مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
رشته ی جراحی زنان و زایمان در ترکیه

رشته ی جراحی زنان و زایمان در ترکیه

برای تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در ترکیه گزینه های بسیار زیادی در اختیار علاقمندان به این رشته وجود دارد که از اعتبار بالایی برخوردارند. بسیاری از افرادی که به عنوان دانشجو قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، در رابطه با نزدیکی محل تحصیل خود به ایران حساسیت هایی دارند که می توان آن را نیز درک کرد. بدون تردید ایران یکی از بهترین نظام های آموزشی در منطقه را در اختیار دارد ولی ترکیه نیز یکی از بهترین های منطقه خاورمیانه است و می توان تحصیل در دانشگاه های آن را به برخی از افراد توصیه کرد.

روند ورود به رشته جراحی زنان و زایمان در ترکیه شبیه به اکثر کشورهای اروپایی است و به همین دلیل است که افراد با جستجویی کوتاه می توانند به مسیر ورود به این کشور دست پیدا کنند. باید به این نکته اشاره داشت که تنها برخی از دانشگاه های ترکیه مورد تایید نظام وزارت بهداشت ایران است و به همین دلیل افرادی که خارج از این دانشگاه ها به ادامه تحصیل بپردازند، در صورت تمایل به بازگشت به ایران، در مسیر معادلسازی مدرک تحصیلی خود دچار مشکل خواهند شد.

شرایط تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در ترکیه

برای تحصیل در رشته جراحی زنان و زایمان یا سایر تخصص های پزشکی در ترکیه، یک دانشجو باید ثابت کند که از نظر علمی در شرایط مناسبی قرار دارد و مدرک تحصیلی خود در مقطع پزشکی را دریافت کرده است. با اثبات این مسئله، فرد واجد شرایط خواهد بود که به عنوان یک متقاضی، درخواست خود را برای دریافت پذیرش از دانشگاه های برتر ترکیه دریافت کند.

49 دانشگاه در ترکیه این رشته تحصیلی را در لیست دروس ارائه شده خود قرار داده اند و دانشگاه حاجت تپه در این کشور به عنوان بهترین دانشگاه در رتبه 189 جهان قرار گرفته است. دانشگاه استانبول نیز رتبه 200 جهان را به خود اختصاص داده و یکی دیگر از دانشگاه های برتر جهان برای تحصیل به شمار می رود. با فاصله ای نسبتا زیاد از این دو دانشگاه نام دانشگاه باسکنت در رتبه 330 دیده می شود که در میان دانشگاه های آسیایی نیز جایگاه چندان مناسبی به حساب نمی آید.

برای اینکه بتوان شانس دریافت پذیرش از دانشگاه های ترکیه در این رشته را افزایش داد، بهتر است فرد برنامه بلند مدت برای رسیدن به این تخصص داشته باشد و در دوره تحصیل پزشکی در ترکیه نیز شرکت کند. شرایط فارغ التحصیلان کشور ترکیه برای تحصیل در این کشور بسیار مناسب تر است.


هزینه تحصیل رشته جراحی زنان و زایمان در ترکیه

یکی از امتیازات تحصیل در ترکیه آن است که دانشجویان در این کشور نیازی به پرداخت شهریه های سنگین ندارند. البته باید به این نکته اشاره داشت که هزینه های مقرون به صرفه تحصیل، مربوط به دانشگاه های دولتی این کشور است و افرادی که در دانشگاه های خصوصی تحصیل می کنند، هزینه های سنگینی را پرداخت می کنند. در دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه امکان دریافت بورسیه وجود دارد اما همچنان می توان گفت که این بورسیه ها کمتر از 20% از هزینه تحصیل را پوشش می دهد.

شرایط تحصیل در این کشور برای بسیاری از افراد مناسب است و آن ها می پذیرند که چنین هزینه هایی را برای تحصیل در ترکیه صرف کنند. هزینه زندگی در ترکیه نیز بسیار مقرون به صرفه است و افراد زیادی مشکلی با پرداخت این هزینه ها ندارند و کار دانشجویی نیز به آن ها اجازه می دهد تا راحت تر حدود 500$ (دلار) هزینه مورد نیاز برای زندگی در این کشور را پرداخت کنند.

شرایط کار متخصصین زنان در ترکیه

با وجود این که کشور ترکیه فاصله زیادی با استانداردهای زندگی در جهان دارد، بسیاری از این کشور به عنوان مقصدی مناسب برای کار یاد می کنند. به همین دلیل می توان انتظار داشت که بسیاری از علاقمندان به تحصیل در ترکیه، از فرصت قانونی خود برای کار در این کشور استفاده کرده و اقامت آن را از طریق فعالیت در حوزه پزشکی تخصص زنان و زایمان به دست آورند. یک متخصص زنان در ترکیه بیش از 22000TY (لیر) در ماه درآمد کسب می کند و این بسیار بیشتر از متوسط درآمد کار در ترکیه است.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نگاهی اجمالی به هزینه های تحصیل و ویزا در ترکیه
نگاهی اجمالی به هزینه های تحصیل و ویزا در ترکیه

اگر می‌خواهید در ترکیه تحصیل کنید، ما اطلاعاتی را درباره‌ی دانشگاه‌های خوب ترکیه، شهرهای معروف ترکیه برای دانشجویان خارجی، بودجه‌ی مورد نیازتان و چگونگی کسب ویزای دانشجویی، در اختیارتان قرار می‌دهیم. ...

بیشتر بخوانید
محبوبیت دانشگاه های ترکیه در بین دانشجویان بین المللی
محبوبیت دانشگاه های ترکیه در بین دانشجویان بین المللی

بیش از 400 رشته‌ی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در ترکیه وجود دارد که شما می‌توانید، برای تحصیل در آن‌ها، درخواست پذیرش دهید ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه های برتر ترکیه
دانشگاه های برتر ترکیه

در رتبه بندی QS سیستم اموزشی ترکیه در رتبه ی 45 قرار دارد و 10 دانشگاه کشور ترکیه در رتبه ی دانشگاه های برتر قرار دارند. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: