مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا

شما قبل از آمدن به اسپانیا باید اقداماتی انجام دهید. یکی از این اقدامات اخذ ویزا است. ویزای اسپانیا مجوزی برای ورود به اسپانیا و اقامت در آن برای مدت زمانی مشخص است. این ویزا معمولاً به شکل برچسبی است که روی پاسپورت شخص چسبانده می شود، فعالیت هایی که می توانید در اسپانیا انجام دهید را نوع ویزایی که برای آن درخواست می دهید مشخص می کند. شما برای دریافت ویزای اسپانیا باید واجد برخی شرایط باشید، اقداماتی را انجام دهید و به احتمال زیاد هزینه ای پرداخت کنید.

وقت سفارت اسپانیا را باید از طریق شرکت کارگزاری سفارت اسپانیا دریافت کرد اگر تجربه این کار را ندارید پیشنهاد میکنم که پروسه اخذ وقت سفارت اسپانیا را به شخص یا شرکتی که در این زمینه تجربه دارد بسپارید چرا که با جزئیات کار کامل آشنا است اما اگر شما در این پروسه اشتباهی انجام دهید میتواند شما در لیست سیاه سفارت قرار بدهند. وقت سفارت اسپانیا از زمان درخواست شما بین 5 تا 15 روز بعد خواهد بود که شما باید شخصا به کارگزاری سفارت مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز مربوط به نوع سفر و درخواست خود را به سفارت اسپانیا ارائه دهید.

تعیین وقت سفارت اسپانیا

امروزه همه می‌دانند که برای سر به کشورهای اروپایی چه حوزه شینگن و چه کشورهایی که عضو پیمان شین گن نیستند موظف به اخذ ویزا هستید. در رابطه با کشورهای اروپایی باید گفت که باید چند رو پیش از سفر خود درخواست اخذ ویزا دهید و برای اخذ ویزا باید ابتدا از سفارت کشور موردنظرتان درخواست وقت سفارت کنید.

در همین راستا بران شدیم تا تمامی نکات و مراحل دریافت وقت سفارت اسپانیا را برای شما متقاضیان عزیز عنوان کنیم تا بتوانید بدون بروز مشکل و در حداقل زمان اقدام به اخذ ویزا کنید و سفری خوش و آسوده را تجربه کنید. لازم به ذکر است که ویزا انواع مختلفی دارد که بسته به هدف سفر شما به چند دسته تقسیم می‌شود که در ادامه‌ی این متن به معرفی تک‌تک آن‌ها و کاربردشان می‌پردازیم.

 • ویزای توریستی کشور اسپانیا
 • ویزای تجاری و یا ویزای کار کشور اسپانیا
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی در اسپانیا
 • ویزای ترانزیت دریایی کشور اسپانیا
 • ویزای دانشجویی  اسپانیا
 • ویزای اقامت اسپانیا

همان‌طور که پیشتر گفته شد پیش از مراجعه به سفارت باید نسبت به اخذ وقت سفارت اسپانیا اقدام کرده و با تمامی مدارک به سفارت مراجعه کنید. یکی از نکات مهم و ضروری که باید به آن توجه کنید این است که بهترین کار تهیه مدارک جداگانه به تعداد اشخاصی که نیاز به ویزا برای سفر خوددارند به‌طور مثال پر کردن فرم به تعداد متقاضی و تهیه پاسپورت‌های مجزا برای اشخاص متقاضی دریافت ویزا از نکات الزامی دریافت ویزا هست.

گفتنی است که هزینه تهیه ویزا چیزی در حدود 60 تا 76 یورو هست که بدون واسطه و مستقیم به مسئولین سفارت پرداخت می‌شود و بدون استرداد هست. باید بدانید که سفارت اسپانیا یکی از ادارات رسمی کشور اسپانیا در کشور ما هست و پیش از حضور در این سفارت درخواست وقت سفارت اسپانیا دهید و مدارک خود را به‌صورت کامل و بدون نقص به همراه داشته باشد تا در مراحل اخذ ویزای خود وقفه و خللی ایجاد نشود.

توصیه ما به شما این است که برای این کار و بخصوص تعیین وقت سفارت اسپانیا از طریق مراکز فعال در این زمینه و متخصصان این امر اقدام کنید . همچنین شما از طریق مطالب این سایت می‌توانید بدون مشکل مراحل مربوط به‌وقت سفارت اسپانیا و اخذ ویزای اسپانیا را انجام دهید.


ویزای توریستی کشور اسپانیا

ویزای توریستی در کل در مورد کشورهای عضو شین گن صدق می‌کند که جهت سفر گردشگران به‌صورت تفریحی و توریستی به کشورهای شینگن هست، مدت این ویزای حداکثر 90 روز بوده و با مراجعه به سفارت کشور موردنظر می‌توانید ویزای توریستی را اخذ کنید.

قیمت و هزینه ویزای توریستی اسپانیا

باید بدانید که در مورد هزینه این نوع از ویزا باید گفت که بستگی بسیاری به زمان اخذ ویزای دارد اما در این زمان هزینه اخذ این ویزا برای افراد بالغ 76 و برای کودکان 6 تا 12 چیزی در حدود 51 یورو هست.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی کشور اسپانیا

همان‌طور که گفته شد و می‌دانید برای اخذ ویزای اسپانیا باید مدارکی را تهیه و تکمیل نمایید و مراحلی را انجام دهید که تعیین وقت سفارت اسپانیا یکی از مهم‌ترین آن‌هاست.

 • تعیین وقت از سفارت اسپانیا.
 • رزرو هتل موردنظرتان.
 • فرم تکمیل‌شده برای اخذ ویزای اسپانیا.
 • سه قطعه عکس کاملاً رنگی و با زمینه سفید (عمر عکس نباید بیش از 6 ماه باشد).
 • بلیت هواپیمای اسپانیا.
 • یک عدد فیش حقوقی مربوط به مسافر.
 • پرینت حساب بانکی مسافر همراه با مهر و امضای بانکی ( ترجمه‌شده به انگلیسی).
 • تهیه بیمه مسافرتی.

 نامه‌ای مبنی بر اشتغال مسافر به کار.

لازم به ذکر است برای دانشجویان محترم نامه اشتغال به تحصیل و کپی کارت شناسایی الزامی است. جهت انجام تمامی موارد به‌صورت درست به شما پیشنهاد می‌شود تا کمی زودتر از برنامه جهت تعیین وقت سفارت اسپانیا اقدام کرده تا ناهماهنگی در برنامه سفر شما رخ ندهد.

نکته قابل‌ذکر در این قسمت این هست که دانشجویان موظف به تهیه کپی مدرک اشتغال به تحصیل و کپی کارت شناسایی هستند . برای جلوگیری از بروز مشکل بهتر است که کمی پیش از سفر خود نسبت به تعیین وقت سفارت اسپانیا و تهیه مدارک اقدام کنید تا با محدودیت زمانی مواجه نشوید.

ویزای تجاری و یا کاری

بنابر اطلاعاتی که در سایت سفریتو ذکرر شده، یکی از نکات اصلی در ویزای کاری یا تجاری  این است که در صورت اخذ ویزای توریستی شما فقط 90 روز اجازه حضور در کشور اسپانیا رادارید اما در مورد ویزای کاری این مورد صادق نیست و این نوع ویزا نیز از طریق سفارت اسپانیا اقدام کنید.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای تجاری کشور اسپانیا 

همان‌طور که منطق حکم می‌کند می‌دانیم که ویزای تجاری برای بزرگ‌سالان هست و هزینه دریافتان چیزی در حدود 76 یورو هست و همان‌طور که گفته شد مستقیماً به سفارت یا نمایندگان تعیین‌شده سفارت پرداخت می‌شود که با توجه به زمان درخواست ویزای تجاری می‌تواند تغییر کند. به خاطر داشته باشید که این نوع ویزا نیز مدارکی مشابه به مدارک ویزای توریستی دارد و می‌توانید به‌راحتی این نوع ویزای را از سفارت دریافت کنید .

لازم به ذکر بوده که پس از تعیین وقت سفارت اسپانیا و تهیه و کامل کردن مدارک موردنیاز و تحویل آن به سفارت ، کارکنان سفارت نسبت به تائید صلاحیت متقاضی اقدام می‌کنند و این پروسه در حدود 21 روز کاری به طول می‌انجامد به همین دلیل است که ما بر روی زمان‌بندی برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا تأکید داریم.


ویزای ترانزیت فرودگاهی کشور اسپانیا

و اما ویزای ترانزیت ، همان‌طور که از نامش پیداست مختص کسانی است که تنها قصد عبور از کشور اسپانیا را داشته و حق خروج از فرودگاه را نداند ، البته این نوع ویزا بیشتر برای حمل‌ونقل کالاها از مسیر هوایی کشور و یا توقف بالاجبار در کشور اسپانیاست.

با توجه به مطالب گفته‌شده متقاضیان سفر به اسپانیا می‌توانند با تعیین وقت سفارت اسپانیا از پیش و با تهیه و تکمیل مدارک موردنیاز با مراجعه به سفارت اسپانیا اقدام به دریافت ویزای اسپانیا کنند.

ویزای ترانزیت دریایی کشور اسپانیا 

ویزای ترانزیت دریایی این اجازه را به دریافت‌کننده خود می‌دهد تا به مدت پنج روز در محدوده شین گن کشور اسپانیا تردد کند و یا حمل‌ونقل کالای دریایی خود را انجام دهید ، همان‌طور که از نوع این ویزای پیداست اخذ این نوع ویزا برای سفرهای توریستی توصیه نمی‌شود و کاملاً غیرمعقول هست.

با ذکر تمامی این نکات شما می‌توانید با تعیین نوع ویزای موردنیاز و تعیین وقت سفارت اسپانیا و تکمیل مدارک به سفارت مراجعه کنید و مراحل اخذ ویزای اسپانیا را تکمیل کنید.

ویزای پزشکی کشور اسپانیا

ویزای پزشکی برای کسانی است که معالجه بیماری آن‌ها مشروط به حضور در بیمارستان‌های کشور اسپانیاست و برای اخذ این نوع ویزا نیاز به ترجمه مدارک پزشکی و بیمارستانی بیمار در ایران رادارید. نکته مهم در مورد این نوع ویزای این است که شما باید مدارکی مبنی بر تعیین وقت کلینیک در اسپانیا دارید که مواد آن باید کاملاً هماهنگ شده باشد و این نوع ویزا نیز نیاز به تائید سفارت اسپانیا دارد.

ویزای شینگن کشور اسپانیا 

ویزای شین گن از پرطرفدارترین ویزای تا در آسیاست . ویزای شین گن مختص کشورهای عضو پیمان شین گن است که برای دریافتان در مورد کشور اسپانیا باید بعد از تعیین وقت سفارت اسپانیا با تمامی مدارک خود بدون کم‌وکاست به سفارت مراجعه کرده و پس از تعیین صلاحیت شما ویزای برای شما صادر می‌شود.

به‌طورکلی ویزای اسپانیا به چهار گروه A , B , C  و D تقسیم‌بندی شده که بسته به هدف سفر شما هرکدام ویژگی‌هایی دارند.

 • ویزای نوع A : در این نوع ویزای شما مجاز به گذر از کشور اسپانیا هستید و مجاز به خارج شدن از فرودگاه و منطقه شین گن نیستید.
 • ویزای نوع B  : ویزای اسپانیایی که 3 ماه به شما اجازه ورود و خروج از اسپانیا را می‌دهد.
 • ویزای نوع C : این نوع ویزا، ویزای توریستی است که با داشتن آن می‌توانید 90 روز در اسپانیا به گردش بپردازید.
 • ویزای نوع D : این نوع ویزا ویزایی است که مورد استفاده تجار است. دارندگان این ویزا اجازه چندین بار ورود و خروج از اسپانیا را دارند.

شرح مدارک موردنیاز برای گرفتن وقت سفارت اسپانیا و دریافت ویزا 

هرکسی که قصد اخذ ویزای اسپانیا را دارد باید پیش از آن نسبت به اخذ وقت سفارت اسپانیا اقدام کرده و زمان‌بندی درست را برای تعیین این وقت کنید تا دچار مشکل و کمبود وقت نشوید . برای وقت سفارت اسپانیا فوری ، باید مدارکی را تهیه کنید که در ادامه به ذکر آن‌ها می‌پردازیم:

 • اصل گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار دو عدد کپی از صفحه نخست گذرنامه.
 • از تمام صفحه‌های شناسامه کپی تهیه کنید.
 • عکس 3 * 4 (عمر عکس باید حداکثر 6 ماه باشد،رنگی،تمام‌رخ، پس‌زمینه سفید).
 • کپی سند مالکیت از تمام صفحات که به نام مسافر است.
 • تهیه تمکن مالی که از بانک صادرشده به همراه ریز پرینت شش ماه آخر حساب‌جاری.
 • کپی قراردادهای سپرده‌های کوتاه‌مدت یا بلندمدت برای متقاضیانی که حساب‌های سپرده دارند.
 • پرینت 6 ماه آخر حساب بانکی که روی سربرگ انگلیسی بانک و مهرشده است.
 • مدارک شغلی دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها: کارت بین‌المللی دانشجویی یا کپی از حکم استخدامی عضو هیئت‌علمی دانشگاه.
 • کپی آخرین حکم کارگزینی و فیش حقوقی شش ماه آخر مختص کارمندهای بخش دولتی.
 • برای کارمندهای بخش خصوصی یک گواهی اشتغال به کار که ترجمه‌شده به زبان انگلیسی است.
 • کسبه : یک کپی از جواز کسب و یا کارت بازرگانی.
 • یک کپی از گذرنامه فعلی و ویزاهای قبلی (آمریکا –کانادا –شن گن –سوئیس –انگلیس –استرالیا).
 • ضمانت‌نامه بانکی 
 • اصل بلیت هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت‌وبرگشت به مقصد اسپانیا.
 • رسید رزرو هتل در یک یا چند شهر اسپانیا برای کل مدت اقامت.
 • بیمه مسافرتی الزامی بوده.

آدرس سفارت اسپانیا در تهران

آدرس سفارت اسپانیا در تهران است: خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱

مجتمع تجاری آرتمیس ، طبقه دوازدهم که پیشنهاد می شود قبل از حضور در محل سفارت حتما وقت سفارت را تهیه نمایید چرا که طبق قوانین داخلی سفارت اسپانیا ورود بدون وقت سفارت ممکن نمی باشد.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

تفریحات در اسپانیا
تفریحات در اسپانیا

در هر جایی از اسپانیا که در حال تحصیل باشید، بیرون رفتن و گردش در این کشور مطمئناً کاری است که دوست دارید تا آنجا که ممکن است انجام دهید. خوشبختانه اسپانیا کشوری پر جنب و جوش است که مملو از فرهنگ ها، تجربیات و کارهایی برای انجام است که متناسب با نیازهای دا ...

بیشتر بخوانید
چک لیست برای سفر به اسپانیا
چک لیست برای سفر به اسپانیا

زمان آن فرا رسیده است که سوار هواپیما شوید و به اسپانیا بروید. مطمئناً مشتاقانه منتظر رسیدن به مقصد هستید، فقط نمی دانید باید چه کاری انجام دهید، البته مواظب باشید اشتیاق زیاد مانع آماده شدنتان نشود. قبل از هر کاری به سمت فرودگاه بروید و به چک لیست نهایی ن ...

بیشتر بخوانید
ویزای توریستی اسپانیا
ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اقامت کوتاه مدت اسپانیا مجوزی است که به شما امکان می دهد با اهداف توریستی مانند تعطیلات، گشت و گذار، سیاحت و دیدار دوستان یا اعضای خانواده ساکن در اسپانیا به این کشور سفر کنید. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: