مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

اگرچه ایتالیا بیشتر به‌عنوان مکانی شناخته می‌شود که در آن طعم ماکارونی و پیتزا اصیل و معتبر است، اما این کشور همچنین یک مکان خوب و مقرون‌به‌صرفه برای تحصیل دانشجویان خارجی است. جدا از شهرهای دیدنی و فرهنگی بی‌شمار، ایتالیا در مقایسه با سایر کشورها، یکی از بهترین هزینه‌های زندگی و تحصیل را دارا می‌باشد. ایتالیا یک کشور اروپایی است که در امتداد خط ساحلی مدیترانه واقع شده و چند تا از مقصدهای معروف توریستی همچون واتیکان، فلورانس و ونیز را در خود جای داده است. بورسیه‌های تحصیلی، کمک هزینه‌هایی هستند که دانشجویان می‌توانند بدون نگرانی در مورد عواقب مالی آن، از دانشگاه مورد نظر خود در ایتالیا دریافت کنند. بورسیه‌های تحصیلی را می‌توان به‌صورت آن‌لاین در وب‌سایت‌ها یا پورتال‌های برخی از دانشگاه‌ها یافت. بسیاری از دانشجویان خارجی با دریافت بورسیه‌های تحصیلی، به‌صورت رایگان در ایتالیا تحصیل می‌کنند و برخی از بورسیه‌‌ها هم کل شهریه، هزینه‌ی مسکن و خدمات دیگر را پوشش می‌دهد. برخی از دانشگاه‌ها بورسیه‌ها را به‌صورت کمک هزینه پرداخت می‌کنند، در حالیکه برخی دیگر از دانشگاه‌ها، بورسیه‌‌ها را با مشارکت نهادهای دیگری مانند بانک‌های خصوصی یا سایر سازمان‌های دولتی ارائه می‌دهند. در ایتالیا، دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه Padua- مطابق آنچه که در وب‌سایت آن‌ها ذکر شده است، بیش از یک بورس تحصیلی ارائه می‌دهند. آن‌ها بورسیه‌‌هایی مانند بورسیه‌‌های تحصیلی برای دوره‌های کارشناسی ارشد و همچنین بورسیه‌‌های تحصیلی برای پناهندگان را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. آن‌ها حتی بورسیه‌‌های تحصیلی ملی و بین‌المللی نیز ارائه می‌دهند، مانند بورسیه‌ی تحصیلی 'روی استعداد خود سرمایه‌گذاری کنید' (Invest Your Talent) که هدف آن، کمک به دانشجویانی است که استعدادهای منحصربه‌فردی دارند و از کشورهای خاص مانند مصر، ترکیه یا ویتنام می‌آیند. سایر دانشگاه‌ها مانند دانشگاه میلان بورسیه‌هایی ارائه می‌دهند که فقط مختص دانشجویان خارجی است. دانشجویان در صورت داشتن موقعیت علمی عالی و همچنین در صورت گذراندن دوره‌ی کارشناسی ارشد در دانشگاه خود، بورسیه دریافت می‌کنند. همچنین بورسیه‌هایی نیز از طرف دولت ایتالیا ارائه می‌شود كه دانشجویان خارجی می‌توانند از آن‌ها استفاده كنند. بسیاری از دانشجویان خارجی با گرفتن بورسیه از دانشگاه‌های ایتالیا، رفتن به دانشگاه‌های ارزان‌قیمت و یا کار نیمه‌وقت در ایتالیا، رایگان در این کشور تحصیل می‌کنند.

تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت

تحصیل در ایتالیا هم به زبان انگلیسی ممکن است و هم به زبان ایتالیایی و به طبع دانشگاه های ایتالیایی زبان راحت تر پذیرش می دهند مشروط بر اینکه فرد متقاضی مدرک زبان ایتالیایی داشته باشد و به طبع حق انتخاب دانشگاه های بیشتری دارد. چرا که اکثر دروس در دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می شوند. این کلاس های زبان ایتالیایی زیر نظر خود سفارت ایتالیا برگزار می شود و عملا شانس متقاضی با این کلاس ها بیشتر می شود. تحصیل در ایتالیا از طریق سفارت یکی از راهکارهای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا است.

هزینه تحصیل در ایتالیا نهایتا 5000€ (یورو) در سال می باشد که با توجه به بورسیه تحصیلی که این کشور به ایرانیان می دهد این هزینه عملا نزدیک به صفر می شود. از لحاظ آماری بهترین و راحت ترین پذیرش تحصیلی حوزه شنگن را ایتالیا می دهد و از این حیث در جهان رتبه سوم را دارد. دانشگاه های عالی رتبه ای در دنیا مانند دانشگاه پلی تکنیک میلان و ساپینزا و تورین و ترورگاتای رم و پیاچنزا و بولونیا در ایتالیا وجود دارند که عملا معتبرترین ها در ایتالیا هستند.

مقاطع تحصیلی در ایتالیا

اکثر دانشگاه ها و رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس در ایتالیا به زبان ایتالیایی می باشد و برای ورود به این دانشگاه ها باید فرد بتواند مدرک زبان ایتالیایی را از طریق آزمون استرنی بدست آورد. این دوره ها در تهران و زیر نظر سفارت و هر ساله در ماه فوریه (اسفند) برگزار می شود. هزینه این آزمون 75€ (یورو) می باشد. البته دانشگاه های انگلیسی زبان در مقطع لیسانس هم بعضا وجود دارند که می شود به ندرت از آنها نیز پذیرش گرفت.

اخذ ویزای تحصیلی برای کارشناسی ارشد و دکتری در ایتالیا

در این مقطع دانشگاه های بیشتری در زبان انگلیسی به فرد پذیرش می دهند و عملا می توان گفت تعداد دانشگاه های انگلیسی زبان و ایتالیایی زبان برابر است. طول این دوره 2 ساله می باشد و همانند مقطع لیسانس این مقطع هم امکان دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. دانشگاه های ایتالیا در هر سال دو استارت درسی دارند. یکی در ماه سپتامبر و دیگری در ژانویه. برای پذیرش در این مقطع باید بتوان آیلتس 6 تا 6.5 ارائه داد. معمولا ادامه تحصیل در مقطع دکتری به زبان انگلیسی می باشد که برخی از دانشگاه های بومی به زبان ایتالیایی هم پذیرش تحصیلی می دهند. اما شانس دریافت پذیرش به زبان انگلیسی بیشتر است. همچنین امکان دریافت بورسیه در این مقطع به مراتب بیشتر از دو مقطع قبلی است. برای پذیرش این مقطع نیز آیلتس 6.5 تا 7 لازم است.
مزایای تحصیل در ایتالیا

در زیر قسمتی از مزایای تحصیلی ایتالیا شمرده شده اند:

 • هزینه تحصیل پایین در ایتالیا
 • بهترین پل جهت مهاجرت به کشوری دیگر در آینده
 • دریافت مدرک تحصیلی معتبر از دانشگاه های بهترین رنکینگ جهانی (حدود 40 دانشگاه این کشور در رنکینگ 1000 دانشگاه برتر دنیا می باشد)
 • امکان ارائه خوابگاه و استفاده دانشجویان از این دانشگاه ها در اکثر شهرها
 • امکان تحصیل در حوزه شنگن
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • هزینه زندگی پایین در ایتالیا نسبت به کشورهای همسایه خودش
 • امکان برخورداری از بورسیه تحصیلی در ایتالیا

هزینه تحصیل در ایتالیا در سال 2021

هزینه تحصیل در ایتالیا در سال 2021 در دانشگاه های دولتی و خصوصی متفاوت است. البته اکثر دانشگاه های ایتالیا دولتی می باشد. به طور متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا بین 1300€ تا 5700€ (یورو) در ترم می باشد که این هزینه با بورسیه تحصیلی دی اس یو که دولت ایتالیا می دهد عملا به صفر می رسد. دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا نیز همین میزان هزینه را دارد. هزینه تحصیل در مقطع دکتری معمولا رایگان می باشد و اگر هزینه هم داشته باشد کمتر از 1000€ (یورو) می باشد.

سه مدل بورسیه تحصیلی در این کشور تعلق می گیرد:

 • بورسیه دولتی بین 2500€ تا 5000€ (یورو) می باشد.
 • بورسیه تحصیلی دانشگاهی سالیانه بین 10000€ تا 20000€ (یورو) که توسط دانشگاه پرداخت می شود.
 • تخفیفات در هزینه تحصیل 40% تا 80%
ورود به بازار کار با ویزای تحصیلی ایتالیا

بازار کار ایتالیا مخصوصا برای مهندسان و تکنسین های صنعتی و فناوری های نوین همواره یک بازار کار خوبی به شمار میرود. علاوه بر افراد حرفه ای و کارگران ماهر، دانشجویان نیز بر اساس مدرک تحصیلی و سابقه کاری خود سهمی از این بازار دارند. دانشجویان خارجی مثل هموطنان ایرانی می توانند بموجب قانون کشور ایتالیا تا 20 ساعت در هفته به کار در ایتالیا بپردازند.

پس از این طریق نیز دانشجویان می توانند بخشی از خرجی زندگی و هزینه تحصیلات خود در ایتالیا را درآورند. اما پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان می توانند از طریق ویزای اقامتی بنام Permesso di Soggiorno در این کشور مانده و برای 6 الی 12 ماه در ایتالیا به جستجوی شغلی بپردازند. پس از یافتن کار مناسب در طی این مدت نیز می توانند برای اخذ ویزایی بنام permesso di Lavoro که همان ویزای کاری است، اقدام کنند.

آزمون آیمت در ایتالیا IMAT

آزمون آیمت در 100 دقیقه برگزار می شود و شامل 60 سوال تست و در کشورهای مختلف همه ساله برگزار می شود. ثبت نام این امتحان هر ساله در بهمن ماه و آزمون در تقویم شمسی در اردیبهشت ماه برگزار می شود. این آزمون در شهردوبی نیز برگزار می گردد که معمولا ایرانیان این منطقه را جهت آزمون انتخاب می کنند. به دلیل ارزانی دانشگاه های ایتالیا حتی برخی از افراد از کشورهای معتبری چون استرالیا و کانادا و امریکا هم برای این رشته تحصیلی به ایتالیا فکر می کنند. البته لازمه تحصیل پزشکی در ایتالیا آشنایی کامل با زبان ایتالیایی نیز می باشد.

شهریه و هزینه­ تحصیل برخی دانشگاه های ایتالیا

موسسات آموزش عالی در ایتالیا شهریه های خود را تعیین می کنند ولی در مورد تحصیلات دانشگاهی یک حداقل هزینه قانونی برای ثبت نام و حداکثر هزینه برای مساعده به دانشجو وجود دارد که نمی تواند از 20% تامین بودجه دولتی فراتر رود. پذیرش در دانشگاه های کارشناسی ارشد و سایر دوره های تخصصی در ایتالیا شهریه های بالاتری را در بردارد. دانشجوهای دکترا که از دانشگاه حقوق می گیرند شهریه پرداخت نمی کنند ولی افرادی که حقوق نمی­ گیرند ملزم به پرداخت شهریه هستند. میانگین شهریه برای تحصیلات عالیه در ایتالیا بسته به نوع دوره و دانشگاه، بین 850€ تا 5700€ (یورو) در سال است. دانشگاه های خصوصی در ایتالیا بسیار گران تر هستند و اکثر آنها شهریه های یکسانی را بر دانشجویان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر اعمال می کنند. به صورت کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی شامل 6000€ تا 20000€ (یورو) می شود.

تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان

عملا بهتر است فرد بدون مدرک زبان اقدامی جهت پذیرش و ویزا نداشته باشد. چون دانشگاه های معتبر که بدون مدرک زبان پذیرش نمی دهند و حتی اگر فرد از دانشگاهی پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان گرفت. سفارت به فرد دانشجو ویزای تحصیلی نمی دهد، پس توصیه می شود حتما مدرک زبان اخذ شود. در حال حاضر امکان تحصیل در دوره های زبان ایتالیایی در ایتالیا وجود ندارد البته ذکر این نکته الزامی است که گاه دانشگاه ممکن است در نظر بگیرد که دانشجویان باید در کلاس های آمادگی زبان شرکت کنند.

مزایا و بورسیه های ویزای تحصیلی ایتالیا

قانون مهاجرت ایتالیا برخورد برابر با دانشجویان خارجی و ایتالیایی را از لحاظ پشتیبانی از دانشجو ملزم می داند. این مساعدت ها، بورسیه تحصیلی در ایتالیا، کمک هزینه مسکن یا اعطای کمک، کوپن و غیره را شامل می شوند. اعطای جوایز برای پایان نامه ها، پشتیبانی برای تحصیل و اخذ تخصص در خارج از کشور، کمک هزینه های همکاری و غیره را ارائه می دهند. همه دانشجویان خارجی نیز از همان کمک مالی ارائه شده به دانشجویان ایتالیایی بهره مند می شوند. احتمال دریافت این بورس مخصوصا از دانشگاه های معتبر بسیار بالاست.
بورس DSU در ایتالیا

خدمات پشتیبانی مالی برای دانشجوها تا حد زیادی توسط هیئت های منطقه ای خاص که با عنوان آژانس های DSU (حق تحصیل در دانشگاه) شناخته می شوند، مدیریت می گردند. منظور از این اصطلاح، مجموعه قوانینی است که مداخلات عمومی را در راستای این امر تنظیم می کند که حتی دانشجوهایی با وضعیت مالی نامساعد می توانند به توانایی های آکادمیک بالاتر دست یابند. علاوه بر آژانس های منطقه ای، حتی موسسات انفرادی تحصیلات عالی نیز می توانند بنا به صلاحدید خودشان، برخی خدمات را به طور مستقیم مدیریت نمایند. اطلاعات مربوط به این مورد از دفاتر DSU مربوطه در دسترس است. معمولا، هیئت های منطقه ای DSU و دفاتر موسسات مشابه انواع مختلف کمک را به تعداد محدودی از دانشجوها اختصاص می دهند که این امر در پی یک رقابت عمومی و بر اساس درآمد و معیارهای امتیازی خاص مشخص شده در اعلانیه های رقابت صورت می گیرد.

این اصل در مورد همه انواع خدمات و کمک مانند مسکن، ژتون های غذا، بورسیه های تحصیلی، وام ها، معافیت از مالیات و غیره صادق است. دفاتر DSU خدمات راهنمایی و آموزشی را ارائه می دهند؛ آنها همچنین منبع خوبی برای اطلاعات در مورد فعالیت خارج از سازمانی، مانند اقدامات فرهنگی مختلف، فرصت­ هایی برای ورزش، حمل و نقل عمومی و سایر مسائل عملی مورد علاقه دانشجوها هستند. برای اطلاع از خدمات و انواع کمک های در دسترس برای دانشجوهای یک دانشگاه خاص، باید به پایگاه داده های دانشگاه های ایتالیایی مراجعه شود.

انواع بورسیه ها در ویزای تحصیلی ایتالیا

به طور کلی بورس­ های تحصیلی بسیاری در ایتالیا ارائه می شوند و بر اساس شایستگی، پس از ارزیابی نمرات به دانشجویان متقاضی ویزای تحصیلی ایتالیا اعطا می­ شوند. برخی از این بورس ها عبارتند از:

 • بورس های تحصیلی دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی و IRE: این بورس ها به اتباع خارجی که در ایتالیا تحصیل می کنند و همچنین اتباع ایتالیایی که در خارج از کشور تحصیل می کنند ارائه می شوند و شمار زیادی از دوره ها را در برمی گیرند.
 • بورس­ های تحصیلی EDISU Piemonte: این بورسیه ها به دانشجویانی از جمله دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا عرضه می شوند که به خصوص در یک دوره تمام وقت در دانشگاه های Piemonte  ثبت نام کرده اند.
 • کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه بولونیا: برای دانشجویان بین ­المللی: دانشگاه بولونیا 48 کمک هزینه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های ایتالیا تحصیل می کنند اعطا می کند.
 • بورس های تحصیلی Bocconi: در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی: اعطاء بورس تحصیلی نه تنها شرایط اقتصادی دانشجو، که نیز عملکرد آکادمیک آنها را مد نظر قرار می دهد؛ یک صرف نظر کامل از شهریه تا 12700€ (یورو) در سال را شامل می شود.
 • بورسیه بین المللی Politecnico di Torino: این بورسیه به دانشجویان بین المللی برای شرکت در دوره های آکادمیک مهندسی و معماری اعطا می شود. بورسیه جهان سوم برای ما ایرانی ها طبق آمار همیشه دست یافتنی بوده است.

شرایط سنی و ددلاین اخذ پذیرش در ایتالیا

این کشور برای صدور پذیرش تحصیلی هیچگونه محدودیت سنی قائل نیست و متقاضی میتواند در هر سنی اقدام به پذیرش تحصیلی کند. اما در مرحله ویزا با محدودیت هایی از سمت سفارت ایتالیا روبرو هستیم. یعنی اینکه فرد متقاضی باید شرایط سنی او با شرایط مقطعی که پذیرش گرفته است همخوانی داشته باشد و عملا برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس بهتر است متقاضی سنش از 36 فراتر نرفته باشد. در مقطع دکتری در ایتالیا سختگیری وجود ندارد و معمولا با هر شرایط سنی ویزا خواهد شد.

 • میانه آوریل تا میانه می: برای دریافت نامه صلاحیت آکادمیک با سفارت، کنسولگری ایتالیا ارتباط بگیرید. زمان اقدام برای ارائه درخواست بسته به نوع دانشگاه متفاوت است، ولی رایج ترین تاریخ ها به این قرار هستند.
 • دانشجویان کشورهای خارج اتحادیه اروپا: از 1 نوامبر تا 15 آوریل سال بعد، دانشجویان اتحادیه اروپا: بین 1 نوامبر تا 1 سپتامبر سال بعد و برای ارائه درخواست همیشه باید تاریخ را با دانشگاه بررسی کنند و تا حد امکان زود اقدام نمایند.
ویزای تحصیلی ایتالیا و اعزام دانشجو به آن

برای اعزام دانشجو به ایتالیا، دانشجوهای ایرانی باید زمان بیشتری را برای درخواست ویزای تحصیلی ایتالیا اختصاص دهند. بلافاصله پس از اخذ پذیرش و ثبت­ نام در دانشگاه مورد نظر، می­ توان برای ویزای ملی نوع D ایتالیا درخواست داد. باید حداقل 3 ماه پیش از آغاز برنامه دوره دانشگاه برای این کار اقدام کرد.

در ابتدا باید مدارک را ارائه داده و امور مربوط به بیومتریک انجام شود. ممکن است دانشجوهای ایرانی در طول فرایند درخواست ویزا ملزم به انجام بیومتریک شوند. بیومتریک اساسا، شناسایی بیشتر (مانند اثر انگشت و تصاویر متقاضی) است که کشورها در راستای اهداف امنیتی از آن ها استفاده می­ کنند. فرد در طول فرایند درخواست باید در یک مصاحبه ویزا شرکت نماید. با اخذ این ویزا می­ توان در تمام مدت دوره تحصیل اقامت داشت و هر ساله ویزا را تجدید کرد. چنانچه فرد تمایل داشته باشد پس از پایان دوره همچنان در ایتالیا بماند، باید از طریق اداره مهاجرت برای یک نوع ویزای دیگر یا برای تجدید ویزا اقدام کند.

دوره های آموزشی زیر نظر سفارت ایتالیا

افرادی که پذیرش تحصیلی خود را از دانشگاه های ایتالیا دریافت می کنند، این فرصت را خواهند داشت که ویزای تحصیلی این کشور را بدست آورند. ویزای تحصیلی ایتالیا به دانشجویان بین المللی اجازه خواهد داد که تا پایان دوره تحصیلی خود در این کشور اقامت داشته باشند و در صورتی که مدت اعتبار ویزای آن ها بیش از یکسال باشد، در این کشور کار نیمه وقت داشته باشند. همه متقاضیان خارجی برای ورود به کشور ایتالیا به مدرک زبان نیاز خواهند داشت و این مدرک زبان نیازمند سپری کردن دوره های آموزشی است. سفارت کشور ایتالیا در حال حاضر، خدمات مربوط به آموزش زبان ایتالیایی را به متقاضیان ایرانی ارائه می کند و متقاضیان می توانند تا سطح B2 زبان ایتالیایی را زیر نظر سفارت ایتالیا پشت سر بگذارند.

مدارک لازم پذیرش در ایتالیا

بسته به مقطع تحصیلی شما و همچنین دانشگاه، مدارک مورد درخواست از شما متفاوت است ولی به صورت کلی می توان به مواردی از جمله تایید اصل دیپلم دبیرستان، اصل و ترجمه دیپلم قطعی مقطع متوسطه و کارنامه 4 سال به زبان ایتالیایی با قانونی کردن ضروری وزارت (وزارت اموز خارجه و وزارت دادگستری) (دوره­ های مقطع کارشناسی ارشد)، اصل و ترجمه آخرین مدرک و کارنامه کارشناسی ارشد به زبان ایتالیایی همراه با قانونی کردن ضروری وزارت، (وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری) (دوره­ های PhD) اشاره نمود. مدارک شناسایی دیگری که باید ارائه دهید شامل موارد زیر است:

 • اصل و ترجمه کارت شناسایی به زبان ایتالیایی همراه با قانونی سازی ضروری وزارت (وزارت امور خارجه و وزارت دادگستری)
 • اصل و کپی یکی از دیپلم­ های زبان انگلیسی که از دستیابی به سطح B2 عالی حکایت دارد.
 • 3 عکس رنگی (4*3) با عطف به داده­ های شخصی
 • فتوکپی صفحه اول پاسپورت
 • 2 کپی از نامه پذیرش در دوره تحصیلی

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

ایتالیا برای تحصیل با داشتن بورسیه های مختلف و اجازه ی کار حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته مقصدی محبوب در دنیا است. برای تحصیل در رشته های انگلیسی زبان، حداقل سطح مورد پذیرش B2 است و برای رشته های ایتالیایی زبان، داشتن مدرک حداقل B2 ایتالیا است.

 • پرداخت اپلیکیشن فی
 • ثبت نام در سایت universitaly.it
 • تکمیل فرم ویزای تحصیلی
 • نامه ی پذیرش از دانشگاه
 • 2 قطعه عکس
 • اصل پاسپورت + فتوکپی صفحه اول
 • اثبات تمکن مالی
 • مدرک زبان
 • مشخص کردن محل اقامت
 • مدرک تحصیلی
 • گواهی سوء پیشینه
 • کپی بلیط یا رزرو بلیط هواپیما به نام متقاضی
 • بیمه
 • ترجمه ی مدارک به زبان ایتالیایی
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

پنج دانشگاه برتر ایتالیا
پنج دانشگاه برتر ایتالیا

در مجموع 30 دانشگاه در ایتالیا در رده بندی دانشگاهای جهان قرار دارند که از این تعداد 12 دانشگاه آن در 500رتبه برتر جهان قرار دارند. ...

بیشتر بخوانید
ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا
ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان خارجی است، نه‌فقط بدلیل فضای چند فرهنگی موجود در آن، بلکه به این دلیل که این کشور دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فوق‌العاده‌ای است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا
تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

ایتالیا، ترکیب کاملی از کیفیت بالای زندگی و هزینه‌های ارزان زندگی است.زندگی در ایتالیا، رویایی است که می‌تواند برای همه به تحقق بپیوندد ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: