مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تحصیل رشته ریاضی در آلمان

تحصیل رشته ریاضی در آلمان

امکان تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد؛ اما متقاضیان نمی‌توانند در مقطع کارشناسی یا برای کالج به زبان انگلیسی تحصیل کنند و دروس به زبان آلمانی تدریس می‌شوند. شایان ذکر است امکان تحصیل رایگان در تمامی مقاطع یادشده نیز امکان‌پذیر است.

از کارهای روزانه مثل خرید برای منزل تا کارهای تخصصی‌تر مانند تفسیر داده، ما از علم ریاضی استفاده می‌کنیم. تحصیل رشته ریاضی مهارت‌هایی به دانشجویان یاد می‌دهد که در موقعیت‌های شغلی مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. مهم‌ترین ویژگی فارغ‌التحصیلان این رشته آن است که مهارت حل مسئله را به‌خوبی فرا‌گرفته‌اند؛ به‌همین‌سبب، در پیشرفت صنایع مختلف می‌توانند مؤثر واقع شوند. افزون‌براین، تحصیل رشته ریاضی به شما می‌آموزد چگونه تفکر نقادانه داشته باشید و زمان خود را به‌درستی مدیریت کنید و راحت‌تر تصمیم بگیرید. در این مقاله برای علاقه‌مندان به تحصیل در آلمان، دانشگاه‌های برتر برای تحصیل رشته ریاضی در آلمان را معرفی می‌کنیم.

تحصیل رشته ریاضی در آلمان - دانشگاه فنی مونیخ

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضی در آلمان دانشگاه فنی مونیخ است. این دانشگاه سال 1868 تأسیس شد و هم‌اکنون، میزبان حدود چهل‌هزار نفر دانشجوست. تعدادی از دپارتمان‌های این دانشگاه از این قرارند: ریاضی، مهندسی مکانیک، هوافضا، معماری، شیمی، مهندسی محیط‌زیست، مهندسی عمران و مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق، فیزیک، ورزش و علوم بهداشت. همچنین، برخی از رشته‌های انگلیسی‌زبان ارائه‌شده در دانشگاه فنی مونیخ بدین‌شرح‌اند: مهندسی عمران، مهندسی ارتباطات، مکانیک، علوم و فناوری فضایی، مهندسی محیط‌زیست، معماری چشم‌انداز، مهندسی و علم مواد، علوم کشاورزی، علوم باغبانی، مدیریت منابع پایدار، مهندسی هوافضا، مهندسی پزشکی و فیزیک پزشکی.


دانشگاه فنی برلین- تحصیل رشته ریاضی در آلمان 

تاریخ تأسیس دانشگاه فنی برلین به سال 1770 باز می‌گردد؛ اما از سال 1946 با این نام شناخته می‌شود. هم‌اکنون، بیش از 35هزار نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و یکی از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل رشته ریاضی در آلمان به‌شمار می‌آید. دانشکده‌های دانشگاه فنی برلین ازاین‌قرارند‌: دانشکدۀ علوم آموزشی و علوم انسانی، دانشکدۀ علوم طبیعی و ریاضیات، دانشکدۀ علوم پردازشی، دانشکدۀ علوم کامپیوتری و مهندسی برق، دانشکدۀ مهندسی مکانیک و سیستم‌های حمل‌و‌نقل، دانشکدۀ طراحی محیط‌زیست، دانشکدۀ اقتصاد و مدیریت و دانشکدۀ آموزش. برخی از رشته‌های ارائه‌شده در این دانشگاه عبارت‌اند از: ارتباطات، جامعه‌شناسی، هنر، تاریخ، فلسفه، الهیات، معماری، ادبیات، زبان‌شناسی، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، فیزیک، نجوم، ریاضی، آمار، زمین‌شناسی، محیط‌زیست، اقتصاد، کسب‌وکار، آموزش، علوم کامپیوتر و دام‌پزشکی.

تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه هومبولت برلین

یکی از نام‌های معتبر برای تحصیل رشته ریاضی در آلمان دانشگاه هومبولت برلین است. این دانشگاه در سال 1810 بنیان نهاده شد و امروزه، میزبان بیش از 32هزار نفر دانشجوست. برخی از دانشکده‌های دانشگاه هومبولت بدین‌شرح‌اند: ‌دانشکدۀ هنر و علوم انسانی، دانشکدۀ اقتصاد مدیریت، دانشکدۀ علوم اجتماعی، دانشکدۀ حقوق، دانشکدۀ زبان و ادبیات، دانشکدۀ ریاضی و علوم و دانشکدۀ الهیات. دانشگاه هومبولت برلین رشته‌های گوناگونی ارائه می‌دهد؛ ازجمله ریاضی و آمار، زمین‌شناسی، علوم محیط‌زیست، فیزیک، شیمی، کشاورزی، علوم زیستی، علوم ورزشی، جامعه‌شناسی، جغرافیا، مطالعات بین‌الملل، تاریخ، فلسفه، الهیات، هنر، طراحی، هنرهای نمایشی، زبان‌ و ادبیات، زبان‌شناسی، باستان‌شناسی، حسابداری، اقتصاد، کسب‌وکار، روان‌شناسی، آموزش، پزشکی، دندان‌پزشکی، علوم کامپیوتر و حقوق.


تحصیل ریاضی در دانشگاه آخن

دانشگاه آخن نیز یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل رشته ریاضی در آلمان است. این دانشگاه کارش را از سال 1870 آغاز کرد و درحال‌حاضر، بیش از 45هزار نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه آخن نُه دانشکده دارد: دانشکدۀ ریاضی و علوم کامپیوتر و علوم طبیعی، دانشکدۀ معماری، دانشکدۀ مهندسی عمران، دانشکدۀ مهندسی مکانیک، دانشکدۀ مهندسی مواد، دانشکدۀ مهندسی برق و فناوری اطلاعات، دانشکدۀ هنر و علوم انسانی، دانشکدۀ کسب‌وکار و اقتصاد و دانشکدۀ پزشکی. برخی از رشته‌های انگلیسی‌زبان ارائه‌شده در این دانشگاه بدین‌شرح‌اند: ژئوفیزیک، مهندسی خودرو، مهندسی عمران، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، فیزیک، مهندسی سیستم‌های نرم‌افزاری، علوم شبیه‌سازی و مهندسی حمل‌و‌نقل ریلی.

دانشگاه بن- تحصیل ریاضی در آلمان

دانشگاه بن آخرین نام در فهرست دانشگاه‌های برتر برای تحصیل رشته ریاضی در آلمان است. این دانشگاه حدود دویست ‌سال بنیان شد و امروزه، بیش از 38هزار نفر دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند. دانشکده‌های دانشگاه بن عبارت‌اند از: دانشکدۀ ریاضیات و علوم طبیعی، دانشکدۀ کشاورزی، دانشکدۀ الهیات، دانشکدۀ حقوق و اقتصاد، دانشکدۀ پزشکی، دانشکدۀ هنر. برخی از رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه مذکور بدین‌شرح‌اند: شیمی، جغرافی، علوم زمین، علوم کامپیوتر، ریاضی، هواشناسی، زیست‌ مولکولی، داروسازی، فیزیک، علوم کشاورزی، حقوق، اقتصاد، پزشکی، باستان‌شناسی، ‌تاریخ، زبان‌شناسی،‌ ارتباطات، فلسفه، علوم سیاسی و روان‌شناسی.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟
آیا می دانید که در حین تحصیل در آلمان، اجازه ی کار دارید؟

کارآموزی شغلی کوتاه مدت است و به شما به عنوان یک دانشجو این دید را می دهد، که زندگی حرفه ایی به چه صورت است. در دوران کارآموزی شما شانس این را دارید که دانش تئوری خود را به مرحله ی اجرا برسانید و تجربه کسب کنید ...

بیشتر بخوانید
هشت قدم تا تحصیل در آلمان
هشت قدم تا تحصیل در آلمان

اگر شما با حجم زیادی از اطلاعات برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان روبه رو شده اید و نمی توانید تصمیم بگیرید، ما در اینجا مرحله به مرحله روند اخذ پذیرش را برای شما آورده ایم. ما روند اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان را، در هشت مرحله برای شما توضیح می دهیم، ...

بیشتر بخوانید
چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟
چگونه می توان از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟

راه های مختلفی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان وجود دارد. بهترین راه برای شما این است که در اولین مرحله، رشته ایی که می خواهید و منطقه ایی که ترجیح می دهید در آن زندگی کنید را مشخص نمایید. مدارک مورد نیاز و آخرین زمان برای اخذ پذیرش برای هر دانشگاه با ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: