مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
دانشگاه سچینوا روسیه

دانشگاه سچینوا روسیه

دانشگاه سچینوا روسیه جزو محبوب ترین مراکز آموزش عالی در این کشور است که مخاطبین بسیار داشته و دانشجویان بین المللی را نیز می پذیرد. البته تحصیل در روسیه اگرچه در مقایسه با کشورهایی مثل اتریش، نروژ، فرانسه، کانادا، انگلستان و غیره خیلی ایده آل نیست، اما مزایایی نیز دارد. کشور روسیه کشوری توسعه یافته و قدرتمند است که بازار کار نسبتا خوبی هم دارد و کسانی که در این کشور تحصیل کنند و به زبان روسی نیز مسلط باشند، شانس خوبی برای یافتن شغل خواهند داشت.

تحصیل در روسیه

با توجه به گران قیمت بودن تحصیل در کشورهایی مثل ایالات متحده آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، سوئیس و غیره برخی افراد روی آورده اند به کشورهای نسبتا ارزان تری مثل روسیه و بلاروس. یکی از راه های مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل در این کشور است که هم ارزان قیمت است و هم آینده شغلی خوبی برای فرد رقم خواهد زد. هزینه تحصیل در روسیه با توجه به رشته انتخابی (پزشکی، مهندسی عمران و غیره)، مقطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) و نوع دانشگاه (دولتی یا خصوصی) متفاوت است. اما در سال 2021-2020 به طور متوسط حدود 1225000RUB (روبل روسیه) معادل 1880$ (دلار آمریکا) می باشد.

روسیه به آموزش عالی اهمیت بسیاری می دهد به همین دلیل است که بیش از 54% افرادی که 25 تا 64 ساله هستند در روسیه مدرک دانشگاهی دارند. همچنین بیش از 250000 دانشجوی خارجی نیز به دلیل سطح علمی بالای دانشگاه های روسیه و هزینه های پایین تحصیل و زندگی، در این کشور زندگی می کنند. دانشجویان در روسیه به ندرت اجازه خواهند داشت تا مشغول به کار پاره وقت شوند و بخشی از هزینه های خود را تامین نمایند.

آشنایی با دانشگاه سچینوا روسیه

دانشگاه سچینوا روسیه بزرگ ترین دانشگاه تحقیق محور برای رشته های پزشکی در روسیه است که در سال 1758 در مسکو تاسیس شده است. در حال حاضر این دانشگاه در رشته های پزشکی، بیولوژی و بیوتکنولوژی دوره های مختلفی را تا مقطع PhD و CME به هر 2 زبان انگلیسی و روسی ارائه می کند. در جدول زیر رنکینگ جهانی دانشگاه سچینوا روسیه طی چند سال اخیر نشان داده شده است:

سال رنکینگ جهانی دانشگاه سچینوا روسیه
2017 +801
2018 +1001
2019 +1001
2020 +1001

دانشگاه سچینوا روسیه یک دانشگاه دولتی است که فارغ التحصیل شدن از آن عملا آینده شغلی فرد را تضمین می کند البته به شرطی که تحصیلات به زبان روسی انجام پذیرد. در واقع پیدا کردن شغل در روسیه به زبان انگلیسی تنها برای کسانی که در حوزه های IT، نرم افزار، برق و الکترونیک و مهندسی صنایع تحصیل کرده اند امکان پذیر است. البته فارغ التصحیلان رشته های مذکور نیز قطعا در صورت تسلط کامل به زبان روسی در کنار زبان انگلیسی هم شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل دارند و هم درآمد بیشتری دریافت خواهند نمود.

منتهی دانشجویان رشته هایی از قبیل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، روانپزشکی، دامپزشکی و غیره اگر بخواهند آینده شغلی خود را در روسیه دنبال کنند باید به زبان روسی تحصیل کنند. با رعایت این مسئله غالب آن ها موفق خواهند شد تا شغلی در روسیه پیدا کنند به همین دلیل است که دانشجویان بین المللی زیادی دانشگاه سچینوا روسیه را برای تحصیل انتخاب می کنند.
مدارک لازم برای تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه

به منظورتحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه علاقه مندان باید ابتدائا در دوره های 1 ساله پادفک شرکت نمایند. به این منظور بهتر است از قبل به زبان انگلیسی یا روسی تسلط داشته باشند تا در دوره 1 ساله پادفک تمرکز آن ها بر روی دروسی قرار گیرد که در نهایت در آزمون از آن ها سوال طرح خواهد شد. البته نباید ذکر این نکته را فراموش کرد که غالب دوره های پاتفک روسیه داشتن و ارائه مدرک زبان روسی یا انگلیسی را ضروری نمی دانند.

در نهایت پس از گذراندن این دوره فرد باید در آزمون ورودی دانشگاه های روسیه شرکت کند چرا که تحصیل در رشته های پزشکی، پرستاری و غیره رقابتی هستند و اخذ پذیرش از آن ها مستلزم قبولی در آزمون می باشد. سرانجام افرادی که موفق به قبولی در آزمون شوند باید مدارک متعددی را برای دانشگاه سچینوا ارسال نمایند که برخی از آن ها عبارت هستند از:

  • CV که باید شامل دستاوردهای تحصیلی و غیرتحصیلی فرد مثل اخذ مدال ورزشی و غیره باشد؛
  • ترجمه رسمی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شد از جمله دیپلم دبیرستان؛
  • ترجمه رسمی ریز نمرات تحصیلی؛
  • گواهی تمک مالی که نشان دهنده توانایی فرد برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در روسیه می باشد؛
  • مدرک تحصیلی نشان دهنده اتمام دوره های پادفک؛
  • کارنامه قبولی در آزمون؛
  • مدرک زبان روسی یا انگلیسی؛
  • انگیزه نامه؛
  • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee؛

هزینه تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه

همان طور که گفته شد یکی از عوامل تاثیرگذار در میزان شهریه پرداختی، چه در روسیه چه در سایر کشورهای دنیا، مقطع و رشته تحصیلی می باشد؛ شهریه مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه نیز به شرح ذیل است:

نوع دوره در دانشگاه سچینوا شهریه سالیانه (دلار آمریکا)
پزشکی عمومی به زبان انگلیسی سال اول: 11000
پزشکی عمومی به زبان انگلیسی سال دوم تا ششم هرسال: 10000
پزشکی عمومی به زبان روسی سال اول تا ششم هرسال: 10000
دندانپزشکی به زبان انگلیسی سال اول: 11000
دندانپزشکی به زبان انگلیسی سال دوم تا پنجم هرسال: 10000
دندانپزشکی به زبان روسی سال اول تا پنجم هرسال: 10000
داروسازی به زبان انگلیسی سال اول: 7800
داروسازی به زبان انگلیسی سال اول تا پنجم هرسال: 6800
داروسازی به زبان روسی سال اول تا پنجم هرسال: 6800

دانشگاه سچینوا روسیه در شهر مسکو واقع شده است و زندگی در مسکو نیز نسبت به سایر شهرهای این کشور کمی پرهزینه تر خواهد بود. یک زندگی تک نفره در پایخت روسیه یعنی شهر مسکو طی سال 2020 ماهیانه حدود 900$ (دلار آمریکا) هزینه دربرخواهد داشت. هر چند دانشجویان می توانند با تهیه خوابگاه و به طور کلی با صرفه جویی در برخی هزینه ها این رقم را به ماهیانه 750$ (دلار آمریکا) کاهش دهند.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

تحصیل در روسیه، راهنمای جامع برای دانشجویان بین الملل
تحصیل در روسیه، راهنمای جامع برای دانشجویان بین الملل

افراد برای تحصیل کارشناسی در روسیه نیاز به گذراندن دوره‌ای به نام پادفک دارند. این دوره برای آماده‌ سازی متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه و تقویت زبان روسی آن‌ها برگزار می‌شود. ...

بیشتر بخوانید
هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه
هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه

یک دانشجو در روسیه به طور متوسط به 300 تا 400 دلار آمریکا در ماه یا 3000 تا 4000 دلار آمریکا در یک سال تحصیلی (از سپتامبر تا ژوئن) نیاز دارد. ...

بیشتر بخوانید
اقامتگاه های دانشجویی در روسیه
اقامتگاه های دانشجویی در روسیه

شایع‌ ترین گزینه‌های اقامتی برای یک دانشجوی خارجی در روسیه، خوابگاه‌های دانشجویی، آپارتمان‌های اجاره‌ای یا اقامت در منزل یک خانواده‌ی میزبان است. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: