مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
بهترین دوره‌های کارآفرینی در اروپا

بهترین دوره‌های کارآفرینی در اروپا

یک کارآفرین مایل به شروع کار در فرانسه، باید آگاه باشد که فرانسه با داشتن یک سیستم آموزشی کاملاً متمرکز و با سرمایه‌گذاری بر روی تربیت کارمندان آینده، به بخش آموزش نیز توجه ویژه‌ای دارد. علاوه بر این، وقتی صحبت از برنامه‌های آموزشی برای دانشجویان خارجی می‌شود، فرانسه چهارمین مقصد محبوب در جهان محسوب می‌شود. کارآفرینان راه‌های مختلفی برای رسیدن به هدفشان پشت‌سر می‌گذارند. برخی کسب‌وکارشان را در میانۀ عمر کاری‌شان راه‌اندازی می‌کنند و برخی دیگر از همان ابتدا سودای راه‌اندازی کسب‌وکارشان را در سر می‌پرورانند. در‌هر‌صورت، تحصیل دوره‌های کارآفرینی در دانشگاه یا مدرسۀ کسب‌وکار شما را از دیگر علاقه‌مندان به کارآفرینی می‌تواند متمایز کند. در این مقاله برای علاقه‌مندان به تحصیل در فرانسه، تعدادی از بهترین دوره‌های کارآفرینی در اروپا را معرفی می‌کنیم.

دورۀ MBA مدرسۀ آمریکایی کسب‌وکار پاریس

دورۀ دوسالۀ MBA در مدرسۀ آمریکایی کسب‌وکار پاریس (The American Business School of Paris) یکی از بهترین دوره‌های کارآفرینی در اروپا به‌شمار می‌آید و روی کارآفرینی و توسعۀ کسب‌وکار بین‌المللی متمرکز است تا دانشجویان را برای راه‌انداری کسب‌وکار خود آماده ‌کند. دانشجویان این دوره از ترکیبی از برنامۀ درسی بهره می‌برند تا به‌صورت تئوری و عملی با موضوع‌های مختلف آشنا و پس از پایان دوره به مدیرانی مسلط تبدیل شوند. همچنین، تحصیل در این مدرسۀ کسب‌وکار فرصتی عالی برای علاقه‌مندان به کسب‌وکار بین‌المللی است؛ چراکه این مدرسه با مؤسسه‌های بین‌المللی دیگر در ارتباط است و دانشجویان از فرصت تحصیل در پردیس‌های دیگر نیز می‌توانند استفاده کنند. ناگفته نماند با تحصیل در این دوره، در قلب پاریس مدرک مدرسه‌ای آمریکایی را می‌توانید دریافت کنید.


کارشناسی مدیریت کسب‌وکار و کارآفرینی در دانشگاه اروپایی مادرید

یکی دیگر از بهترین دوره‌های کارآفرینی در اروپا را دانشگاه اروپایی مادرید (Universidad Europea de Madrid) برگزار می‌کند. این دانشگاه دورۀ چهارسالۀ کارشناسی رشتۀ مدیریت کسب‌وکار و کارآفرینی را در پردیس والنسیای خود ارائه می‌کند. این دوره برای آن دسته از دانشجویان کارشناسی بسیار ایدئال است که می‌خواهند رازورمز نوآوری و مدیریت را بیاموزند. دانشگاه اروپایی مادرید به روش تدریس پیشرو، آزمایشگاه‌های پیشرفته، استادان مجرب و همکاری‌های متعدد با دیگر دانشگاه‌های اسپانیا و اروپا شهرت دارد. دانشجویان این دوره از موقعیت‌های متعددی مانند شرکت در کارآموزی و رویدادهای کاری بهره می‌برند. شایان ذکر است نزدیک به 90درصد فارغ‌التحصیلان این دوره در کمتر از یک سال مشغول کار می‌شوند و در اغلب مواقع، پیشنهادهای کاری از شرکت‌های بین‌المللی دارند.

کارشناسی ارشد کارآفرینی و طراحی پایدار در مدرسۀ کسب‌وکار اسکما

تحصیل کارشناسی ارشد کارآفرینی و طراحی پایدار هشت ماه به‌طول می‌انجامد و از دورۀ کارآموزی و پروژۀ پژوهشی تشکیل شده است. این دوره یکی از بهترین دوره‌های کارآفرینی در اروپا است که مدرسۀ کسب‌وکار اسکما (SKEMA Business School) و مدرسۀ طراحی پایدار آن را به‌طور مشترک برگزار می‌کنند. تمرکز این دوره روی گردآوردن بهترین روش آموزشی در زمینۀ کسب‌وکار و طراحی است. دانشجویان این دوره می‌آموزند چگونه مهارت‌های مدیریتی را با مهارت‌های خلاقانه و نوآورانه ترکیب کنند و درنهایت، نیرویی چندمهارتی و ارزشمند برای بازار کار شوند؛ چراکه در نسل بعدی شرکت‌های کسب‌وکار، خلاقیت نقشی پررنگ ایفا خواهد کرد.

کارشناسی ارشد کارآفرینی در مدرسۀ کسب‌وکار کلن

آخرین نام در فهرست بهترین دوره‌های کارآفرینی در اروپا کارشناسی ارشد کارآفرینی در مدرسۀ کسب‌وکار کلن (Cologne Business School) است. این مدرسه پردیس‌هایی در شهرهای کلن و پتسدام دارد و دانشجویان یکی از این دو شهر را برای تحصیل می‌توانند انتخاب کنند. علاوه‌بر‌این، برای دانشجویان این دورۀ دوساله امکان شرکت در دورۀ کارآموزی یا یک نیمسال تحصیل در خارج از دانشگاه وجود دارد؛ به‌همین‌سبب، در این دوره دانشجویان کارشناسی ارشد کارآفرینی بخت کسب تجربه‌های متنوعی دارند. در این چهار نیمسال، دانشجویان با مباحث مدیریت و نوآوری و کارآفرینی با رویکردی بینارشته‌ای آشنا می‌شوند. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دوره آن است که روی کسب‌وکار دیجیتال و فناوری‌های ارزشمند دنیای کسب‌وکار تمرکز دارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

بیشتر بخوانید
محل اقامت در فرانسه
محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

بیشتر بخوانید
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: