مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تحصیل رشته ی عمران در روسیه

تحصیل رشته ی عمران در روسیه

شرایط ورود به دانشگاه های روسیه بسته به دانشگاه و رشته ی تحصیلی مورد درخواست شما، نمرات قبلی، نتایج آزمون ورودی و مصاحبه ی تان مختلف هستند. 

از آنجایی که در دانشگاه های روسیه بسیاری از رشته ها در مقطع کارشناسی به زبان روسی تدریس میشوند، احتمالا اول باید زبان یاد بگیرید و بعد مدرک زبانتان را ارائه دهید، این کار احتمالا باید از طریق آزمون ورودی سراسری روسیه (EGE) انجام شود. آیا زبان روسی را دست و پا شکسته حرف میزنید یا اصلا آن را بلد نیستید؟ نگران نباشید. بعضی از دانشگاه های روسیه دوره های یک ساله ی آماده سازی را ارائه میکنند. این دوره ها به افراد تازه وارد این امکان را میدهند تا از طریق دوره هایی درمورد زبان، فرهنگ، و سبک زندگی روسی خود را کاملا در جامعه ی روسیه ادغام کنند. 

آزمون های ورودی در روسیه در تعیین این موضوع که آیا دانشجو در دانشگاه منتخب خود پذیرش میشود یا نه، نقش بسزایی دارند. آزمون ورودی سراسری روسیه (EGE)، مانند SAT مورد استفاده در ایالات متحده ی آمریکا، یک آزمون استاندارد است که برای پذیرش دانشگاه در سراسر کشور استفاده میشود. داوطلبان برای مورد بررسی قرار گرفتن در دانشگاه های برتر، باید بالاترین نمرات (EGE) را کسب کنند و همین موضوع باعث میشود که پذیرش در این دانشگاه ها سخت شود. 

همچنین همه مدارک موردنیاز مثل درخواستتان برای پذیرش، شناسنامه، مدارک تحصیلی قبلی، گواهی پزشکی و عکس های گذرنامه، همگی باید با کپی های رسمی که به روسی ترجمه شده اند، ارائه شوند. اگر دو تابعیتی هستید، میتوانید با استفاده از گذرنامه ی غیر روسی تان و به عنوان یک دانشجوی خارجی درخواست بدهید. 

پنج مرحله ی درخواست برای دانشگاه های روسیه

  • انتخاب رشته یا دانشگاهتان؛
  • اطلاع از منابع مالی و فرصت های بورسیه ی مناسب تان؛
  • آماده کردن مجموعه ی مدارک تان ، مخصوص دانشگاه و رشته ای که برایش درخواست میدهید؛
  • مورد گزینش هایی مثل آزمون ، مصاحبه یا رقابت های علمی قرار گرفتن؛
  • دریافت دعوتنامه برای تحصیل در یکی از دانشگاه های روسیه و ارسال درخواست برای ویزای دانشجویی؛

تحصیل رشته عمران در روسیه در چندین دانشگاه با رتبه بندی های آموزشی جهانی برتر، در مناطق مختلف ارائه می شود و یک رشته تخصصی محبوب است. اکثرا پذیرش های این رشته عمران در روسیه به صورت رایگان، حتی برای دانشجویان بین المللی است. اما قبل از ورود، قبول شدن در آزمون ورودی این دانشگاه ها الزامی می باشد. همچنین می توان از امکانات بالای دانشگاه های مدرن در روسیه استفاده نمود. تحصیل و زندگی در روسیه مقرون به صرفه است. روسیه به دلیل پوشش دادن همه رشته ها و ارائه مدرک کارشناسی ارشد در همه رشته ها، از مدیریت بازرگانی گرفته تا مطالعات روسی مشهور است. دانشگاه ها همچنین با داشتن فناوری های پیشرفته، آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی به خود افتخار می کنند، امکاناتی که برای کمک به دانشجویان در دستیابی به اهداف علمی آنها وجود دارد.

مبانی تحصیل رشته عمران در روسیه

دانشگاه های روسیه از نظر محلی و بین المللی شهرت زیادی دارند. آنها در رده بندی دانشگاه های جهانی حضور دارند و از بهترین دانشگاه ها هستند. در مورد رشته هایی مانند فیزیک، مهندسی، پزشکی و علوم اجتماعی از بقیه برجسته تر هستند. آموزش هایی که فارغ التحصیلان دریافت می کنند، امکان انجام طراحی و ساخت، تولید و فناوری، تولید و مدیریت، خدمات و عملیاتی، فعالیت های تحقیقاتی تجربی، کار در شرکت های پیشرو طراحی و ساخت را فراهم می کند. برنامه های آموزشی دانشگاه، متخصصین را در موارد زیر آموزش می دهد: ساخت پل های راهداری و راه آهن، طراحی و ساخت خطوط لوله گاز، طراحی و نگهداری سیستم های مسکن و آب و برق، طراحی تاسیسات صنعتی، ساخت و ساز ساختمان های مسکونی طراحی و ساخت امکانات ویژه (ایستگاه های راه آهن، فرودگاه ها، پایانه های گمرکی)، ترتیب امکانات انبارداری و پایانه های لجستیکی.
دانشگاه ها دانشجویان را به مطالعه بیشتر تشویق می کنند، فقط به آنها راهنمایی می دهند و اجازه می دهند با موضوعات درگیر شوند. برای این منظور، آنها امکانات عالی و کتابخانه های شگفت انگیزی را ارائه می دهند. آموزش تخصصی مهندسی عمران توسط چهار دانشگاه معتبر با رتبه بندی جهانی ارائه می شود:

  • دانشگاه امانوئل کانت فدرال بالتیک (ساخت و ساز صنعتی و عمران) با رتبه بندی 721 دانشگاه های جهانی، رتبه 497 تدریس و رتبه بندی 774 پژوهش.
  • دانشگاه پلی تکنیک سن پترزبورگ (مهندسی عمران، توسعه فن آوری های پایدار ساختمان، بهینه سازی و بهره وری انرژی) با رتبه 12 کشوری و رتبه 933 جهانی.
  • دانشگاه ایالتی اورال جنوبی (ساخت و ساز عمران) با رتبه 17 کشوری و رتبه 1238 جهانی.
  • دانشگاه بین المللی فرند شیپ روسیه (گاز، زیرزمینی، رودخانه، مهندسی عمران و سایر سازه ها) با رتبه 13 کشوری و رتبه 974 جهانی.

پذیرش و بورسیه تحصیلی رشته عمران در روسیه

پذیرش در رشته مهندسی عمران بصورت رایگان در صورت دریافت بورس در دسترس است. دولت روسیه سالانه سهمیه ای را برای دانشجویان خارجی اختصاص می دهد. برخی از دانشگاه ها آموزش های رایگان و بدون حمایت دولت را نیز ارائه می دهند. برای ورود به این دانشگاه ها باید امتحانات پذیرش را قبول شد تا تعداد مشخصی از امتیازات را کسب کرد و به زبان روسی تسلط داشت. همچنین می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. زبان روسی ممکن است بیشترین تقاضا را نداشته باشد اما مطمئناً یک دارایی در رزومه افراد به حساب می آید، خصوصاً اگر بخواهند در یک شرکت بین المللی کار کنند که تلاش می کند کارمندانی با مهارت های پیشرفته روسی پیدا کند.

مقامات روسی سرمایه های زیادی برای جذب استعدادهای بین المللی اختصاص داده اند. بیش از 300000 دانشجو تصمیم می گیرند که به روسیه نقل مکان کنند و در آنجا مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد دریافت کنند. دولت حدود 15000 بورس تحصیلی با بودجه دولتی ارائه می دهد، این بدان معنی است که افرادی که بورس دریافت نموده اند نیازی به پرداخت شهریه یا نگرانی در مورد هزینه زندگی ندارند. قسمت سرمایه گذاری فقط به بورسیه و کمک هزینه خلاصه نمی شود. خوابگاه ها و پردیس های روسیه مدرن هستند، با همان سطح آسایش و رفاهی که از هر کشور غربی انتظار می رود. در مقایسه با همتایان غربی خود، دانشگاه های روسیه بسیار مقرون به صرفه هستند. هزینه های تحصیل بین 1450€ تا 7500€ (یورو) در سال است و هزینه فقط چند برنامه تحصیلی بیش از 10000€ (یورو) است. هزینه های زندگی نیز بسیار کم است.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته عمران در روسیه

دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو یک دانشگاه ملی تحقیقاتی با سابقه است که قدمت آن به سال 1907 باز می گردد. این کالج در سال 1921 به موسسه مهندسی عمران مسکو تغییر نام یافت و در سال 1993 به دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو تبدیل شد که یکی از قدیمی ترین موسسات فنی آموزش عالی در فدراسیون روسیه است. این دانشگاه دارای 6 پردیس واقع در مسکو و یک دانشگاه در منطقه سامارا است. همچنین در فدراسیون روسیه در زمینه ساخت و ساز پیشگام است. دانشجویان آموزش می بینند تا در طیف وسیعی از زمینه ها از جمله مدیریت ساخت و ساز و سیستم های اطلاعاتی و فناوری ها، مهندس و متخصص شوند. این دانشگاه با داشتن 40 آزمایشگاه علمی و بیش از 50 ساختار نوآورانه قادر است تجربه عملی و آموزشی با کیفیت بالا را به دانشجویان ارائه دهد.

دپارتمان روابط بین الملل وظایف مختلفی از جمله ایجاد مشارکت با نهادهای خارجی، تشکیل سمینارهای بین المللی، کنفرانس ها و سخنرانی ها و نظارت بر بازدیدهای میهمانان و هیئت های خارجی در دانشگاه را بر عهده دارد. این دانشگاه در حال حاضر با 80 مؤسسه آموزش عالی بین المللی از 35 کشور در سراسر جهان همکاری دارد. مسکو پایتخت روسیه و پرجمعیت ترین شهر آن است که بیش از 12.5 میلیون نفر فقط در این شهر ساکن هستند. در حقیقت، این شهر پرجمعیت ترین شهر اروپا و از نظر مساحت نیز بزرگترین شهر است. مسکو به یکی از گران ترین شهرهای جهان تبدیل شده است. 

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

تحصیل در روسیه، راهنمای جامع برای دانشجویان بین الملل
تحصیل در روسیه، راهنمای جامع برای دانشجویان بین الملل

افراد برای تحصیل کارشناسی در روسیه نیاز به گذراندن دوره‌ای به نام پادفک دارند. این دوره برای آماده‌ سازی متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه و تقویت زبان روسی آن‌ها برگزار می‌شود. ...

بیشتر بخوانید
هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه
هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه

یک دانشجو در روسیه به طور متوسط به 300 تا 400 دلار آمریکا در ماه یا 3000 تا 4000 دلار آمریکا در یک سال تحصیلی (از سپتامبر تا ژوئن) نیاز دارد. ...

بیشتر بخوانید
اقامتگاه های دانشجویی در روسیه
اقامتگاه های دانشجویی در روسیه

شایع‌ ترین گزینه‌های اقامتی برای یک دانشجوی خارجی در روسیه، خوابگاه‌های دانشجویی، آپارتمان‌های اجاره‌ای یا اقامت در منزل یک خانواده‌ی میزبان است. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: