مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

مسیرهای تبدیل تحصیل به اقامت دائمی

اکسپرس اینتری-Express Entry


برنامه نامزدهای استانی-Province Nominee Program


کبک-Quebec


برنامه‌های فدرال دیگر


دانشجویان بین ‌المللی که موفق به اتمام تحصیلات دانشگاهی در کانادا می‌شوند از فرصت‌های متعددی برخوردار هستند تا مدت اقامت خود را افزایش دهند و در نهایت به اقامت دائمی دست پیدا کنند. وقتی که بحث از اخذ اقامت دائمی در کانادا به میان می‌آید، آموزش شما در کانادا می‌تواند برای شما یک مزیت باشد. بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی فدرال یا استانی، برای داوطلبان دارای تجربه تحصیلی و کاری در کانادا اهمیت بیشتری قائل هستند. بعد از اتمام تحصیلات خود در کانادا می‌توانید با اخذ یک ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی تجربه کاری لازم را در کانادا به دست بیاورید که، بسته به برنامه تحصیلی شما در این کشور، شما را قادر می‌سازد تا ۳ سال در کانادا کار کنید. با در دست داشتن ویزای کار بعد از فارغ ‌التحصیلی می‌توانید از چندین مسیر فدرال یا استانی به دنبال اخذ اقامت دائمی باشید، از جمله:

اکسپرس اینتری-Express Entry

یکی از مهمترین راه‌های اخذ اقامت دائمی ارائه یک پروفایل Express Entry است. Express Entry شیوه اصلی مدیریت درخواست‌های مهاجرت کلاس اقتصادی (economic class) در کانادا است. متقاضیان Express Entry با استفاده از CRS ارزیابی می‌شوند. به متقاضیانی که جوان هستند، تجربه تحصیل و کار در کانادا را دارند و در انگلیسی و/ یا فرانسوی ماهر هستند امتیاز بیشتری می‌دهد. اینها ویژگی‌هایی هستند که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از آن ها برخوردار هستند، و بنابراین می‌توانند انتظار داشته باشند که نمره CRS بالایی بگیرند. ممکن است براساس  Express Entry دانشجویان بین‌المللی سابق کاملاً واجد شرایط برنامه پرطرفدار CEC باشند، که هر سال هزاران دانشجوی بین‌المللی سابق و کارگران خارجی موقت را قادر می‌سازد تا به ساکنان دائمی تبدیل شوند.

برنامه نامزدهای استانی-Province Nominee Program

PNP به استان‌ها و territories سراسر کانادا امکان می‌دهد متقاضیان مهاجرتی را که نیازهای اقتصادی محلی آنها را برآورده می‌کنند شناسایی کنند. بسیاری از مسیرهای PNP به متقاضیانی که دانشجوی بین‌المللی سابق هستند امتیاز بیشتری می‌دهند یا به طور خاص به دانشجویان بین‌المللی اختصاص یافته‌اند. 

کبک-Quebec

کبک دومین استان بزرگ کانادا است و مونترآل یک مقصد بسیار پرطرفدار برای دانشجویان بین ‌المللی است. این استان سیستم مهاجرتی خاص خود را دارد و دارای برنامه‌هایی متفاوت با دولت فدرال و PNP است. کبک هم دانشجویان بین ‌المللی سابق را ترغیب می‌کند تا اقامت خود را دائمی کنند. یکی از راه‌های اصلی انجام این کار Quebec Experience Program است.

برنامه‌های فدرال دیگر

دولت فدرال علاوه بر سه برنامه‌ای که در چهارچوب Express Entry مدیریت می‌کند، برنامه‌های مهاجرتی کلاس اقتصادی را هم اجرا می‌کند. این برنامه مسیرهای مخصوصی یا استثناهایی در خصوص الزامات تجربه کاری در کانادا را به دانشجویان بین ‌المللی ارائه می‌دهد. این ها شامل Atlantic International Graduate Program (که در چهارچوب Atlantic Immigration Pilot عمل می‌کند) و Rural and Northern Immigration Pilot هستند.


دانشگاه های کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا


دانشگاه های کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل


دانشگاه های کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل


مهاجرت تحصیلی به کانادا و بررسی ویزای همراه


دانشگاه های کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پس از اینکه فرد موفق به دریافت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا گردید، باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کند. این مرحله از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که در غیر این صورت فرد موفق به به اتمام رساندن پروسه مهاجرتی اش نمی گردد. از این رو نحوه آماده سازی مدارک از اهمیت بسزایی برخوردار است. در ادامه مدارک مورد نیاز به جهت موفقیت در دریافت ویزای تحصیلی کانادا می پردازیم. مدت زمان ویزای تحصیلی به اندازه ی مدت زمان تحصیل در دانشگاه های کانادا می باشد. توجه به این نکته ضروری است در صورتی که مدت زمان دوره ی تحصیلی از 6 ماه کمتر باشد نیازی به دریافت ویزای دانشجویی نیست. افرادی که مدت زمان تحصیل آنها بیشتر از 6 ماه است باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنند که در این صورت امکان کار در حین تحصیل به آن ها داده خواهد شد. روند پروسه اخذ ویزای دانشجویی کانادا و مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه های کانادا در زیر بیان گردیده است. اخذ ویزای تحصیلی کانادا به صورت آنلاین می باشد.

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه DLI
  • درخواست ویزای دانشجویی کانادا از وب سایت CIC 
  • بیومتریک
  • سوپیشینه
  • تمکن مالی
  • استادی پلن SOP
  • مدرک زبان
  • گواهی سلامت پزشکی
  • پاسپورت معتبر
  • ارائه مدارک تحصیلی

فرد در این مرحله باید یک حساب MYCIC ایجاد کند و اقدام به آپلود نماید.

دانشگاه های کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

هدف بسیاری از افراد از مهاجرت تحصیلی به کانادا و پذیرش از دانشگاه های کانادا این است که بتوانند بعد از اتمام تحصیلشان موفق به پیدا کردن کار شوند. از آن جایی که کانادا کشوری مهاجر پذیر است این امکان را برای مهاجران تحصیلی به کشورش فراهم کرده است تا افراد پس از اتمام تحصیلشان به اندازه مدت زمان تحصیلشان بتوانند در کانادا اقامت داشته باشند و به دنبال کار بگردند. در صورتی که مدت زمان تحصیل فرد بیش از 3 سال باشد اجازه دارند تا بعد از اتمام تحصیلشان به مدت 2 سال در خاک کانادا اقامت داشته باشند. کانادا کشوری است که دارای نرخ بیکاری نسبتا پایینی است.

دانشگاه های کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل 

برنامه ای که مهاجران تحصیلی در دانشگاه های کانادا در ذهن خود دنبال می کنند این است که بتوانند در نهایت موفق به اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا شوند. باید به این نکته توجه داشت که در صورتی که فرد به مدت 3 سال در دولت کانادا کار کند و بیمه و مالیات رد کند می تواند بعد از 3 سال اقدام به اخذ اقامت دائم خود نماید و پس از آن برای دریافت پاسپورت خود اقدام نماید. در صورتی که فرد موفق به دریافت اقامت دائم گردد این امکان را خواهد داشت تا از تمام امکاناتی که افراد کانادایی بهره مند می گردند، بهره مند گردد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا و بررسی ویزای همراه

بدون شک مهمترین مساله در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا، موضوع ویزای همراه می باشد. همراه طبق قوانین کانادا در زمینه ویزای همراه، شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی می باشد. افراید که ویزای تحصیلی کانادا را می گیرند، می توانند همراه با همسر و فرزندشان به کانادا بروند. همسر متقاضی در کانادا اجازه کار تمام وقت (OWP-OPEN WORK PERMIT) خواهند داشت و فرزندان متقاضی نیز می توانند در بهترین مدارس کانادا به تحصیل بپردازند. نکته ی قابل توجه در زمینه ی ویزای همراه کانادا این است که همراهان متقاضی نیز همانند متقاضی، پس از گذشت 2 سال از کار، امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PERMANENAT RESIDENCY-PR) را خواهند داشت.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: