مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تحصیل رشته معماری در ترکیه

تحصیل رشته معماری در ترکیه

کشور ترکیه محل امنی برای دانشجویان بین المللی فارغ از سن و جنسیت هست و شاید همین امر باعث رشد و افزایش نرخ سالانه حضور دانشجویان بین المللی در این کشور شده است. با توجه به آخرین آمار از سال 2020 بالای 150 هزار دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه مشغول به تحصیل هستند که دانشجویان ایرانی از نظر تعداد بعد از دانشجویان کشورهای سوریه، آذربایجان و ترکمنستان در رده ی چهارم قرار دارد.

مردم ترکیه عموما خون گرم هستند و رفتار های نژادپرستانه در بین مردم این کشور عموما به ندرت وجود دارد؛ به ویژه به دلیل نزدیکی جغرافیایی و دینی که با ایرانی ها احساس می کنند، همیشه به ایرانی ها به چشمِ ملتِ دوست و برادر نگاه می کنند و قشر آکادمیک که از لحاظ فرهنگی در رده ی بالاتری قرار دارند، احترام زیادی برای تاریخ و فرهنگ کشور ایران قائل هستند. اکثریت مردم ترکیه دانشجویان بین المللی رو مورد احترام قرار می دهند، بطوری که همیشه در مسیر راهنمایی و کمک به این قشر از دانشجویان بوده اند.

همچنین سازمان هایی تحت عنوان سازمانِ حمایت از دانشجویان در کشور ترکیه در حال فعالیت هستند که همه ساله به حدود 7000 الی 9000 نفر از دانشجویان خارجی، برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه، بورس کامل اهدا می کنند.

تحصیل در ترکیه در مقایسه با تحصیل در کشورهایی مانند استرالیا، ایالات متحده، انگلیس، کانادا و سایر مقاصد تحصیلات عالی در سراسر جهان از لحاظ هزینه بسیار مناسب تر است. ترکیه یک کشور بین قاره ای است زیرا با برخی از کشورهای اروپایی و همچنین با برخی از کشورهای آسیایی مانند یونان، جورجیا، بلغارستان، آذربایجان، ایران، عراق و سوریه مرزهایی دارد. ترکیه به دلیل سطح آموزشی بالا و در مقابل هزینه های معقول تحصیلی، برای بسیاری از دانشجویان بین المللی به یک مقصد تحصیلی محبوب تبدیل شده است.

در حالی که زبان تدریس در برخی از دانشگاه های ترکیه انگلیسی است ، ترکی زبان اصلی آموزش در اکثر دانشگاه ها است. اگرچه تسلط به زبان ترکی شرط لازم برای پذیرش در بسیاری از برنامه های دانشگاهی است ، اما شما می توانید بدون دانستن زبان ترکی نیز ندر دانشگاه ها پذیرفته شوید. پس از پذیرش در دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در بسیاری از دانشگاه ها ، به دانشجویان بین المللی این امکان داده می شود که در دوره های مقدماتی زبان ترکی شرکت کنند. با هزینه معقول یا حتی در برخی موارد بصورت رایگان معمولاً در روز 4-6 ساعت درس زبان در سطوح مختلف به شما داده می شود.

تحصیل رشته معماری در ترکیه از رشته های پرتقاضا محسوب می شود که دانشجویان آسیایی و اروپایی را به تحصیل در ترکیه ترغیب می کند. این کشور اروپایی آسیایی جذابیت های زیادی برای دانشجویان بین المللی و غیر ترک دارد. در ایران بسیاری از دانشجوها تحصیل در ترکیه را دوست دارند زیرا زبان ترکی زبان راحتی است و البته برخی به دلیل نزدیکی به ایران آن را انتخاب می کنند. همچنین در ترکیه ایرانیان زیادی زندگی می کنند که این نشان از شرایط خوب برای ایرانیان دارد. رشته معماری در بیست سال اخیر در خوزه خاورمیانه و البته ترکیه بسیار پیشرفت کرده است و در طی این سال ها بیشتر خود را به استانداردهای اروپایی نزدیک کرده است. به همین دلیل برخی از اروپاییان نیز به تحصیل در معماری در ترکیه روی می آورند. رشته معماری به دلیل جاذبه های معماری و بناهای معماری در ترکیه یکی از رشته های خوب می باشد. رشته معماری در ترکیه در دانشگاه ها تدریس می شوند و دانشگاه ها نیز براساس چهارچوب و اصول آموزشی معتبر به دانشجویان ارائه می شود. در ترکیه رشته معماری به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی ارائه می شود. برای آنکه بتوانید در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید باید دانش خوبی از زبان انگلیسی و یا زبان ترکی داشته باشند تا بتوانند صحبت های استاد را بفهمند و متون را مطالعه کنند، در مباحث شرکت داشته باشند و البته با دانشجویان دیگر ارتباط برقرار کنند. در این کشور رشته معماری جایگاه ویژه ای دارد زیرا ترکیه ای ها به زیبایی شناسی علاقه دارند و تمایل دارند تا معماری زیبا را در بناها و ساختمان های خود اجرا کنند.
شرایط تحصیل رشته معماری در ترکیه

شما می توانید در ترکیه در مقطع کارشناسی و ارشد و دکترا در رشته معماری تحصیل کنید. البته که در دانشگاه های ترکیه شهریه ها متفاوت هستند. همچنین هزینه های زندگی در شهرهای ترکیه متفاوت است. برای آنکه در خصوص تحصیل در ترکیه اطلاعات جمع آوری کنید می بایست ابتدا چند دانشگاه که رشته معماری را ارائه می دهند را بررسی کنید. در این دانشگاه ها شرایط پذیرش متفاوت است. همچنین ممکن است طول تحصیل در برخی از دانشگاه نیز متفاوت باشد. مدارک معماری در کشور ترکیه به دانشجویان می آموزد که برای اهداف زیست محیطی، اجتماعی و زیبایی، مناطق سبز و اماکن و بناهای تاریخی را برنامه ریزی، طراحی، بازسازی و حفظ کنند. مناظر طبیعی و مصنوعی مدرن و مناسب فضای زندگی و حفاظت از آن را طراحی می کنند. تخصص های معماری در ترکیه شامل گرافیک منظره دیجیتال، طراحی محیط، منظره فرهنگی، نقشه فنی و موارد دیگر است.

بهترین و محبوب ترین برنامه های معماری برای دانشجویان بین المللی در استانبول را در این بخش به شما معرفی خواهیم کرد. یکی از رشته ها اکولوژی سیاسی شهری در جاده و طبیعت شهر در استانبول است که در دانشگاه کوچ ارائه می شود. دوره اکولوژی سیاسی شهری در جاده و طبیعت شهر و از طریق این دانشگاه در استانبول توسط دانشگاه Koc ارائه می شود. رشته دیگر طراحی معماری در دانشگاه فنی یلدیز می باشد. هدف از برنامه تحصیلات تکمیلی در طراحی معماری در دانشگاه فنی یلدیز بررسی رابطه چند رشته ای بین معماری، طراحی و طراحی شهری است. کارشناسی معماری در دانشگاه ایسیک به صورت چهارساله است. رشته معماری در دانشگاه یدیتپه برنامه معتبری را بر اساس جنبه های میان رشته ای حرفه معماری ارائه می دهد که شامل طراحی پایه، تاریخچه معماری، استودیوهای طراحی فشرده و مدل سازی در طراحی به کمک رایانه است.
دانشگاه های مشهور جهت تحصیل رشته معماری در ترکیه

آموزش معماری در دانشگاه فنی استانبول (ITU)، با داشتن سابقه طولانی از ارزش های نوآورانه و متعارف، به تولید معماری معاصر در ترکیه کمک می کند. ماموریت گروه معماری این است که دانشجویان را با آگاهی و مهارت زیست محیطی مجهز کند تا با تفکر انتقادی و آگاهی تاریخی به مسائل معماری نزدیک شوند. هر دانشجو با ارزش های اخلاقی و زیبایی شناختی و همچنین نگرانی برای رفاه جامعه و افراد، همراه با درک پیشرفت های تکنولوژیک معاصر آشنا می شود. چشم انداز دپارتمان این است که به دانشجویان فرصتی برای ارتقا ظرفیت فکری و توسعه هویت معماری خود در یک فضای آموزشی معتبر و با کیفیت بین المللی بدهد.این دانشگاه خاص دوره های متنوعی را برای دانشجویان فراهم می کند، علاوه بر فرصت های مضاعف عمده که توسط سایر بخش ها در دانشکده ارائه می شود. همچنین فرصت های کاری و شغلی در این دانشگاه وجود دارد.

گروه معماری دانشکده معماری ITU چندین برنامه تحصیلات تکمیلی را در دانشکده تحصیلات تکمیلی ITU، مهندسی و فناوری و دانشکده تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی ITU اجرا می کند. معماری، فناوری کنترل محیط و ساختمان، تاریخ معماری، مدیریت پروژه و ساخت و ساز، در برنامه های تحصیلات تکمیلی مرمت در گروه معماری بیان می شوند و تحصیلات تکمیلی همچنین در خصوص محاسبات طراحی معماری و برنامه های بین رشته ای طراحی شهری به دانشجویان می آموزد. علاوه بر این، مطالعاتی در زمینه طراحی معمار و تاریخ معماری و مرمت و علوم ساختمان و محاسبات طراحی معماری و تاریخ هنر نیز ارائه می دهد. یکی از شرایطی که برای تحصیل می بایست داشته باشید زبان انگلیسی است. متداول ترین روش برای ارزیابی سطح انگلیسی شما با شرکت در یک آزمون انگلیسی استاندارد است، مانند:

معرفی دانشگاه معماری بی استانبول بیلگی در ترکیه

دانشکده معماری دانشگاه Bilstanbul Bilgi در سال 2009-2010 تأسیس شد. برنامه ای در طراحی معماری که در سال 2005 به عنوان یک پروژه مشترک توسط دانشگاهیان برجسته و طراحان معماری ترکیه تأسیس شد که تحصیلات معتبری در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد معماری BİLGİ در پردیس سانترالستانبول انجام می شود. دانشکده معماری BİLGİ با در نظر گرفتن استانداردهای بین المللی در زمینه معماری و طراحی، با هدف ارائه یک آموزش بین رشته ای است. برنامه های 4 ساله دوره کارشناسی در گروه های معماری، طراحی داخلی و طراحی صنعتی که با توجه به مدل تعاملی آموزش طراحی شده اند، این امکان را برای دانشجویان فراهم می کنند که در محیط استودیو تحصیلات خود را دنبال کنند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نگاهی اجمالی به هزینه های تحصیل و ویزا در ترکیه
نگاهی اجمالی به هزینه های تحصیل و ویزا در ترکیه

اگر می‌خواهید در ترکیه تحصیل کنید، ما اطلاعاتی را درباره‌ی دانشگاه‌های خوب ترکیه، شهرهای معروف ترکیه برای دانشجویان خارجی، بودجه‌ی مورد نیازتان و چگونگی کسب ویزای دانشجویی، در اختیارتان قرار می‌دهیم. ...

بیشتر بخوانید
محبوبیت دانشگاه های ترکیه در بین دانشجویان بین المللی
محبوبیت دانشگاه های ترکیه در بین دانشجویان بین المللی

بیش از 400 رشته‌ی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در ترکیه وجود دارد که شما می‌توانید، برای تحصیل در آن‌ها، درخواست پذیرش دهید ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه های برتر ترکیه
دانشگاه های برتر ترکیه

در رتبه بندی QS سیستم اموزشی ترکیه در رتبه ی 45 قرار دارد و 10 دانشگاه کشور ترکیه در رتبه ی دانشگاه های برتر قرار دارند. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: