مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
هر آنچه باید برای زندگی در استان منیتوبا کانادا بدانید

هر آنچه باید برای زندگی در استان منیتوبا کانادا بدانید

بهداشت و درمان در منیتوبا کانادا

ساکنان دائم در منیتوبا، به‌محض ورود، واجد شرایط گرفتن بیمه‌ی درمانی می‌شوند. برای دریافت کارت بهداشت در منیتوبا، باید در مرکز مراقبت‌های بهداشتی منیتوبا ثبت‌نام کنید. اگر قبل از دریافت کارت خود، به مراقبت‌های بهداشتی احتیاج دارید، باید مدرکی دال بر وضعیت اقامت دائم خود را ارائه دهید.

اشتغال در منیتوبا کانادا

برای کار قانونی در منیتوبا، باید شماره‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی (SIN) خود را داشته باشید. پس از ورود به این استان، برای گرفتن کارت SIN خود در اسرع وقت اقدام کنید. گاهی‌اوقات، فُرم‌های درخواست کارت SIN به‌هنگام ورود به منیتوبا، به مهاجران داده می‌شود، اما در صورت عدم انجام این کار، می‌توانید به نزدیکترین مرکز Service Canada مراجعه کنید.

پس از گرفتن شماره‌ی SIN خود، مهم است که معرفی‌نامه‌های‌تان ارزیابی شود. به این ترتیب، کارفرمایان کانادایی قادر به درک صلاحیت‌ها و تجربه‌ی شما در مقایسه با استانداردهای کانادا خواهند بود.

اگر در تجارت مشغول به کار هستید، برای انجام تجارت خود در منیتوبا، باید مجوز تجارت در کانادا را داشته باشید. این کار را با تماس با Red Seal، سازمان صادرکننده‌ی گواهینامه‌های تجارت در کانادا شروع کنید.

ممکن است تجار نیاز به ثبت‌نام در یک سازمان ناظر استانی داشته باشند. شما باید بتوانید سازمان ناظر استانی شغل یا تجارت خود را در دفترچه‌ی تلفن یا با جستجوی آنلاین در اینترنت پیدا کنید. برای مثال، دندان‌پزشکان باید در سازمان دندانپزشکان منیتوبا ثبت‌نام کنند. اگر نیاز دارید مهارت‌های زبانی خود را به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی بهبود بخشید، در یک دوره‌ی آموزش زبان ثبت‌نام کنید. توانایی صحبت کردن، درک و نوشتن روان به زبان انگلیسی و یا فرانسوی، یک ضرورت برای نیروی کار در کاناداست.

رزومه‌ی شما برای کار در کانادا

قبل از شروع به پیدا کردن کار در کانادا، اطمینان حاصل کنید که رزومه‌ی کاری شما به‌روز بوده و رزومه‌ی کاری‌تان و همچنین نامه‌ی ضمیمه‌ی آن را برای عدم وجود خطاهای املایی و گرامری، بررسی کرده‌اید. بسیاری از سازمان‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات به مهاجران، در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

پیدا کردن شغل در منیتوبا

چندین موتور جستجوی آنلاین معروف برای مرور فرصت‌‌های شغلی و یافتن کار در کانادا وجود دارد که معروف‌ترین آن‌ها Craigslist (www.winnipeg.craigslist.ca for Winnipeg)، (www.monster.ca) Monster و بانک شغلی دولت کانادا (www.jobbank.gc.ca) می‌باشد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که یافتن کار ممکن است زمان‌بر باشد، بنابراین، در حالیکه به‌دنبال شغل هستید، باید دارای حمایت مالی باشید تا هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید. در یافتن کار مشکل دارید؟ با کار داوطلبانه، تجربه‌ی کار در کانادا را بدست آورید! کار داوطلبانه، راهی مناسب برای مشارکت در جامعه‌ی جدید خود و بدست آوردن تجربه‌ی کاری در سازمان‌های کانادایی است. فرصت‌های کار داوطلبانه در بیشتر مراکز اجتماعی یا روزنامه‌های محلی، در دسترس شماست.

امور مالی در منیتوبا

طی چند روز اول پس از ورود به منیتوبا، باید در یک بانک محلی یا یک موسسه‌ی مالی، یک حساب بانکی باز کنید. بانک‌های معروف منیتوبا شاملHSBC ،Bank Scotia ،Royal Bank of Canada (RBC) ، Bank of Montreal (BMO) ، TD Canada Trust، Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC)، National Bank of Canada و Desjardins Bank هستند. به نفع شماست که با یک مشاور مالی در موسسه‌ی بانکی خود ملاقات کنید که بتواند در ساماندهی امور مالی‌تان در کانادا، به شما کمک کند، اطلاعاتی را در مورد تامین اعتبار و منابع مالی برای خرید خانه و اتومبیل در اختیار شما قرار دهد، در مورد پرداخت هزینه‌های تحصیل، به شما مشاوره دهد و در مورد مراحل بازنشستگی‌تان، توصیه‌هایی برای شما داشته باشد. مهم است بدانید که پول کانادا از سنت و دلار تشکیل شده است. 100 سنت، یک دلار کانادا محسوب می‌شود. واحد پولی کانادا در شکل سکه و اسکناس، به‌شرح زیر است:

  • سکه‌های 1 سنتی (0.01 دلار) به‌نام 'پنی' که دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی‌شود
  • سکه‌های 5 سنتی (0.05 دلار) به‌نام 'Nickel'
  • سکه‌های 10 سنتی (0.10 دلار) به‌نام 'Dime'
  • سکه‌های 25 سنتی (0.25 دلار) به‌نام 'Quarter'
  • سکه‌های 1 دلاری (1.00 دلار) به‌نام 'Loonie' چون مرغ غوّاص کانادایی روی سکه نشان داده شده است.
  • و یک سکه‌ی دو دلاری (2.00 دلار) به‌نام 'Twoonie'، چون معادل دو Loonie است.
  • اسکناس‌‌های پنج دلاری (5.00 دلار)، ده دلاری (10 دلار)، بیست دلاری (20 دلار)، پنجاه دلاری (50 دلار) و صد دلاری (100.00 دلار) نیز وجود دارد.

پُرکاربردترین اشکال معاملات در منیتوبا، از طریق پول نقد، چک، کارت‌های نقدی بانکی و کارت‌های اعتباری انجام می‌شود.


تحصیل و آموزش در منیتوبا

کودکان زیر 16 سال باید در مدرسه ثبت‌نام کنند. تحصیل غالباً از سن چهار یا پنج سالگی شروع می‌شود. بیشتر بچه‌ها تا پایان دوره‌ی دبیرستان، غالباً در سن 18 سالگی، در مدرسه می‌مانند. سیستم مدارس دولتی کانادا دارای بودجه‌ی دولتی است، به این معنی که هیچ شهریه‌ای از دانش‌آموزان دریافت نمی‌شود. این سیستم عموماً به دو سطح ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود. فقط بخشی از هزینه‌ی تحصیلات پس از دوره‌ی متوسطه در کالج یا دانشگاه، توسط دولت تامین می‌شود و بقیه‌ی آن بر عهده‌ی خود دانشجوست. برخی از مدارس خصوصی، ممکن است سطح نمرات خاص خود را داشته باشند، اگرچه استانداردهای آموزشی توسط دولت اُستانی تنظیم می‌شود. سال تحصیلی برای کلیه‌ی مقاطع، از ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن برای دانش‌آموزان ابتدایی و متوسطه و تا ماه آوریل برای دانشجویان کالج یا دانشگاه ادامه دارد. تعطیلات استاندارد برای مدارس شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری یا در ماه مارس یا در ماه آپریل است. علاوه بر این، دانشجویان حق دارند تعطیلات مذهبی خود را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت‌نام در مدارس، با هیات‌مدیره‌ی مدرسه‌ی محلی خود تماس بگیرید.

اخذ گواهینامه‌ی رانندگی در منیتوبا کانادا

اگر قصد اجاره یا خرید ماشین را دارید، باید دارای گواهینامه‌ی رسمی رانندگی در استان منیتوبا باشید. نکته: هر وسیله‌ی نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشد. قبل از رانندگی، با یک شرکت بیمه‌ی محلی تماس بگیرید تا بیمه‌تان آماده شود.

مسکن در منیتوبا

گزینه‌های مسکن فراوانی در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلاً از شهر جدید محل زندگی خود بازدید نکرده‌اید، بهتر است به‌هنگام اولین ورود خود به آنجا، یک آپارتمان را موقتاً اجاره و یا یک نماینده‌ی املاک را استخدام کنید تا شما را در جریان مراحل گرفتن مسکن در این استان راهنمایی کند و مشاوره‌های آگاهانه‌ای درباره‌ی بهترین نواحی زندگی به شما و خانواده‌تان ارائه دهد.

انواع معمول مسکن در منیتوبا

ساختمان‌های آپارتمانی، ساختمان‌های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت می‌باشند و در آن، هر یک از ساکنین، واحدی را اجاره می‌کنند. آپارتمان‌های استودیویی یا مجردی معمولاً دارای یک اتاق با آشپزخانه و سرویس بهداشتی است و فقط مناسب زندگی یک نفر می‌باشد. آپارتمان‌های بزرگ‌تر می‌توانند خانواده‌ها را در خود جای دهند، زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن، هر واحد متعلق به یک نفر است، Condominium نامیده می‌شود و به هر واحد، یک Condo گفته می‌شود. غالباً آپارتمان‌ها و Condos در خانه‌هایی وجود دارد که به فضاهای مفید جداگانه تقسیم شده‌اند. خانه‌ها ممکن است در یک ردیف به هم متصل شده باشند که به آن‌ها، خانه‌های شهری یا خانه‌های ردیفی گفته می‌شود.

در حالیکه متوسط هزینه‌ی زندگی بسته به تعداد اعضای خانواده، مکان زندگی و سطح درآمد، متفاوت است، اما مسکن در شهرها در کل گران‌تر است. در نتیجه، خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در حومه‌ی شهر زندگی کنند، جاییکه مسکن مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر است. حومه‌ی شهرها غالباً دارای محله‌های امن، مدارس، مراکز خرید و مراکز بهداشت و درمان است که همگی در نزدیکی امکانات شهری واقع شده‌اند. مسکن در حومه‌ی شهرها حتی می‌تواند ارزان‌تر باشد و برای بسیاری از خانواده‌ها مطلوب‌تر است، اما ممکن است برای تامین نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، رفتن به سر کار، مدرسه یا مراکز بهداشتی، نیاز به استفاده از یک وسیله‌ی نقلیه داشته باشید.

حیوانات خانگی: اگر خانه‌ای اجاره کرده‌اید یا در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، مهم است که قبل از رفتن به آنجا با حیوان خانگی خود یا حتی قبل از خرید یک حیوان خانگی، اطمینان حاصل کنید که داشتن حیوانات خانگی به طور قانونی در آنجا مجاز است. همچنین مهم است که قبل از تصمیم گیری درباره‌ی مکان زندگی خود، خانواده، محل کار، محله و شرایط مالی خود را نیز در نظر بگیرید. برای یافتن مسکن بدون کمک یک نماینده‌ی املاک و مستغلات، به تبلیغات طبقه‌بندی شده‌ی روزنامه‌ی محلی خود مراجعه کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: