مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

اگر می خواهید ویزای کانادا داشته باشید، در مرحله ی اول لازم است که تصمیم بگیرید می خواهید در کانادا چه کاری انجام دهید و هدف شما از مهاجرت به کانادا چیست؟

تحصیل در کانادا، کار در کانادا، سفر به کانادا یا اخذ اقامت دائم کانادا

چند نوع ویزای کانادا وجود دارد که می توان آنها را به دسته بندی های زیر تقسیم کرد:

 • اجازه تحصیل کانادا -Study Permit: این ویزا برای افرادی است که می خواهند در کانادا تحصیل کنند و طول دوره ی تحصیل آن ها بیش از شش ماه است، تحصیل در کانادا می تواند به اخذ اقامت دائم کانادا منجر شود.
 • ویزا توریستی کانادا-Visitor Visa (TRV-Temporary Resident Permit): برای افرادی است که می خواهند برای مدت زمان محدودیتی به کانادا سفر کنند و نمی خواهند در کانادا کار کنند یا اقامت بگیرند. هدف، بازدید از کانادا و سفر توریستی است.
 • اجازه کار در کانادا-Work Permit: برای افرادی که برای مدتی مشخص می خواهند در کانادا کار کنند. کار در کانادا می تواند به اخذ اقامت دائم کانادا منجر شود.
 • اخذ اقامت دائم کانادا-Permanent Residency: برای افرادی که می خواهند برای همیشه به کانادا بیایند و خانواده خود را نیز به کانادا بیاورند، با داشتن PR کانادا می توانید در این کانادا، مشغول به کار یا تحصیل شوید.
 • اخذ شهروندی کانادا Canadian Citizenship-: برای افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند و می خواهند شهروند کانادا شوند.

کانادا از نظر وسعت، دومین کشور بزرگ جهان است که مردم آن سطح زندگی بسیار بالایی را از نظر کیفیت دارند.

هر سال بیشتر از 250000 نفر به کانادا مهاجرت می کنند چون مهاجرت به کانادا یکی از بهترین انتخابها در انواع مهاجرت به کشورهای مختلف است. از هر زاویه که به زندگی نگاه می کنید کشور کانادا با قرار داشتن در سطح پیشرفته ترین کشورهای دنیا بهترین انتخاب برای سفر و زندگی و مهاجرت است. اگر به دنبال کیفیت زندگی هستید، جایی بهتر از کانادا را در جهان معاصر نمی توانید پیدا کنید.

کسانی که به مهاجرت به کانادا فکر می کنند معمولا از چند روش استفاده می کنند چون گزینه های مهاجرت به کانادا متعدد است و گزینه های بسیاری برای مهاجرت به کانادا پیش روی شماست.

در شروع بهتر است که در زمینه مهاجرت اطلاعات کلیدی را بدست آورید و آن گاه با در نظر گرفتن همه جوانب برای مهاجرت به کانادا هر کاری که مناسبتان است را انجام دهید.

همیشه به خاطر داشته باشید که چون مهاجرت به کانادا خواهان بسیاری از تمام دنیا دارد، داشتن شرایط بهتر و کامل بودن اطلاعاتتان برای مهاجرت به کانادا می تواند کار شما را تسهیل کند.


دلایل محبوبیت مهاجرت به کانادا

روشن است که مهاجرت در نیم قرن اخیر از اقبال بسیار خوبی برخوردار شده است. برای دانستن دلایل این اقبال دانستن چند مطلب برای شما مفید است:

در بیشتر کشورهای مهاجر نشین در اقلیت بودن مهاجران برای آن ها بسیار آزار دهنده است، در حالی که در کانادا عکس اروپا چند فرهنگی پذیرفته شده و اکثریت یا اقلیت در بسیاری جهات برای مردم تعیین کننده و مطرح نیست.

اخذ مهاجرت به کانادا نسبت به سایر کشورها آسان تر است. در مقایسه با آمریکا، انگلیس و استرالیا مهاجرت به کانادا در مدت زمان و با طی مراحل ساده تری انجام می پذیرد.

قیمت مسکن برای همه گزینه ی بسیار تعیین کننده ایست. در بیشتر قسمت های کانادا قیمت مسکن ارزانتر از سایر نقاط دنیاست.

کانادا کشور پهناوریست و نزدیک به 10 میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد. این پهنه باعث داشتن تنوع آب و هوایی گسترده و جذاب در کانادا شده است و زمینه ساز جاذبه های گردشگری متعدد و متفاوتی در کانادا شده است.

همسایگی با آمریکا برای مهاجرین کانادایی سودمند است. اغلب ساکنین کانادا پس از مدتی برای کار بهتر به آمریکا مهاجرت می کنند و این حرکت باعث شده که همیشه موقعیت شغلی فزاینده و متنوعی برای مهاجرین در کانادا ایجاد می شود.

منابع طبیعی بسیار وسیع و گسترده ای در کانادا وجود دارد. به همین دلیل دولت در کانادا به سرمایه گذاری خارجی بسیار نیازمند است و برای آن هایی که می توانند در هر زمینه فعالیت داشته باشند فرصت های پیشرفت فراوانی در کانادا توسط سرمایه گذاری فراهم است.

خدمات پزشکی در کانادا رایگان است. هزینه ی خدمات درمانی از مالیات تامین می شود ولی مهم اینست که خدمات درمانی در بیشتر زمینه ها رایگان و در خدمت مردم است که برتری بسیار بزرگی نسبت به سایر کشورهای جهان است. با رشد تکنولوژی و امکانات پزشکی سلامت در خدمت خانواده، پوشش رایگان درمان در کانادا امتیاز ویژه ای در جهان است به ویژه برای مهاجران.

وضعیت تحصیل بنا به نگاه کلی در مقایسه با سایر کشورها از اوضاع خوبی برخوردار است و می توان گفت که هزینه تحصیل نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا در کانادا پایین تر است.

کشور کانادا را می شود جزو کشورهایی قرار داد که ساختار اقتصادی بسیار محکمی دارد. وجود بحران های اقتصادی و طولانی مدت در کانادا بسیار دور از ذهن است و تا به امروز کانادا خود را به عنوان کشور با ثباتی بویژه به لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری نشان داده است.


انواع مختلف مهاجرت به کانادا

مهمترین روش های مهاجرت به کانادا به این شرح هستند:

 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی
 • مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و حرفه
 • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی
 • مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی
 • مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر یا پیشنهاد شغلی
 • مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ
 • مهاجرت به کانادا از طریق owner operator (مالک شرکت)
 • مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استان کبک
 • مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

کسی که شهروند کاناداست یا در این کشور اقامت دارد در صورتی که با یک شهروند خارج از کانادا ازدواج کند می تواند مجوز مهاجرت همسرش به کانادا را بگیرد. در این روش شخص متقاضی باید از طریق شخص مقیم ضمانت و حمایت مالی شود. در این روش شخص ضامن با دولت کانادا قراردادی سه ساله به منظور حمایت متالی متقاضی امضا می کند. این سه سال در واقع پیش از این می باشد که وضعیت متقاضی به اقامت دائم تبدیل شود.

اگر کسی یک ازدواج مصلحتی را انجام دهد و هدف از آن ازدواج فقط مهاجرت به کانادا باشد این امر جرم تشخیص داده می شود که مامورین سی آی سی با توجه به آموزش هایی که دیده اند به طور دقیق درخواست ازدواج مهاجران را بررسی می کنند و در صورتی که چیزی اثبات شود هر دو طرف می توانند مجرم شناخته شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

در مهاجرت از طریق تحصیل، شخص پس از آن که در یکی از کالج یا دانشگاه های  کانادا تحصیلات خود را انجام داده و فارغ التحصیل شود می تواند بلافاصله اقامت این کشور را اخذ کند.

تحصیلاتی که می توانید از طریق آن ها مهاجرت به کانادا را دریافت کنید می تواند در یکی از مقاطع لیسانس ،فوق لیسانس،فوق دکتری یا تحصیل در کالج هستند.

30 روز پس از پایان تحصیل می توان تاییدیه اقامت در کانادا را دریافت کنید. مزیتی که تحصیل در کانادا دارد اینست که اولا با تحصیل می توانید اقامت به کانادا را دریافت دارید و دوم آن که متقاضی و محصل ادامه ی تحصیل در کانادا در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا تحصیل کرده و از نظر استخدامی در شرایط بسیار خوبی قرار خواهند گرفت.

مهاجرت با روش تخصص یا کار

اگر می خواهید به دلیل تخصص یا مهارت کاری خود مهاجرت را انجام دهید، بایستی از طرف یک کارفرمای کانادایی درخواست کار داشته باشید. این کارفرما باید اداره مهاجرت کانادا مراجعه نموده و برای پست شغلی که شما را دعوت به کار می نماید، عنوان کند که هیچ فردی در داخل این کشور وجود ندارد. پس از آن دعوت نامه ای را برای شما بفرستد. با داشتن چنین دعوت نامه ای بسیار راحت تر می توانید دیگر کارهای مربوط به مهاجرت خود را انجام دهید.

مهاجرت به کبک از طریق نیروی متخصص فدرال

برای مهاجرت به کانادا باید 3 شرط را در روش نیروی متخصص فدرال داشته باشید. اولین شرط داشتن سابقه کاری در زمینه های مدیریتی، تخصصی یا نیمه تخصصی به مدت یک سال در طی ده سال گذشته است.

همچنین باید یک درخواست از کارفرمای دانادایی داشته باشید که شرط دوم است. شرط سوم گذراندن دوره تحصیلی دو ساله دکترا یا حداقل دو سال تحصیلی در کانادا است. نداشتن سوءپیشینه و معاینه پزشک از دیگر مواردی است که فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا باید داشته باشد.


مهاجرت به کانادا و استان کبک با تخصص

پس از اینکه پرونده شخص متقاضی در کبک بررسی شد و مشکلی نداشت، به او گواهی CAQ داده می شود. در نتیجه فرد می تواند برای ویزای مهاجرت و تکمیل کردن مدارک خود اقدام نماید. معاینه پزشکی و عدم سوء پیشینه لازم است. در روش تخصصی کبک ابتدا به فرد فرم ارزیابی داده می وشد که برای مجردین امتیاز 49 و برای متاهلین امتیاز 57 نیاز است.

مهاجرت به نوااسکوشیا

اگر قصد مهاجرت به استان نوااسکوشیا را داشته باشید، باید از میان 6 معیار مشخص شده امتیاز لازم 67 را برای ویزای اقامت دائم دریافت کنید. این 6 معیار شامل تحصیلات، سن، قابلیت سازگاری، سطح زبان انگلیسی یا فرانسه و درخواست کاری که در این استان می دهید، خواهد بود.

همچنین در زمینه کاری که تقاضای آن را دارید، باید یک سال سابقه کاری داشته باشید که این سابقه کار باید حتما در طی 10 سال گذشته باشد. اگر از قبل توسط کارفرمایی در استان نوااسکوشیا درخواست کار داشته باشید، دیگر نیازی به چنین سابقه کاری نخواهید داشت.

از طریق ملک چگونه می توانید به کانادا مهاجرت کنید؟

آیا از طریق خرید ملک می توان اقامت در کانادا را دریافت کرد، سوالیست که برای بسیاری وجود دارد.

در پاسخ به این سوال بسیاری از سودجویان خرید ملک، راهی برای اخذ اقامت کانادا معرفی می کنند ولی در حال حاضر مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک از سوی دولت این کشورعنوان نشده است. با این حال در بعضی از روش های مهاجرت به کانادا، خرید ملک می تواند برای شما امتیاز مثبتی محسوب شود.

به عنوان نمونه در برنامه کارآفرینی استان ساسکچوان، اگر شما از قبل در این استان ملکی خریده باشید، امتیاز مثبتی خواهید گرفت. در هر صورت، اگر قصد خرید ملک در کانادا را دارید، از تمام هزینه ها جانبی و مقدار امتیاز آن مطلع شده و سپس این کار را انجام دهید.

سرمایه گذاری در استان کبک برای مهاجرت

استان کبک توانسته مهم ترین برنامه مهاجرتی خود را به کانادا ارائه دهد. از طرفی دیگر، سرمایه گذاری در این کشور، خود روشی برای مهاجرت به کاناداست. اگر شما صاحب کسب و کاری مشخصی یا مدیر شرکتی هستید، می توانید به راحتی و تنها بدون نیاز به زبان انگلیسی یا فرانسوی، با سرمایه گذاری در استان کبک اقامت دائم بگیرید.

اگر فردی مبلغ 800000 دلار کانادا را به مدت 5 سال در برنامه سرمایه گذاری کبک سرمایه گذاری نماید، می تواند به همراه خانواده خود اقامت دائم کانادا را بگیرد. این مبلغ پس از گذشت 5 سال به شما بازگردانده می شود. همچنین اگر شما چنین مبلغی را برای سرمایه گذاری در کبک ندارید، می توانید با بلغ کمتری همانند 220000 دلار کانادا سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

منتها با این شرایط مبلغ سرمایه گذاری شما برای مهاجرت به کانادا پس از 5 سال برگردانده نمی شود. از خوبی های این روش این است که پرونده شما در مدت زمان کمتر از یک سال بررسی خواهد شد و شما هیچ تعهدی در ایجاد شغل و کارآفرینی ندارید.


کارآفرینی در کبک و مهاجرت

از دیگر روش های مهاجرت به کانادا کارآفرینی در استان کبک است. برنامه کارآفرینی کبک که (Quebec Entrepreneur) نام دارد، به دنبال افراد باتجربه در عرصه تجارت است تا بتواند اقتصاد این استان را توسعه دهد. اگر شما هم جزو کارافرینانی باشید که شرایط لازم را در این برنامه مهاجرتی کبک دارند، می توانید اقامت دائم کانادا را بگیرید.

بر طبق این روش، فرد متقاضی باید تجارت و بیزینسی را در استان کبک کانادا راه اندازی یا خریداری کند. این کار باید بیش از 25 درصد سهام داشته و ارزشی بیشتر از 100000 دلار کانادا را شامل شود. همچنین خود فرد باید نقشی فعال و اصلی در اداره بیزینس اش داشته باشد. یک نفر از ساکنین کبک نیز باید در شرکت شما به مدت 30 ساعت در هفته مشغول به کار باشد.

مهاجرت به کانادا و استان پرنس ادوارد با روش کسب و کار

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می توانید با راه اندازی کسب و کار و همچنین سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد، اقامت دائم دریافت کنید. پس از اقامت و سکونت در استان پرنس ادوارد یک چهارم ودیعه ضمانت حتی قبل از سرمایه گذاری به مهاجر بازگردانده می شود.

شرایطی که برای گرفتن این ویزا باید داشته باشید:

 • سرمایه حداقل 600 هزار دلار
 • سن 21 تا 59
 • داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل امتیاز 4
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • پنج سال سابقه کار مدیریتی
 • سرمایه گذاری حداقل 200 هزار دلار

شرایط مهاجرت به کانادا در استان مانیتوبا

با بهره گیری از برنامه مهاجرت به کانادا استان مانیتوبا شانس زیادی برای گرفتن اقامت دارید. پس از تقدیم درخواست شما جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار دولت کانادا با شما قراردادی را امضا می کند که بر اساس آن شما ملزم می شوید به صورت تمام وقت یک کسب و کار در استان مانیتوبا راه اندازی و یا خریداری کنید. ضمانت مورد نیاز شما حدود 100 هزار دلار است که باید به حساب دولت کانادا به جهت اجرای قرارداد ریخته شود که پس از انجام تمامی مفاد قرارداد این مبلغ به شما بازگردانده خواهد شد.

شرایط مورد نیاز:

 • حداقل دارایی 350000 دلار کانادا
 • حداقل سه سال سابقه کار مدیریتی موفق
 • انجام سفر هفت روزه به این استان

آشنایی با مهاجرت به کانادا از طریق استان بریتیش کلمبیا

این برنامه مناسب کسانی است که سابقه کاری 3-5 ساله دارند و امکان سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا را دارند. اگر سرمایه گذاری شما در این استان بازخوردی مناسب داشته باشد، می توانید برای خانواده تان نیز درخواست اقامت دائم نمایید. حداقل سرمایه ای که برای این روش نیاز دارید، 600 هزار دلار کانادا است که 200 هزار دلار آن را باید پس از اینکه وارد بریتیش کلمبیا شدید، سرمایه گذاری نمایید.

خود اشتغالی و مهاجرت به کانادا

خود اشتغال به کسی گفته می شود که پس از مهاجرت به کانادا بتواند به فعالیتی مشغول شود و با در آمدی که کسب می کند بتواند هزینه خود و خانواده اش را بدهد. این روش مهاجرت، نیاز به داشتن شرایطی از جمله 2 سال سابقه کاری و حداقل 100 هزار دلار کانادا دارایی است. این فعالیت کاری بر اساس لیستی که کانادا اعلام می دارد و در زمینه های فرهنگی، ورزشی، کشاورزی و غیره است. تقاضا برای این نوع مهاجرت بیشتر از باقی روش ها و پذیرش در آن بسیار کمتر است.

مهاجرت از طریق یکی از نزدیکان و اعضای خانواده

یکی از روش های که با آن می توانید مهاجرت را انجام دهید، سفر به کانادا و دیدار از اعضای خانواده و زندگی با آن هاست. به این صورت که اگر کسی به مدت طولانی در کانادا اقامت دائم دارد، می تواند خانواده خود را بر طبق شرایطی خاص به کانادا بیاورد و تکفل آن ها را به عهده بگیرد.

افرادی که با این طریق می توانید به کانادا بیاورید، همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ، مادر بزرگ، خواهران و برادران شخص هستند. در این دسته، خواهران و برادران باید مجرد و یتیم باشند. در این روش، اگر این اشخاص در قید حیات نباشند، می توان شخصی خارج از این لیست را برای مهاجرت انتخاب کرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: