مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
کارت آبی اتحادیه اروپا چیست؟

کارت آبی اتحادیه اروپا چیست؟

کارت آبی اتحادیه اروپا کارتی است که برای شهروند آن کشورهای خارج از اتحادیه اروپا صادر می گردد. دارندگان این کارت می توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند. به عبارتی دیگر این کارت به دارندگان اجازه می دهد تا برای مدت معینی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته باشند و کار کنند. 

لازم به ذکر است که این کارت برای افراد متخصص (یعنی افراد با تحصیلات دانشگاهی) صادر می شود. افرادی که شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند، با داشتن این کارت می توانند سریع تر برای اقامت و کار به یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. ضمنا، دانشجویان یا افرادی که شهروند کشورهای اتحادیه اروپا نیستند، ولی به وسیله اقامت موقت، ویزای تحصیلی یا سرمایه گذاری به یکی از کشورهای اروپایی سفر کرده اند، با گرفتن این کارت می توانند در تمام کشورهای عضو اتحادیه به راحتی سفر کنند و مشغول به کار شوند. 

افراد با گرفتن این کارت می توانند به راحتی وارد کشوری شوند که کارت توسط آن کشور صادر شده است و در آن کشور اقامت داشته باشند. ضمنا، دارندگان این کارت می توانند خانواده، شامل همسر و فرزندان خود را هم همراه خود ببرند. به عبارت دیگر، هم دارنده کارت آبی اتحادیه و هم خانواده او به راحتی می توانند آزادانه به کشورهای عضو اتحادیه سفر کنند. 

افرادی که این کارت را دارند، پس از ورود به کشوری به قصد اقامت و کار در آن را داشتند، از حقوق برابری با شهروندان آن کشور برخوردار هستند، ولی تنها می توانند در زمینه رشته تحصیلی یا سابقه کاری که قبلا داشته اند کار کنند  و نمی توانند در زمینه دیگری مشغول به کار شوند. 

افرادی که این کارت را می گیرند و به یکی از کشورهای اروپایی سفر می کنند، پس از مدت ۱۸ ماه کار مداوم در آن کشور می توانند به یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه سفر کنند و مشغول به کار دیگری شوند، البته دارندگانی که کشور خود را تغییر می دهند باید نهایتا تا ۱ ماه پس از ورود، مقامات ارشد را در جریان این موضوع قرار دهند. 

دقت کنید که کشورهای اروپایی دانمارک، ایرلند، و انگلستان جزء این برنامه نمی باشند و دارندگان کارت آبی اتحادیه نمی توانند به این کشورها سفر کنند.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

آلمان در یک نگاه
آلمان در یک نگاه

به عنوان یک عضو از سازمان ملل، کشور آلمان متعهد شده است که از صلح جهانی حراست کند، برقوانین بین المللی پایبند باشد، از حقوق انسان ها در سراسر جهان محافطت کند و با تمام کشورها طبق قوانین سازمان ملل،همکاری داشته باشد. ...

بیشتر بخوانید
آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟
آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟

کارآموزی شغلی کوتاه مدت است و به شما به عنوان یک دانشجو این دید را می دهد، که زندگی حرفه ایی به چه صورت است. در دوران کارآموزی شما شانس این را دارید که دانش تئوری خود را به مرحله ی اجرا برسانید و تجربه کسب کنید ...

بیشتر بخوانید
هشت قدم تا تحصیل در آلمان
هشت قدم تا تحصیل در آلمان

اگر شما با حجم زیادی از اطلاعات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان روبه رو شده اید و نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در اینجا مرحله به مرحله روند اخذ پذیرش را برای شما آورده ایم. ما روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را، در هشت مرحله برای شما توضیح می دهیم، ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: