مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان

امکان کاریابی و کار پس از تحصیل در انگلستان

از یکی از بالاترین هزینه‌های آموزشی در جهان تا یکی از گران‌ترین کشورها برای زندگی، تحصیل در انگلستان به پول نیاز دارد. خوشبختانه، گزینه‌های بسیاری هست که تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان را به یک اتفاق ساده و راحت تبدیل می‌سازد. یک سیستم وام دانشجویی قابل‌دسترس همراه با انواع بورسیه‌ها، به شما کمک‌های مالی کافی برای تحصیل در انگلستان می‌کند. علاوه بر این، در انگلستان، مشابه خیلی از مقاصد تحصیلی در جهان، به دانشجویان خارجی اجازه‌ی کار پاره‌وقت داده می‌شود. به‌عنوان یک دانشجوی خارجی در انگلستان، شما اجازه دارید در طول ترم، حداکثر تا 20 ساعت در هفته و در طول تعطیلات به شکل تمام‌وقت کار کنید. اما محدودیت‌ها و شرایط بسیاری وجود دارد که برای گرفتن اجازه‌ی کار در انگلستان، باید آن‌ها را رعایت کنید.

شرایط شما برای کار در انگلستان به‌هنگام تحصیل، به دو محدودیت مهم بستگی دارد: محدودیت‌های اعمالی از سوی دانشگاه‌تان و محدودیت‌های اعمالی توسط موسسات رسمی دولتی. قبل از سر و کله زدن با مسئولان دولتی، ابتدا، باید اطمینان حاصل کنید که با هیچ محدودیتی از سوی دانشگاه‌تان روبرو نیستید. برای مثال، جدا از محدودیت‌های دولتی، بسته به دوره‌ی تحصیلی‌تان، دانشگاه شما ممکن است ساعات کاری شما را محدود کند.

در انگلستان، به‌ویژه در شهرهای بزرگی همچون لندن، دانشجویان خارجی می‌توانند به‌راحتی یک شغل پاره‌وقت پیدا کنند. برخی دانشگاه‌ها ممکن است فقط به شما اجازه دهند در داخل دانشگاه کار کنید، اما جای نگرانی وجود ندارد، چون همچنان گزینه‌های بسیاری برای کار پیش روی شما هست. با این حال، قبل از تلاش برای پیدا کردن یک شغل پاره‌وقت، باید ببینید آیا واجد شرایط انجام چنین کاری هستید یا نه. این فرایند با ویزای نوع 4، ویزای رسمی دانشجویی در انگلستان شروع می‌شود. نخستین معیاری که باید بررسی کنید، سن‌تان است. اگر زیر 16 سال سن دارید و ویزای نوع 4 (ویزای عمومی نوع 4) ندارید، مجاز به کار در انگلستان نیستید.

مشتاق تحصیل در بریتانیا هستید؟ احتمالاً مطلع شده‌اید که دولت بریتانیا از سال 2021 به بعد، برای دانشجویان متقاضی ویزای دانشجویی بریتانیا، سیستم مهاجرتی امتیاز محور را اجرا خواهد کرد، این خبر را وزارت کشور بریتانیا در ماه سپتامبر امسال اعلام کرد. این مسیر جدید برای گرفتن ویزای دانشجویی، از 5 اکتبر سال 2020، جایگزین ویزای دانشجویی نوع 4 (ویزای عمومی) می‌شود. ویزای جدید دانشجویی بریتانیا برای تعداد نامحدودی از دانشجویان خارجی از جمله دانشجویان اروپایی که پس از پایان دوران گذار برگزیت (Brexit) برای تحصیل به بریتانیا می‌آیند، در دسترس خواهد بود. به‌عنوان یک دانشجوی خارجی، باید از مطالب زیر آگاه باشید:

چگونه می‌توانم ویزای دانشجویی بریتانیا را دریافت کنم؟

متقاضیان خارجی تحصیل در یکی از دانشگاه‌های بریتانیا، برای دریافت ویزای تحصیلی، باید امتیاز مورد نیاز 70 را کسب کنند. آن‌ها می‌توانند به این امتیاز دست پیدا کنند اگر بتوانند اثبات کنند که:

  • در دوره‌ی تحصیلی در بریتانیا، پذیرش شده‌اند
  • می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند، بخوانند، بنویسند و آن را درک کنند
  • پول کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و پرداخت هزینه‌های تحصیل خود را دارند

چه‌زمانی باید برای دریافت ویزای دانشجویی بریتانیا اقدام کنم؟

در صورتی‌که از خارج از بریتانیا اقدام می‌کنید، زودترین زمانی‌که می‌توانید برای دریافت ویزای دانشجویی در بریتانیا اقدام کنید، شش ماه قبل از شروع دوره‌ی تحصیلی خود است- که از فرصت سه ماه قبلی تحت ویزای نوع 4، زمان بیشتری در اختیار دارید. معمولاً ظرف سه هفته، در مورد ویزای شما تصمیم‌گیری خواهد شد.

اگر از داخل بریتانیا اقدام می‌کنید، زودترین زمان برای اقدام کردن، سه ماه قبل از شروع دوره‌ی تحصیلی‌تان است. توجه داشته باشید که شما باید قبل از انقضای مدت زمان اعتبار ویزای فعلی خود، اقدام به پذیرش برای دوره‌ی تحصیلی مورد نظر خود کنید. دولت بریتانیا خاطر نشان کرده که دوره‌ی تحصیلی جدید شما، باید ظرف 28 روز از انقضای زمان اعتبار ویزای فعلی‌تان شروع شود. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که ظرف هشت هفته، در مورد ویزای شما تصمیم‌گیری شود.

چه‌زمانی می‌توانم به بریتانیا سفر کنم؟

اگر دوره‌ی تحصیل‌تان شش ماه یا کمتر است، می‌توانید حداکثر یک هفته قبل از شروع دوره، به بریتانیا وارد شوید و اگر دوره‌ی تحصیل‌تان بیش از شش ماه است، حداکثر یک ماه قبل از شروع دوره، باید وارد بریتانیا شوید.

چه‌مدت می‌توانم در بریتانیا اقامت داشته باشم؟

میزان اقامت شما در بریتانیا، به‌مدت زمان دوره‌ی تحصیلی شما و اینکه چه‌مدت از آن را قبلاً گذرانده‌اید، بستگی دارد. طبق نظر دولت بریتانیا، 'اگر 18 سال یا بیشتر سن دارید و دوره‌ی تحصیلی شما در سطح تحصیلات دانشگاهی است، معمولاً می‌توانید تا پنج سال در بریتانیا بمانید. اگر دوره‌ی تحصیلی شما زیر سطح تحصیلات دانشگاهی است، معمولاً می‌توانید حداکثر تا دو سال در انگلستان بمانید.'

آیا می‌توانم ویزای دانشجویی خود را تمدید کنم؟

در صورت لزوم یا در صورت واجد شرایط بودن، می‌توانید ویزای خود را تمدید کنید، مثلاً اگر می‌خواهید تحصیلات خود را در بریتانیا ادامه دهید.

هزینه‌ی دریافت ویزای دانشجویی چقدر است؟

در صورت اقدام برای گرفتن ویزای دانشجویی از خارج از بریتانیا، دانشجویان خارجی باید انتظار پرداخت 348 پوند را داشته باشند و برای تمدید یا تغییر ویزای دانشجویی از داخل بریتانیا، باید 475 پوند پرداخت کنند.

آیا هنوز هم می‌توانم با ویزای جدید دانشجویی کار کنم؟

دانشجویان خارجی می‌توانند به‌عنوان یک Sabbatical Officer عضو اتحادیه‌ی دانشجویی در بریتانیا تحصیل و کار کنند، اما دولت بریتانیا خاطر نشان می‌کند: 'شما می‌توانید کار کنید، اما میزان کار شما به دوره‌ی تحصیل‌تان و اینکه آیا در زمان ترم تحصیلی‌تان مشغول به کار هستید یا خارج از آن، بستگی دارد. اگر درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، به شما گفته می‌شود که می‌توانید با ویزای دانشجویی چه کارهایی انجام دهید و چه کارهایی انجام ندهید.'

برنامه Tier 4 دکترا در انگلستان در 2021

در صورتی که فردی در کشور انگلستان در سال 2021 مدرک دکترا خود را دریافت کرده باشد می تواند برای دریافت ویزای Tier 2 انگلستان، ویزای تحصیلی یا Tier 4 خود را تمدید کند. در این صورت فرد باید تحت حمایت دانشگاه قرار بگیرد تا بتواند در زمینه تحصیلی خود به فعالیت بپردازد و تجربه کافی برای کار را بدست آورد. دانشجویان مقطع دکترا در کشور انگلستان قبل از پایان دوره تحصیل خود باید برای تغییر ویزای تحصیلی خود اقدام کنند. در این صورت به فرد فرصت داده می شود تا به مدت 12 ماه پس از تاریخ احتمالی پایان تحصیل در کشور انگلستان بماند. در این مدت متقاضی باید با دانشگاه در ارتباط باشد چرا که دانشگاه اسپانسر رسمی او است.

برای اینکه فردی بتواند این ویزا را بدست آورد باید حداقل 60 روز قبل از پایان دوره دکترای خود در کشور انگلستان درخواست رسمی ثبت کند. دانشجویان همچنین در آن بازه زمانی باید یک ویزای تحصیلی معتبر در اختیار داشته باشند و گواهی اشتغال به تحصیل خود را از طرف دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان همچنین باید تاییدیه خود را از دانشگاه دریافت کنند که هزینه این اظهار نامه رسمی 50£ (پوند) است.

کار حین و پس از تحصیل در انگلستان

در انگلستان فرصت های شغلی زیادی وجود دارد به همین دلیل خارجی ها برای یافتن شغل با مشکلی مواجه نخواهند شد. دانشجویان بین المللی هم همانند انگلیسی ها و اروپایی ها، در انگلستان اجازه کار ضمن یا پس از فارغ التحصیلی را دارند. ضمن تحصیل البته اجازه کار محدود به 20 ساعت در هفته است و سطح درآمد پایین تری دارد. میزان دقیق درآمد کار حین تحصیل، همانند کار پس از تحصیل در انگلستان، بستگی به نوع شغل افراد دارد. اما حدود درآمد کار پاره وقت و تمام وقت در جدول ذیل مقایسه شده است:

کار در انگلستان
میانگین درآمد ساعتی برای کار تمام وقت در انگلستانمیانگین درآمد ساعتی برای کار پاره وقت در انگلستان
£15 (پوند)
£34 (پوند)

کار پس از تحصیل در انگلستان با ویزای Tier 5

این ویزای کاری در کشور انگلستان به افرادی تعلق خواهد گرفت که بتوانند یک شغل موقت برای خود بیابند. باید توجه داشت که دریافت این ویزا از درون خاک انگلستان غیرممکن است و تنها از طریق سفارت کشور انگلستان در خارج از مرزهای این کشور قابل دریافت است. معمولا دانشجویانی که دارای قدرت علمی فراوانی هستند، می توانند این ویزا را بدست آورند و در پروژه های تحقیقاتی شرکت کنند. لازم به ذکر است که افراد باید یک گواهی معتبر در اختیار داشته باشند که نشان دهنده پذیرش آن ها از طرف یک موسسه علمی است و آن ها در ازای کار خود حقوق دریافت خواهند کرد. اقدام برای دریافت این ویزا بدون دریافت دعوتنامه کاری غیرممکن است و این دعوتنامه کاری باید حاوی کلیه اطلاعات شغلی فرد باشد.
الزامات کار پس از تحصیل در انگلستان با Tier 5

متقاضی حداقل می بایست 945£ (پوند) پس انداز در حساب بانکی خود داشته باشد تا بتواند از آن به عنوان گواهی تمکن مالی استفاده کند. در صورتی که فردی حامی مالی داشته باشد نیازی به این گواهی نخواهد داشت. همچنین باید تضمینی وجود داشته باشد که فرد یک جای خالی را به صورت دائمی پر نخواهد کرد و پس از مدتی ( حداکثر 2 سال) انگلستان را ترک می کند. از سوی دیگر میزان حقوقی که برای فرد در نظر گرفته شده است باید با حداقل حقوق در نظر گرفته شده از طرف دولت انگلستان برابری کند.

کار پس از تحصیل در انگلستان با ویزای Tier 2

ویزای Tier 2 انگلستان در حقیقت همان ویزای کاری این کشور است که افراد زیادی به دنبال دریافت آن هستند. در صورتی که فردی تمایل به دریافت این ویزا از طریق ویزای تحصیلی داشته باشد، باید حداکثر تا 3 ماه قبل از پایان دوره تحصیل خود شغل مورد نظر را یافته و در خواست تغییر ویزای خود را به ثبت برسانند. البته در صورتی که فردی دوره دکترای خود را به پایان رسانده باشد، می تواند تا 12 ماه پس از پایان تحصیل خود نیز برای دریافت این ویزا اقدام کرد. این ویزا بسته به نوع قرارداد و شغل فرد، تا 5 سال اعتبار قانونی خواهد داشت.

ویزای Tier 1 جهت کار بعد از تحصیل در انگلستان

یکی از ویزاهایی که برای کار پس از تحصیل در انگلستان ارائه می شود، ویزای Tier 1 می باشد. این ویزا به 2 صورت ارائه می شود.

ارائه ویزا با عنوان کار آفرین فارغ التحصیل شده از دانشگاه انگلستان

کار آفرینی در انگلستان

این نوع از ویزا نوعی از سرمایه گذاری در انگلستان محسوب می شود. متقاضیان می توانند برای کار بعد از تحصیل در انگلستان از این طریق اقدام نمایند.

کارآفرینی در انگلستان
آیتمشرح
کارآفرین فارغ التحصیل شده در انگلستان
متقاضیانی که با ویزای Tier 2، به عنوان محقق، نابغه و یا متفکر با ایده های نو وارد این کشور شده اند، می توانند پس از فارغ التحصیلی با اخذ این ویزا در این کشور اقامت داشته باشند. باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان نمی توانند در مشاغلی مثل مدیریت املاک یا توسعه املاک مشغول به کار شوند.
کارآفرینی در انگلستان
اگر متقاضی برای دریافت این ویزا از داخل این کشور اقدامات لازم را انجام داده باشد، می تواند به مدت 3 سال در این کشور اقامت داشته باشد. اما اگر فردی اقدامات لازم را از خارج از این کشور انجام دهد می تواند به مدت 3 سال و 4 ماه در انگلستان اقامت داشته باشد.

بعد از گذشت این مدت متقاضی می تواند به مدت 24 ماه دیگر اعتبار ویزا را تمدید نمایید. بعد از گذشت این مدت و با رعایت قوانین می توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

دلایل تحصیل در انگلیس
دلایل تحصیل در انگلیس

علاوه بر این، در مقایسه با سطح آموزش ارائه‌شده به شما، برآمدن از پس پرداخت هزینه‌های دانشگاه‌های بریتانیا امکان‌پذیر است. اگر از خود بپرسید چرا من باید در بریتانیا تحصیل کنم، اطلاعات زیادی وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه شوید. در ادامه‌ی مطلب، به برخی از آ ...

بیشتر بخوانید
کار در حین تحصیل در انگلیس
کار در حین تحصیل در انگلیس

در بریتانیا، مشابه خیلی از مقاصد تحصیلی در جهان، به دانشجویان خارجی اجازه‌ی کار پاره‌وقت داده می‌شود. به‌عنوان یک دانشجوی خارجی در بریتانیا، شما اجازه دارید در طول ترم، حداکثر تا 20 ساعت در هفته و در طول تعطیلات به شکل تمام‌وقت کار کنید ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه های ارزان قیمت انگلستان برای دانشجویان بین المللی (بخش اول)
دانشگاه های ارزان قیمت انگلستان برای دانشجویان بین المللی (بخش اول)

تحصیل در بریتانیا هزینه‌ی بالایی دارد. برخی دانشجویان ممکن است رویای تحصیل و کسب مدرک از دانشگاهی در بریتانیا را داشته باشند، اما همچنان در جستجوی بهترین انتخاب، بر حسب مسائل مالی هستند. در بریتانیا، دانشگاه‌های زیادی وجود دارد که هر کدام، هزینه‌های تحصیلی ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: