مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
هر آنچه باید برای زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا بدانید

هر آنچه باید برای زندگی در استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا بدانید

بهداشت و درمان در نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)

به‌ عنوان ساکن نیوفاندلند و لابرادور، شما واجد شرایط دریافت خدمات درمانی و پزشکی نیوفاندلند (MCP) خواهید شد. MCP یک طرح بیمه‌ی خدمات درمانی است که کلیه‌ی نیازهای اولیه‌ی درمانی شما و خانواده ‌تان را پوشش می‌دهد. دریافت این خدمات، منوط به وضعیت شما در این استان است. کارگران موقت خارجی، مهاجران و شهروندان کانادایی واجد شرایط دریافت این بیمه هستند. اسناد رسمی که حاکی از وضعیت اقامت شما باشد، برای دریافت مزایای این بیمه، لازم است.

اشتغال در نیوفاندلند و لابرادور

برای کار قانونی در نیوفاندلند و لابرادور، باید شماره‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی (SIN) داشته باشید. شماره‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی، یک شماره‌ی شناسایی است که طبق قانون، برای کار در کانادا باید آن را داشته باشید. پس از ورود به این استان، برای گرفتن شماره‌ی SIN خود اقدام کنید. ممکن است هنگام ورود به هر نقطه از کانادا، فُرم‌های درخواست شماره‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی به شما داده شود، اما اگر داده نشد، می‌توانید در یک مرکز Service Canada نزدیک خود اقدام کنید. پس از بدست آوردن شماره‌ی SIN، مهم است که معرفی‌نامه‌تان در نیوفاندلند و لابرادور، مورد ارزیابی قرار بگیرد. به این ترتیب، کارفرمایان کانادایی قادر به درک صلاحیت‌ها و تجربه‌ی شما در مقایسه با استانداردهای کانادا خواهند بود. اگر دارای تجارتی هستید، برای انجام تجارت خود در نیوفاندلند و لابرادور، باید مجوز تجارت در کانادا داشته باشید. با تماس با Red Seal، سازمان صادرکننده‌ی گواهینامه‌های تجارت در کانادا، این فرایند را شروع کنید. تجار و حرفه‌ای‌ها ممکن است نیاز به ثبت ‌نام در سازمان ناظر استانی خود داشته باشند. شما باید بتوانید سازمان ناظر استانی شغل یا تجارت خود را در دفترچه‌ی تلفن یا با جستجوی آنلاین در اینترنت پیدا کنید. برای مثال، دندان ‌پزشکان باید سازمان دندان پزشکان نیوفاندلند و لابرادور را سرچ کنند. اولین نتیجه‌ی جستجو، انجمن دندانپزشکی نیوفاندلند و لابرادور است: www.nlda.net.

مهارت‌های زبانی

برای موفقیت در زندگی جدید خود در کانادا، داشتن مهارت در هر دو زبان انگلیسی یا فرانسوی ضروری است. اگر نیاز دارید مهارت‌های زبانی خود را به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی بهبود بخشید، در یک دوره‌ی آموزش زبان ثبت‌ نام کنید.

رزومه‌‌ی شما

قبل از شروع به پیدا کردن کار در کانادا، مهم است که رزومه‌ی کاری شما به ‌روز بوده و رزومه‌ی کاری‌تان و همچنین نامه‌ی ضمیمه‌ی آن را برای عدم وجود خطاهای املایی و گرامری بررسی کرده‌اید. بسیاری از سازمان‌های ارائه ‌دهنده‌ی خدمات به مهاجران، در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

پیدا کردن شغل

چندین موتور جستجوی آنلاین معروف برای مرور فرصت‌‌های شغلی و یافتن کار در کانادا وجود دارد که معروف ‌ترین آن‌هاCraigslist ،Monster و بانک شغلی دولت کانادا (www.jobbank.gc.ca) می‌باشد. با این حال، جستجو در تبلیغات روزنامه‌های محلی، پیوستن به شبکه‌های اجتماعی آنلاین و تحقیق در مورد شرکت‌های محلی نیز گزینه‌های مناسب دیگری برای پیدا کردن شغل هستند.

نکته: یافتن کار ممکن است زمان ‌بر باشد. بنابراین، در حالی که به‌ دنبال شغل هستید، باید دارای حمایت مالی باشید تا هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید. توصیه: در یافتن کار مشکل دارید؟ با کار داوطلبانه، تجربه‌ی کار در کانادا را بدست آورید! کار داوطلبانه، راهی مناسب برای مشارکت در جامعه‌ی جدید خود، ملاقات با افراد جدید و بدست آوردن تجربه‌ی کاری در سازمان‌های کانادایی است که به شما کمک می‌کند معرفی‌نامه‌هایی را برای کارفرمایان آینده‌ی خود بدست آورید. فرصت‌های کار داوطلبانه در بیشتر مراکز اجتماعی یا روزنامه‌های محلی، در دسترس شماست و می‌تواند از کاشت درختان تا کارهای اداری در مدارس، بیمارستان‌ها و دفاتر متغیّر باشد.

امور مالی در نیوفاندلند و لابرادور

طی روزهای نخست پس از ورود به نیوفاندلند و لابرادور، باید در یک بانک محلی یا یک موسسه‌ی مالی، یک حساب بانکی باز کنید، چون خیلی زود به استفاده از آن حساب بانکی نیاز پیدا خواهید کرد. بانک‌های معروف کانادا شاملHSBC ،Bank  Scotia، Royal Bank of Canada (RBC) ،Bank of Montreal (BMO) ،Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC)،National Bank of Canada و Desjardins Bank هستند. شما می‌توانید با جستجو در اینترنت، اطلاعات تماس با این بانک‌ها را پیدا کنید یا می‌توانید حضوراً وارد شعبه‌ی محلی بانک شوید و از آن‌ها کمک بخواهید. به نفع شماست که با یک مشاور مالی در موسسه‌ی بانکی خود ملاقات کنید که بتواند در ساماندهی امور مالی‌تان در کانادا، به شما کمک کند، اطلاعاتی را در مورد تامین اعتبار و منابع مالی برای خرید خانه و اتومبیل در اختیار شما قرار دهد، در مورد پرداخت هزینه‌های تحصیلی، به شما مشاوره دهد و در مورد مراحل بازنشستگی‌تان، توصیه‌هایی به شما داشته باشد.

نکته‌ی مهم: پول کانادا از سنت و دلار تشکیل شده است. 100 سنت، یک دلار کانادا محسوب می‌شود. واحد پولی کانادا در شکل سکه و اسکناس، به‌ شرح زیر است:

  • سکه‌های 1 سنتی (0.01 دلار) به‌ نام 'پنی' که دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی‌شود
  • سکه‌های 5 سنتی (0.05 دلار) به ‌نام 'Nickel'
  • سکه‌های 10 سنتی (0.10 دلار) به ‌نام 'Dime'
  • سکه‌های 25 سنتی (0.25 دلار) به ‌نام 'Quarter'
  • سکه‌های 1 دلاری (1.00 دلار) به ‌نام 'Loonie' چون مرغ غواص کانادایی روی سکه نشان داده شده است
  • و یک سکه‌ی دو دلاری (2.00 دلار) به‌ نام 'Twoonie'، چون معادل دو Loonie است.
  • اسکناس‌‌های پنج دلاری (5.00 دلار)، ده دلاری (10 دلار)، بیست دلاری (20 دلار)، پنجاه دلاری (50 دلار) و صد دلاری (100.00 دلار) نیز وجود دارد.

رایج ترین اشکال معاملات در مانیتوبا، از طریق پول نقد، چک، کارت‌های نقدی بانکی و کارت‌های اعتباری انجام می‌شود.


تحصیل و آموزش در نیوفاندلند و لابرادور

کودکان زیر 16 سال باید در مدرسه ثبت ‌نام کنند. تحصیل غالباً از سن چهار یا پنج سالگی در سطح مهد کودک شروع می‌شود. بیشتر بچه‌ها تا پایان دوره‌ی دبیرستان، غالباً در سن 18 سالگی، در مدرسه می‌مانند. در نیوفاندلند و لابرادور، درس‌ها عمدتاً به زبان انگلیسی تدریس می‌شود، اگرچه در برخی از مناطق، زبان فرانسه نیز صحبت می‌شود. سیستم آموزش دولتی در کانادا غالباً به سه سطح تقسیم می‌شود: ابتدایی، متوسطه و تحصیلات پس از متوسطه که عموماً از کالج یا دانشگاه تشکیل شده است. برخی مدارس خصوصی، ممکن است سیستم نمره‌ دهی خاص خود را داشته باشند. صرف ‌نظر از نوع سیستم آموزشی، استانداردهای آموزشی توسط دولت استانی تنظیم می‌شود تا آموزش باکیفیت بالا برای همه‌ی دانش ‌آموزان تضمین شود. سال تحصیلی برای کلیه‌ی مقاطع، از ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن برای دانش ‌آموزان ابتدایی و متوسطه ادامه دارد. دانشجویان کالج یا دانشگاه‌ها عموماً سال تحصیلی خود را در ماه آوریل یا مه تمام می‌کنند. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در ماه مارس یا در ماه آوریل است. علاوه بر این، دانشجویان حق دارند تعطیلات مذهبی خود را داشته باشند. تعطیلات دیگر توسط هیات ‌مدیره‌ی مدرسه تنظیم می‌شود. مدارس در نیوفاندلند و لابرادور به پنج ناحیه تقسیم می‌شوند.

اخذ گواهینامه رانندگی در نیوفاندلند و لابرادور

اگر قصد اجاره یا خرید ماشین را دارید، باید دارای گواهینامه‌ی رسمی رانندگی در نیوفاندلند و لابرادور باشید. اگر در حال حاضر دارای گواهینامه‌ی رانندگی هستید، باید ظرف 3 ماه پس از ورودتان، آن را با گواهینامه‌ی رانندگی در نیوفاندلند و لابرادور عوض کنید. اگر گواهینامه‌ی شما از ایالات متحده‌ی آمریکا، آلمان، اتریش، سوئیس یا انگلستان است، می‌توانید گواهینامه‌ی رانندگی خود را با یک گواهینامه‌ی جدید عوض کنید، بدون اینکه در امتحان کتبی، دیداری یا امتحان جاده شرکت کنید، در صورتی‌که:

  • 17 سال یا بالاتر داشته باشید
  • گواهینامه‌ی موجود شما معتبر باشد (تعلیق، لغو یا باطل نشده باشد)
  • مجوز شما برای بیش از پنج سال منقضی نشده باشد

اگر جزو یکی از کشورهای بالا نیستید، باید به‌ عنوان راننده‌ی جدید، برای گرفتن گواهینامه، باید اقدام کنید. نکته: هر وسیله‌ی نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشد. قبل از رانندگی، با یک شرکت بیمه‌ی محلی تماس بگیرید تا بیمه ‌تان ردیف شود.

مسکن در نیوفاندلند و لابرادور

گزینه‌های مسکن فراوانی در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلاً از شهر جدید محل زندگی خود بازدید نکرده‌اید، بهتر است به‌ هنگام اولین ورود خود به آنجا، یک آپارتمان را موقتاً اجاره و یا یک نماینده‌ی املاک را استخدام کنید تا شما را در جریان مراحل گرفتن مسکن در این استان راهنمایی کند و مشاوره‌های آگاهانه‌ای درباره‌ی بهترین نواحی زندگی به شما و خانواده‌تان ارائه دهد.

گزینه‌های معمول مسکن در نیوفاندلند و لابرادور

ساختمان‌های آپارتمانی، ساختمان‌های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت می‌باشند و در آن، هر یک از ساکنین، واحدی را اجاره می‌کنند. آپارتمان‌های استودیویی یا مجردی معمولاً دارای یک اتاق با آشپزخانه و دستشویی است و فقط مناسب زندگی یک نفر می‌باشد. آپارتمان‌های بزرگ‌ تر می‌توانند خانواده‌ها را در خود جای دهند، زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن، هر واحد متعلق به یک نفر است، Condominium نامیده می‌شود و به هر واحد، یک Condo گفته می‌شود. غالباً آپارتمان‌ها و Condos در خانه‌هایی وجود دارد که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده‌اند. خانه‌ها ممکن است در یک ردیف به هم متصل شده باشند که به آن‌ها، خانه‌های شهری یا خانه‌های ردیفی گفته می‌شود. در حالی که متوسط هزینه‌ی زندگی بسته به تعداد اعضای خانواده، مکان زندگی و سطح درآمد، متفاوت است، اما مسکن در شهرها در کل گران‌تر است. در نتیجه، خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در حومه‌ی شهرهایی زندگی کنند که خارج از محدوده‌ی شهر واقع شده است، جایی که مسکن مقرون ‌به ‌صرفه و ارزان‌تر است. حومه‌ی شهرها غالباً دارای محله‌های امن، مدارس، مراکز خرید و مراکز بهداشت و درمان است که همگی در نزدیکی امکانات شهری واقع شده‌اند. مسکن در حومه‌ی شهرها حتی می‌تواند ارزان‌تر باشد و برای بسیاری از خانواده‌ها مطلوب ‌تر است، اما ممکن است برای تامین نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، رفتن به سر کار، مدرسه یا مراکز بهداشتی، نیاز به استفاده از یک وسیله‌ی نقلیه داشته باشید. بخش اعظم نیوفاندلند و لابرادور روستایی است. بنابراین، برای راحتی و آرامش خود، باید دارای ماشین باشید.

حیوانات خانگی: اگر خانه‌ای اجاره کرده‌اید یا در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، مهم است که قبل از رفتن به آنجا با حیوان خانگی خود یا حتی قبل از خرید یک حیوان خانگی، اطمینان حاصل کنید که داشتن حیوانات خانگی قانوناً در نیوفاندلند و لابرادور مجاز است. همچنین مهم است که قبل از تصمیم گیری درباره‌ی مکان زندگی خود، خانواده، محل کار، محله و شرایط مالی خود را نیز در نظر بگیرید. کار با یک مشاور مسکن معتبر، می‌تواند کمک بزرگی برای تازه‌ واردها به نیوفاندلند و لابرادور باشد.

چه چیزهایی را می‌توان با خود به کانادا آورد؟

کانادا در مورد وسایل همراه شما و آنچه می‌توانید و نمی‌تواند وارد این کشور کنید، قوانین سختگیرانه‌ای دارد. مقررات مشخصی در ارتباط با مواد غذایی، الکل، محصولات نیکوتین، گیاهان، حیوانات، اتومبیل و سایر کالاها وجود دارد. برای جلوگیری از بروز مشکلات، حتماً از قبل بررسی کنید و ببینید که ورود چه چیزهایی مجاز و ورود چه ‌چیزهایی به کانادا ممنوع است و همچنین برای وارد کردن برخی کالاهای خاص، چه کارهایی باید انجام دهید.

آب و هوا در نیوفاندلند و لابرادور

بیشتر شهرهای کانادا از تابستان‌های بسیار گرمی برخوردار هستند، از جمله شهرهای استان نیوفاندلند و لابرادور که دمای هوا در این فصل از سال، ممکن است بالاتر از 25 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد. با این حال، در فصل زمستان، تقریباً در تمام مناطق کانادا، هوا بسیار سرد است و درجه‌ی حرارت می‌تواند به زیر 20- یا حتی 30- درجه‌ی سانتی گراد برسد. اطمینان از آمادگی برای مواجهه با هوای سرد در کانادا، بسیار مهم است. در فصل سرد سال، باید پوشاک گرم زمستانی همچون ژاکت، کاپشن‌های زمستانی، چکمه، کلاه، روسری و دستکش همراه خود داشته باشید. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید، ممکن است مریض یا دچار سرمازدگی شوید که صدمه‌ی شدیدی به پوست می‌رساند و بر اثر قرار گرفتن پوست در معرض باد زمستانی ایجاد می‌شود. استان نیوفاندلند و لابرادور که در شمال اقیانوس اطلس واقع شده، در فصل زمستان برف و یخ زیادی را به خود می‌بیند. در صورت بروز شرایط اضطراری، کانادایی‌ها شمع و کبریت، پتوی گرم، چراغ قوه، کیت کمک‌های اولیه و یک بیل برفی را در اتومبیل و خانه‌های خود نگه می‌دارند. در بیشتر مناطق کانادا، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان داشته باشد تا بتوانید قانونی و امن در زمستان رانندگی کنید. برای شما مهم است که هنگام ورود، بدانید که آب و هوا در نیوفاندلند و لابرادور چگونه است.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: