مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
رشته ی جراحی پلاستیک در انگلستان

رشته ی جراحی پلاستیک در انگلستان

رشته جراحی پلاستیک در انگلستان از برترین و آتیه دارترین رشته های مجموعه علوم پزشکی در این کشور اروپایی است. چرا که دانشجویان هم از نظر تحصیلی می توانند این رشته را در بهترین دانشگاه های دنیا در انگلستان ادامه دهند و هم اینکه پس از اتمام تحصیلاتشان نیز آینده کاری خوبی در انتظار آنهاست. اما با این وجود عیوب اصلی تحصیل این رشته خاص در انگلستان شامل مدت زمان طولانی تحصیل و اخذ تخصص (در طی 15 تا 16 سال) و نیز سطح شهریه تحصیلی بالای آن (بطور متوسط حدود £19400 پوند) می باشد.

معرفی رشته جراحی پلاستیک در انگلستان

جراحی پلاستیک در انگلستان یکی از معروفترین رشته های تحصیلی و کاری محسوب می شود و غالبا نیز برای پذیرش از این رشته نیز یک جو رقابتی در دانشگاه های انگلستان حکمفرماست. متقاضیان نیز برای ورود به این رشته تحصیلی جذاب راه طولانی و پر پیچ و خمی در پیش رو دارند. آنها بایستی در یک دوره آموزشی 15 تا 16 ساله ای درگیر شوند که با تحصیل MBBS پنج ساله شروع شده و با دریافت تخصص در طی یک دوره 6 ساله به اتمام می رسد.

آنها در قالب همین دوره زمانی هم با مفاهیم و نظریات پایه این رشته و هم با روش ها و تکنیک های عملی مختلف تشخیص، جراحی و درمان آشنا می شوند. در پایان دوره نیز آنها به مهارت های تخصصی زیر دست یافته و آماده ورود به بازار کار می شوند.

مهارت ها شرح
مهارت ها اختیاری جراحی جمع شدگی انگشتان دست و پا، ترمیم گره های لنفاوی، انتقال بافت آزاد، ترمیم سینه، زیبایی، جراحی زخم پوست و جراحی شکاف
مهارت های اجباری فلکسور مناطق 1 و 2، مرمت تاندون، آناستوموسی ریز وریدی، ترمیم سوختگی، ترمیم شکستگی دست، نوروسنتزی و درمان ترومای دست و پا


شرایط تحصیل رشته جراحی پلاستیک در انگلستان

ساختار تحصیل دوره جراحی پلاستیک در انگلستان یک ساختار ساده ای است. دانشجویان برای تحصیل این رشته بایستی درخواستشان را از دانشگاه های پزشکی این کشور پیگیری کنند. این دوره آموزشی قبل از ورود به برنامه آموزش تخصصی 6 ساله جراحی پلاستیک شامل تحصیل 5 ساله پزشکی (که مورد تایید انجمن پزشکی عمومی (GMC) انگلستان می باشد)، اتمام برنامه فونداسیون 2 ساله و پس از آن هم اتمام برنامه جراحی اصلی 2 ساله می باشد. پس از اتمام این دوره تحصیلی 15 ساله در انگلستان نیز به فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی مدرک دکتری پزشکی (M.D.) اعطاء می شود. بنابراین ساختار تحصیل این رشته در انگلستان به این صورت است:

  • مرحله اول: تحصیل دوره ی کارشناسی پزشکی 5 ساله؛
  • مرحله دوم: اتمام دوره فونداسیون 2 ساله؛
  • مرحله سوم: 2 سال کارآموزی جراحی در بیمارستان؛
  • مرحله چهارم: دوره تخصص 6 ساله؛

اما برترین دانشگاه های انگلستان نیز برای تحصیل در رشته جراحی پلاستیک از این قرار است:

نام دانشگاه در سطح ملی در سطح اروپا در سطح جهانی
دانشگاه کمبریج 1 16 83
دانشگاه ناتینگهام 2 18 87
کالج دانشگاهی لندن 3 20 90
دانشگاه منچستر 4 27 105
شرایط پذیرش دانشجوی رشته جراحی پلاستیک در انگلستان

همان طوری که گفتاه شد، مقدمه ورود به دوره تخصصی 6 ساله تحصیل رشته جراحی پلاستیک در کشور انگلستان پذیرش از دوره پزشکی این کشور می باشد. پس متقاضیان ابتداء بایستی در دوره پزشکی عمومی از دانشگاه های انگلستان پذیرش بگیرند. اما چگونه؟ برای این کار شروطی لازم است! شروط اصلی آن هم شامل سه مورد زیر می باشد:

  • نمره قبولی در آزمون ورودی پزشکی انگلستان؛
  • مدرک مهارت زبان انگلیسی IELTS با نمره 7؛
  • مدرک دیپلم و ریزنمرات با معدل سطح AAA در دروس شیمی، فیزیک، زیست شناسی و ریاضی؛

همان طوری که گفته شد، برای تحصیل دوره کارشناسی پزشکی MBBS در انگلستان، متقاضیان می بایست نمره خود در یکی از آزمون های NEET، UKCAT، BMAT و یا GMSAT را تهیه کنند. بر این اساس حداقل نمره قبولی در یکی از آزمون های مذکور برای تحصیل پزشکی در انگلستان بدین قرار است:

نام آزمون حداقل نمره لازم
UKCAT 650
BMAT4.5-5.0
GMSAT60-66
NEET50
هزینه تحصیل رشته جراحی پلاستیک در انگلستان چقدر است؟

همانند دیگر رشته های تحصیلی معروف، تحصیل رشته جراحی پلاستیک در دانشگاه های معتبر انگلستان منوط به پرداخت شهریه سالیانه می باشد. بدیهی است که سطح این شهریه ها سال به سال و یا حتی ترم به ترم تغییر کند. طبق آمار سال تحصیلی 2021، شهریه سالیانه دانشجویان رشته پزشکی در انگلستان بطور متوسط حدود £19400 (پوند) بوده است. در کنار این هزینه همچنین بایستی از هزینه زندگی در انگلستان نیز سخن گفت که معمولا برای هر دانشجوی خارجی ماهیانه بین 1015 تا £1200 (پوند) می باشد. مهمترین این هزینه ها شامل موارد ذیل می باشد:

  • اجاره خانه (بدون در نظر گرفتن قبوض): £320 الی £530 (پوند) در ماه؛
  • قبوض (برق/ گاز/ آب): £40 الی £50 (پوند) در ماه؛
  • خورد و خوراک: £160 الی £200 (پوند) در ماه؛

درباره کار جراحان پلاستیک در انگلستان

بر طبق نظر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی انگلستان (BAPRAS) کلا 15 الی 16 سال زمان می برد که فردی در انگلستان به یک جراح پلاستیک کاملا ماهری تبدیل شود. این دسته از پزشکان متخصص در انگلستان سریعا جذب بیمارستان ها و کلینیک های زیبایی می شوند. و ضمنا از درآمد خیلی بالایی هم برخوردارند. طبق آمار سال 2022، هر جراح پلاستیک در انگلستان بطور متوسط سالیانه حدود £239458 (پوند) و ساعتی حدود £115 (پوند) دریافت می کند. در واقع متوسط رنج درآمدی این متخصصان در انگلستان بین £158344 و £321316 (پوند) می باشد.

بنابراین هر چه سابقه جراحان پلاستیک در انگلستان بیشتر به همان مقدار نیز درآمدشان بیشتر! در مورد درصد افزایش حقوق نیز پیشتازان این امر جراحان با سابقه کاری بالای 5 سال در انگلستان می باشد. پیش بینی ها نیز نشان می دهد که متوسط درآمدی جراحان پلاستیک در انگلستان 2027 تا 16% افزایش یافته و به رقم سالیانه حدود £278948 (پوند) می رسد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

شرایط اقامت و تحصیل در انگلستان همراه با خانواده
شرایط اقامت و تحصیل در انگلستان همراه با خانواده

خوشبختانه، شما می‌توانید با ویزای دانشجویی نوع 4، اعضای خانواده‌ی خود را به انگلستان بیاورید. در این مقاله، شما با هر آنچه که باید درباره‌ی دیدن اعضای خانواده‌ی خود به‌هنگام تحصیل در انگلستان بدانید، آشنا خواهید شد. ...

بیشتر بخوانید
هزینه های زندگی در بریتانیا
هزینه های زندگی در بریتانیا

به‌عنوان یک دانشجوی خارجی، یکی از سوالاتی که ممکن است با آن مواجه شوید، هزینه‌ی زندگی در بریتانیاست. البته، شما باید به هزینه‌های تحصیلی خود نیز توجه داشته باشید، اما در مورد سایر هزینه‌ها چطور؟ ...

بیشتر بخوانید
هزینه ی تحصیل در انگلستان
هزینه ی تحصیل در انگلستان

هیچ‌کس دوست ندارد فقط به پول فکر کند، اما پول بخش بسیاری مهمی است که مشخص می‌کند آیا می‌توانید در دانشگاه‌های انگلستان مشغول به تحصیل شوید یا خیر. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: