مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
بازار کار مهندسی برق در ایتالیا

بازار کار مهندسی برق در ایتالیا

کار در ایتالیا برای مهاجران انگلیسی زبان هیچ مشکلی ندارد، اما بستگی زیادی به زمینه ی کاری تان هم دارد. اما ممکن است در برخی مشاغل، ایتالیایی صحبت کردن، کلید به دست آوردن آن شغل باشد. باتوجه به نرخ بیکاری در ایتالیا، ممکن است بازار کار در این کشور بد باشد. با این وجود ما به شما نشان میدهیم که چطور فارغ از زمینه ی شغلی تان در ایتالیا کار پیدا کنید. به یاد داشته باشید که صحبت به زبان ایتالیایی میتواند کلید رسیدن به یک شغل پایدار و روبه رشد در این کشور باشد. 

بیشتر کارکنان روزهای کاری منظمی از دوشنبه تا جمعه دارند. اگر به صورت مستقل مشغول به کار باشید مزایای ایجاد روزها و ساعات کاری باب میل خودتان از سختی ها و مشکلات ایجاد کسب و کار مستقل خودتان، بیشتر هستند. تمام کارکنانی که در تامین اجتماعی بیمه شده اند، میتوانند از مزایایی اعم از خدمات درمانی عمومی رایگان، حقوق بازنشستگی، مرخصی کار یا مزایای در مواقع نیاز برخوردار شوند. کارکنان مستقل، در یک طرح تامین اجتماعی متفاوت بیمه میشوند، و این بدان معناست که برخی مزایا ممکن است برای آنها اعمال نشوند. چه مستقل کار کنید و چه حقوق بگیر باشید، باید ماهیانه حداقل درآمد متوسط 1800 یورو (1980 دلار آمریکا) را داشته باشید.

وضعیت بازار کار مهندسی برق در ایتالیا در 2021

دانشجویانی که موفق به پایان تحصیلات خود در رشته مهندسی برق و گرایش های مرتبط با آن در دانشگاه های کشور ایتالیا می شوند، با تجارب بسیار زیادی توانایی ورود به بازار کار مهندسی برق در ایتالیا را خواهند داشت. به طور کلی دانشگاه های کشور ایتالیا از کیفیت تحصیلی و سطح علمی بسیار بالا و پیشرفته ای برخوردار هستند. در امتداد آن، دانشگاه هایی که دارای رشته های مهندسی برق و زیر شاخه های آن هستند نیز از به روز ترین تکنولوژی ها برخوردار می باشند. لذا از آنجایی که فارغ التحصیلان برق در کشور ایتالیا از دانش بسیار بالایی بهره می برند، بنابراین بهترین فرصت های شغلی در بازار کار مهندسی برق در این کشور برای آنها فراهم بوده و می توانند اشتغال یابند. در نتیجه در سال 2021 همانند قبل از درآمد بسیار بالایی نیز برخوردارند. به عبارت دقیق تر متوسط درآمد ماهانه مهندسین برق در ایتالیا 3860€ (یورو) می باشد.

مشاغل و تخصص های برق در ایتالیا

برخی مشاغل مختلف که در بازار کار مهندسی برق در ایتالیا وجود داشته و نیاز به اخذ تخصص دارند، عبارتند از:

 • مدیریت شبکه های بزرگ برق؛
 • تولید انرژی برق و انتقال آن؛
 • انرژی های تجدید پذیر (شبکه های هوشمند)؛
 • محافظت از محیط زیست و ذخیره انرژی؛
 • طراحی سیستم های الکتریکی و مدارهای دیجیتالی؛
 • ابزار اندازه گیری و درایو برای اتوماسیون صنعتی و بخش الکتریکی؛
 • تحقیقات تکنولوژی نانو؛
 • سازگاری الکترو مغناطیس، پلاسما و ابر رسانه ها؛
 • استاتیک های مغناطیسی؛
 • الکترو استاتیک (نوعی از شارژ برقی)؛
 • سیستم های نصب برقی (نظیر سیستم های گرمایشی و سیستم های نورپردازی)؛
 • آنالوگ؛
 • فناوری بی سیم و برنامه های رایانه ای؛
 • مهندس هوانوردی؛
 • مهندس IT در سازمان های مختلف؛
 • اشتغال در زمینه سیستم های رباتیک؛

هزینه ها در بازار کار مهندسی برق در ایتالیا

شهریه تحصیل در ایتالیا در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین تر بوده و مقرون به صرفه می باشد. محاسبه هزینه تحصیل در موسسات آموزش عالی کشور ایتالیا بر عهده خود موسسات است. در حالی که کمترین هزینه ثبت نام و بیشترین هزینه مشارکت های دانشجویی نباید از 20 % بودجه دولت ایتالیا تجاوز کند. اما آنچه که کاملا واضح می باشد این است که تحصیل در مقطع فوق لیسانس و یا شرکت در دوره های تخصصی و گرفتن تخصص مورد نظر در بر دارنده هزینه های تحصیلی بیشتری خواهد بود. برای مثال هزینه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های دولتی این کشور به طور میانگین بین 1000 الی 7000€ (یورو) می باشد. این هزینه در دانشگاه های خصوصی بیشتر بوده و تقریبا هیچ تفاوتی میان دانشجویان اروپایی و غیر اروپایی وجود ندارد.
بورسیه های تحصیلی مهندسی برق در ایتالیا

در بررسی مبحث بازار کار مهندسی برق در ایتالیا، به منظور مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل، استفاده از بورسیه های تحصیلی می تواند تحصیل رایگان در ایتالیا را برای دانشجوی متقاضی به ارمغان آورد. اکثریت بورسیه هایی که از سوی دولت ایتالیا یا دانشگاه های این کشور به دانشجویان واجد شرایط اعطا می گردد، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا است. بنابراین آن دسته از دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه می شوند و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند، از پرداخت شهریه تحصیلی معاف می باشند. در غیر این صورت باید هزینه های تحصیلی را پرداخت نمایند.

انواع بورسیه های مهندسی برق در ایتالیا

همان طور که در بررسی موضوع بازار کار مهندسی برق در ایتالیا بیان گردید، بورسیه های متعددی برای تحصیل رشته های مهندسی از جمله مهندسی برق در کشور ایتالیا برای دانشجویان در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

نام بورسیهتوضیحات
بورسیه تحصیلی دولت ایتالیا برای دانشجویان خارجی و IREاین نوع بورسیه مختص شهروندان خارجی بوده که در ایتالیا مشغول تحصیل هستند. همچنین اتباع ایتالیایی که مشغول تحصیل در خارج از ایتالیا هستند نیز می توانند از آن استفاده نمایند.
بورسیه تحصیلی EDISU PIEMONTE
بورسیه مذکور به دانشجویانی اختصاص دارد که عضو کشورهای غیر اتحادیه اروپا بوده و درخواست تحصیل به صورت تمام وقت در دانشگاه PIEDMONT را دارند.
کمک هزینه دانشگاه بولونیا برای دانشجویان خارجی
تعداد 48 کمک هزینه تحصیلی از سوی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است.
بورسیه تحصیلی BOCCONI
مبلغ این بورسیه به ارزش 12.700€ (یورو) به صورت سالیانه بوده و وضعیت اقتصادی و عملکرد علمی دانشجویان خارجی را پشتیبانی و حمایت می نماید.
بورسیه تحصیلی PLITECNICO DI TORINO
این نوع بورسیه به دانشجویان بین المللی اختصاص داشته که تقاضای تحصیل در دوره های مهندسی و معماری را دارند.

انواع بورسیه های مهندسی برق در ایتالیا

تحصیل در رشته برق و زیر شاخه های آن در کشور ایتالیا شرایط خاصی دارد. همچنین ورود به بازار کار مهندسی برق در ایتالیا نیز طی فرآیند خاصی انجام می گیرد. از موضوعات مهمی که برای تحصیل در ایتالیا لازم است بررسی گردد، موضوع هزینه زندگی در ایتالیا می باشد. داشتن توانایی مالی در تامین هزینه ها و مخارج زندگی و تحصیلی در این کشور بسیار حائز اهمیت بوده و لازم است به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد. در صورتی که فرد تمایلی به ادامه زندگی در کشور ایتالیا نداشته باشد، در بازه زمانی یک ساله پس از پایان دوره تحصیل خود این امکان را خواهد داشت تا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن به جستجوی کار بپردازد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا
ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان خارجی است، نه‌فقط بدلیل فضای چند فرهنگی موجود در آن، بلکه به این دلیل که این کشور دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فوق‌العاده‌ای است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل دانشجویان ایرانی در ایتالیا
تحصیل دانشجویان ایرانی در ایتالیا

اگر دانشجویی اهل ایران هستید، برای تحصیل در ایتالیا، به ویزای ملی سطح D نیاز دارید. این ویزا برای دانشجویانی همچون شماست که می‌خواهند تحصیلات خود را در ایتالیا انجام دهند. اگر قصد تحصیل در ایتالیا دارید، باید اطلاعات لازم را درباره‌ی چگونگی کسب ویزای ملی س ...

بیشتر بخوانید
تحصیل پزشکی در ایتالیا
تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل ارزان پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: