوئن خاتمه می یابد. به افرادی که دوران دبیرستان خود را با موفقیت سپری کرده باشند مدرک دیپلم اعطا می گردد.

اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس کانادا

در کانادا مدارس بسیار زیادی وجود دارد که برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی و فرانسوی به دانش آموزان بین المللی ارائه می کند که از این مدارس به دبیرستان الکساندر، دبیرستان Chilliwack، دبیرستان پاتیسون و … می توان اشاره نمود.

مدارک لازم برای پذیرش در دبیرستان

بورسیه های تحصیلی در دوران دبیرستان بسیار گسترده نیست و از آنجایی که مدارس کانادا دولتی و خصوصی می باشد و در مدارس دولتی دانش آموزان هزینه ای پرداخت نمی کنند عملا بورسیه ای وجود ندارد، اما در برخی از مدارس و دبیرستان های خصوصی بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی در نظر گرفته شده است، اگرچه در دانشگاه ها در مقاطع لیسانس و بالاتر بورسیه های متنوعی وجود دارد؛ اما در مدارس این بورسیه ها محدود می باشد.

بورسیه تحصیلی برای کانادایی ها و کشورهای از پیش تعیین شده و سایر دانش آموزان بین المللی وجود دارد، بورسیه ها معمولا با اهداف تحقیقاتی یا بر اساس عملکرد تحصیلی به عنوان جایزه در دبیرستان به دانش آموزان اعطا می گردد. برخی از بورسیه های تحصیلی که برای دانش آموزان بین الملی ارائه می گردد می توان به  Be Art presets و  The Pensters Essay writing contest  با هدف تحقیقاتی و نوشتن مقالات علمی، Facebook Grace hopper scholarship برای دختران و … می توان اشاره کرد. بیشتر بورسیه های تحصیلی در دوران دبیرستان به صورت جوایز در نظر گرفته می شود که برخی از موسسات خصوصی پرداخت می کنند و این بورسیه ها ممکن است سال به سال متفاوت باشد. در مقاطع بالاتر؛ لیسانس، فوق لسیانس و دکترا، بورسیه یا بخشی از هزینه های فرد یا همه ی هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو را  پوشش می دهد.

هزینه های زندگی دانش آموزی و شهریه تحصیل در مدارس کانادا

افرادی که برای مدارس کانادا اقدام می نمایند چنانچه 17 سال باشند باید داری همراه یا کاستودین-قیم (custodian) باشند و درصورتی که یکی از والدین شخص یا سرپرست قانونی وی، او را همراهی نماید، باید در کشور کانادا محلی را اجاره یا خریداری نماید و همچنین هزینه های پوشاک، خوراک و… را متحمل گردند. اینکه افراد برای تحصیل چه مدرسه ای را انتخاب می کند، هزینه ها متفاوت می باشند. در صورتی که فرد به تنهایی برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام نماید، یا باید در مدارس روزانه ثبت نام نماید و یا در مدارسی دارای خوابگاه می باشند، ثبت نام نماید. چنانچه در مدارس روزانه ثبت نام کنید یا باید توسط خانواده ای (نظیر اقوام و آشنایان) در کانادا که مقیم یا شهروند این کشور می باشند و مورد تایید والدین فرد می باشد، مورد حمایت و مراقبت قرار گیرند یا فرد بایستی با خانواده ای که از نظر اخلاقی و فرهنگی مورد تایید دولت کاناداست زندگی کنند کهhome stay نامیده می شود در این مورد هزینه های تحصیل از 20.000 دلار کانادا شروع می گردد و هزینه home stay نیز در حدود 700 الی 1000 دلار در ماه است، که جمعاً از 28.000 دلار کانادا شروع می گردد. شایان ذکر است از مزایای زندگی در home stay ها این است که دانش آموزانی که در home stay  سکونت دارند می توانند با فرهنگ کانادایی بیشتر آشنا شوند و زبان دوم خود را تقویت کنند.

دانش آموزانی که در مدارس با خوابگاه ثبت نام می نمایند، خوابگاه مربوطه تمام هزینه های فرد اعم از مسکن، خورد و خوراک را پوشش می دهد و همچنین برنامه ها و فعالیت های فوق برنامه ای برای دانش آموزان ارائه می دهد، که این برنامه ها شامل تورهای گردشگری، برنامه های ورزشی، برنامه های موسیقی و … می باشند. هزینه ثبت نام در مدارس با خوابگاه در حدود 40.000 تا 42.000 دلار کانادا است.

در رابطه با هزینه های زندگی، از آنجایی که هزینه ی مسکن بیشترین هزینه است، با توجه به تصمیمی که وی در رابطه با نحوه سکونت خود می گیرد، هزینه ها متفاوت می باشد. اما برای افرادی که به همراه والدین یا سرپرست قانونی خود به کانادا سفر می کنند، می بایست هزینه های زندگی در کانادا را بدانند که بدین شرح است:

هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهربین 800 تا 1900 دلار
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهربین 700 تا 1500 دلار
هزینه خرید کتاب و ملزومات آموزشی در سالبین 1000 تا 2000 دلار
هزینه خوراک ماهیانهبین 200 تا 500 دلار
هزینه حمل و نقل ماهیانهبین 80 تا 110 دلار
هزینه پوشاک و سایر هزینه های در سالبین 700 تا 1000 دلار

بررسی ویزای همراه برای تحصیل در مدارس کانادا

درصورتی که فرد برای مقطعی بالاتر از مقصد دبیرستان اقدام نماید، می تواند برای همسر و فرزندان زیر 19 سال خود، ویزای همراه کانادا را اخذ کنند. البته برای افرادی که برای مقاطع دبیرستان یا مقاطع پایین تر اقدام می کنند، شرایط متفاوت است و والدین می توانند به عنوان همراه به کانادا بیایند. دانش آموزانی که سنشان کمتر از 17 سال می باشد، می توانند والدین خود یا سرپرست قانونی خود را به عنوان همراه معرفی نمایند و برای آنها از طریق ویزای همراه اقدام نمایند. ویزایی که والدین فرد دریافت می کنند تا زمانی که فرزندشان در کانادا در حال تحصیل می باشد، معتبر است. والدینی که از این طریق اقامت کشور کانادا را به دست می آورد، حق کار یا تحصیل در کشور کانادا را ندارند. شایان ذکر است فرد بایستی هزینه های زندگی خود را برای زندگی در کانادا داشته باشد و همچنین برای اینکه شانس اخذ ویزا پایین نباشد، لازم است بتوانید اثبات کنید، که بعد از پایان تحصیل کشور کانادا را ترک کرده و به کشور خود باز گردید.

معرفی دبیرستان های کانادا برای تحصیل ایرانیان

دبیرستان الکساندر در کانادا - Alexander

این مدرسه دارای 2 شعبه در شهرهای برنابی و ونکوور (در استان بریتسش کلمبیا) است. این مدرسه از پایه های نهم تا دوازدهم متوسطه آماده ی ارائه خدمات آموزشی به دانش آموزان است. هدف این مدرسه ایجاد محیطی مثبت برای یادگیری و آماده کردن دانش آموزان برای مقاصد آینده می باشد. در این دبیرستان به دانش آموزان مدرک دیپلم مهارت های بین المللی نیز اعطا می گردد و فعالیت های فوق برنامه با تمرکز جهانی ( یونیسف، کاوپ بین المللی و …)، خدمات اجتماعی با تمرکز جهانی به مدت بیست ساعت، هزینه ی دوره های این مدرسه در دوره های زبان به مدت 20 ساعت در هفته مبلغ 400 دلار، دوره 15 ساعته زبان 300 دلار و هزینه های دوره های اقتصاد، بیزینس و هنر 500 دلار است، که تمام این هزینه ها هفتگی می باشند. برای ورود به این دبیرستان فرد بایستی حداقل 16 سال سن داشته باشد و مدرک زبان آیلتس 5.5 ارائه دهد.

کالج بادول کانادا- Bodwell High School

یک مدرسه خصوصی و بین المللی می باشد که در پایه های هشتم تا دوازدهم و پیش دانشگاهی دانش آموز می پذیرد. این دبیرستان در ونکوور واقع شده است. مدرک دیپملی که کالج بادول ارائه می نماید در تمام دنیا شناخته شده است و دانش آموزان بین المللی از 40 کشور مختلف برای تحصیل در این مدرسه اقدام می نمایند. پردیس های این دبیرستان بهترین خدمات و امکانات ورزشی، کتابخانه های مدرن، اتاق های موسیقی، استخر های مدرن، سالن های کنفرانس و… در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. دوره های آموزشی در این مدرسه شامل 2 بخش است که برای دانش آموزان پایه های هشتم و نهم (شامل دروس زبان، ریاضی، علم تجارت، زبان فرانسه، هنرهای تجسمی، موسیقی، جامعه شناسی و فیزیک) و دوره های مربوط به دانش آموزان سال دهم، یازدهم و دوازدهم تحصیلی ( شامل دروس؛ ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، توسعه دیجیتال و هنر) ارائه می گردد.

علاوه بر این دوره ها کورس هایی در آکادمی زبان انگلیسی برای تقویت مهارت زبان دانش آموزان ارائه می گردد. این مدرسه در دو ترم سپتامبر و آپریل دانشجومی پذیرد. هزینه تحصیل و خوابگاه مبلغ 35.750 دلار می باشد. تعداد 6 خوابگاه در این مدرسه وجود دارد که محیطی راحت و با برنامه های متنوع برای دانش آموزان ایجاد کرده است.
کالج Braemar کانادا

کالج دیگری که در پایه های نهم تا دوازدهم پذیرای دانش آموزان بین المللی است Braemar نام دارد که در شهر زیبای تورنتو واقع شده است. این مدرسه دوره های دیگری اعم از آمادگی برای post-secondary school ، دوره های آمادگی دانشگاه ارائه می گردد. این مدرسه در پنج نوبت در سال دانش آموز می پذیرد. هزینه ی دوره های یک ساله این دبیرسان 12.880 دلار کانادا می باشد. دانش آموزان می توانند در home stay همراه خانوادهای کانادایی زندگی کنند. (که هزینه بین 700 تا 100 دلار در ماه می پردازند.)

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای برای تحصیل در مدارس کانادا

اولین قدم برای تحصیل در کانادا، اخذ نامه ی پذیرش از است، بعد از اخذ نامه ی پذیرش به صورت اینترنتی برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام خواهید کرد، مدارکی که برای اخذ پذیرش باید ارائه دهید، عبارتند از:

 • گذرنامه معتبر متقاضی
 • ترجمه رسمی تمام صفحات شناسنامه متقاضی
 • ترجمه رسمی کارنامه تحصیلی متقاضی
 • اطلاعات شخصی مانند مشخصات پدر و مادر متقاضی
 • فرد بایستی هزینه کامل یک سال تحصیلی را در همان ابتدا پرداخت نماید. 

علاوه بر پذیرش مدرسه، فرد بایستی مدارکی را برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه نماید، که عبارتند از:

 • ارائه اسناد مالی برای اثبات داشتن مخارج زندگی و تحصیل
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی دو یا 3 سال آخر تحصیل
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • شناسنامه معتبر
 • بیومتریک

فرد باید اسناد و مدارکی را به عنوان تمکن مالی در حساب خود نشان دهد که وابستگی به ایران دارد و می تواند از پس مخارج و هزینه های تحصیل خود در کشور کانادا برآید. 

موقعیت ورود به دانشگاه پس از تحصیل در مدارس کانادا

برای ورود به دانشگاه های کشور کانادا در مقطع لیسانس فرد بایستی مدرک 12 سال تحصیلی خود را ارائه نماید که این مدرک باید مورد تایید دانشگاه کانادا قرار بگیرد. در واقع معادل با دیپلم کانادایی می باشد. افرادی که در مدارس کانادا تحصیل می کنند و نمرات خوبی را کسب نموده باشند، می توانند برای دوره ی لیسانس اقدام نمایند، که در این صورت فرد به منظور تمدید یا تغییر مجوز تحصیلی خود می بایست برای دوره جدید ثبت نام کند.

با توجه به اینکه مدارس کانادا از بهترین کیفیت آموزش برخوردارند و اساتید دانش آموزان دارای تحصیلات عالی می باشند، اعتبار و ارزش دیپلمی که در مدارس کانادا اخذ می نمایند، بسیار بالا می باشد و فرد می تواند برای دانشگاه های سایر کشور ها نیز اقدام نماید. در واقع کانادا در سراسر جهان به دلیل کیفیت آموزش از مدارس ابتدایی تا تحصیلات تکمیلی به رسمیت شناخته شده است.

راه یابی به رشته های علوم پزشکی

نطام تحصیلی کشور کانادا بر پایه نظام تحصیلی بریتانیایی است اما در رابطه با امر پزشکی تفاوت های بسیار زیادی با سایر کشور ها دارد. افرادی که قصد تحصیل پزشکی در کشور کانادا را دارند بایستی در ابتدا یک دوره FOUNDATION درکالج های کانادا به عنوان پیش دانشگاهی که  Pre medical نیز، نامیده می شود، تحصیل نماید و پس از آن به مدت 4 سال در رشته مرتبط با پزشکی و علوم پایه در دانشگاه تحصیل کند و پس از اتمام تحصیل در طی 4 سال، فرد می تواند برای ورود به دانشگاه پزشکی کانادا (MCAT) امتحان دهد و پس از قبولی وارد دانشگاه مورد نظر گردد. پس نکته اساسی در این زمینه این موضوع است که دوره های pre medical در کالج های کانادا قابل دسترسی می باشد. 

وضعیت اقامت پس از تحصیل در مدارس کانادا

افرادی که تحصیلات خود را در مدارس کانادا به اتمام می رسانند یا باید برای مقاطع بالا تر اقدام نمایند یا باید کشور کانادا ترک کنند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند، باید مجوز تحصیلی خود را تغییر دهند و برای این کار نیاز به اخذ ویزای تحصیلی جدید می باشد. افرادی که سابقه ی تحصیل در کانادا را دارند می توانند در برنامه های کاری اسکیلد ورکر (Skilled Worker) کانادا شرکت نمایند و پس از دریافت امتیازات لازم از سیستم اکسپرس اینتری دعوتنامه ی اخذ اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد.

برنامه های استانی بسیار زیادی نیز وجود دارد که فرد می تواند از طریق آن ها کار مورد نظر خود را پیدا و برای اقامت کاری درخواست دهد. لذا سابقه ی تحصیل در کانادا که از طریق کسب ویزای تحصیلی کانادا میسر می گردد؛ گزینه بسیار مناسبی را برای فرد ایجاد می کند که از طریق آن بتواند برای برنامه های امتیازی کانادا (اکسپرس اینتری، نامزد استانی) اقدام نماید. افرادی که ویزای کاری کشور کانادا را اخذ می نمایند، اقامت کشور کانادا را دریافت می کنند که این اقامت به صورت بلند مدت می باشد و پس از گذشت ۵ سال فرد می تواند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهد و مدتی پس از اخذ اقامت دائم، واجد الشرایط اخذ تابعیت، شهروندی کانادا و پاسپورت کانادا شود.

شاخص های مهم اقتصادیعدد شاخصتحلیل عدد شاخص
شاخص توسعه انسانی0.926بسیار بالا
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

انتخاب رشته در کانادا
انتخاب رشته در کانادا

از حسابداری تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا برای هر فرد رشته ایی را ارائه می دهند. در واقع انتخاب های شما آن قدر زیاد است، که نمی دانید از کجا شروع کنید. ...

بیشتر بخوانید
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، زبان اصلی اکثر انستیتوهای کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در گرو سطح زبانی شما است. شرکت در آزمون زبان برای تحصیل در کانادا به پیشینه ی تحصیلی شما باز می گردد، زبانی که با آن در دو سال اخر تحصیل درس خواندید چه بوده است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در کالج یا دانشگاه
تحصیل در کالج یا دانشگاه

شما تصمیم گرفته اید در کانادا تحصیل کنید. در چند سال آینده به عنوان دانشجو، زندگی در کانادا می تواند بهترین سال های زندگیتان باشد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارد، که شما باید از بین آن ها انسیتویی را که در راستای اهدافتان هست را انتخاب کنی ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: