مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
شرایط اقامت و تحصیل در انگلستان همراه با خانواده

شرایط اقامت و تحصیل در انگلستان همراه با خانواده

تحصیل در انگلستان قطعاً یک تجربه‌ی هیجان‌انگیز است، اما دیر یا زود، شما دلتان برای اعضای خانواده‌ی خود و هر آنچه که در خانه جا گذاشته‌اید، تنگ خواهد شد. تحصیل ممکن است گاهاً استرس‌زا باشد و دیدن پدر و مادر یا سایر اعضای خانواده، می‌تواند کمی آرامش به شما دهد. خوشبختانه، شما می‌توانید با ویزای دانشجویی نوع 4، اعضای خانواده‌ی خود را به انگلستان بیاورید. در این مقاله، شما با هر آنچه که باید درباره‌ی دیدن اعضای خانواده‌ی خود به‌ هنگام تحصیل در انگلستان بدانید، آشنا خواهید شد.

چه کسانی واجد شرایط دعوت خانواده به انگلستان هستند؟

چند شرط قانونی وجود دارد که شما باید آن‌ها را برآورده کنید تا به شما اجازه داده شود با ویزای دانشجویی خود، کسی را به انگلستان بیاورید.

اگر شرایط زیر را داشته باشید، شما واجد شرایط دعوت کردن اعضای خانواده‌ی خود برای پیوستن به شما در انگلستان برای دوره‌ی خاصی از زمان با ویزای دانشجویی شماره‌ی 4 خواهید شد:

 • شما در سطح کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستید.
 •  دوره‌ی تحصیلی شما تمام‌وقت است و حداقل 9 ماه تا تمام شدن آن باقی مانده است.
 •  شما در یک دوره‌ی تحصیلی برای 6 ماه یا بیشتر حضور پیدا کرده‌اید که هزینه‌های آن توسط دولت انگلستان یا یک دولت خارجی تامین شده است.
 •  شما یک فارغ‌ التحصیل دوره‌ی دکتری هستید که تحت برنامه‌یDoctorate Extension ویزا گرفته‌اید

دقت کنید که اگر برای گرفتن یک Advanced Diploma در حال تحصیل هستید، شما واجد شرایط درخواست برای آوردن عضوی از خانواده‌ی خود با استفاده از ویزای نوع 4 به انگلستان نخواهید شد. تحت ویزای بستگان نوع 4، فقط می‌توانید چند خویشاوند خود را به انگلستان بیاورید. تعریف بستگان را قوانین موجود در انگلستان تعیین می‌کند.

اعضای خانواده‌ی زیر واجد شرایط درخواست ویزای بستگان نوع 4 در انگلستان هستند:

 • شوهر، زن یا شریک عرفی شما؛
 •  شریک رابطه‌ای شما؛
 • بچه‌های زیر 18 سال‌تان، از جمله بچه‌هایی که به‌هنگام سکونت در انگلستان، در آنجا متولد شده‌اند؛

اگر می‌خواهید برای بیشتر ماندن در انگلستان، ویزای نوع 4 خود را تمدید کنید، بچه‌های بالای 18 سال شما هم واجد شرایط درخواست تمدید به‌عنوان بستگان شما می‌شوند. برای جزئیات بیشتر در این ارتباط، توصیه می‌شود که به دفتر بین‌الملل دانشگاه خود در انگلستان یا به وزارت کشور (Home Office) انگلستان مراجعه کنید.

البته، اگر زن، شوهر یا دوست‌‌دختر/دوست‌پسر شما درخواست صدور ویزای بستگان نوع 4 در انگلستان بدهند، مدارک قوی باید ارائه شود. اگر ازدواج کرده‌اید، باید مدارک ازدواج و سایر گواهی‌های مرتبط را در صورت نیاز ارائه کنید. به عبارت دیگر، شریک‌هایی که دارای وضعیت ازدواج قانونی نیستند، باید قصد کنند تا در طول زمانی‌که در انگلستان حضور دارند، با هم زندگی کنند.

در کل، اگر بچه‌ها بخواهند ویزای بستگان نوع 4 را برای هر دو اولیاء خود درخواست دهند، یا باید در انگلستان زندگی کنند یا باید در آینده‌ای نزدیک در انگلستان زندگی کنند. قطعاً استثناهایی برای این قانون وجود دارد. اگر به هر دلیلی، هر دو اولیای شما در انگلستان با هم زندگی نمی‌کنند، پدر یا مادری که در انگلستان زندگی می‌کند، باید برای مسئولان مهاجرت شواهد قوی و معتبری فراهم کند که چرا برای او مهم است تا در کنار فرزندش باشد. اگر برای مثال، پدر و مادر از هم طلاق گرفته‌اند، هر کدام از آن‌ها که در انگلستان زندگی می‌کند، باید اثبات کند که مسئول فرزند خود است.
چگونه برای ویزای بستگان نوع 4 انگلستان درخواست دهیم؟

تا زمانی‌که به شما ویزای دانشجویی داده نشود، اعضای خانواده تان نمی‌توانند ویزای بستگان نوع 4 را درخواست دهند. به طرز مشابهی، اگر شما در فرایند تمدید اقامت خود در انگلستان با ویزای نوع 4 هستید، بستگانتان باید منتظر بمانند تا زمانی‌که شما پاسخ درخواستتان را دریافت کنید. بستگان شما می‌توانند برای صدور ویزای بستگان نوع 4 به‌شکل آنلاین درخواست دهند. برای هر نفر، یک درخواست وجود دارد. برای درخواست ویزای بستگان نوع 4، بستگان شما باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 •  پاسپورتشان؛
 •  گواهی نداشتن بیماری سل؛
 •  گواهی دال بر رابطه‌ی شما (برای مثال، اگر آن‌ها زن یا شوهرتان هستند، باید گواهی ازدواج خود را بفرستند)؛
 •  گواهی که به شما ویزای دانشجویی اعطا شده است؛

در ابتدا، برای آن‌ها یک اجازه‌ی اقامت موقت در انگلستان به‌ مدت 30 روز صادر می‌شود. وقتی آن‌ها وارد انگلستان می‌شوند، باید به نزدیک‌ترین دفتر خدمات درخواست ویزا و شهروندی Visa and Citizenship Application Services ) UKVCAS) مراجعه کنند تا اطلاعات بیومتریک خود را برای تائید هویتشان ارائه دهند. اطلاعات بیومتریک شامل اطلاعات شخصی شما از جمله نام، تاریخ و مکان تولد، وضعیت مهاجرت، دسترسی شما به صندوق‌های عمومی همچون صندوق خدمات سلامتی و همچنین اثر انگشت شما و تصویری از صورتتان است. در صورتی‌که می‌خواهید ویزای خود را تمدید کنید یا نوع دیگری از ویزای انگلستان را درخواست دهید، شما و بستگانتان، باید همزمان درخواست دهید. اگر به هر دلیلی، این ممکن نیست، بستگان شما باید منتظر بررسی درخواست شما باشند و سپس درخواست ویزای خود را ارائه دهند.

اخذ ویزای بستگان نوع 4 در انگلستان چقدر هزینه دارد؟

هر متقاضی که برای دریافت ویزای بستگان نوع 4 درخواست دهد، باید هزینه‌های زیر را پرداخت کند:

 •  475 پوند برای ویزا (348 پوند برای بستگانی که از خارج از انگلستان درخواست دهند؛.
 •  هزینه‌ی اضافی مراقبت‌های بهداشتی سالانه (حدود 300 پوند)؛
 •  حدود 20 پوند برای گرفتن اجازه‌ی اقامت بیومتریک؛

در شرایط عادی، بستگان شما باید تا 8 هفته منتظر دریافت نتیجه‌ی درخواست ویزای خود بمانند. با این حال، شما می‌توانید 500 پوند برای گرفتن خدمات شرایط اضطراری یا 800 پوند برای گرفتن خدمات فوق اضطراری پرداخت کنید. برای درخواست‌های اضطراری، درخواست ویزای بستگان نوع 4 شما، در عرض 5 روز کاری بررسی خواهد شد، در حالیکه برای خدمات فوق اضطراری، حداکثر دو روز برای گرفتن تصمیم نهایی وقت لازم است.

اگر می‌خواهید اعضای خانواده‌تان را با ویزای دانشجویی خود به انگلستان بیاورید، آن‌ها باید ثابت کنند که دارای منابع مالی مناسبی برای برآمدن از پس هزینه‌های زندگی در انگلستان هستند، وگرنه درخواست ویزایشان رد خواهد شد. اندوخته‌های شخصی‌تان را نمی‌توانید به‌ عنوان مدرکی دال بر منابع مالی لازم برای آمدن بستگانتان به انگلستان ارائه دهید. مقدار پولی که آن‌ها باید در اختیار داشته باشند، بسته به مدت و مکان دوره‌ی تحصیلی‌تان و اینکه آیا در حال حاضر در حال تحصیل هستید یا تمام کردن یا نکردن دوره‌ی تحصیلیتان، متغیر است.

تمکن مالی اعضای خانواده برای ویزای نوع 4 انگلستان

بستگان شما باید برای بازه‌ی زمانی حداکثر 9 ماه، هر ماه حداقل 680 پوند داشته باشد. با یک محاسبه‌ی ساده، مشخص می‌شود که آن‌ها حداقل باید 6120 پوند برای صدور ویزایشان پول داشته باشند. با این حال، به آن‌ها توصیه می‌شود تا منابع بیشتری در اختیار داشته باشند، چون در این‌صورت، احتمال گرفتن ویزا برایشان بالاتر خواهد رفت. یک گواهی بانکی که تائید کند این پول به شخص مورد نظر تعلق دارد، مدرک کافی برای اثبات منابع مالی فرد است. این پول حداقل باید 28 روز قبل از صدور گواهی، در بانک گذاشته شده باشد.

یک نکته‌ی مهم: اگر در حال تحصیل در انگلستان با بورسیه یا شرایط مشابه هستید، حمایت مالی از بستگان شما تا زمانی ممکن است که از سوی ارائه‌ دهنده‌ی بورسیه تان یا پشتیبان‌ مالی‌تان اجازه داشته باشید. در این صورت، مسئولان مهاجرت در انگلستان از شما مدرکی از سوی تامین‌کننده‌ی بورسیه‌تان یا پشتیبان مالی‌تان می‌خواهند که مقدار پولی را که آن‌ها برای تامین هزینه‌های بستگان شما ارائه خواهند داد، تائید کند. اگر این مقدار کافی نباشد، شما باید منابع مالی اضافی را فراهم کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

اجازه اقامت آلمان
اجازه اقامت آلمان

اجازه اقامت شما، یک کارت الکترونیکی است، که اطلاعات اقامت شما در آن ثبت شده است( تاریخ صدور، اثرانگشت، عکس پاسپورت شما،...). این کارت 4 تا 6 هفته بعد از درخواست و تکمیل مدارک شما برای شما صادر می شود، اعتبار این کارت یک تا دو سال است. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار دانشجویی در هلند
اجازه ی کار دانشجویی در هلند

بسیاری از دانشجویان ضمن ادامه تحصیل در هلند کار هم میکنند که بسته به ملیت دانشجو ساعت کاری مشخصی برایشان تعریف شده است. ...

بیشتر بخوانید
مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا
مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه های استرالیا

دانشجویان خارجی معمولاً به شکل مستقیم یا از طریق پُست یا به شکل آن‌لاین، به موسسات آموزشی در استرالیا درخواست پذیرش می‌دهند. شما می‌توانید فُرم‌های درخواست را از وب‌سایت‌های موسسات آموزشی دانلود کنید یا از آن‌ها درخواست کنید فرم‌ها را برای‌تان پُست کنند. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: