مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
هر آنچه باید برای زندگی در استان یوکان کانادا بدانید

هر آنچه باید برای زندگی در استان یوکان کانادا بدانید

بهداشت و درمان در یوکان

به‌ محض ورود به یوکان، شما باید در سازمان بهداشت و درمان یوکان ثبت ‌نام کنید.

امور مالی در یوکان

یک حساب بانکی در یک بانک محلی یا یک موسسه‌ی مالی یوکان باز کنید. بانک‌های معروف یوکان شامل HSBC ،Bank Scotia ،Royal Bank of Canada (RBC) ،Bank of Montreal (BMO) ،TD Canada Trust ،Canadian Imperial Bank of Commerce (CIBC) ،National Bank of Canada و Desjardins Bank هستند.

پول کانادا از سنت و دلار تشکیل شده است. 100 سنت، یک دلار کانادا می‌شود. دلار کانادا در اشکال زیر وجود دارد:

  • سکه‌های 1 سنتی (0.01 دلار) به‌نام 'پنی' که دیگر در معاملات تجاری استفاده نمی‌شود
  • سکه‌های 5 سنتی (0.05 دلار) به‌نام 'Nickel'
  • سکه‌های 10 سنتی (0.10 دلار) به‌نام 'Dime'
  • سکه‌های 25 سنتی (0.25 دلار) به‌نام 'Quarter'
  • سکه‌های 1 دلاری (1.00 دلار) به‌نام 'Loonie' چون مرغ غوّاص کانادایی روی سکه نشان داده شده است
  • و یک سکه‌ی دو دلاری (2.00 دلار) به‌نام 'Twoonie'، چون معادل دو Loonie است.
  • اسکناس یا پول‌های کاغذی در واحدهای پنج دلار (5.00 دلار)، ده دلار (10 دلار)، بیست دلار (20 دلار)، پنجاه دلار (50 دلار) و صد دلار (100.00 دلار) وجود دارد.

تحصیل و آموزش در یوکان

کودکان زیر 18 سال باید در مدرسه ثبت ‌نام کنند. تحصیل غالباً از سن چهار یا پنج سالگی شروع می‌شود. بیشتر بچه‌ها تا پایان دوره‌ی دبیرستان، غالباً در سن 18 سالگی، در مدرسه می‌مانند. سیستم آموزش دولتی در کانادا عموماً به سه سطح تقسیم می‌شود: ابتدایی، متوسطه و تحصیلات پس از متوسطه/کالج یا دانشگاه. برخی مدارس خصوصی، ممکن است سیستم نمره‌دهی خاص خود را داشته باشند، اگرچه استانداردهای آموزشی توسط دولت اُستانی تنظیم می‌شود. سال تحصیلی برای کلیه‌ی مقاطع، از ماه سپتامبر آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن برای دانش ‌آموزان ابتدایی و راهنمایی و تا ماه آوریل برای دانشجویان کالج یا دانشگاه ادامه دارد. تعطیلات استاندارد برای مدارس شامل تعطیلات کریسمس و سال نو در ماه دسامبر و ژانویه و یک تعطیلات بهاری یا در ماه مارس یا در ماه آوریل است.


اخذ گواهینامه‌ی رانندگی در یوکان

اگر قصد اجاره یا خرید ماشین دارید، باید دارای گواهینامه‌ی رسمی رانندگی در یوکان باشید. نکته: هر وسیله‌ی نقلیه و راننده باید دارای بیمه باشد. قبل از رانندگی، با یک شرکت بیمه‌ی محلی تماس بگیرید تا بیمه ‌تان ترتیب داده شود.

مسکن در یوکان

گزینه‌های مسکن فراوانی در سراسر کانادا وجود دارد. اگر قبلاً از شهر جدید محل زندگی خود بازدید نکرده‌اید، بهتر است به ‌هنگام اولین ورود خود به آنجا، یک آپارتمان را موقتاً اجاره و یا یک نماینده‌ی املاک را استخدام کنید تا شما را در جریان مراحل گرفتن مسکن در یوکان راهنمایی کند و مشاوره‌های مناسبی راجع ‌به بهترین نواحی زندگی به شما و خانواده‌تان ارائه دهد.

انواع ملک در یوکان

ساختمان‌های آپارتمانی، ساختمان‌های بزرگ و چند واحدی هستند که متعلق به یک شخص یا شرکتی می‌باشد که در آن، هر یک از ساکنین، واحدی را اجاره می‌کنند. آپارتمان‌های استودیویی یا مجردی معمولاً دارای یک اتاق با آشپزخانه و دستشویی است و فقط برای یک نفر مناسب است. آپارتمان‌های بزرگ ‌تر می‌توانند خانواده‌ها را در خود جای دهند، زیرا دارای اتاق خواب و فضای زندگی بیشتری هستند. یک ساختمان بزرگ و چند واحدی که در آن، هر واحد متعلق به یک نفر است، Condominium نامیده می‌شود و به هر واحد، یک Condo گفته می‌شود. غالباً آپارتمان‌ها و Condos در خانه‌هایی وجود دارد که به فضاهای زندگی جداگانه تقسیم شده‌اند. خانه‌ها ممکن است در یک ردیف به‌هم متصل شده باشند که به آن‌ها، خانه‌های شهری یا خانه‌های ردیفی گفته می‌شود. در حالی که متوسط هزینه‌ی زندگی بسته به تعداد اعضای خانواده، مکان زندگی و سطح درآمد، متفاوت است، اما مسکن در شهرها غالباً گران‌تر است. در نتیجه، خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در حومه‌ی شهرهایی زندگی کنند که خارج از محدوده‌ی شهر واقع شده است، جایی که مسکن مقرون ‌به ‌صرفه و ارزان‌تر است. حومه‌ی شهرها غالباً دارای محله‌های امن، مدارس، مراکز خرید و مراکز بهداشت و درمان است که همگی در نزدیکی امکانات شهری واقع شده‌اند. مسکن در حومه‌ی شهرها حتی می‌تواند ارزان‌تر باشد و برای بسیاری از خانواده‌ها مطلوب‌تر است، اما ممکن است برای تامین نیازهای اساسی خود از جمله مواد غذایی، رفتن به سر کار، مدرسه یا مراکز بهداشتی، نیاز به استفاده از یک وسیله‌ی نقلیه داشته باشید.

حیوانات خانگی: اگر خانه‌ای اجاره کرده‌اید یا در یک آپارتمان زندگی می‌کنید، مهم است که قبل از رفتن به آنجا با حیوان خانگی خود یا حتی قبل از خرید یک حیوان خانگی، اطمینان حاصل کنید که داشتن حیوانات خانگی به طور قانونی در آنجا مجاز است. همچنین مهم است که قبل از تصمیم گیری درباره‌ی مکان زندگی خود، خانواده، محل کار، محله و شرایط مالی خود را نیز در نظر بگیرید. برای یافتن مسکن بدون کمک یک نماینده‌ی املاک و مستغلات، به تبلیغات طبقه‌بندی شده‌ی روزنامه‌ی محلی خود مراجعه کنید.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.
بیاموزید، کسب درآمد کنید و اقامت بگیرید.

دانشجویان بین المللی زیادی کانادا را برای تحصیل از میان کشورهایی از جمله آمریکا، استرالیا، انگلستان و فرانسه انتخاب می کنند، زیرا شرایطی که کانادا برای تحصیلات در نظر گرفته است در خیلی از کشورها دیده نمی شود. ...

بیشتر بخوانید
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP
اجازه ی کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP

اجازه ی کار بعد از تحصیل اولین قدم در سیستم مهاجرت به کانادا است. این اجازه موقعیتی را فراهم می کند که دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال اجازه ی کار داشته باشند. که این اجازه ی کار ،فارغ التحصیلان را به ساکنین دائم تبدیل می کند. ...

بیشتر بخوانید
کار در هنگام تحصیل در کانادا
کار در هنگام تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی در کاناد می توانند تا 20 ساعت در هفته کار کنند و اجازه ی کار تمام وقت را در زمان تعطیلات و استراحت میان ترم هایشان دارند. کار در هنگام تحصیل به شما کمک می کند که هزینه های زندگی خود را پرداخت نمایید و بتوانید با افراد جدید آشنا شوید و ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: