مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تحصیل آمار در فرانسه

تحصیل آمار در فرانسه

فرانسه در ارائه ی برنامه های عالی تحصیلات تکمیلی شهرت بسزایی دارد. کسانی که می خواهند برای تحصیلات تکمیلی به اروپا بروند، اغلب برای این کار به فرانسه مراجعه می کنند. دانشجویان بین المللی واقعاً از این کشور لذت می برند و برنامه های تحصیلات تکمیلی که در فرانسه ارائه می شود واقعاً بهترین هستند. همه موسسات فرانسه از نظر تحصیلات، رتبه ی بسیار بالایی دارند و کسانی که در چنین برنامه هایی در این کشور شرکت می کند ، بسیار یاد می گیرند ، و این غالباً به این معنی است که در تلاش های آینده خود به موفقیت دست می یابند. برنامه های تحصیلات تکمیلی در فرانسه در سه دسته اصلی قرار می گیرد: 

  • کارشناسی ارشد آموزش محور (MAs/MScs/MEng) 
  • کارشناسی ارشد پژوهش محور (MRes/ MA by Research) 
  • دکترا (Doctorates and PhDs)

رشتۀ آمار علم کسب اطلاعات از داده است. دانش آمار کمک می‌کند روش‌های مناسب جمع‌آوری داده و تحلیل صحیح آن‌ها و ارائۀ مؤثر نتیجۀ تحلیل را بیاموزید؛ به‌همین‌سبب، این رشته نقشی بزرگ در فرایند اکتشافات علمی و تصمیم‌گیری‌های مدیریتی و پیش‌بینی‌های گوناگون ایفا می‌کند. برای فارغ‌التحصیلان رشتۀ آمار در تمام بخش‌های جامعه از نهادهای دولتی تا کسب‌وکارهای خصوصی و دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها موقعیت شغلی وجود دارد. در مقام آماردان، در ساخت داروهای جدید یا استراتژی بازار کسب‌وکارها یا مدیریت سرمایه‌گذاری سازمان‌ها می‌توانید مؤثر باشید. 

در این مقاله برای علاقه‌مندان به تحصیل در فرانسه، پنج دانشگاه برتر برای تحصیل آمار در فرانسه را معرفی می‌کنیم.

تحصیل آمار در دانشگاه PSL

دانشگاه PSL یا دانشگاه علوم و ادبیات پاریس برترین دانشگاه برای تحصیل آمار در فرانسه است. این دانشگاه از سال 2011 شروع به کار کرد و مجموعه‌ای از کالج‌های مختلف است و هم‌اکنون، از بیش از 17هزار نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری میزبانی می‌کند. برخی از رشته‌های انگلیسی‌زبان ارائه‌شده در دانشگاه PSL عبارت‌اند از: حسابداری و حسابرسی، بانکداری و امورمالی، بیمه، مهندسی پزشکی، شیمی، علوم شناختی و علوم زمین.

دانشگاه سوربن – تحصیل آمار در فرانسه

دانشگاه سوربن دیگر دانشگاه مطرح برای تحصیل آمار در فرانسه است و تاریخ تأسیس آن به قرن سیزدهم میلادی باز می‌گردد؛ اما از سال 2018 و پس از ادغام با چند دانشگاه دیگر، روند جدیدی آغاز کرد. درحال‌حاضر، دانشگاه سوربن میزبان بیش از 55هزار نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری در سه دانشکده است. برخی از رشته‌های ارائه‌شده در این دانشگاه عبارت‌اند از: موسیقی‌شناسی، علوم اطلاعات و ارتباطات، ادبیات کلاسیک و مدرن، زبان و ادبیات خارجی، زبان‌شناسی، فلسفه، جامعه‌شناسی، تاریخ، جغرافیا، علوم آموزش، زیست‌شناسی، شیمی، مهندسی، ریاضیات، فیزیک، علوم زمین، محیط‌زیست، تاریخ هنر و باستان‌شناسی.


تحصیل آمار در فرانسه دانشگاه پاریس 

یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل آمار در فرانسه دانشگاه پاریس است. هم‌اکنون، بیش از 64هزار نفر دانشجو در سه دانشکدۀ این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. این سه دانشکده از‌این‌قرارند: دانشکدۀ سلامت و بهداشت و دانشکدۀ علوم پایه و دانشکدۀ علوم انسانی و علوم اجتماعی. در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پاریس، رشته‌های انگلیسی‌زبان متنوعی ارائه می‌شود؛ ازجمله علوم اعصاب،‌ علوم زمین، بانکداری و امورمالی، حقوق، بهداشت عمومی، زیست‌مهندسی، مهندسی پزشکی، فیزیک، شیمی، علوم زیستی، علوم آموزش و علوم دیجیتال.

دانشگاه پاریس ساکلی

در فهرست دانشگاه‌های برتر برای تحصیل آمار در فرانسه، نام دانشگاه پاریس ساکلی نیز دیده می‌شود. این دانشگاه جانشین دانشگاه پاریس ساد (Université Paris-Sud) به‌شمار می‌آید و امروزه، از بیش از 60هزار نفر دانشجو میزبانی می‌کند. برخی از رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه پاریس ساکلی بدین‌شرح‌اند: آموزش، زمین‌شناسی، محیط‌زیست، علوم دارویی و بهداشت زیست‌شناسی، جامعه‌شناسی، بوم‌شناسی، محیط ‌زیست، سیستم‌های تغذیه و کشاورزی و منابع غذایی، شیمی، علوم کامپیوتری، علوم انسانی، علوم زیستی و بهداشت، ریاضی، فیزیک، بهداشت عمومی، علوم سیاسی، علوم ورزشی، حقوق، اقتصاد و مدیریت.

دانشگاه مون‌پلیه- تحصیل آمار

آخرین نام در فهرست دانشگاه‌های برتر برای تحصیل آمار در فرانسه دانشگاه مون‌پلیه است. این دانشگاه در قرن سیزدهم میلادی بنیان نهاده شد و هم‌اکنون، بیش از 15هزار نفر دانشجو در پانزده دانشکده و مدرسۀ آن مشغول تحصیل هستند. تعدادی از رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه مون‌پلیه عبارت‌اند از: مکانیک، مهندسی عمران، بوم‌شناسی، پزشکی، داروشناسی، فیزیولوژی، زیست‌شناسی گیاهی، زیست‌فناوری، علوم آموزشی، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، دندان‌پزشکی، الکترونیک، ریاضی، انفورماتیک، فیزیک و اخترفیزیک.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

بیشتر بخوانید
محل اقامت در فرانسه
محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

بیشتر بخوانید
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: