مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
حقوق ماهیانه کار در ایتالیا

حقوق ماهیانه کار در ایتالیا

حقوق ماهیانه کار در ایتالیا در سال 2020 یکی از مهم ترین مسائلی است که متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور باید مد نظر داشته باشند. در حال حاضر میانگین درآمدی در ایتالیا حدود 3680€ (یورو) می باشد که در مقایسه با دیگر کشورهای معروف اروپایی نظیر آلمان و فرانسه در سطح پایین تری قرار دارد. اما باید در جریان این امر بود که سطح درآمدی در ایتالیا با توجه به تخصص و سابقه کارکنان کاملا در نوسان بوده و از حداقل درآمدی حدود 500€ (یورو) به حداکثر درآمدی حدود 16300€ (یورو) سوق می یابد. اما سوالات کلیدی درباب درآمدها در ایتالیا مطرح است:

 • متوسط درآمد ماهیانه کار در ایتالیا چقدر است؟
 • پردرآمدتین مشاغل و شهرهای ایتالیا کدامند؟
 • نحوه اخذ ویزای برای کار در ایتالیا چگونه می باشد؟

ایتالیا کشوری صنعتی و فوق مدرن اروپایی با شهرهای معروف یادگار روم باستان می باشد. این کشور از یک اقتصاد مدرن و رو به رشدی برخوردار است. بازار کار کشور ایتالیا به شدت تخصص طلب و مهارت گرا بوده و غالبا به دنبال جذب متخصصان داخلی و خارجی در بخش های مهندسی و فناوری همچنین بخش مالی و بانکداری می باشد. اما نکته بسیار مهم درباره ایتالیا اینکه این کشور دارای دو پوئن منفی درآمد نسبتا پایین و نرخ بیکاری(9.7%) بالاتر از متوسط اتحادیه اروپا می باشد.

درباره ایتالیا 2020 چه می دانید؟

ایتالیا کشوری قدرتمند از هر لحاظ و دارای ملتی با ریشه فرهنگی باستانی در اروپا است. ایتالیا 2020 را نمی توان فقط به عنوان یک کشور در نظر گرفت بلکه ایتالیا به سبب برخورد فرهنگ ها و ملل مختلف به عنوان متروپلیتن یا جهان شهر معروف است. ایتالیا را می توان با شهرهای تاریخی و با تمدنی مثل روم، میلان، تورینو، پالرمو، جنوآ و … شناخت که هر کدام مقصد گردشگری، کار و سرمایه گذاری محسوب می شوند.اما درباره شرایط زندگی در ایتالیا 2020 چه می دانید؟

در حال حاضر، درآمد ماهانه در ایتالیا برای هر نفر حدود 2320€ (یورو) می باشد. این در حالی است که شما حدود 81% ازحقوق خود یعنی 1880€ (یورو) را صرف هزینه زندگی خود می کنید و فقط 19% از درآمد خود یعنی در حدود 440€ (یورو) را میتوانید در بانک های ایتالیایی پس انداز کنید. اما جزئیات خرج و مخارج زندگی در ایتالیا عبارتند از:

آیتمهزینه های به یورودرصد اختصاص یافته از درآمد
خورد و خوراک36015%
اجاره بها50022%
مراقبت های درمانی1105%
هزینه های جاری آب و برق2009%
وام های بانکی733%
حمل و نقل1507%
آموزش2009%
مخارچ متفرقه28012%

همانگونه که در جدول فوق نیز مشاهد شد، بیشترین هزینه زندگی در ایتالیا مربوط به اجاره خانه با €500 (یورو) یعنی حدود 22% می باشد.

شرایط حقوق ماهیانه کار در ایتالیا

همانطور که می دانید ایتالیا عضوی از کشورهای اتحادیه اروپا (EU) می باشد که از سیاست ها و راهبردهای این اتحادیه پیروی می کند. یکی از این سیاست ها مربوط به سیاست پولی اروپایی است که بر طبق آن ایتالیا نیز همانند دیگر اعضای اتحادیه اروپا ملزم به کاربرد یورو (€) در معاملات روزانه خود می باشد. طبق آخرین گزارشات رسیده از بازار کار ایتالیا در سال 2020، میانگین رنج حقوق ماهیانه کار در ایتالیا حدود 3680€ (یورو) و ماکسیمم و مینیمم درآمدی به ترتیب شامل 16300€ (یورو) و 500€ (یورو) می باشد.

اما گفته می شود که سطح میانگین حقوق ماهیانه کار در ایتالیا کمتر از دیگر کشورهای معروف اروپایی است. برای راستی آزمایی این گفته ما در اینجا به مقایسه تطبیقی حقوق ماهانه کارگران در ایتالیا و دو کشور بزرگ اروپایی دیگر یعنی آلمان و فرانسه می پردازیم تا تصویر روشنی در اینباره در اختیار شما قرار دهیم. 
سطوح مختلف حقوق ماهیانه کار در ایتالیا

رنج حقوق ماهیانه کار در ایتالیا بین حداکثر 16300€ (یورو) و حداقل 500€ (یورو) می باشد. اما میانه حقوق در ایتالیا حدودا 3750€ (یورو) می باشد که این بدان معنا است که در حدود 50% از جمعیت ایتالیا کمتر از 3750€ (یورو) کسب می کنند. این درحالی است که نصف دیگر جمعیت ایتالیا بیشتر از 3750€ (یورو) درآمد کسب می کنند. با توجه به توزیع درآمدی در ایتالیا می توان گفت که 25% از ایتالیایی ها درآمد گتر از 1910€ (یورو) و 75% از آنها درآمدی بیش از این مقدار را به دست می آورند.

همچنین با توجه به آمارها می توان گفت که 75% از جمعیت ایتالیایی ها کمتر از 10200€ (یورو) کسب کرده در حالی که 25% از کارکنان در ایتالیا بیش از این رقم درآمد دارند. دسته های مشاغل ملی مختلفی در ایتالیا از حسابداری گرفته تا مدیریت و از مهندسی گرفته تا پزشکی وجود دارد که هر کدامیک از شرایط حقوق ماهیانه متفاوتی برخوردار هستند. دلیل این تفاوت در سطح درآمدی مشاغل ملی ایتالیا نیز به واسطه سطح تخصص و سابقه متفاوت است:

عنوان شغلیمیانگین درآمد ماهیانه به یورو
حسابدار2660
مدیر مالی7470
مدیر دفتر2550
منشی2040
عکاس2630
مهندس هوا و فضا3690
خلبان4280
معمار3340
مکانیک1980
مدیر شعبه بانک5690
معلم2790
مدیر پروژه4280
مهندس عمران3360
مهندس برق3860
مهندس مکانیک3810
مدیر عامل8480
دندانپزشک8730
متخصص تغذیه8870
سرآشپز3080
پرستار2910

معرفی بالاترین سطح حقوق ماهیانه کار در ایتالیا

همواره یکی از سوالات مهم در خصوص حقوق ماهیانه کار در ایتالیا اطلاع از پردآمدترین مشاغل و یا پردآمدترین شهرها برای کار درایتالیا می باشد. آمارهای حاصله از سال 2020 گویای این واقعیت مهم می باشد که پردرآمدترین شهرها برای کار در ایتالیا به ترتیب شهرهای رم، میلان و در رتبه سوم ناپولی می باشد. این شهرها به ترتیب شهرهای پردرآمد برای کارگران خارجی محسوب می شوند.

روند تغییرات حقوق ماهیانه کار در ایتالیا

با توجه به روند افزایش حقوق در بین سال های 2016 الی 2019 می توان چنین پیش بینی کرد که این افزایش سطح درآمدی مسلما در سال 2020 نیز ادامه خواهد یافت. پیش بینی های علمی نشانگر آن است که روند حقوق ماهانه در کشور ایتالیا در سال 2020 تا حدود 3% افزایش خواهد یافت و این افزایش درصد درآمدی مربوط به کلیه مشاغل ملی ایتالیا خواهد شد.

همچنین جالب است بدانید که کارفرماهای ایتالیایی بیشترین تاکید را بر روی سابقه کاری متقاضیان دارند. بر این اساس، افراد دارای سابقه کاری بالای 5 سال نه تنها ازشانس خوبی برای کاریابی و استخدام در ایتالیا برخوردار هستند. بلکه آنها از افزایش حقوق تا سقف 36% نیز برخوردار هستند. همچنین اگر شما جزء آندسته از متقاضیان کار در ایتالیا دارای مدرک کارشناسی ارشد هستید پس شما بایستی منتظر افزایش حقوق 29% خود باشید.
ویزا برای مهاجرت کاری به ایتالیا

برای کار و زندگی در ایتالیا شما ناگزیر از دریافت ویزای کاری ایتالیا هستید. مطابق قوانین کشور ایتالیا، کارگران خارجی برای انجام کار در این کشور نیازمند اخذ ویزایی به نام ویزای اقامت بلند مدت یا موسوم به ویزای نوع D می باشند. اما فرآیند اخذ ویزای کار ایتالیا شامل یک پروسه 3 مرحله ای به ترتیب شامل یافتن کارفرمای ایتالیایی، درخواست ویزای کار از طریق سفارت ایتالیا و ورود به کشور و درخواست ویزای اقامت جهت اقامت و کار قانونی می باشد. اما مدارک لازم برای دریافت ویزا برای کار در ایتالیا 2020 عبارتند از:

فرم درخواست ویزای بلند مدت ایتالیا

 • کپی قرارداد کاری امضاء شده؛
 • اصل و کپی مجوز کار یا Nulla Osta al lavoro؛
 • پاسپورت با حداقل 2 صفحه خالی و نیز حداقل 3 ماه اعتبار؛
 • تصاویر پاسپورت؛
 • مدرک سکونتی؛
 • مدرک تمکن مالی؛
 • رسید پرداخت هزینه ویزا؛
 • مدارک تحصیلی یا دیپلم ها؛

نکته مهم اینکه هزینه ویزای کاری ایتالیا در سال 2020 حدود 116.00€ (یورو) می باشد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا
ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان خارجی است، نه‌فقط بدلیل فضای چند فرهنگی موجود در آن، بلکه به این دلیل که این کشور دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فوق‌العاده‌ای است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل دانشجویان ایرانی در ایتالیا
تحصیل دانشجویان ایرانی در ایتالیا

اگر دانشجویی اهل ایران هستید، برای تحصیل در ایتالیا، به ویزای ملی سطح D نیاز دارید. این ویزا برای دانشجویانی همچون شماست که می‌خواهند تحصیلات خود را در ایتالیا انجام دهند. اگر قصد تحصیل در ایتالیا دارید، باید اطلاعات لازم را درباره‌ی چگونگی کسب ویزای ملی س ...

بیشتر بخوانید
تحصیل پزشکی در ایتالیا
تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل ارزان پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: