مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تحصیل آنلاین در فرانسه

تحصیل آنلاین در فرانسه

افرادی که فرانسه را برای نیازهای آموزشی خود انتخاب می کنند دلایل بسیار خوبی دارند. از آنجا که فرانسوی ها بسیار علاقمندند که بتوانند بالاترین استانداردهای تحصیلی را به دانشجویان ارائه دهند، همیشه می توانید روی کالج و برنامه انتخاب شده خود به عنوان بهترین ها در هر جای دنیا حساب کنید.

 مردم فرانسه تحصیلات خود را فوق العاده جدی می گیرند و این درنوع آموزشی که در سراسر کشور می بینید، مشهود است. پول زیادی برای آموزش در فرانسه هزینه می شود و اگر داشتن تحصیلات عالی برایتان مهم است ، تحصیل در فرانسه قطعاً گزینه مناسبی است.

 غالباً گفته می شود كه نخبه های آینده ، فرانسه را برای آموزش خود انتخاب می كنند. مهندسین، رهبران نظامی و بسیاری دیگر برای بدست آوردن دانش در حوزه ی خود به سیستم آموزش عالی فرانسه روی می آورند. آنها به کالج های این کشور روی می آورند چون می دانند فرصتهای آموزشی خارق العاده ای در انتظار آنهاست.

تحصیل آنلاین در فرانسه یک گزینه مناسب برای افرادی است که قصد دارند یک دوره تکمیلی را به‌صورت از راه دور در مؤسسات معتبر آموزشی فرانسوی بگذرانند. این دوره‌ها به‌صورت رایگان یا پولی بوده و تنوع و گستردگی زیادی دارند. هرساله فهرستی از دوره‌های آنلاین در مؤسسات و دانشگاه‌های برتر فرانسه منتشر می‌شود. علاقه‌مندان با توجه به رشته موردعلاقه خود می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کرده و گواهی شرکت در دوره دریافت کنند. تحصیل مجازی و آنلاین در دانشگاه های خارجی برای افرادی که شاغل هستند و قصد دارند دانش و اطلاعات خود را به‌روز کنند نیز مناسب است. دانشجویان و اساتید در دوره‌های آنلاین از طریق اتاق گفتگو، پیام‌رسان، ایمیل و گروه‌های گفتگو با یکدیگر تعامل داشته و تبادل‌نظر می‌کنند.

امکان تحصیل آنلاین در فرانسه

فرانسه دارای پلت فرم MOOC (دوره‌های آزاد و آنلاین گسترده) است. این برنامه برای “دانشگاه دیجیتال فرانسه” FUN نامیده می‌شود و بیش از 300 دوره آنلاین رایگان را برای همه افراد از سراسر جهان ارائه می‌دهد. برخی از دوره‌ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می‌شوند.

کشور فرانسه برای جذب دانشجویان بین‌المللی دوره‌های متعددی را به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند. این دوره‌ها ویژگی‌های خاصی دارند ازجمله:

 • به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی برگزار می‌شوند.
 • صد در صد آنلاین و یا نیمه آنلاین هستند.
 • رشته‌های تحصیلی ارائه شده متنوع و گسترده است.
 • خدمات و پشتیبانی مناسب به دانشجویان ارائه می‌شود.
 • امکان صدور مدارک بین‌المللی برای شرکت‌کنندگان وجود دارد.

شرایط تحصیل آنلاین در فرانسه

کشور فرانسه هرساله دوره‌های متعددی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به‌صورت آنلاین و نیمه‌حضوری برگزار می‌کند. تحصیل آنلاین در فرانسه در زمینه‌های مختلف مهندسی، حقوق، مدیریت مالی، فناوری اطلاعات، برنامه‌ریز شهری، طراحی و … وجود دارد. این دوره‌ها توسط مؤسسات آموزش عالی فرانسوی ارائه‌شده و عمدتاً در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا هستند.

در حال حاضر اپلیکیشن‌هایی مانند FUN برای انتخاب رشته و دوره آنلاین در فرانسه وجود دارد. در این برنامه‌ها می‌توان با انتخاب رشته، زبان موردنظر و نوع دوره در دوره‌های آنلاین در فرانسه ثبت‌نام کرد.


دوره های آنلاین در مقاطع مختلف تحصیلی فرانسه

کشور فرانسه با مشارکت مؤسسات آموزشی دوره‌های آنلاین و کلاس‌های مجازی را به شکل‌های مختلف ارائه می‌دهد.

 • MOOC دوره موک مخفف Massive Online Open Course است. دوره‌های عمومی که امکان تحصیل آنلاین در فرانسه را به‌صورت رایگان و برای شرکت کنندگان زیاد ممکن می‌سازد. امکان دریافت گواهی شرکت در دوره وجود دارد؛ اما دیپلم رسمی به شرکت‌کنندگان داده نمی‌شود. این دوره‌ها معمولاً آموزش‌های تکمیلی در یک موضوع خاص را ارائه می‌کنند.
 • SPOC دوره اسپاک مخفف Small Private Open Course است. این دوره مانند یک کلاس خصوصی با شرکت‌کنندگان محدود تقریباً 30 نفرِ است. برای شرکت در این کلاس باید هزینه پرداخت کرده و از قبل کلاس را رزرو کنید.
 • FOAD فود Remote Open Training، یک دوره آموزش از راه دور که شرکت برای عموم در آن آزاد است. این دوره‌ها سازمان آموزشی مشخصی داشته و ساعات برگزاری کلاس‌ها با توجه به منطقه جغرافیایی منعطف است. در دوره‌هایی که دیپلم رسمی دارند، دانشجو باید هزینه کلاس را پرداخت کرده و کارت دانشجویی دریافت کند.

دسترسی به منابع دیجیتال رایگان: بسیاری از دوره‌ها، فیلم‌ها، تمرین‌ها، کلاس‌ها، آزمون‌ها و راهنماها به‌صورت رایگان در اینترنت در دسترس هستند. تعداد این منابع بیش از 34000 منبع دیجیتال است که در حوزه‌های علوم پایه، علوم سیاسی و حقوق، محیط‌زیست، ورزشی، علوم انسانی و هنر، اقتصاد و مدیریت است.

پلتفرم :FUN مخفف France Université Numérique است. این پلتفرم که دانشگاه دیجیتال فرانسه نامیده می‌شود، بیش از 300 دوره رایگان برای عموم را ارائه می‌دهد. این دوره‌های با مشارکت بیش از 80 موسسه آموزشی برگزارشده و برخی از دوره‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. نزدیک به 50 موضوع مختلف در این دوره‌ها ارائه می‌شود و دوره‌ها در تمامی طول سال برگزار می‌شوند.

فدراسیون بین دانشگاهی آموزش مکاتبه‌ای (Interuniversity Federation of Correspondence Learning) یکی از انجمن‌هایی است که توسط وزرات علوم فرانسه مورد تائید قرارگرفته است. این انجمن شبکه بین دانشگاهی را تشکیل داده و هر ساله دوره‌های آنلاین و مکاتبه‌ای متعددی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دوره‌های زبان آنلاین در فرانسه

دوره‌های مختلف آنلاین برای آموزش زبان فرانسوی در کشور فرانسه وجود دارد. سایت‌ها و شبکه‌های تلویزیونی متعددی به صورت رایگان آموزش زبان فرانسه را دارند.

 • TV5 Monde یکی از شبکه‌های تلویزیون فرانسه است که آموزش رایگان زبان فرانسه را برای تمامی سطوح ارائه می‌دهد. با پیگیری برنامه‌های این شبکه می‌توان دایره لغات گسترش داده و گرامر زبان فرانسه را بهتر آموخت. همچنین از طریق این شبکه می‌توان با فرهنگ مردم فرانسه آشنا شد.
 • RFI Savoirs یکی از ایستگاه‌های رادیویی فرانسه است که برنامه‌های مختلفی برای آموزش زبان فرانسه ارائه می‌دهد.
 • انجمن آموزش زبان فرانسه برای خارجیان نیز برنامه‌های آموزش زبان فرانسه را به‌صورت رایگان و آنلاین در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

برای تحصیل در اغلب دانشگاه‌های فرانسه ارائه مدرک زبان فرانسه و یا انگلیسی (TOEFL یا IELTS) ضروری است.

برای پذیرش در برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها، قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های فرانسه یا آزمون‌های استانداردی مانند GRE، GMAT یا LSAT موردنیاز است. شما به‌عنوان ‌یک متقاضی غیربومی زبان، برای پذیرش در دوره‌های تحصیلی، نیاز به آزمون مهارت زبان خواهید داشت. شرکت در آزمون “Demande d’Admission Préalable” یا DAP برای دانشگاه‌های فرانسه بیشترین متقاضی را دارد.

نحوه پذیرش جهت تحصیل آنلاین در فرانسه

نحوه پذیرش جهت تحصیل آنلاین در فرانسه با توجه به رشته، گرایش و موسسه ارائه‌دهنده متفاوت است. برخی از دوره‌های آموزشی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا طراحی‌شده است. متقاضیان شرکت در دوره‌های آنلاین باید شرایط هر دوره را در سایت دانشگاه یا موسسه مربوطه را مطالعه کنند.

متقاضیان برای شرکت در دوره‌های آنلاین در فرانسه باید فرم‌های مربوط به درخواست شرکت در دوره را پر کننند. در صورتی که برای شرکت در کلاس پذیرفته شوند از طریق ایمیل به آن‌ها اطلاع داده می‌شود. سپس متقاضی باید هزینه دوره را پرداخت کرده و در روز و تاریخ مقرر در دوره شرکت کند.

هزینه تحصیل آنلاین در فرانسه

هزینه تحصیل آنلاین در فرانسه بستگی به نوع دوره و موسسه آموزشی دارد. برخی از دوره‌ها رایگان بوده و شرکت برای عموم آزاد است. برخی دیگر از دوره‌ها که برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا برگزار می‌شود رایگان نبوده و دانشجو باید هزینه بپردازد.

مدارک موردنیاز جهت تحصیل آنلاین در فرانسه

دانشجویان برای شرکت در دوره‌های بین‌المللی و تحصیل آنلاین در فرانسه باید مدارکی را به موسسه موبوطه ارسال کنند. هر دانشگاه در فرانسه سیستم خاص خود را در وب‌سایت خود دارد که به دانشجویان آینده اجازه می‌دهد برای برنامه‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود درخواست دهند و در آن ثبت نام کنند.

برخی از مدارک موردنیاز جهت تحصیل آنلاین در فرانسه به شرح زیر است:

 • کپی از پاسپورت
 • ارائه یک رزومه قوی از تحصیلات و سابقه علمی
 • کپی مدارک و سابقه تحصیلی
 • داشتن توصیه نامه از اساتید دانشگاه
 • ارائه انگیزه نامه برای شرکت در دوره آموزشی
 • سایر اسناد و مدارکی که دانشگاه برای ثبت‌نام دوره درخواست کند
 • پرداخت هزینه دوره
 • دوره‌های آموزشی یک مهلت ثبت‌نام یا ددلاین دارند که دانشجو باید مدارک خود را قبل از پایان مهلت ثبت‌نام ارائه کند.
 • CV شما
 • نمرات آزمون (برای هر دانشگاه متفاوت است.)
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

ده دانشگاه برتر فرانسه
ده دانشگاه برتر فرانسه

در این مقاله شما را با ده دانشگاه برتر برای تحصیل در کشور فرانسه آشنا می کنیم. این رتبه بندی براساس سایت QS است. ...

بیشتر بخوانید
محل اقامت در فرانسه
محل اقامت در فرانسه

گزینه‌های گوناگونی برای سکونت در فرانسه وجود دارد. ایده‌ی درست، بررسی چند تا از این گزینه‌ها، قبل از تصمیم‌گیری نهایی است. وقتی این کار انجام شد، می‌توانید مکانی را پیدا کنید که با بودجه‌ی شما سازگار است و تمام نیازها و خواسته‌های‌تان را برآورده می‌کند. دا ...

بیشتر بخوانید
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه
هزینه ی تحصیل در کالج های فرانسه

هزینه‌های تحصیل در فرانسه، به شکل قابل‌توجهی، کمتر از کشورهای دیگر است ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: