مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
هر آنچه باید برای زندگی در استان پرینس ادوارد کانادا بدانید

هر آنچه باید برای زندگی در استان پرینس ادوارد کانادا بدانید

بهداشت و درمان در جزیره‌ی پرنس ادوارد (Prince Edward Island)

اگر چه کلینیک‌ها و سرویس‌های اضطرار پزشکی در جزیره‌ی پرنس ادوارد وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک پزشکی دریافت کنید، اما برای داشتن پزشک خانواده، باید در لیست انتظار قرار بگیرید. بلافاصله پس از مستقر شدن، با دپارتمان بهداشت PEI با شماره‌ی 0916-838-902-1 تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید که شما را در لیست انتظار پزشک خانواده قرار دهند. با تماس با دپارتمان بهداشت PEI با شماره‌ی 6130-368، برای دریافت کارت بیمه‌ی سلامت PEI خود ثبت‌نام کنید، چون ممکن است بتوانید خدمات درمانی رایگان دریافت کنید. یا می‌توانید در داروخانه‌های محلی، کلینیک‌ها و سازمان‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات به مهاجران، فُرم درخواست بیمه‌ی سلامت PEI را دریافت کنید. بیمه‌ی درمانی PEI تمام هزینه‌های پزشکی شما را پوشش نمی‌دهد. پس، بهتر است از یک شرکت خصوصی، بیمه‌ی درمان ثانویه نیز بگیرید. برای انجام این کار، با یک شرکت بیمه‌ی محلی تماس بگیرید.

امور مالی در جزیره‌ی پرنس ادوارد

به‌محض ورود به جزیره‌ی پرینس ادوارد، باید در یک بانک محلی یا یک موسسه‌ی مالی، یک حساب بانکی باز کنید. بانک‌های معروف کانادا عبارتند از: HSBC ،Bank Scotia ،Royal Bank of Canada (RBC) ، Bank of Montreal (BMO) ، TD Canada Trust، Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC)، National Bank of Canada و Desjardins Bank.

پول کانادا از سنت و دلار تشکیل شده است. 100 سنت، یک دلار کانادا محسوب می‌شود. واحد پولی کانادا در شکل سکه‌های 1 سنتی (0.01 دلار) به‌نام 'پنی' که دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی‌شود، سکه‌های 5 سنتی (0.05 دلار) به‌نام 'Nickel'، سکه‌های 10 سنتی (0.10 دلار) به‌نام 'Dime'، سکه‌های 25 سنتی (0.25 دلار) به‌نام 'Quarter'، سکه‌های 1 دلاری (1.00 دلار) به‌نام 'Loonie' چون مرغ غوّاص کانادایی روی سکه نشان داده شده است و یک سکه‌ی دو دلاری (2.00 دلار) به‌نام 'Twoonie'، چون معادل دو Loonie است، وجود دارد. اسکناس‌‌های پنج دلاری (5.00 دلار)، ده دلاری (10 دلار)، بیست دلاری (20 دلار)، پنجاه دلاری (50 دلار) و صد دلاری (100.00 دلار) نیز وجود دارد.

تحصیل و آموزش در جزیره‌ی پرنس ادوارد

کودکان زیر 16 سال باید در مدرسه ثبت‌نام کنند. تحصیل غالباً از سن چهار یا پنج سالگی شروع می‌شود. بیشتر بچه‌ها تا پایان دوره‌ی دبیرستان، غالباً در سن 18 سالگی، در مدرسه می‌مانند. سیستم آموزش دولتی در کانادا غالباً به سه سطح تقسیم می‌شود: ابتدایی، متوسطه و تحصیلات پس از متوسطه- کالج یا دانشگاه. برخی مدارس خصوصی، ممکن است سیستم نمره‌دهی خاص خود را داشته باشند، اگرچه استانداردهای آموزشی توسط دولت اُستانی تنظیم می‌شود. سال تحصیلی برای کلیه‌ی مقاطع، از ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن برای دانش‌آموزان ابتدایی و راهنمایی و تا ماه آوریل برای دانشجویان کالج یا دانشگاه ادامه دارد. تعطیلات استاندارد شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری یا در ماه مارس یا در ماه آپریل است. دولت جزیره‌ی پرنس ادوارد برای بهبود توانایی‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی در کودکان زیر 18 سال، هزینه‌ی 60 ساعت آموزش زبان را پرداخت خواهد کرد.

اخذ مجوز رانندگی در جزیره‌ی پرنس ادوارد

اگر قصد اجاره یا خرید ماشین را دارید، باید دارای گواهینامه‌ی رسمی رانندگی در جزیره‌ی پرنس ادوارد باشید. بیشتر مجوزهای خارجی در جزیره‌ی پرنس ادوارد به‌رسمیت شناخته نمی‌شوند. بنابراین، متقاضی باید در امتحانات کتبی، امتحان سلامت قدرت بینایی و امتحان رانندگی در جاده شرکت کند تا گواهینامه‌ی رانندگی بگیرد.


مسکن در جزیره‌ی پرنس ادوارد

گزینه‌های مسکن فراوانی در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبل از مهاجرت، از شهر جدید محل زندگی خود دیدن نکرده‌اید، بهتر است به‌هنگام اولین ورود خود به آنجا، یک آپارتمان را به‌شکل موقت اجاره و یا یک نماینده‌ی املاک را استخدام کنید تا شما را در جریان مراحل گرفتن مسکن در این استان راهنمایی کند و مشاوره‌های آگاهانه‌ای درباره‌ی بهترین نواحی زندگی به شما و خانواده‌تان ارائه دهد.

انواع ملک

ساختمان‌های آپارتمانی، ساختمان‌های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکت می‌باشد که در آن، هر یک از ساکنین، واحدی را اجاره می‌کنند. آپارتمان‌های استودیویی یا مجردی معمولاً دارای یک اتاق با آشپزخانه و دستشویی است و فقط برای یک نفر مناسب است. آپارتمان‌های بزرگ‌تر می‌توانند خانواده‌ها را در خود جای دهند، زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند. یک ساختمان بزرگ چند واحدی که در آن، هر واحد متعلق به یک نفر است، Condominium نامیده می‌شود و به هر واحد، یک Condo گفته می‌شود. غالباً آپارتمان‌ها و Condos در خانه‌هایی وجود دارد که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده‌اند. خانه‌ها ممکن است در یک ردیف به هم متصل شده باشند که به آن‌ها، خانه‌های شهری یا خانه‌های ردیفی گفته می‌شود. در حالیکه متوسط هزینه‌ی زندگی بسته به تعداد اعضای خانواده، مکان زندگی و سطح درآمد، متفاوت است، اما مسکن در شهرها در کل گران‌تر است. در نتیجه، خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در حومه‌ی شهرهایی زندگی کنند که خارج از محدوده‌ی شهر واقع شده است، جاییکه مسکن مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر است. حومه‌ی شهرها غالباً دارای محله‌های امن، مدارس، مراکز خرید و مراکز بهداشت و درمان است که همگی در نزدیکی امکانات شهری واقع شده‌اند. مسکن در حومه‌ی شهرها حتی می‌تواند ارزان‌تر باشد و برای بسیاری از خانواده‌ها مطلوب‌تر است، اما ممکن است برای تامین نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، رفتن به سر کار، مدرسه یا مراکز بهداشتی، نیاز به استفاده از یک وسیله‌ی نقلیه داشته باشید.

حیوانات خانگی: اگر خانه‌ای اجاره کرده‌اید یا در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، مهم است که قبل از رفتن به آنجا با حیوان خانگی خود یا حتی قبل از خرید یک حیوان خانگی، اطمینان حاصل کنید که داشتن حیوانات خانگی به طور قانونی در شهر یا ناحیه‌ی شما مجاز است. همچنین مهم است که قبل از تصمیم گیری درباره‌ی مکان زندگی خود، خانواده، محل کار، محله و شرایط مالی خود را نیز در نظر بگیرید.

آب و هوا در جزیره‌ی پرنس ادوارد

بیشتر شهرهای کانادا از تابستان‌های بسیار گرمی برخوردار هستند که دمای هوا در این فصل از سال، ممکن است بالاتر از 30 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد. با این حال، در فصل زمستان، تقریباً در تمام مناطق کانادا، هوا بسیار سرد است و درجه‌ی حرارت می‌تواند به زیر 20- یا حتی 30- درجه‌ی سانتیگراد برسد. اطمینان از آمادگی برای مواجهه با هوای سرد در کانادا، بسیار مهم است. در فصل سرد سال، باید پوشاک گرم زمستانی همچون ژاکت، کاپشن‌های زمستانی، چکمه، کلاه، روسری و دستکش همراه خود داشته باشید. اگر در زمستان لباس گرم نپوشید، ممکن است مریض یا دچار سرمازدگی شوید. سرمازدگی صدمه‌ی شدیدی به پوست می‌رساند و بر اثر قرار گرفتن در معرض باد زمستانی ایجاد می‌شود.

نکته: کانادایی‌ها در صورت بروز شرایط اضطراری، شمع و کبریت، پتوی گرم، چراغ قوه، کیت کمک‌های اولیه و یک بیل برفی را در اتومبیل و خانه‌های خود نگه می‌دارند. در بیشتر مناطق کانادا، ماشین شما باید لاستیک مخصوص زمستان داشته باشد تا بتوانید قانونی و امن در زمستان رانندگی کنید.


این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: