مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تحصیل در دانشگاه پاسیفیک آمریکا

تحصیل در دانشگاه پاسیفیک آمریکا

محبوبیت ایالات متحده‌ی آمریکا به‌عنوان یک مقصد تحصیلی، با تقریباً 1 میلیون دانشجوی خارجی در دانشگاه‌ها و کالج‌های آن، هیچ نشانه‌ای از کاهش را نشان نمی‌دهد. برای در نظر گرفتن ابعاد گسترده‌ی این موضوع، باید در نظر داشت که تعداد دانشجویان بریتانیایی که در آمریکا تحصیل می‌کنند، بیشتر از کل تعداد دانشجویان در دانشگاه‌های بریتانیاست. در سطح دکترا، آمریکا واقعاً می‌درخشد. رویکردهای دقیق آمریکا به تحصیلات تکمیلی، دارای استانداردهای آموزش و توسعه‌ی حرفه‌ای است که اغلب از حداقل نیازهای دوره‌های 'دکترای' تحقیقات‌محور 'سنتی' در کشورهای دیگر فراتر می‌رود. با در نظر گرفتن همه‌ی این موارد، واقعاً تعجب‌آور نیست که جذابیت دانشگاه‌های آمریکا، تا این حد پایدار باشد و شما می‌توانید به‌راحتی هر مانعی را که بر سر راه‌تان قرار می‌گیرد، از سر راه بردارید.

تحصیل در آمریکا 2021- جزئیات مهم
ویژگی هاشرایط
دانشگاه‌ها4,500+
جوایز نوبل383
قدیمی‌ترین دانشگاهدانشگاه هاروارد (1636)
دانشجویان خارجی987,314
هزینه تحصیلUSD $28,000-40,000
سال تحصیلیآگوست تا می

قبل از اینکه چمدان‌های خود را ببندید، خوب است بدانید که ایالات متحده چه چیزهایی برای ارائه به شما دارد:

 • بالاترین سطح اموزشی
 • انواع فرصت های آموزشی
 •  تکنولوژی پیشرفته
 •  فرصت تحقیق
 •  انعطاف پذیری
 •  خدمات پشتیبانی برای دانشجویان بین المللی
 •  آموزش جهانی و چشم اندازهای شغلی بلند مدت
 • تجربه زندگی در پردیس دانشگاهی

دانشگاه Pacific در سال 1849 تاسیس شده است و نیمی از جمعیت این دانشگاه مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی و نیمی دیگر مشغول تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا هستند. این دانشگاه 12 دانشکده دارد و در مقطع کارشناسی بیش از 80 برنامه ی تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود، رتبه ی این دانشگاه در سال 2021 و براساس سیستم رتبه بندی QS برابر با 1000-801 در جهان می باشد.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه پاسیفیک آمریکا

دانشگاه پاسیفیک آمریکا مقاطع پیش دانشگاهی، کارشناسی، کارشناسی ارشد را به دانشجویان ارائه می نماید. مدت زمان تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی به مدت 1 الی 1.5 سال طول خواهد کشید. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه پاسیفیک آمریکا را در مقطع کارشناسی دارند باید بمدت 3-4 سال در این مقطع به تحصیل بپردازند. همچنین دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال تحصیل خواهند نمود. دانشجویان در این دانشگاه می توانند به 2 صورت تمام وقت و یا پاره وقت به تحصیل بپردازند. از جمله مهم ترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از علوم کاربردی، پایداری کاربردی، زیست شناسی، اقتصاد و غیره.

از جمله رشته های موجود در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه پاسیفیک آمریکا می توان استاد کار اجتماعی، حسابداری، مدیریت کسب و کار، تجارت بین الملل، بازاریابی، مدیریت بازرگانی، علوم ارتباطات و اختلالات، استاد هنر در آموزش، آسیب شناسی زبان گفتاری، بهداشت و درمان، علوم روانشناسی کاربردی، آموزش ورزشی، درمان طبی، داروسازی و فیزیوتراپی را نام برد.

شهریه دانشگاه پاسیفیک آمریکا در 2021

تحصیل در دانشگاه پاسیفیک بصورت رایگان نیست و دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه می بایست شهریه پرداخت نمایند. نکته قابل توجه در زمینه پرداخت شهریه در این دانشگاه این است که شهریه دانشجویان متناسب با معدل ترم تحصیلی آنان متفاوت است. اما در سال 2021 بطور متوسط دانشجویان سالانه 14000$ تا 24000$ (دلار آمریکا) در سال شهریه پرداخت می نمایند. دانشجویان پس از سپری نمودن سال اول تحصیلی خود در این دانشگاه می توانند بورسیه تحصیلی آمریکا را اخذ نمایند.
هزینه زندگی در آمریکا

هزینه های زندگی برای دانشجویانی که مشغول به تحصیل در دانشگاه پاسیفیک آمریکا هستند بسته به سطح زندگی دانشجویان متفاوت است. اما بطور متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در که شامل خوابگاه، خورد و خوراک، پوشاک، موادغذایی، اینترنت و تلویزیون، جزوات و کتب دانشگاهی می شود 1100$ تا 1500$ (دلار آمریکا) تخمین زده شده است.

آن دسته از شهرهای آمریکا که به شهرهای دانشجویی شناخته می شوند، هزینه های زندگی بسیار مناسب تر از دیگر شهرهای آمریکا می باشد. اما هزینه های زندگی در دیگر شهرهای این کشور بسیار گران است. اما دانشجویان می توانند از خوابگاه های دانشجویی که در محوطه دانشگاه ها قرار دارند استفاده نمایند. این خوابگاه ها دارای اتاق هایی است که می بایست دانشجویان بصورت 2 یا 3 نفره با حمام و توالت مشترک با یکدیگر زندگی نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه پاسیفیک آمریکا

همانطور که بیان نمودیم دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه پاسیفیک آمریکا می بایست در ابتدا درخواست پذیرش خود را به این دانشگاه ارسال نمایند. به هنگام ارسال درخواست پذیرش می بایست تمامی مدارک زیر را نیز بصورت آنلاین به این دانشگاه ارسال بنمایند:

 • ارائه اصل تمامی مدارک تحصیلی اعم از دیپلم، پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات آنها
 • ارائه مدارک زبان انگلیسی (آیلتس- تافل)
 • ارائه توصیه نامه از سوی 2 استاد در دوره قبلی تحصیلی
 • ارائه بیانیه بانک و در صورتیکه این بیانیه به نام دانشجو نیست می بایست تأییدیه ای مبنی بر حمایت پشتیبان را نیز ارائه نمایند
 • ارائه 1 نسخه اسکن و 1 نسخه کپی از پاسپورت معتبر دانشجو

دانشگاه پاسیفیک تنها در ماه های آوریل و اکتبر مدارک تحصیلی دانشجویانی که درخواست پذیرششان را به این دانشگاه ارسال نموده اند را بررسی و ارزیابی می نمایند. دانشجویان هر سال دارای 2 ترم تحصیلی در فصول تابستان، پاییز و زمستان می باشند. در واقع شروع سال تحصیلی دانشجویان در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه پاسیفیک نوبت به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می رسد. مدارک متعددی از جمله موارد ذیل به این منظور باید تهیه شوند:

نامه پذیرش قطعی دانشگاه پاسیفیک که شامل موارد ذیل باشد:

 • اطلاعات دقیق دانشجو
 • برنامه تحصیلی دانشجو
 • تاریخ شروع و پایان ترم های تحصیلی
 • فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی
 • پرداخت هزینه سفارت
 • مبلغ 180$ (دلار آمریکا) برای ویزای تحصیلی J
 • مبلغ 200$ (دلار آمریکا) برای ویزای تحصیلی F/M
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • تمکن مالی
 • مدرکی مبنی بر تهیه محل اقامتی در آمریکا
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

محل اقامت در آمریکا هنگام تحصیل
محل اقامت در آمریکا هنگام تحصیل

زمانی که تصمیم میگیرید در آمریکا مشغول به تحصیل شوید گزینه های مختلفی برای زندگی و محل اقامت برای شما وجود دارد که در این مقاله این موارد را بررسی می کنیم ...

بیشتر بخوانید
فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا
فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

دانشجویان بین المللی معمولا مدت زمان زیادی که برای اخذ پذیرش از کالج و دانشگاه در آمریکا لازم است را جدی نمی گیرند. شما می توانید با دانستن این موضوع و برنامه ریزی دقیق مشکلی در زمان بندی و شروع تحصیلتان نداشته باشید. ...

بیشتر بخوانید
مهاجرت تحصیلی به آمریکا همراه با خانواده
مهاجرت تحصیلی به آمریکا همراه با خانواده

شما می توانید به همراه خانواده ی خود برای تحصیل به آمریکا بیایید، اما باید مقررات ضوابط خاصی را در نظر بگیرید و فرم های مربوط را تکمیل کنید. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: