مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
مهاجرت به کانادا همراه با خانواده

مهاجرت به کانادا همراه با خانواده

بهترین راه های مهاجرت به کانادا همراه خانواده

سیاست مهاجرتی کانادا به اعضای مشخصی از دانشجویان بین ‌المللی امکان می‌دهد تا برای کار و/ یا تحصیل به کانادا بروند.

تعریف اعضای خانواده

در راستای اهداف مقاله حاضر، «عضو خانواده» به همسر، شریک زندگی (common-law partner) یا conjugal partner و افراد تحت تکفل اشاره می‌کند.

Study Hub

آیا به Canada Visa Study Hub ملحق شده‌اید؟ این خدمت اختصاصی امکان دسترسی دانشجویان بین‌المللی و فارغ‌التحصیل‌ها در کانادا به این موارد را فراهم می‌کند:

 • یک رقابت ۵۰۰ دلاری برای بورسیه
 • کنترل گر وضعیت فردی (personal status checker)
 • اطلاعیه‌های مهاجرت
 • اخبار
 • فرصت‌های شغلی
 • مسیرهای اخذ اقامت دائم در کانادا
 • و خیلی چیزهای دیگر

بیشتر از این منتظر نمانید و همین امروز به Study Hub ملحق شوید.

ویزای بازدیدکننده (visitor visa)

شهروندان بعضی از کشورها و سرزمین‌ها برای ورود به کانادا به عنوان بازدید کننده باید دارای ویزای اقامت موقت (TRV) باشند. نمی‌توان در یک مبادی ورود و خروج (Port of Entry) در کانادا برای ویزا اپلای کرد، و در بعضی موارد یک معاینه پزشکی هم انجام می‌شود. این موضوع می‌تواند زمان بررسی درخواست شما را به میزان زیادی افزایش بدهد. شهروندان کشورهای مشخصی به TRV احتیاج ندارند، اما از 10 نوامبر 2016 بیشتر افرادی که معاف از ویزا هستند باید یک مجوز الکترونیکی سفر eTA داشته باشند. تنها استثنا در این مورد شهروندان ایالات متحده هستند که به TRV یا eTA احتیاجی ندارند. برای مشخص کردن اینکه شما یا اعضای خانواده شما به یک TRV یا eTA نیاز دارید یا نه از Visiting Canada Tool استفاده کنید.

ویزای کار برای همسر

دانشجویان تمام وقت که دارای یک ویزای تحصیل موقت هستند می‌توانند به همسر یا شریک زندگی خود کمک کنند تا برای اخذ ویزای کار باز اپلای کنند. یک ویزای کار باز باعث می‌شود همسر یا شریک زندگی یک دانشجوی بین ‌المللی بتواند کار کند، و معمولاً تا اتمام ویزای تحصیل دانشجو معتبر است. برای واجد شرایط شدن در این برنامه، دانشجو باید به صورت تمام وقت تحصیل کند و دارای ویزای تحصیل معتبر در یکی از مراکز زیر باشد:

 • یک مؤسسه دولتی تحصیلات دانشگاهی؛ یا
 • یک مؤسسه دانشگاهی خصوصی که تحت قوانین و مقرراتی یکسان با یک مؤسسه دولتی عمل می‌کند و نصف کل بودجه فعالیت‌های خود را از کمک‌های مالی دولت دریافت می‌کند؛ یا
 • یک مؤسسه خصوصی که براساس  مقررات استانی می‌تواند مدرک اعطا کند.

این ویزای کار باز به صاحب خود امکان می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کند، و به یک پیشنهاد کاری یا Labour Market Impact Assessment احتیاجی ندارد. توجه داشته باشید که این ویزای کار باز ممکن است مشاغلی خاص (مثل شغل هایی که محل کار آن ها مدرسه یا بیمارستان است) را در بر نگیرد، مگر اینگه گواهی معاینه پزشکی ارائه شده باشد.

زمان ویزای کار همسر و روند درخواست

اداره‌های صدور ویزای کانادا در خارج از این کشور معمولاً می‌توانند هم‌ زمان با رسیدگی کردن به درخواست ویزای تحصیل، به درخواست ویزای کار هم رسیدگی کنند. در چنین مواردی علاوه بر هزینه‌های رسیدگی به ویزای تحصیل، متقاضی(ها) باید هزینه رسیدگی به ویزای کار را هم پرداخت کند.  همچنین ممکن است یک همسر یا شریک زندگی به عنوان بازدید کننده به کانادا بیاید و بعد از ورود درخواست ویزای کار بدهد. برای شهروندان کشورهایی که به TRV نیاز ندارند، این درخواست ویزای کار می‌تواند در یک مبادی ورود و خروج در کانادا انجام شود. در بعضی موارد، شهروندان کشورهایی که ملزم به ارائه ویزا هستند هم می‌توانند در این مبادی درخواست بدهند.

فرزند صغیر و قوانین ویزای تحصیل در کانادا

اگر شما یا همسر/ شریک زندگی شما در کانادا است، فرزندان صغیر (minor child) شما می‌توانند بدون ویزای تحصیل در مقطع پیش ‌دبستانی (preschool)، ابتدایی/ راهنمایی (primary) و دبیرستان (secondary) تحصیل کنند. اما زمانی که فرزندان شما به سن قانونی می‌رسند (براساس قوانین استان) آن ها باید برای ادامه تحصیلات خود در کانادا برای ویزای تحصیل اپلای کنند. این درخواست می‌تواند از داخل خاک کانادا انجام شود. لطفاً برای اطلاعات بیشتر جدول زیر را مطالعه کنید. وقتی در خارج از کانادا اپلای می‌کنید باید در یک دفتر صدور ویزای کانادایی در خارج از این کشور برای ویزای تحصیل فرزندان خود اپلای کنید. 

اپلای کردن هم‌ زمان

اگر قصد دارید در زمان تحصیل خانوانده خود را به کانادا بیاورید، و با هم به این کشور سفر می‌کنید، بهتر است درخواستتان را برای کل خانوانده ارائه بدهید. اگر می‌خواهید برای ویزاهای مختلفی درخواست بدهید (برای مثال ویزای تحصیل خودتان و ویزای کار همسر یا شریک زندگیتان) باید مدارک بیشتری ارائه بدهید و هزینه‌های بیشتری (مثل هزینه اضافی برای ویزای کار) پرداخت کنید.

تمدیدها

اگر می‌خواهید زمانی که در کانادا هستید ویزای خود را تمدید یا شرایط خود را تغییر بدهید باید درخواست جداگانه‌ای را تکمیل کنید. حتماً تاریخ انقضای ویزای تحصیل خود را چک کنید و اگر می‌خواهید این تاریخ را تمدید کنید، 30 روز قبل از اتمام این تاریخ اپلای کنید.

آیا با داشتن ویزای تحصیل می‌توانم والدینم را به کانادا ببرم؟

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند با داشتن ویزای تحصیل با اخد TRV یا eTA از والد(ین) خود دعوت کنند تا از کانادا بازدید کنند، که به آن ها امکان می‌دهد به کانادا سفر کنند.


دانشگاه های کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا


دانشگاه های کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل


دانشگاه های کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل


مهاجرت تحصیلی به کانادا و بررسی ویزای همراه


دانشگاه های کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پس از اینکه فرد موفق به دریافت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا گردید، باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کند. این مرحله از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که در غیر این صورت فرد موفق به به اتمام رساندن پروسه مهاجرتی اش نمی گردد. از این رو نحوه آماده سازی مدارک از اهمیت بسزایی برخوردار است. در ادامه مدارک مورد نیاز به جهت موفقیت در دریافت ویزای تحصیلی کانادا می پردازیم. مدت زمان ویزای تحصیلی به اندازه ی مدت زمان تحصیل در دانشگاه های کانادا می باشد. توجه به این نکته ضروری است در صورتی که مدت زمان دوره ی تحصیلی از 6 ماه کمتر باشد نیازی به دریافت ویزای دانشجویی نیست. افرادی که مدت زمان تحصیل آنها بیشتر از 6 ماه است باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنند که در این صورت امکان کار در حین تحصیل به آن ها داده خواهد شد. روند پروسه اخذ ویزای دانشجویی کانادا و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا در زیر بیان گردیده است. اخذ ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین می باشد.

 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه DLI
 • درخواست ویزای دانشجویی کانادا از وب سایت CIC 
 • بیومتریک
 • سوپیشینه
 • تمکن مالی
 • استادی پلن SOP
 • مدرک زبان
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک تحصیلی

فرد در این مرحله باید یک حساب MYCIC ایجاد کند و اقدام به آپلود نماید.

دانشگاه های کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

هدف بسیاری از افراد از مهاجرت تحصیلی به کانادا و پذیرش از دانشگاه های کانادا این است که بتوانند بعد از اتمام تحصیلشان موفق به پیدا کردن کار شوند. از آن جایی که کانادا کشوری مهاجر پذیر است این امکان را برای مهاجران تحصیلی به کشورش فراهم کرده است تا افراد پس از اتمام تحصیلشان به اندازه مدت زمان تحصیلشان بتوانند در کانادا اقامت داشته باشند و به دنبال کار بگردند. در صورتی که مدت زمان تحصیل فرد بیش از 3 سال باشد اجازه دارند تا بعد از اتمام تحصیلشان به مدت 2 سال در خاک کانادا اقامت داشته باشند. کانادا کشوری است که دارای نرخ بیکاری نسبتا پایینی است.

دانشگاه های کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل 

برنامه ای که مهاجران تحصیلی در دانشگاه های کانادا در ذهن خود دنبال می کنند این است که بتوانند در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا شوند. باید به این نکته توجه داشت که در صورتی که فرد به مدت 3 سال در دولت کانادا کار کند و بیمه و مالیات رد کند می تواند بعد از 3 سال اقدام به اخذ اقامت دائم خود نماید و پس از آن برای دریافت پاسپورت خود اقدام نماید. در صورتی که فرد موفق به دریافت اقامت دائم گردد این امکان را خواهد داشت تا از تمام امکاناتی که افراد کانادایی بهره مند می گردند، بهره مند گردد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و بررسی ویزای همراه

بدون شک مهمترین مساله در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا، موضوع ویزای همراه می باشد. همراه طبق قوانین کانادا در زمینه ویزای همراه، شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی می باشد. افراید که ویزای تحصیلی کانادا را می گیرند، می توانند همراه با همسر و فرزندشان به کانادا بروند. همسر متقاضی در کانادا اجازه کار تمام وقت (OWP-OPEN WORK PERMIT) خواهند داشت و فرزندان متقاضی نیز می توانند در بهترین مدارس کانادا به تحصیل بپردازند. نکته ی قابل توجه در زمینه ی ویزای همراه کانادا این است که همراهان متقاضی نیز همانند متقاضی، پس از گذشت 2 سال از کار، امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PERMANENAT RESIDENCY-PR) را خواهند داشت.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: