مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
بازار کار رشته مرمت و معماری در ایتالیا

بازار کار رشته مرمت و معماری در ایتالیا

به طور کلی افراد برای بهتر شدن شرایط زندگی و کار تصمیم به مهاجرت می گیرند، معمولا افراد به کشورهایی مهاجرت می کنند که بازار کار خوبی در آن جا وجود داشته باشد. در کشور ایتالیا فرصت های شغلی بسیار خوبی وجود دارد، اما متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای کار در این کشور شرایط و قوانینی وجود دارد. اگرچه تحصیل در رشته معماری در کشور ایتالیا می تواند به عنوان یک فرصت مناسب معرفی شود اما باید اشاره داشت که کار در این حوزه بسیار دشوار است چرا که رقبای بسیار قدرتمندی در این حوزه شغلی وجود دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه سعی دارد به بررسی بازار کار رشته مرمت و معماری در ایتالیا بپردازد.

شرایط کار در کشور ایتالیا در 2021

پیش از آن که به بررسی بازار کار رشته مرمت در ایتالیا بپردازیم، قصد داریم به بررسی شرایط کار در این کشور بپردازیم. مهاجرت کاری یکی از روش های رایج برای مهاجرت به این کشور و کسب اقامت می باشد. ایتالیا جزو کشورهای پیشرفته و صنعتی محسوب می شود. اگر بخواهیم وضعیت کار در کشور ایتالیا را با کشور آلمان مقایسه کنیم، باید بگوییم که کشور ایتالیا در سال 2021 ظرفیت محدودتری برای پذیرش نیروی کار خارجی دارد. متقاضیان خارجی و بین المللی برای کار در این کشور نیاز به ویزای کاری دارند. در ایتالیا ویزای کاری در انواع مختلف و با توجه به شرایط فرد صادر می شود.

شرایط ورودی بازار کار رشته مرمت و معماری در ایتالیا

در رابطه با بازار کار رشته مرمت و معماری در ایتالیا می توان گفت، معماران معمولا ساختمان ها یا سازه های دیگری مثل مجسمه ها را برای کارفرمایان طراحی می کنند. آن ها ابتدا بر روی پروژه های طراحی کار کرده و پس از مشاوره با کارفرما یا مشتری طراح های پیش نویس را ویرایش می کند و در طول ساخت و ساز بر تمامی پروژه نظارت دارد.

درآمد کار رشته مرمت و معماری در ایتالیا

معماران طراحی باید سرپرستان و سایر اعضا تیم را از تغییرات پروژه آگاه سازند و در مواردی لازم است فرد به صورت حضوری در پروژه حاضر شود و تمامی موارد را رصد نماید تا از پیشرفت سازه مطمئن شود و در صورت لزوم به انجام عیب یابی کمک نماید. در برخی موارد ممکن است معماران طراحی پروژه های ساختمانی را هماهنگ کنند، برای این امر نیاز به هماهنگی کار با تعداد زیادی از اعضای تیم ساخت و ساز و تیم طراحی می باشد، تا اطمینان حاصل شود که پروژه با موفقیت و با بودجه در نظر گرفته شده در مهلت مشخص به پایان می رسد.

اگرچه کار معماران دشوار است اما هم شغل جذابی می باشد و هم سطح درآمد خوبی در ایتالیا دارد. به طوری که درآمد معمارها به طور میانگین در کشور ایتالیا در مقایسه با میانگین درآمد جامعه ایتالیا به طور کلی، بیشتر است. 

 • متوسط درآمد معمارها در ایتالیا به صورت ماهانه: 4460 یورو
 • متوسط درآمد جامعه ایتالیا به صورت ماهانه: 3650 یورو
مهارت های لازم جهت کار معماری در ایتالیا

متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار رشته مرمت و معماری در ایتالیا را دارند باید دارای شرایطی باشند تا بتوانند مشغول به کار شوند. شرایط لازم جهت کار در شغل معماری به شرح ذیل می باشد.

 • داشتن مهارت ارتباطی؛
 • حداقل مدرک تحصیلی لازم برای کار در این شغل، مدرک لیسانس معماری می باشد؛
 • داشتن تجربه و سوابق کاری مرتبط؛
 • معماران طراحی باید با نرم افزار های مربوط به طراحی رایانه ای از قبیل اتوکد و همچنین برنامه های رایانه ای اساسی مانند مجموعه مایکروسافت آفیس تجربه لازم را داشته باشند؛
 • معماران باید با سایر اعضای تیم طراحی و همچنین به تنهایی و با کمترین نظارت کار کنند؛
 • توجه به جزئیات و دقت در کار؛
 • تسلط به زبان انگلیسی؛
 • دانش نرم افزار BIM Revit؛

معماران در بازار کار رشته مرمت و معماری در ایتالیا

افرادی که قصد کار معماری دارند، باید بدانند که برای معماران وظایفی در نظر گرفته شده که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • آماده سازی نقشه ها و اسناد ساخت و ساز؛
 • بحث با مشتریان در رابطه با ایده های طراحی؛
 • آماده سازی طرح و مدل برای مشتریان؛
 • نظارت بر فعالیت ها در سایت های ساختمانی؛
 • نقشه های ساختمان به 2 دسته تقسیم می شوند، 1. نقشه های معماری، 2. نقشه های سازه. نقشه های معماری باید پیش از نقشه های سازه توسط مهندسان معماری طراحی شوند؛
 • کمک به تیم در توسعه و اجرای مفاهیم طراحی برای پروژه داخل و بیرون ساختمان؛
 • مربیان جوان را برای توسعه مهارت های طراحی خود راهنمایی می کنند؛
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا
ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان خارجی است، نه‌فقط بدلیل فضای چند فرهنگی موجود در آن، بلکه به این دلیل که این کشور دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فوق‌العاده‌ای است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل دانشجویان ایرانی در ایتالیا
تحصیل دانشجویان ایرانی در ایتالیا

اگر دانشجویی اهل ایران هستید، برای تحصیل در ایتالیا، به ویزای ملی سطح D نیاز دارید. این ویزا برای دانشجویانی همچون شماست که می‌خواهند تحصیلات خود را در ایتالیا انجام دهند. اگر قصد تحصیل در ایتالیا دارید، باید اطلاعات لازم را درباره‌ی چگونگی کسب ویزای ملی س ...

بیشتر بخوانید
تحصیل پزشکی در ایتالیا
تحصیل پزشکی در ایتالیا

تحصیل ارزان پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: