مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا

شما قبل از آمدن به اسپانیا باید اقداماتی انجام دهید. یکی از این اقدامات اخذ ویزا است. ویزای اسپانیا مجوزی برای ورود به اسپانیا و اقامت در آن برای مدت زمانی مشخص است. این ویزا معمولاً به شکل برچسبی است که روی پاسپورت شخص چسبانده می شود، فعالیت هایی که می توانید در اسپانیا انجام دهید را نوع ویزایی که برای آن درخواست می دهید مشخص می کند. شما برای دریافت ویزای اسپانیا باید واجد برخی شرایط باشید، اقداماتی را انجام دهید و به احتمال زیاد هزینه ای پرداخت کنید.

ویزا(روادید) در واقع برگه ای است که به فرد اجازه ی ورود به کشوری را می دهد و با توجه به هدف فرد از سفرش صادر می شود  به عبارت دیگر بدون داشتن ویزا فرد متقاضی اجازه ی ورود به کشور مقصد را نخواهد داشت.

بر اساس روابط سیاسی که بین کشورها وجود دارد صدور ویزا به چند دسته تقسیم می شود:

 • در صورتی که ویزای اسپانیا به صورت شینگن دریافت شود برای ورود به کشور اسپانیا و دیگر کشورهای عضو پیمان شینگن دیگر نیازی  به دریافت ویزای دیگری نیست.
 • برای سفر به برخی از کشورها باید از قبل سفر به کشور مقصد اقدام به دریافت ویزا کرد.
 • برای ورود به بعضی دیگر از کشورها در هنگام ورود مسافر به آن کشور برایش ویزا صادر می شود. ایرانیانی که قصد سفر به کشور اسپانیا را دارند در دسته ی دوم قرار دارند یعنی باید قبل از شروع سفر طی مراحلی اقدام به دریافت وقت سفارت اسپانیا کنند.

انواع ویزای اسپانیا

ویزای اسپانیا از نظر زمان اقامت به انواع مختلفی تقسیم می شود به عبارت دیگر مسافر تنها در مدت زمان مشخص شده می تواند در اسپانیا اقامت داشته باشد:

 • دسته ی اول ویزاهای کوتاه مدت مانند ویزای توریستی ، تجاری یا درمانی می باشد  اگر فرد بخواهد برای مدت کوتاه در کشور اسپانیا اقامت داشته باشد ویزای او کوتاه مدت خواهد بود.
  • به عنوان مثال فردی که اقدام به دریافت ویزای توریستی می کند یعنی تصمیم دارد در مدت زمان کوتاهی به تفریح و بازدید از مناطق دیدنی این کشور بپردازد.
 • دسته ی دوم ویزای ترانزیت شناخته می شود به عنوان مثال مسافر می تواند برای سفر به کشور سومی از طریق اسپانیا اقدام کند. به عبارت دیگر مسافر تنها می تواند در فرودگاه آن کشور حضور داشته باشد و اجازه ی خروج از فرودگاه آن کشور را نخواهد داشت.
 • دسته ی آخر ویزاهای بلند مدت هستند این ویزا برای افرادی که به قصد کار و یا تحصیل می خواهند به کشور اسپانیا سفر کنند مناسب است.


مراحل دریافت ویزای اسپانیا

معمولا روند دریافت ویزای کشورهای مختلف مراحل یکسانی دارد ولی ممکن است اختلاف هایی در جزئیات دریافت ویزا دیده شود.

ابتدا باید با مراجعه ی حضوری به سفارت اسپانیا اقدام به دریافت وقت مصاحبه  کرد چون مانند برخی از کشورها نمی توان وقت مصاحبه را به صورت تلفنی یا ایمیل دریافت کرد. بعد از آن باید فرم های درخواست ویزا را تکمیل کرد توجه داشته باشید حتما دو نسخه تکمیل شود.

مرحله ی بعدی تهیه ی تمامی مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای اسپانیا می باشد که در ادامه ی مقاله در این مورد به طور مفصل توضیح خواهیم داد. مرحله ی آخر پرداخت هزینه ی دریافت ویزا و انجام مصاحبه و در نهایت منتظر ماندن برای صدور ویزا می باشد.

توجه کنید در صورت داشتن دعوت نامه ی کاری، پزشکی، تحصیلی یا تفریحی حتما دعوت نامه را به سفارت ارائه دهید چرا که مراحل اخذ ویزا برای شما با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

انواع ویزا از نظر تعداد دفعات ورود به کشور

ویزای اسپانیا را می توان به جهت تعداد دفعات ورود و خروج افراد به این کشور هم به دسته های مختلفی تقسیم کرد.

 •  ویزای صفر بار ورود
 • ویزای یک بار ورود
 •  ویزای دو بار ورود
 • ویزای چند بار ورود
 • ویزای صفر بار ورود یا ویزای ترانزیتی ویزایی است که در آن فرد متقاضی اجازه ی خروج از فرودگاه را ندارد و تنها می تواند از فرودگاه کشور برای رفتن به کشور سومی استفاده کند
 • ویزای یک بار ورود یا سینگل: با این ویزا فرد متقاضی می تواند یک بار به کشور مقصد وارد شود و در صورت خروج از کشور دیگر اجازه ی وارد شدن به آن را ندارد حتی در صورت باقی ماندن مدت اعتبار ویزا.
 • ویزای دو بار ورود یا دابل: شخصی که ویزای دو بار ورود دریافت کرده است اجازه خواهد داشت دوبار به کشور مقصد وارد شود البته در صورتی که مدت اعتبار ویزای او تمام نشده باشد.
 • ویزای مولتیپل یا چند بار ورود : با اخذ ویزا از نوع چند بار ورود فرد متقاضی می تواند در مدت اعتبار ویزا بدون محدودیت به تعداد نامحدود وارد کشور شده و از آن خارج شود.

انواع ویزا از نظر مراحل دریافت ویزای اسپانیا

ویزای شینگن چیست؟ آیا می توان برای سفر به اسپانیا ویزای شینگن دریافت کرد

مجموع 26 کشور اروپایی قراردادی به نام شینگن را بین خود امضا کرده اند که بر اساس آن دارندگان ویزای شینگن می توانند به راحتی و بدون محدودیت بین این کشورها سفر کرده و حتی اقامت کنند.

اسپانیا یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است پس می توان با دریافت ویزای شینگن علاوه بر بازدید از اسپانیا به سایر کشورهای عضو شینگن هم سفر کرد.

مدارک و مراحل دریافت ویزای شینگن با ویزاهای معمولی مقداری متفاوت است زمانی که فردی درخواست ویزای اسپانیا می دهد باید به طور دقیق درخواست ویزای شینگن اسپانیا را عنوان کند توجه کنید در صورتی که فرد متقاضی از یکی از کشورهای عضو شینگن اقدام به دریافت ویزا کند برای سفر به سایر کشورهای عضو شینگن محدودیتی نخواهد داشت به طور مثال با داشتن ویزای شینگن می تواند به راحتی به اسپانیا سفر کند.

دریافت ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن کشور اسپانیا بر اساس هدف مسافر به دسته های کاری، تحصیلی، ازدواج و… تقسیم می شود برای دریافت ویزای شینگن اسپانیا فرد متقاضی باید با داشتن مدارکی مانند اطلاعات فردی، بلیط رفت و برگشت هواپیما، پرداخت هزینه ها،دعوت نامه و… بعد از تکمیل فرم های درخواست ویزا و دریافت زمان مصاحبه در زمان مشخص شده به سفارت اسپانیا مراجعه کند در صورت تاییدیه از سوی سفارت می تواند بعد از چند هفته ویزای خود دریافت کند.

ویزای ترانزیت اسپانیا

این ویزا به شما امکان می دهد که با عبور از اسپانیا به کشور مقصد غیر شینگن خود بروید. دو نوع ویزای ترانزیت اسپانیا وجود دارد: 

ترانزیت فرودگاهی

شما در صورت نیاز به عبور از طریق فرودگاهی در اسپانیا به منظور تغییر پرواز برای رسیدن به مقصد، می توانید برای این ویزا درخواست دهید . 

حمل و نقل دریایی(ملوان)

اگر دریانورد هستید و لازم است در یک بندر اسپانیایی پیاده شوید، باید برای این ویزا درخواست دهید تا با کشتی به کشوری غیر حوزه شینگن بروید. 

ویزای توریست و ویزیتور اسپانیا

درصورتیکه قصد دارید برای گردشگری، گشت و گذار، تعطیلات و دیدار اعضای خانواده یا دوستان ساکن اسپانیا به این کشور بروید.


تمدید ویزای اسپانیا

گاهی اوقات مسافر بعد از سفر به کشور اسپانیا نیاز دارد مدت زمان بیشتری در این کشور اقامت داشته باشد برای همین باید اقدام به تمدید ویزای خود کند. سفارت اسپانیا بعد از بررسی مدارک در صورت منطقی بودن دلیل تمدید ویزای او را تمدید می کند و فرد متقاضی بعد از انجام مراحل اداری و پرداخت هزینه می تواند مدت بیشتری در این کشور اقامت کند.

در صورت کوتاهی فرد متقاضی برای تمدید ویزای اسپانیا هر روز اقامت او در این کشور غیر مجاز بوده و باید جریمه پرداخت کند علاوه بر آن ممکن است دیگر اجازه ی ورود به این کشور را نداشته باشد.

ترجمه مدارک ویزای اسپانیا

برای درخواست ویزای اسپانیا متقاضیان باید مدارک خود را به زبان رسمی این کشور ترجمه کنند و به سفارت ارائه دهند مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند همچنین مهر رسمی دارالترجمه باید بر روی مدارک حک شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسپانیا

 • تکمیل فرم های درخواست ویزا
 • پاسپورت با حداقل اعتبار شش ماهه
 • شناسنامه و کارت ملی
 • سندی که نشان دهنده ی وضعیت شغلی مسافر می باشد.
 •  اثبات تمکن مالی مسافر
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • عکس
 • دعوت نامه
 • بیمه ی مسافرتی با ارزش سی هزار یورو
 • مدارکی که محل سکونت مسافر را نشان می دهد.

هزینه دریافت ویزای اسپانیا

هزینه ی دریافت ویزا برای کودکان کم سن سی و پنج یورو و برای افرادی که بالاتر از سن قانونی هستند شصت یورو می باشد. مدت زمان لازم برای دریافت ویزا بستگی به شلوغی و تعداد افراد مراجعه کننده به سفارت اسپانیا دارد ولی زمان انتظار برای دریافت ویزا به طور متوسط بین دو تا شش هفته می باشد.

ویزای تحصیلی اسپانیا

از آن جا که در شهرهایی مثل مادرید، والنسیا، سویا و بارسلونا دانشگاه های بزرگ و معتبری وجود دارد همچنین به دلیل پایین بودن هزینه و شهریه ی تحصیلی نسبت به دانشگاه های کشورهای اروپایی هرساله افراد زیادی درخواست اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا دارند برای دریافت ویزای تحصیلی ارائه ی دعوت نامه از طرف دانشگاهی که فرد متقاضی می خواهد به تحصیل بپردازد  و اثبات تمکن مالی دانشجو الزامی است.

ویزای کاری اسپانیا

هر ساله افراد زیادی اقدام به دریافت ویزای کاری کشور اسپانیا می کنند برای دریافت ویزای کاری باید دعوت نامه ای از سوی کارفرما به همراه مدارکی که نشان دهنده ی شغل و درآمد فرد متقاضی است و بر عهده ی کارفرما یا شرکت می باشد به سفارت ارائه شود.


ویزای پزشکی اسپانیا

در صورتی که فردی برای انجام آزمایشات پیشرفته یا ادامه ی مراحل مراجعه بخواهد به کشور اسپانیا مهاجرت کند باید اقدام به اخذ ویزای پزشکی اسپانیا کند. فرد متقاضی باید مدارک پزشکی ترجمه شده به همراه پذیرش از بیمارستان مورد نظر در اسپانیا را به سفارت ارائه دهد.

ویزای ازدواج اسپانیا

این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد ازدواج با شهروند مقیم اسپانیا یا فردی که اقامت دائم دارد صادر می شود.

برای دریافت ویزای ازدواج اسپانیا متقاضی باید ثابت کند توانایی مالی برای زندگی در این کشور را به همراه همسر خود دارند همچنین باید مدارکی دال بر سوری نبودن ازدواج به سفارت ارائه دهد. این ویزا قابل تمدید بوده و سی ماه اعتبار دارد در صورتی که فردی در حدود پنج سال در اسپانیا زندگی کند می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند.

ویزای توریستی اسپانیا

یکی از ویزاهای توریستی کشور اسپانیا که طرفداران زیادی دارد ویزای توریستی و گردشگری این کشور می باشد کشور اسپانیا به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی و آب و هوای مساعد سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند. برای دریافت این ویزا ارائه ی بلیط رفت و برگشت، اطلاعات محل و مدت اقامت الزامی است.

نوع دیگری از ویزای توریستی ویزای خویشاوندی است که برای دعوت خویشاوندان جهت بازدید از اسپانیا صادر می شود.مدت ویزای توریستی کوتاه مدت است.

آدرس سفارت اسپانیا در تهران

آدرس سفارت: تهران ،بلوار شهرزاد خیابان شادی کوچه ی اول شرقی پلاک 3

تلفن تماس :22568684-22568681 (021)

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

هزینه زندگی در اسپانیا
هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا برای همه یکسان نیست. این واقعا بستگی به محل زندگی شما و شیوه زندگی که می خواهید داشته باشید دارد. زندگی در اسپانیا می تواند بسیار مقرون به صرفه یا بسیار گران باشد، و شما عامل تعیین کننده ای برای آن هستید. به عنوان یک دانشجو، احتم ...

بیشتر بخوانید
زندگی دانشجویی در اسپانیا
زندگی دانشجویی در اسپانیا

برنامه روزانه شما به عنوان دانشجو با توجه به کالجي که در آن ثبت نام کرده ايد و نيز دوره هايي که انتخاب کرده ايد متفاوت خواهد بود. کالج ها دوره های کامل و پاره وقت ارائه می دهند و زمان زیادی برای مطالعه، یادگیری و لذت بردن از زندگی دانشجویان وجود دارد. شما ...

بیشتر بخوانید
خدمات پزشکی و درمانی برای دانشجویان در اسپانیا
خدمات پزشکی و درمانی برای دانشجویان در اسپانیا

از سرماخوردگی معمولی گرفته تا آنفولانزا و شکستگی استخوان ها تا آلرژی و همه چیز در این بین، و همچنین بسیاری از بیماری های مختلف می تواند باعث بیماری فرد و مراجعه به پزشک یا مراجعه به بیمارستان یا مرکز اورژانس شود. حتی به عنوان دانشجویی که در اسپانیا تحصیل م ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: