مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
رتبه بندی دانشگاه های ترکیه دارای دانشکده پزشکی

رتبه بندی دانشگاه های ترکیه دارای دانشکده پزشکی

تحصیل در ترکیه در مقایسه با تحصیل در کشورهایی مانند استرالیا، ایالات متحده، انگلیس، کانادا و سایر مقاصد تحصیلات عالی در سراسر جهان از لحاظ هزینه بسیار مناسب تر است. ترکیه یک کشور بین قاره ای است زیرا با برخی از کشورهای اروپایی و همچنین با برخی از کشورهای آسیایی مانند یونان، جورجیا، بلغارستان، آذربایجان، ایران، عراق و سوریه مرزهایی دارد. ترکیه به دلیل سطح آموزشی بالا و در مقابل هزینه های معقول تحصیلی، برای بسیاری از دانشجویان بین المللی به یک مقصد تحصیلی محبوب تبدیل شده است.

آزمون های مورد قبول دانشگاه های ترکیه 2021

دانشگاه های ترکیه به دلیل سطح آموزشی بالا و شهریه های معقول، محبوبیت خاصی میان دانشجویان بین المللی دارند. از دیگر مزایای تحصیل در ترکیه، نحوه ی پذیرش دانشگاه های ترکیه است. کنکور ترکیه بر خلاف کنکور ایران، محدود به یک آزمون نمی شود؛ شما برای پذیرش از هر دانشگاه، باید نمره ی مورد نظر همان دانشگاه را در  آزمون یوس کسب کنید. به این ترتیب شانس شما برای قبولی در رشته ی مورد نظرتان افزایش می یابد. 

همچنین گفتنی است که برخی از دانشگاه های ترکیه، در لیست آزمون های مورد قبول خود برای پذیرش دانشجویان بین المللی، علاوه بر آزمون YOS از آزمون های SAT و ACT نیز نام برده اند.

یکی از دانشگاه های شهر استانبول به نام دانشگاه ییلدیزتکنیک، اعلام کرد که در سال تحصیلی 2022-2021 با آزمون های SAT و ACT و سایر آزمون های بین المللی، پذیرش دانشجو خواهد داشت؛ اما با توجه به دیده نشدن آزمون یوس در لیست آزمون های مورد قبول اعلام شده، احتمال برگزار نشدن آزمون یوس 2021 در این دانشگاه وجود دارد.
تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی، هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد؛ از آن جایی که تحصیل پزشکی در سایر دانشگاه های معتبر اروپا و آمریکا بسیار دشوارتر و پر هزینه تر است، در سال های اخیر تحصیل پزشکی در ترکیه مورد توجه درصد زیادی از دانشجویان متقاضی این رشته قرار گرفته است.

برای تحصیل پزشکی در ترکیه، دانشجویان باید به مدت یک سال در کالج شرکت کنند تا آمادگی لازم را جهت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه کسب کنند. شرکت در کالج پیش پزشکی در اغلب کشورهای جهان الزامی می باشد و دانشجویان متقاضی رشته های پزشکی و پیراپزشکی باید دوره ی یک ساله ی کالج خود را بگذرانند تا جهت تحصیل مهیا شوند. زبان تحصیل پزشکی در ترکیه می تواند انگلیسی و یا ترکی باشد. آزمون ورودی به دوره پزشکی عمومی در تمامی شهرهای ترکیه برگزار می شود اما آزمون ورودی پزشکی تخصصی، فقط در شهر آنکارا برگزار می شود.

رتبه بندی دانشگاه های ترکیه دارای دانشکده پزشکی 

رتبهنام دانشگاهشهرامتیاز
1HACETTEPE ÜNİVERSİTESİAnkara793,17
2İSTANBUL ÜNİVERSİTESİİstanbul748,96
3KOÇ ÜNİVERSİTESİİstanbul736,05
4GAZİ ÜNİVERSİTESİAnkara714,75
5ANKARA ÜNİVERSİTESİAnkara711,7
6EGE ÜNİVERSİTESİİzmir671,29
7ATATÜRK ÜNIVERSİTESİErzurum635,52
8 MARMARA ÜNIVERSİTESİ İstanbul630,12
9İSTANBUŞ ÜNİVERSİTESİİstanbul625,4
10DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSİTESİ İzmir620,29

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

برای اخذ پذیرش در رشته دندانپزشکی از دانشگاه های ترکیه باید در یکی از دو آزمون یوس یا اس ای تی شرکت کنید و پذیرش از طریق آزمون یوس بسیار آسان تر است.

  • تکمیل فرم درخواست از دانشگاه؛
  • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به آنها اشاره شده؛
  • مدرک دیپلم تجربی یا ریاضی (12 ساله)؛
  • ترجمه رسمی ریز نمرات دبیرستان؛
  • پرداخت هزینه پذیرش؛
  • مدرک یوس؛
  • مدرک زبان در صورت نیاز؛

در جدول زیر بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی 2020 با سیستم رتبه بندی تایمز آمده است.

نام دانشگاهرتبه بندی
دانشگاه حاجت تپه501 تا 600
دانشگاه کوچ501 تا 600
دانشگاه استانبول801 تا 1000
دانشگاه کارابوک801 تا 1000


هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

کشور ترکیه یکی از بهترین سیستم های آموزشی در دنیا را دارد، سیستم آموزشی ترکیه مشابه با کشور آمریکا است از این رو با داشتن مدرک دانشگاهی ترکیه می توانید برای زندگی و ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی و آمریکا بروید، در عین حال هزینه تحصیل در ترکیه مقرون به صرفه است.

  • هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی حدود 1500 لیر در سال است.
  • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی حدود 25000 لیر در سال است.

در ترکیه امکان اخذ بورسیه از طریق دولت ترکیه و سازمان های دیگر وجود دارد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نگاهی اجمالی به هزینه های تحصیل و ویزا در ترکیه
نگاهی اجمالی به هزینه های تحصیل و ویزا در ترکیه

اگر می‌خواهید در ترکیه تحصیل کنید، ما اطلاعاتی را درباره‌ی دانشگاه‌های خوب ترکیه، شهرهای معروف ترکیه برای دانشجویان خارجی، بودجه‌ی مورد نیازتان و چگونگی کسب ویزای دانشجویی، در اختیارتان قرار می‌دهیم. ...

بیشتر بخوانید
محبوبیت دانشگاه های ترکیه در بین دانشجویان بین المللی
محبوبیت دانشگاه های ترکیه در بین دانشجویان بین المللی

بیش از 400 رشته‌ی کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در ترکیه وجود دارد که شما می‌توانید، برای تحصیل در آن‌ها، درخواست پذیرش دهید ...

بیشتر بخوانید
دانشگاه های برتر ترکیه
دانشگاه های برتر ترکیه

در رتبه بندی QS سیستم اموزشی ترکیه در رتبه ی 45 قرار دارد و 10 دانشگاه کشور ترکیه در رتبه ی دانشگاه های برتر قرار دارند. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: