مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تحصیل با تضمین کار در کانادا (CO-OP کانادا) و بررسی شرایط آن2020

تحصیل با تضمین کار در کانادا (CO-OP کانادا) و بررسی شرایط آن2020

در بعضی از دوره های تحصیلی، برنامه ی تحصیل همراه با دوره ی کارآموزی است. شما می توانید برای اخذ ویزای co-op درخواست دهید اگر شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن اجازه تحصیل در کانادا
 • کار کردن برای اتمام دوره ی تحصیلتان اجباری است.
 • نامه ای از موسسه ی آموزشی خود دارید که برای تمکیل آموزش خود باید کار کنید.
 • Co-op یا کار به عنوان اینترنشیپ 50% یا بخش کمتری از چارت درسی شماست.

اگر شرایط زیر را داشته باشید، نمی توانید برای اخذ ویزای co-op درخواست دهید:

 • تحصیل در دوره ی انگلیسی یا فرانسوی (به عنوان زبان دوم)
 • تحصیل در دوره ی عمومی
 • دوره ایی پیشنیاز برای شروع دوره ایی دیگر

در این مقاله تمامی اطلاعات لازم درباره ی این ویزا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نگاهی کلی به شرایط تحصیل در دوره ی co-op

به طور کلی این برنامه برای تمامی مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد) است اما رشته هایی که نیاز به آموزش عملی و فنی حرفه ای دارند، جز دوره های واجد شرایط هستند. دوره های که گروه برنامه co-op قرار می گیرند، به دو بخش تقسیم می شوند، در بخش اول تدریس (تئوری) و آموزش دروس است و بخش دوم کار و یادگیری عملی است، که به آن کارآموزی نیز می گویند.

کانادا از لحاظ صنعت و فن آوری پیشرفته بوده وسیستم اقتصادی آن  به ارتباط و داد و ستد به ایالات متحده آمریکا وابسته می باشد. در سال های اخیر کانادا برای متقاضیان ویزای توریستی ۵ ساله صادر می کند که امکان اقامت در سفر اول به مدت 6 ماه وجود دارد. کانادا کشوری مهاجر پذیر از سراسر دنیاست. تحصیل در دوره ای که کار شما را تضمین می کند، اقامت شما و کار بعد از تحصیل شما نیز تضمین می شود. این کار و دوره ی کارآموزی می تواند در مشاغل دولتی، شرکت های چند ملیتی بزرگ، مشاغل خرد، سازمان های مردم نهاد، سازمان های اجتماعی، فرهنگی و هنری و دانشگاه محل تحصیل باشد. در صورت رضایت از کار دانشجو، وی می تواند به راحتی ویزای کار کانادا را دریافت نموده و در این کشور زندگی کند. به طور میانگین میزان حقوقی که به دانشجو پس از اتمام تحصیل و شروع به کار پرداخت می شود برای دوره کارشناسی 2.886 دلار کانادا و برای دوره کارشناسی ارشد 3.637 دلار کانادا در ساعت است. 
تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op) کانادا و هزینه آن

یکی از شرایط تحصیل در کانادا از طریق دوره کوآپ، داشتن هزینه ی مورد نیاز برای زندگی در و پرداخت هزینه ی ویزاست. هزینه ی دوره های کوآپ به طور میانگین برای دوره های یکساله 12500 دلار کانادا، دوره های دو ساله 24 تا 25 هزار دلار و برای دوره های بیست ماهه 25 هزار دلار کانادا می باشد. البته باید به این نکته توجه داشت که این هزینه ها متغیر بوده و ممکن است بالاتر و یا پایین تر از میزان اعلام شده باشد. 

تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op) و ویزای همراه

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • رسید اثبات تمکن مالی مورد نیاز
 • سابقه کاری مرتبط
 • در صورت وجود
 • تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op) و ویزای همراه

یکی از بهترین ویژگی ها برای تحصیل در کانادا این است، که همسر و فرزندانتان می توانند همراه با شما به کانادا بیایند و همسر شما می تواند به صورت نامحدود در کانادا کار کند و فرزندتان می تواند در مدارس کانادا تحصیل کند. دانشجوی بین المللی می تواند وابستگان نزدیک خود را از دو طریق به کانادا بیاورد: یک راه ممکن برای دانشجو و افراد تحت تکفل او این است که بصورت همزمان تقاضای ویزای خود را ارائه نمایند و روش دوم این است که دانشجو تا زمان دریافت ویزای تحصیلی منتظر بماند و در آن هنگام برای وابستگان درخواست کند. اطلاعات مربوط به تمام اعضای خانواده که قصد دارند به عنوان همراه دانشجو به کانادا نقل مکان کنند، باید در زمان ارائه درخواست پذیرش تحصیلی آماده و فراهم شده باشد. به منظور دریافت تاییدیه پذیرش، دانشجو و اعضای خانواده او باید اثبات نمایند که بودجه کافی برای تامین مخارج خود در کانادا را دارا می باشند. به علاوه، ممکن است از متقاضیان خواسته شود تا تحت معاینات پزشکی قرار گرفته و گواهی ترخیص کالا به پلیس ارائه دهند. بسته به کشور محل تابعیت متقاضی، یک ویزای اقامت موقت (TRV- Temporary Resident Visa) نیز علاوه بر هر نوع مجوز تحصیلی یا شغلی مورد نیاز خواهد بود. همسر یا شریک زندگی متقاضی که قصد کار کردن در کانادا دارد می تواند برای دریافت مجوز کار آزاد Open Work Permit قبل از ورود به کشور، یا به محض ورود به کانادا و یا بعد از ورود اقدام کند. اغلب اوقات، فرزندان زیر سن قانونی که به کانادا می آیند سابقه ای به عنوان توریست خواهند داشت، حتی اگر در حال تحصیل در کانادا باشند. به علت که این فرزندان می توانند بدون نیاز به اخذ مجوز تحصیلی در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی یا متوسطه تحصیل نمایند.

همانطور که گفته شد، دانشجویان پس از گذراندن دوره ی تحصیلی، وارد دوره کاری شده و در صورت رضایت کارفرما از ایشان، می توانند نسبت به اخذ ویزای کار کانادا اقدام نمایند. این ویزا در اصطلاح عمومی ویزای کار پس از تحصیل نام دارد و لازمه ی اخذ آن نامه پایان دوره کارآموزی، نامه رضایت از کار دانشجو، پرداخت هزینه ی ویزا و همچنین مدرک اخذ شده در دوره تحصیل با تضمین کار در کانادا (co-op کانادا) می باشد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

انتخاب رشته در کانادا
انتخاب رشته در کانادا

از حسابداری تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا برای هر فرد رشته ایی را ارائه می دهند. در واقع انتخاب های شما آن قدر زیاد است، که نمی دانید از کجا شروع کنید. ...

بیشتر بخوانید
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، زبان اصلی اکثر انستیتوهای کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در گرو سطح زبانی شما است. شرکت در آزمون زبان برای تحصیل در کانادا به پیشینه ی تحصیلی شما باز می گردد، زبانی که با آن در دو سال اخر تحصیل درس خواندید چه بوده است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در کالج یا دانشگاه
تحصیل در کالج یا دانشگاه

شما تصمیم گرفته اید در کانادا تحصیل کنید. در چند سال آینده به عنوان دانشجو، زندگی در کانادا می تواند بهترین سال های زندگیتان باشد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارد، که شما باید از بین آن ها انسیتویی را که در راستای اهدافتان هست را انتخاب کنی ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: