مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
هر آنچه باید برای زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا بدانید

هر آنچه باید برای زندگی در استان نوا اسکوشیا کانادا بدانید

بهداشت و درمان در نوا اسکوشیا (Nova Scotia)

به‌محض ورود به استان نوا اسکوشیا، باید برای دریافت مزایای بیمه‌ی خدمات درمانی نوا اسکوشیا (MSI) ثبت‌نام کنید. برای انجام این کار، باید مدرکی دال بر وضعیت مهاجرت خود ارائه دهید.

اشتغال در نوا اسکوشیا

برای شروع کار قانونی در نوا اسکوشیا، پس از ورود، این مراحل را دنبال کنید:

  • در اسرع وقت، برای گرفتن شماره‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی (SIN) خود اقدام کنید تا بتوانید قانوناً در کانادا کار کنید. فُرم‌های درخواست گاهاً به‌‌هنگام ورود به متقاضیان داده می‌شود یا می‌توانید فُرم‌های درخواست را از نزدیک‌ترین مرکز خدمات کانادا دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، به این آدرس مراجعه کنید: www.servicecanada.gc.ca/en/sc/sin.
  • اطمینان حاصل کنید که معرفی‌نامه‌های شما در مرکز معرفی‌نامه‌های بین‌المللی کانادا ارزیابی می‌شود. به وب‌سایت آن‌ها به‌آدرس: www.cicic.ca مراجعه کنید. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که معرفی‌نامه‌ی شما در سطح استانی نیز به‌رسمیت شناخته می‌شود.
  • اگر تاجر هستید، برای کار در تجارت خود، باید در کانادا دارای مجوز باشید. برای صدور گواهینامه‌ی تجارت، با Red Seal، سازمان صادرکننده‌ی گواهینامه‌ی تجارت در کانادا به آدرس www.red-seal.ca تماس برقرار کنید.
  • برای حرفه‌ی خود (در صورت لزوم)، در سازمان ناظر استانی مربوطه ثبت‌نام کنید.
  • در صورت لزوم، در کلاس‌های زبان ثبت‌نام کنید تا مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را برای اشتغال‌تان در کانادا بهبود بخشید.

پیروی از این مراحل، آمادگی شما را برای شروع کار در نوا اسکوشیا تضمین می‌کند. نکته: نیروی کار خارجی، باید دارای مجوز معتبر موقت یا دائم کار در کانادا باشد.

امور مالی در نوا اسکوشیا

یک حساب بانکی در یک بانک محلی یا یک موسسه‌ی مالی باز کنید. بانک‌های معروف در کانادا: شاملHSBC ،Bank Scotia ،Royal Bank of Canada (RBC) ، Bank of Montreal (BMO) ، TD Canada Trust، Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC)، National Bank of Canada و Desjardins Bank هستند. پول کانادا از سنت و دلار تشکیل شده است. 100 سنت، یک دلار کانادا محسوب می‌شود. واحد پولی کانادا در شکل سکه‌های 1 سنتی (0.01 دلار) به‌نام 'پنی' که دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی‌شود، سکه‌های 5 سنتی (0.05 دلار) به‌نام 'Nickel'، سکه‌های 10 سنتی (0.10 دلار) به‌نام 'Dime'، سکه‌های 25 سنتی (0.25 دلار) به‌نام 'Quarter'، سکه‌های 1 دلاری (1.00 دلار) به‌نام 'Loonie' چون مرغ غوّاص کانادایی روی سکه نشان داده شده است و یک سکه‌ی دو دلاری (2.00 دلار) به‌نام 'Twoonie'، چون معادل دو Loonie است، وجود دارد. اسکناس‌‌های پنج دلاری (5.00 دلار)، ده دلاری (10 دلار)، بیست دلاری (20 دلار)، پنجاه دلاری (50 دلار) و صد دلاری (100.00 دلار) نیز وجود دارد.

تحصیل و آموزش در نوا اسکوشیا

کودکان زیر 16 سال باید در مدرسه ثبت‌نام کنند. تحصیل غالباً از سن چهار یا پنج سالگی شروع می‌شود. بیشتر بچه‌ها تا پایان دوره‌ی دبیرستان، غالباً در سن 18 سالگی، در مدرسه می‌مانند. سیستم آموزش دولتی در کانادا، عموماً به سه سطح تقسیم می‌شود: ابتدایی، متوسطه و تحصیلات پس از متوسطه، کالج یا دانشگاه. برخی از مدارس خصوصی، ممکن است سطح نمرات خاص خود را داشته باشند، اگرچه استانداردهای آموزشی توسط دولت اُستانی تنظیم می‌شود. سال تحصیلی برای کلیه‌ی مقاطع، از ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن برای دانش‌آموزان ابتدایی و راهنمایی و تا ماه آوریل برای دانشجویان کالج یا دانشگاه ادامه دارد. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری یا در ماه مارس یا در ماه آپریل است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت‌نام در مدارس، با هیات‌مدیره‌ی مدرسه‌ی محلی خود تماس بگیرید.

اخذ گواهینامه‌ی رانندگی در نوا اسکوشیا

اگر قصد اجاره یا خرید ماشین را دارید، باید دارای گواهینامه‌ی رسمی رانندگی در نوا اسکوشیا باشید. نکته: هر وسیله‌ی نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشد. قبل از رانندگی، با یک شرکت بیمه‌ی محلی تماس بگیرید تا بیمه‌تان ردیف شود.


مسکن در نوا اسکوشیا

گزینه‌های مسکن فراوانی در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبل از مهاجرت، از شهر جدید محل زندگی خود دیدن نکرده‌اید، بهتر است به‌هنگام اولین ورود خود به آنجا، یک آپارتمان را موقتاً اجاره و یا یک نماینده‌ی املاک را استخدام کنید تا شما را در جریان مراحل گرفتن مسکن در این استان راهنمایی کند و مشاوره‌های آگاهانه‌ای درباره‌ی بهترین نواحی زندگی به شما و خانواده‌تان ارائه دهد. ساختمان‌های آپارتمانی، ساختمان‌های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت می‌باشد که در آن، هر یک از ساکنین، واحدی را اجاره می‌کنند. آپارتمان‌های استودیویی یا مجردی معمولاً دارای یک اتاق با آشپزخانه و دستشویی است و فقط برای یک نفر مناسب است. آپارتمان‌های بزرگ‌تر می‌توانند خانواده‌ها را در خود جای دهند، زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن، هر واحد متعلق به یک نفر است، Condominium نامیده می‌شود و به هر واحد، یک Condo گفته می‌شود. غالباً آپارتمان‌ها و Condos در خانه‌هایی وجود دارد که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده‌اند. خانه‌ها ممکن است در یک ردیف به هم متصل شده باشند که به آن‌ها، خانه‌های شهری یا خانه‌های ردیفی گفته می‌شود. در حالیکه متوسط هزینه‌ی زندگی بسته به تعداد اعضای خانواده، مکان زندگی و سطح درآمد، متفاوت است، اما مسکن در شهرها در کل گران‌تر است. در نتیجه، خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در حومه‌ی شهر زندگی کنند که خارج از محدوده‌ی شهر واقع شده است، جایی که مسکن مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر است. حومه‌ی شهرها غالباً دارای محله‌های امن، مدارس، مراکز خرید و مراکز بهداشت و درمان است که همگی در نزدیکی امکانات شهری واقع شده‌اند. مسکن در حومه‌ی شهرها حتی می‌تواند ارزان‌تر باشد و برای بسیاری از خانواده‌ها مطلوب‌تر است، اما ممکن است برای تامین نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، رفتن به سر کار، مدرسه یا مراکز بهداشتی، نیاز به استفاده از یک وسیله‌ی نقلیه داشته باشید.

حیوانات خانگی: اگر خانه‌ای اجاره کرده‌اید یا در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، مهم است که قبل از رفتن به آنجا با حیوان خانگی خود یا حتی قبل از خرید یک حیوان خانگی، اطمینان حاصل کنید که داشتن حیوانات خانگی به طور قانونی در آنجا مجاز است. همچنین مهم است که قبل از تصمیم‌گیری درباره‌ی مکان زندگی خود، خانواده، محل کار، محله و شرایط مالی خود را نیز در نظر بگیرید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: