مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا 2021

اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا 2021

هر ساله تعداد دانشجویان بین المللی در ایالات متحده افزایش می یابد و دانشجویان بیشتر و بیشتری آمریکا را به عنوان مکانی برای گسترش تجربه‌ و ادامه‌ی تحصیل خود انتخاب می‌کنند. در واقع، ایالات متحده اکنون محبوب ترین کشور برای دانشجویان بین المللی است. چرا بسیاری از دانشجویان بین المللی، کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده را انتخاب می‌کنند؟

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا و دلایل تحصیل در آمریکا

قبل از اینکه چمدان‌های خود را ببندید، خوب است بدانید که ایالات متحده چه چیزهایی برای ارائه به شما دارد: 

  • بالاترین سطح آموزشی؛
  • انواع فرصت های آموزشی؛
  • تکنولوژی پیشرفته؛
  • فرصت تحقیق؛
  • انعطاف پذیری؛
  • خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی؛
  • آموزش جهانی و چشم اندازهای شغلی بلند مدت؛
  • تجربه زندگی در پردیس دانشگاهی؛

بالاترین سطح اموزشی

ایالات متحده یکی از بهترین سیستم های دانشگاهی جهان را داراست و تقریباً برای همه‌ی رشته های تحصیلی برنامه های برجسته‌ای دارد. در مقطع کارشناسی، برنامه هایی عالی در رشته های سنتی، و همچنین در رشته ‌های حرفه ای وجود دارد. در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان می‌توانند به طور مستقیم با برخی از نخبه‌ ترین افراد‌ در رشته تحصیلی خود کار کنند، و در عین حال فرصت انجام تحقیقات جامع و استفاده از فرصت های آموزشی را داشته باشند. مدارک دانشگاهی ایالات متحده در کل جهان بسیار معتبر شناخته می شوند.

انواع فرصت های آموزشی

ایالات متحده آمریکا دارای چندین هزار دانشکده و دانشگاه است و مفتخر به داشتن فضایی حداقل ده برابر بیشتر از فضاهای دانشگاهی در هر کشور دیگریست. پس در نتیجه، سیستم آموزش عالی در ایالات متحده برای همه ی افراد چیزی در چنته دارد. برخی کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده بر اصول گسترده آموزشی تاکید دارند، برخی بر مهارت های عملی و مرتبط با اشتغال تأکید می کنند و با این حال برخی دیگر در زمینه های هنری، علوم اجتماعی یا فنی تخصص دارند. این بدان معناست که شما در هر رشته ای که بخواهید تحصیل کنید، برنامه های متنوعی در رشته ی مورد نظر خود خواهید داشت که می توانید از میان آنها انتخاب کنید.

تکنولوژی پیشرفته

دانشگاه ها در آمریكا به بودن در خط مقدم تکنولوژی، تحقیق و تکنیک افتخار می كنند و بهترین تجهیزات و منابع ممكن را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند. حتی اگر رشته شما مستقیماً مرتبط به علوم یا مهندسی نباشد، می توانید در استفاده از بروزترین فن آوری برای انجام تحقیقات و همچنین به دست آوردن و پردازش اطلاعات مهارت پیدا کنید. شما می توانید راه هایی پیدا کنید تا با محققان، اساتید و متخصصان حوزه خود در سراسر جهان در ارتباط باشید.

فرصتی برای تحقیق، تدریس و آموزش

ممکن است شما بتوانید از طریق تدریس یا تحقیق تجربیات ارزشمندی بدست آورید و در عین حال کمک هزینه ی تحصیلات خود را در ایالات متحده تأمین کنید، به ویژه اگر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشید. بسیاری از برنامه های تحصیلات تکمیلی فرصت هایی برای آموزش و تدریس فراهم می کنند تا دانشجویان بتوانند به عنوان دستیار تدریس، به دانشجویان کارشناسی و یا دستیارهای تحقیقاتی در پروژه های ویژه که جنبه های مختلف رشته تحصیلی آن ها را کاوش می کند، مشغول شوند.

دانشجویان بین المللی برخی از ارزشمندترین معلمان و محققان در دانشگاه های ایالات متحده هستند، زیرا آنها مهارت ها و ایده های جدیدی را به کلاس و کتابخانه یا آزمایشگاه می آورند. این مؤلفه ی عملی از تحصیلات شما در آینده حرفه ای شما مفید خواهد بود و ممکن است بینشی را در رشته ی تحصیلیتان به شما ارائه دهد که تنها با مطالعه دروس امکان پذیر نیست.

انعطاف پذیری

اگرچه بسیاری از برنامه ها دارای چهارچوب خاص بوده و بسیار ساختار یافته اند، به این صورت که الزامات خاصی برای دروس ترم باید برآورده شود، اما شما به طور کلی قادر خواهید بود تا از بین طیف گسترده ای از دروس برای برآورده کردن این شرایط انتخاب کنید. به عنوان مثال، رشته ی هنرهای لیبرال برای یک برنامه کارشناسی شامل کلاس های زبان و ریاضیات خواهد بود، اما کلاس های متنوعی که متناسب با آن الزامات باشد به شما ارائه می شود و شما میتوانید تصمیم بگیرید که کدام کلاس ها به بهترین وجه با علایق شما مطابقت دارند.

در مراحل پیشرفته ی یک دوره، یا اگر به دنبال یک مدرک دانشگاهی هستید، می توانید متناسب با اهداف، نیازها و علایق آکادمیک خود، دوره ی تحصیلی خود را بسازید. هنگامی که مباحثی را برای مطالعه مستقل برای پایان نامه یا رساله ی دکتری انتخاب می کنید، می توانید بر ایده هایی که برای شما، رشته و کشور شما مهم است تأکید کنید.
خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در آمریکا تجربه ای ارزشمند است، اما پیدا کردن مسیر در میان مسائل روزانه می تواند یک چالش باشد. برای بسیاری از دانشجویان بین المللی، دفاتر دانشجویی بین المللی که در دانشکده ها و دانشگاه ها مستقر هستند می توانند یک منبع عالی یرای سازگاری با محیط فرهنگی و دانشگاهیِ متفاوت باشند. مأموریت دفاتر دانشجویی بین المللی کمک به دانشجویانی مانند شماست، و غالباً طیف گسترده ای از خدمات دانشجویی ارائه می شود.

به محض ورود شما، برای شروع، یک برنامه آشناسازی با محیط از طرف دفتر دانشجویی بین المللی دانشگاه به شما ارایه می شود و این تنها یکی از چندین برنامه و مزایای دفتر دانشجویی بین المللی دانشگاه است که در تمام مدت زمان حضورتان در ایالات متحده به شما ارایه می شود. آنها می توانند به سؤالات شما در مورد وضعیت ویزا، وضعیت مالی، مسکن، امکان اشتغال، سلامت جسمانی و موارد دیگر پاسخ دهند. اگر تصمیم بگیرید که مدرک خود را در ایالات متحده تکمیل کنید، این دفتر اغلب در زمان فارغ التحصیلی به شما در رابطه با رزومه و اشتغالتان کمک هایی را ارائه می دهد. اگر تصمیم به زندگی و تحصیل دانشگاهی در آمریکا دارید، دفتر دانشجویی بین المللی منبع مهمی از اطلاعات و کمک به شما خواهد بود.

آموزش جهانی و چشم انداز شغلی بلند مدت

تجربه در زمینه بین المللی کالایی قابل ارایه است. بسیاری از کارفرمایان به دنبال طیف گسترده ای از دانش، سازگاری و تجربه ای هستند که دانشجویان بین المللی با تحصیل در ایالات متحده به دست می آورند. شرکت هایی در ایالات متحده به طور فزاینده ای به دنبال حضور جدی در بازار جهانی هستند. آنها غالباً به دنبال استخدام کارمندانی هستند که نه تنها مهارت های زبانی چند فرهنگی دارند، بلکه می توانند در ارتباطات، مذاکرات و انجام کار با فرهنگ های مختلف نیز کمک کنند.

آمریکا تنها کشوری نیست که در هنگام استخدام به دنبال گزینه های قدرتمند می باشد؛ دانشجویان بین المللی در جاهای دیگر دنیا نیز متقاضیان زیادی دارند. در سالهای اخیر، شرکت های بین المللی در جذب نیرو از میان دانشجویان فارغ التحصیل شده ی بین المللی بسیار فعال تر عمل می کنند. چشم انداز شغلی بلند مدت شما می تواند توسط تجربیاتی که از پیشرفت اعتماد به نفس، استقلال و مهارت های متقابل فرهنگی به دست آورده اید، تقویت شود - ویژگی هایی که مورد توجه کارفرمایان در سراسر جهان است.

تجربه زندگی در پردیس دانشگاهی

هنگامی که شما تصمیم می گیرید که تحصیلات خود را در ایالات متحده ادامه دهید، نه تنها فرصت های آموزشی، بلکه تجربه فرهنگی خود را نیز گسترش می دهید. شما چه در یک کالج کوچک و خصوصی در یک شهر کوچک شرکت کنید و چه در دانشگاهی که در وسط یک منطقه بزرگ شهری قرار دارد، بیشتر دانشگاه ها انواعی از باشگاه ها و سازمان های دانشجویی را ارائه می دهند تا با طیف گسترده ی علایق دانشجویی مطابقت داشته باشد. شما می توانید از طریق سازمان ها و انجمن های مختلف، خود را با فرهنگ آمریکایی کاملا وفق دهید، با افراد جدید ملاقات کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

دانشجویان بین المللی غالباً می دانند که دفاتر دانشجویی بین المللی، در کنار مراکز دانشجویی پردیس دانشگاهی، نقطه شروع خوبی برای ارائه خدمات دانشگاهی هستند. زمان و وقت شما هنگام تحصیل در خارج از کشور، می تواند با شرکت در عرصه های اجتماعی و فرهنگی پیرامونتان غنی شود و به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که پردیس های دانشگاهی در ایالات متحده انواع متنوعی از فعالیت های دانشگاهی ، فرهنگی و ورزشی را به شما ارائه می دهند که ابعاد جدیدی به زندگی شما می بخشند.

اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در آمریکا 2021

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران 2021
گروه الف

(ممتاز)

اسم دانشگاه ردیف
American University
Washington, D.C
1
Arizona State University
Tempe, AZ
2
Baylor University
Texas
3
Boston College
Chestnut Hill, MA
4
Boston University 5
Brandeis University
Waltham, MA
6
Brigham Young University
Provo, UT
7
Brown University
Providence, RI
8
California Institute of Technology
Pasadena, CA
9
California Institute of the Arts 10
Carnegie Mellon University
Pittsburgh, PA
11
Case Western Reserve University 12
Clemson University 13
College of William& Mary 14
Colorado School of Mines 15
Colorado State University 16
Columbia University 17
Cornell University 18
Dartmouth College 19
Drexel University 20
Duke University 21
Emory University 22
Florida International University 23
Florida State University 24
George Mason University 25
George Washington University 26
Georgetown University 27
Georgia Institute of Technology 28
Georgia State University 29
Harvard University 30
The Howard University 31
Illinois Institute of Technology 32
Indiana University 33
Iowa State University 34
Johns Hopkins University 35
Kent State University 36
Lehigh University 37
Loyola University Chicago 38
Massachusetts Institute of Technology 39
Miami University 40
Michigan State University 41
Michigan Technological University 42
Mississippi State University 43
Montana State University 44
New Jersey Institute of Technology 45
New Mexico State University 46
New York University 47
North Carolina State University at Raleigh 48
Northeastern University 49
Northern Arizona University 50
Northwestern University 51
Ohio State University 52
Ohio University 53
Oregon State University 54
Parson School of Design 55
Pennsylvania State University, University Park Campus, University Park 56
Portland State University 57
Princeton University 58
Purdue University 59
Rensselaer Polytechnic Institute 60
Rice University 61
Rochester Institute of Technology 62
Rutgers, The State University of New Jersey 63
Saint Louis University 64
San Diego State University 65
Southern Methodist University 66
Stanford University 67
State University of New York at Buffalo 68
State University of New York at Albany 69
Stony Brook University 70
Temple University 71
Texas A&M University
College Station
72
Texas Tech University 73
Tufts University 74
Tulane University 75
University of Florida 76
University of Iowa 77
University of Akron 78
University of Alabama at Birmingham 79
University of Alabama 80
University of Arizona 81
University of Arkansas at Fayetteville 82
University of California, Berkeley 83
University of California, Davis 84
University of California, Irvine 85
University of California, Los Angeles 86
University of California, Riverside 87
University of California, San Diego 88
University of California, Santa Barbara 89
University of California, Santa Cruz 90
University of Central Florida 91
University of Chicago 92
University of Cincinnati 93
University of Colorado at Boulder 94
University of Colorado at Denver 95
University of Connecticut, Stamford 96
University of Connecticut, Storrs 97
University of Delaware, Newark 98
University of Denver 99
University of Georgia 100
University of Houston 101
University of Idaho 102
University of Illinois
Chicago
103
University of Illinois
Urbana–Champaign
104
University of Kansas 105
University of Kentucky 106
University of Louisville 107
University of Maryland
College park
108
University of Maryland
Baltimore County
109
University of Massachusetts Boston 110
University of Massachusetts 111
University of Miami 112
University of Michigan 113
University of Minnesota
Twin Cities
114
University of Mississippi 115
University of Missouri - Columbia 116
University of Montana 117
University of Nebraska 118
University of Nevada - Las Vegas 119
University of Nevada – Reno 120
University of New Hampshire 121
University of New Mexico
122
University of North Carolina, at Chapel Hill, Chapel Hill, NC
123
University of North Carolina
, at Charlotte, NC
124
University of North Texas 125
University of Notre Dame 126
University of Oklahoma 127
University of Oregon 128
University of Pennsylvania 129
University of Pittsburgh 130
University of Rhode Island 131
University of Rochester 132
University of South Carolina 133
University of South Florida, Tampa 134
University of Southern California 135
University of Tennessee, Knoxville 136
University of Texas at Arlington 137
University of Texas at Austin 138
University of Texas at Dallas 139
University of Texas at EL Paso 140
University of Texas at San Antonio 141
University of Toledo 142
University of Utah
Salt Lake City
143
University of Vermont 144
University of Virginia 145
University of Washington 146
University of Wisconsin 147
University of Wyoming 148
Utah State University 149
Vanderbilt University 150
Virginia Commonwealth University 151
Virginia Polytechnic Institute and State University 152
Wake Forest University 153
Washington State University Pullman 154
Washington University in St. Louis 155
Wayne State University 156
West Virginia University 157
Yale University 158
گروه ب

(خوب)

Adelphi University 1
Amherst College 2
Appalachian State University 3
Art Center College of Design 4
Auburn University
Alabama
5
Augustana University 6
Babson College 7
Ball State University 8
Barnard College Columbia University 9
Bates College 10
Bentley University 11
Binghamton University
State University of New York
12
Boise State University 13
Bowling Green State University
Bowling Green
14
Bryn Mawr College 15
Bucknell University 16
California Polytechnic State University
Cal Poly, Pomona
17
California Polytechnic State University
Cal Poly, San Luis Obispo
18
California State University
Fresno
19
California State University
Fullerton
20
California State University
Long Beach
21
California State University
Los Angeles
22
California State University
Northridge
23
California State University
Sacramento
24
California State University
San Bernardino
25
California State University
San Marcos
26
Central Michigan University
Mount Pleasant
27
Chapman University 28
City University of New York
Bernard College, New York
29
City University of New York
Brooklyn College
30
City University of New York
City College
31
City University of New York
Hunter College
32
Claremont Graduate University
Claremont
33
Clark University
Worcester
34
Clarkson University
Potsdam
35
Colby College 36
Colgate University 37
College of New Jersey 38
Creighton University 39
De Paul University
Chicago
40
Drake University
DES Moines
41
Duquesne University
Pittsburgh
42
East Tennessee State University
Johnson City
43
Eastern Illinois University
Charleston
44
Fairfield University 45
Florida Agricultural and Mechanical University 46
Florida Atlantic University
Boca Raton
47
Florida Institute of Technology
Melbourne
48
Fordham University
Bronx
49
Georgia Southern University
Statesboro
50
Gettysburg College 51
Gonzaga University 52
Graduate School City University of New York 53
Grand Valley State University
Allendale
54
James Madison University 55
Grinnell College 56
Hobart & William Smith Colleges 57
Hofstra University
Hempstead
58
Indiana University
Purdue University Indianapolis
59
Kansas State University 60
Kenyon College 61
Lafayette College 62
Louisiana State University 63
Loyola Marymount University 64
Loyola University Maryland 65
The University of Texas MD Anderson Cancer Center 66
Manhattan College 67
Marquette University
Mil Waukee
68
Mercer University
Macon
69
Middlebury College 70
Missouri University of Science and Technology 71
Mount Holyoke College 72
New Mexico Institute of Mining and Technology 73
New School of Social Research New York 74
New York Institute of Technology
Old Westbury Campus
75
Northern Illinois University 76
Northwestern State University of Louisiana
Natchitoches
77
Nova Southeastern University
Fort Lauderdale
78
Oberlin College 79
Occidental College 80
Oklahoma State University 81
Old Dominion University 82
Pace University 83
Pepperdine University 84
Rhode Island School of Design 85
Rockefeller University 86
Roosvelt University 87
Rowan University 88
Rutgers, The State University of New Jersey
Newark
89
Samford University
Birmingham
90
San Francisco State University
San Francisco
91
San Jose State University 92
Savannah College of Art and Design 93
Seattle University 94
Seton Hall University 95
Simmons University 96
Skidmore College 97
Smith College
Northampton
98
South Dakota School of Mines and Technology 99
Southern California Institute of Architecture 100
State University of New York
College of Environmental Science and Forestry
101
Stevens Institute of Technology 102
Suffolk University 103
Swarthmore College 104
Syracuse University 105
The New School 106
Trinity University San Antonio 107
University of Hawaii at Manoa 108
University of Alabama in Huntsville 109
University of Alaska Fairbanks 110
University of California
Merced
111
University of Dayton
Dayton


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

محل اقامت در آمریکا هنگام تحصیل
محل اقامت در آمریکا هنگام تحصیل

زمانی که تصمیم میگیرید در آمریکا مشغول به تحصیل شوید گزینه های مختلفی برای زندگی و محل اقامت برای شما وجود دارد که در این مقاله این موارد را بررسی می کنیم ...

بیشتر بخوانید
فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا
فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

دانشجویان بین المللی معمولا مدت زمان زیادی که برای اخذ پذیرش از کالج و دانشگاه در آمریکا لازم است را جدی نمی گیرند. شما می توانید با دانستن این موضوع و برنامه ریزی دقیق مشکلی در زمان بندی و شروع تحصیلتان نداشته باشید. ...

بیشتر بخوانید
مهاجرت تحصیلی به آمریکا همراه با خانواده
مهاجرت تحصیلی به آمریکا همراه با خانواده

شما می توانید به همراه خانواده ی خود برای تحصیل به آمریکا بیایید، اما باید مقررات ضوابط خاصی را در نظر بگیرید و فرم های مربوط را تکمیل کنید. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: