مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
هر آنچه برای زندگی در استان ساسکاچوآن کانادا باید بدانید

هر آنچه برای زندگی در استان ساسکاچوآن کانادا باید بدانید

بهداشت و درمان در ساسکاچوان (Saskatchewan)

مهاجرانی که به استان ساسکاچوان می‌آیند، مجاز به دریافت پوشش خدمات درمانی هستند. برای استفاده از مزایای پوشش خدمات درمانی، باید در Health Services ساسکاچوان ثبت ‌نام کرده و کارت خدمات درمانی دریافت کنید.

اشتغال در ساسکاچوان

 • برای گرفتن شماره‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی (SIN) خود اقدام کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که معرفی ‌نامه‌های شما در مرکز معرفی ‌نامه‌های بین ‌المللی کانادا ارزیابی می‌شود. 
 • برای صدور گواهینامه‌ی تجارت، با Red Seal، سازمان صادرکننده‌ی گواهینامه‌ی تجارت در کانادا، تماس برقرار کنید.
 • برای حرفه‌ی خود (در صورت لزوم)، در سازمان ناظر استانی مربوطه ثبت ‌نام کنید.
 • در صورت لزوم، در کلاس‌های زبان ثبت ‌نام کنید تا مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را بهبود بخشید. دانشگاه ساسکاچوان، کلاس‌های زبان انگلیسی به ‌عنوان زبان دوم (ESL) را برگزار می‌کند. پیروی از این مراحل، آمادگی شما را برای شروع کار در ساسکاچوان تضمین می‌کند.

نکته: نیروی کار خارجی، باید دارای مجوز معتبر موقت یا دائم کار در کانادا باشد.

امور مالی در ساسکاچوان

به محض ورود، یک حساب بانکی در یک بانک محلی یا یک موسسه‌ی مالی باز کنید. بانک‌های معروف در کانادا: شاملHSBC ،Bank Scotia ،Royal Bank of Canada (RBC) ،Bank of Montreal (BMO) ،TD Canada Trust ،Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) ،National Bank of Canada و Desjardins Bank هستند.

به نفع شماست که با یک مشاور مالی در بانک مورد نظر خود ملاقات کنید که بتواند در مورد برنامه‌ ریزی‌های مالی‌تان به شما کمک کند.

پول کانادا از سنت و دلار تشکیل شده است. 100 سنت، یک دلار کانادا محسوب می‌شود. واحد پولی کانادا در شکل سکه به ‌شرح زیر است:

 • سکه‌های 1 سنتی (0.01 دلار) به ‌نام 'پنی'- نکته: پنی دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی‌شود
 • سکه‌های 5 سنتی (0.05 دلار) به‌ نام 'Nickel'
 • سکه‌های 10 سنتی (0.10 دلار) به ‌نام 'Dime'
 • سکه‌های 25 سنتی (0.25 دلار) به ‌نام 'Quarter'
 • سکه‌های 1 دلاری (1.00 دلار) به ‌نام 'Loonie' چون مرغ غواص کانادایی روی سکه نشان داده شده است
 • و یک سکه‌ی دو دلاری (2.00 دلار) به ‌نام 'Twoonie'، چون معادل دو Loonie است.
 • اسکناس‌‌های پنج دلاری (5.00 دلار)، ده دلاری (10 دلار)، بیست دلاری (20 دلار)، پنجاه دلاری (50 دلار) و صد دلاری (100.00 دلار) نیز وجود دارد.

تحصیل و آموزش در ساسکاچوان

کودکان زیر 16 سال باید در مدرسه ثبت ‌نام کنند. تحصیل غالباً از سن چهار یا پنج سالگی شروع می‌شود. بیشتر بچه‌ها تا پایان دوره‌ی دبیرستان، غالباً در سن 18 سالگی، در مدرسه می‌مانند. سیستم آموزش دولتی در کانادا عموماً به سه سطح تقسیم می‌شود: ابتدایی، متوسطه و تحصیلات پس از متوسطه-کالج یا دانشگاه. برخی مدارس خصوصی، ممکن است سیستم نمره‌ دهی خاص خود را داشته باشند، اگرچه استانداردهای آموزشی توسط دولت اُستانی تنظیم می‌شود. سال تحصیلی برای کلیه‌ی مقاطع، از ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه و تا ماه آوریل برای دانشجویان کالج یا دانشگاه ادامه دارد. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری در ماه مارس یا در ماه آوریل است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت ‌نام در مدارس، با هیات ‌مدیره‌ی مدرسه‌ی محلی خود تماس بگیرید.

اخذ گواهینامه‌ی رانندگی در ساسکاچوان

اگر قصد اجاره یا خرید ماشین را دارید، باید دارای گواهینامه‌ی رسمی رانندگی در استان ساسکاچوان باشید. نکته: هر وسیله‌ی نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشد. قبل از رانندگی، با یک شرکت بیمه‌ی محلی تماس بگیرید تا بیمه‌تان ردیف شود.


مسکن در ساسکاچوان

ساسکاچوان دارای ارزان ‌ترین مسکن در کل کاناداست. گزینه‌های مسکن فراوانی در سراسر کانادا و ساسکاچوان وجود دارد. اگر قبل از ورود به شهر جدیدی در استان ساسکاچوان، از شهر جدید محل زندگی خود دیدن نکرده‌اید، بهتر است به ‌هنگام اولین ورود خود به آنجا، آپارتمانی را موقتاً اجاره و یا یک نماینده‌ی املاک را استخدام کنید تا شما را در جریان مراحل گرفتن مسکن در این استان راهنمایی کند و مشاوره‌های آگاهانه‌ای درباره‌ی بهترین نواحی زندگی به شما و خانواده‌ تان ارائه دهد.

انواع مختلف مسکن

ساختمان‌های آپارتمانی، ساختمان‌های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت می‌باشند و در آن، هر یک از ساکنین، واحدی را اجاره می‌کنند. آپارتمان‌های استودیویی یا مجردی معمولاً دارای یک اتاق با آشپزخانه و دستشویی است و فقط مناسب زندگی یک نفر می‌باشد. آپارتمان‌های بزرگ‌تر می‌توانند خانواده‌ها را در خود جای دهند، زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن، هر واحد متعلق به یک نفر است، Condominium نامیده می‌شود و به هر واحد، یک Condo گفته می‌شود. غالباً آپارتمان‌ها و Condos در خانه‌هایی وجود دارد که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده‌اند. خانه‌ها ممکن است در یک ردیف به هم متصل شده باشند که به آن‌ها، خانه‌های شهری یا خانه‌های ردیفی گفته می‌شود. در حالی که متوسط هزینه‌ی زندگی بسته به تعداد اعضای خانواده، مکان زندگی و سطح درآمد، متفاوت است، اما مسکن در شهرها در کل گران‌تر است. در نتیجه، خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در حومه‌ی شهرهایی زندگی کنند که خارج از محدوده‌ی شهر واقع شده است، جایی که مسکن مقرون ‌به ‌صرفه و ارزان‌تر است. حومه‌ی شهرها غالباً دارای محله‌های امن، مدارس، مراکز خرید و مراکز بهداشت و درمان است که همگی در نزدیکی امکانات شهری واقع شده‌اند. مسکن در حومه‌ی شهرها حتی می‌تواند ارزان‌تر باشد و برای بسیاری از خانواده‌ها مطلوب‌تر است، اما ممکن است برای تامین نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، رفتن به سر کار، مدرسه یا مراکز بهداشتی، نیاز به استفاده از یک وسیله‌ی نقلیه داشته باشید.

حیوانات خانگی: اگر خانه‌ای اجاره کرده‌اید یا در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، مهم است که قبل از رفتن به آنجا با حیوان خانگی خود یا حتی قبل از خرید یک حیوان خانگی، اطمینان حاصل کنید که داشتن حیوانات خانگی به طور قانونی در آنجا مجاز است. همچنین مهم است که قبل از تصمیم ‌گیری درباره‌ی مکان زندگی خود، خانواده، محل کار، محله و شرایط مالی خود را نیز در نظر بگیرید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: