مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
طراحی گرافیک در فرانسه

طراحی گرافیک در فرانسه

بسیاری از دانشگاه های فرانسه مؤسسات دولتی هستند، که هزینه ها را کم و تحصیلات را در دسترس همه نگه می دارند. با این حال، در فرانسه مؤسسات آموزش عالی خصوصی کوچک تر و تخصصی تری نیز وجود دارند. این مؤسسات در روند پذیرش انتخابی تر هستند و معمولاً دانشجویان را در حرفه های تخصصی یا کاری مانند مهندسی یا معماری آموزش می دهند. موسسه مشهور Grandes Écoles فرانسه در این گروه قرار می گیرد - اینها مؤسسات معتبری هستند که فارغ التحصیلان شان اغلب در سمت های بالا به کار گرفته می شوند. برای پذیرش در یکی از مدارس Grandes Écoles ، دانشجویان باید پس از فارغ التحصیلی Baccalauréat (مدرک تحصیلی اخذ شده توسط دانش آموزان دوره متوسطه فرانسه) 2 سال تحصیلات معتبر یا معادل آن را گذرانده باشند – یک دوره ی اضافی که دانشگاه های دولتی به آن احتیاج ندارند.

یکی از رشته‌های بسیار پرطرفدار دنیا طراحی گرافیک است که شاید برخی اطلاعات دقیقی از آن نداشته باشند و با آگاهی از آن، افراد زیادی تمایل پیدا خواهند کرد در این رشته تحصیل کنند. فرانسه ازجمله کشورهایی است که رشتۀ طراحی گرافیک را در بسیاری از دانشگاه‌هایش ارائه می‌دهد. در این مطلب، دربارۀ چندوچون تحصیل طراحی گرافیک در فرانسه صحبت خواهیم کرد.

رشتۀ طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یکی از رشته‌‌های مناسب برای هنردوستان است و به آنان می‌آموزد چگونه ازطریق محتواهای تجسمی با دیگران ارتباط برقرار کنند و پیامی را به آنان برسانند. دانشجویان در کلاس‌های مربوط به طراحی گرافیک با مفاهیم پایه و مقدماتی هنر، تصاویر، چگونگی خلق تصاویر دارای مفاهیم خاص و فن چاپ آشنا خواهند شد. رشته‌های مربوط به طراحی گرافیک عبارت‌اند از: معماری، طراحی صنعتی، طراحی، هنرهای تجسمی، فیلم و عکاسی و رسانه، موسیقی، تاریخ هنر، طراحی مد، طراحی داخلی، معماری منظر، تاریخ موسیقی، تئاتر و رقص، طراحی شهری و طراحی تجربۀ کاربری (UX و UXD و UED).

گرایش‌های طراحی گرافیک در فرانسه

همان‌طورکه می‌دانید، فرانسه یکی از کشورهای مشهور جهان در حوزۀ هنر است و شهر پاریس نقش بسزایی در ارائۀ فرهنگ و هنر این کشور ایفا می‌کند. درادامۀ مطلب، آن دسته از رشته‌های طراحی گرافیک مشهور در پاریس را معرفی خواهیم کرد که برای دانشجویان بین‌المللی دردسترس هستند.


طراحی ارتباطات

کالج هنری پاریس این رشته را ارائه می‌دهد. طراحی ارتباطات از دانشجویان می‌خواهد علاوه‌بر پیشرفت در حوزۀ مهارت‌های طراحی سنتی، روش‌های تحقیقاتی مربوط به طراحی و مفاهیمِ انسان‌محور و فرایند‌های طراحی سیستم را پیش ببرند.

طراحی

رشتۀ طراحی را مؤسسۀ ECV Creative Schools & Community ارائه می‌کند. پس از فراگیری دانش پایه‌ای مربوط به هنر، دانشجویان می‌آموزند با استفاده از روش‌های جدید، تبلیغات یا پروژ‌ه‌های دیجیتالی‌شان را چاپ کنند.

نقاشی

دانشگاه آمریکایی پاریس این رشته را ارائه می‌دهد. دانشگاه یادشده بر اصول پایه‌ای نقاشی هم برای افراد مبتدی و هم دانشجویان در سطح پیشرفته متمرکز است.

انیمیشن سه‌بعدی و دوبعدی

یکی دیگر از رشته‌های جذاب در حوزۀ طراحی گرافیک انیمیشن‌سازی دوبعدی و سه‌بعدی است که در مدرسۀ طراحی LISAA آموزش داده می‌شود. فارغ‌التحصیلان این رشته با کسب‌های آموزش‌های لازم، فیلم‌ها و سریال‌های انیمیشنی و موشن‌گرافی‌های جذاب می‌توانند بسازند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

بیشتر بخوانید
محل اقامت در فرانسه
محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

بیشتر بخوانید
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: