مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تمدید ویزای دانشجویی فرانسه

تمدید ویزای دانشجویی فرانسه

اگر در طول دوره ی یکساله زبان در فرانسه، موفق به اخذ مدرک B2 بشوید، می‌توانید یکی از راه‌های زیر را پیش بگیرید: (در غیر این صورت می‌توانید ویزای خود را یکسال دیگر تمدید نمایید تا بتوانید مدرک B2 را اخذ کنید.)

  • ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی فرانسه (بدون نیاز به مراجعت به ایران برای تبدیل ویزا)
  • عقد قرارداد کاری با یک شرکت فرانسوی و دریافت ویزای کار (بدون نیاز به مراجعت به ایران برای تبدیل ویزا)
  • مهاجرت از فرانسه به کانادا و اقدام برای استان کبک (PEQ) از طریق سفارت کانادا در پاریس

همچنین به دلیل داشتن ویزای بلند مدت فرانسه، می‌توانید از سفارت سایر کشورها در پاریس نیز برای روش‌هایی گوناگون اقدام کنید. به عنوان مثال:

  • ادامه تحصیل در سایر دانشگاه‌های اروپا مانند آلمان (از طریق سفارت این کشورها در فرانسه)
  • اقدام جهت اخذ ویزای تحصیلی ایالات متحده آمریکا، استرالیا و… (از طریق سفارت این کشورها در فرانسه)

برخلاف دیگر کشورهای اروپایی که با اخذ پذیرش دوره زبان، تنها یک ویزای بلند مدت دریافت می‌کنید و به شما ویزای دانشجویی تعلق نمی‌گیرد، در این کشور برای تحصیل دوره ی زبان، به شما ویزای دانشجویی فرانسه داده می شود. این بدان معناست که شما حق و حقوق دانشجویی را خواهید داشت.


تمدید ویزای دانشجویی فرانسه

متقاضیان پس از اتمام دوره های زبان فرانسه در این کشور، نیازی نخواهند داشت که به ایران بازگردند؛ چراکه به‌راحتی می‌توانند ویزای دانشجویی‌شان را از فرانسه تمدید کنند. در این مقاله، دربارۀ چگونگی تمدید ویزای دانشجویی فرانسه صحبت کنیم؛ پس با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

روند تمدید ویزای دانشجویی فرانسه

اولین گام برای تمدید ویزای دانشجویی فرانسه، گرفتن وقت از سازمان Prefecture است که بسته بهPrefecture مدنظر، می‌توان وقت را آنلاین یا حضوراً تنظیم کرد. بهترین کار برای اطلاع از این موضوع که آیا Prefecture مدنظر امکان وقت‌دهی آنلاین دارد یا خیر، این است که دربارۀ آن جست‌وجو کنید و اطلاعات موردنیازتان را به‌دست آورید. گفتنی است متقاضی باید حدود یک تا دو ماه پیش از به‌پایان‌رسیدن تاریخ اعتبار ویزای دانشجویی برای گرفتن وقت از Prefecture اقدام کند.

مدارک موردنیاز برای تمدید ویزای دانشجویی

مدارک موردنیاز برای تمدید ویزای دانشجویی فرانسه عبارت‌اند از: گذرنامه و ویزا (اصل و کپی)، اوفی، شمارۀ تأمین اجتماعی، مدرک ثبت‌نام برای سال آینده، گواهی تولد (ترجمه‌شده به زبان فرانسوی)، گواهی دال بر داشتن مسکن (سند خانه یا اجاره‌نامه و کپی گذرنامۀ صاحب‌خانه و قبض آب یا گاز و... مربوط به سه ماه گذشته)، گواهی تمکّن مالی و سه عکس‌ گذرنامه‌ای جدید.

شایان ذکر است فرد باید تمامی مدارک یادشده را در روز ملاقات همراه داشته باشد؛ زیرا در‌صورت به‌همراه‌نداشتن حتی یکی از آن‌ها، سازمان Prefecture از فرد می‌خواهد که وقت دیگری تنظیم کند و ا‌زآنجا‌که این روند یک تا دو ماه طول می‌کشد، زمان متقاضی را تلف خواهد کرد.

هنگام تمدید ویزای دانشجویی هیچ مُهری در پاسپورت فرد ثبت نخواهد شد؛ اما متقاضی برگۀ رسیدی با عنوان رسید Carte De Sejour و بعد از سه تا چهار ماه نیز Carte De Sejour خود را دریافت خواهد کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

بیشتر بخوانید
محل اقامت در فرانسه
محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

بیشتر بخوانید
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: