مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
مدارس شبانه روزی کانادا

مدارس شبانه روزی کانادا

سال تحصیلی در کانادا حدود ۱۰ ماه طول می کشد و به طور کلی به دو ترم تقسیم می شود. در کانادا سیستم آموزشی هر استان جدا است، که به این معنی است که هر استان دارای مقررات خاص خود و همچنین قوانین آموزشی مختص خود است.

مدارس شبانه روزی در کانادا در طول تعطیلات و تعطیلات آخر هفته طول می کشد. حتی دانشجویان بین المللی باید در این زمان دانشگاه را ترک کنند. اغلب دانشجویان بین المللی از طرف دیگر دانشجویان دعوت شده اند و از طریق زندگی در میان خانواده های کانادایی با شیوه زندگی در این کشور آشنا می شوند. مدارس شبانه روزی در کانادا خانواده های مهمان را برای این دوره معرفی می کنند. بعضی از مدارس حتی با سازمان های رسمی که این خدمات را ارائه می دهند، همکاری دارند. بعضی از مدارس شبانه روزی کانادا همچنین برای پرداخت هزینه سفر به مناطق مختلف کشور به دانشجویان کمک هزینه می دهند.

فعالیت ها و تجهیزات در مدارس شبانه روزی در کانادا

به طور سنتی، مدارس شبانه روزی کانادایی به ورزش و هنر بهای زیادی می دهند. دوره های مختلفی برای انواع ورزش های مختلف وجود دارد و امکانات ورزشی دارای بالاترین استاندارد است. بسیاری از مدارس حتی رینک هاکی مختص خود را دارند و برخی نیز دارای استخر شنا می باشند. امکانات لازم برای فعالیت های مختلف در هنر و صنایع دستی، از جمله نقاشی، طراحی، مجسمه سازی و سفالگری تا عکاسی، فراهم شده است. بعضی از مدارس حتی دوره های رقص ارائه می دهند و در تقریبا تمام مدارس شبانه روزی دانشجویان می توانند در گروه های تئاتر شرکت کنند.

در مدارس شبانه روزی کانادایی اهمیت زیادی به محل اقامت داده نمی شود، اما خوابگاه ها تمیز و مرتب هستند و اغلب تنها دارای امکانات ضروری زندگی می باشند. با این وجود، مراقبت مطلوب همیشه تضمین شده است. در زمینه IT مدارس شبانه روزی کانادایی از مدارس سایر نقاط جهان پیشرفته تر هستند. در طول کلاس ها اغلب از کامپیوتر استفاده می شود و در برخی موارد تکالیف درسی باید با کامپیوتر انجام شود؛ امکان دسترسی به پست صوتی، اینترنت و پست الکترونیکی اختصاصی در سطح استاندارد وجود دارد.

انواع مدارس شبانه روزی در کانادا

 • شبانه روزی تمام وقت – در این مدارس تمام دانشجویان در محوطه دانشگاه زندگی می کنند.
 • مدارس شبانه روزی در کانادا – اکثر دانشجویان در محوطه دانشگاه تحصیل و زندگی می کنند و در بعضی از شهرهای مجاور رفت و آمد می کنند.
 • مدارس نظامی – این مدارس از ساختارهای نظامی پیروی می کنند، معمولا در شیوه لباس پوشیدن و آموزش بسیار دقیق می باشند.
 • مدارس شبانه روزی ۵ روزه – در این مدارس، دانشجویان معمولا از روز دوشنبه تا جمعه تحصیل می کنند و آخر هفته ها را در خانه می گذرانند.
 • مدارس شبانه روزی متوسطه – در این مدارس دانش آموزان از کلاس های ۱ تا ۸ و و کلاس های ۶ تا ۸ ثبت نام می شوند، که به طور معمول در مدرسه تحصیل و زندگی می کنند.
 • مدارس مختلط –  در این مدارس هم دختران و هم پسران تحصیل می کنند.
 • مدارس پسرانه – همانطور که از نام آن پیداست، فقط دانشجویان پسر در مدارس پسرانه ثبت نام می شوند.
 • مدارس دخترانه – این مدارس تنها از متقاضیان دختر ثبت نام به عمل می آورد.
 • مدارس پیش دانشگاهی هنر – در این مدارس رشته های هنری مانند موسیقی، نقاشی، تئاتر، رقص باله و خلاق آموزش می دهند. دانشجویان نیز برای ورود به کالج های سنتی یا مدارس تخصصی مانند سالن های موسیقی آماده می شوند.
 • مدارس مذهبی – این مدارس متعلق به ادیان خاص است و معمولاً متقاضیان خود را در یک حوزه خاص ثبت نام می کند.

پیش از اقامت در مدارس شبانه روزی در کانادا

اقامت در مدارس شبانه روزی در کانادا نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. توصیه می شود که این کار را در حدود یک سال قبل از برنامه ریزی تحصیلی انجام دهید. فرایند ثبت و رسیدگی به درخواست ها طولانی مدت است. الزامات واکسیناسیون دقیق در کانادا نیز باید مورد توجه قرار گیرد. اکثر دانشجویان باید قبل از ورود به کانادا واکسینه شوند. حداقل ۴ هفته را برای صدور ویزا در نظر بگیرید.
پذیرش و مهارت زبانی

شرکت در آزمون های پذیرش ویژه و مدرک معتبر زبان ممکن است به عنوان یک پیش شرط برای ورود به مدارس شبانه روزی در کانادا، مورد نیاز باشد. دفاتر پذیرش مدارس اطلاعات مربوط به آزمون های پذیرش خاصی را ارائه می دهند. بسته به مدرسه شبانه روزی مورد نظر، ممکن است «آزمون پذیرش دبیرستان» (SSAT) یا «آزمون ورودی مدارس مستقل» (ISEE) مورد نیاز باشد. دانشجویان بین المللی می توانند توانایی های زبان انگلیسی خود را با شرکت در «آزمون تسلط بر زبان انگلیسی» (SLEP) یا «آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی» به اثبات برسانند.

حداقل سن

حداقل سن دانش آموزان بین المللی به طور کلی ۱۵ سال است. در موارد نادر، ۱۴ ساله ها نیز می توانند ثبت نام کنند، در صورتی که مهارت زبان انگلیسی آن ها رضایت بخش باشد و به اندازه کافی بالغ باشند تا به مدت یک سال در کشوری با فرهنگ خارجی زندگی کنند.

کمک هزینه مالی

انواع کمک هزینه های مالی در مدارس شبانه روزی کانادایی وجود دارد. امکانات مالی به ویژه به کشور و نوع مدرسه شبانه روزی بستگی دارد. عموماً والدین یا سرپرست قانونی در ابتدا مسئول تامین مخارج فرزندشان هستند. با این حال، هر مدرسه شرایط مختلفی دارد، که باید مورد ارزیابی قرار گیرد. بسیاری از مدارس شبانه روزی کانادایی جوایز و تخفیف های خواهر و برادری در نظر می گیرند. اگر چند فرزند از یک خانواده در یک مدرسه شبانه روزی تحصیل کنند، در موارد خاص می توانند از تخفیف مالی برخوردار شوند. این تخفیف ها آنچنان زیاد نیست و فقط در برخی مدارس اعطا می شود.

جوایز شایستگی

جایزه شایستگی به منظور ارتقای استعدادهای خاص، به عنوان مثال در ورزش، هنر و زمینه های علمی پرداخت می شود. اگر فرزند شما دارای توانایی های فوق العاده باشد، در مدارس مربوطه از او تقدیر می شود.

پرداخت شهریه در مدارس شبانه روزی کانادایی

پرداخت هزینه های تحصیل به صورت وام نیست. در عوض، والدین می توانند هزینه های تحصیلی را به صورت یکطرفه تقسیم کنند. شرایط دقیق آن باید به طور جداگانه مورد مذاکره قرار گیرد. فهرستی از شیوه های پرداخت شهریه را می توانید از مدرسه مربوطه دریافت کنید و از آن میان روش پرداخت مناسب را انتخاب کنید.

برنامه های کمک هزینه تحصیلی در مدارس شبانه روزی کانادایی

خانواده هایی که توان پرداخت شهریه مدارس شبانه روزی در کانادا را ندارند، می توانند با استفاده از برنامه های اعطای وام ویژه هزینه های تحصیلی، فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنند. با کمک چنین طرح های حمایت مالی، هزینه های مدرسه در مدت زمان مشخص و از پیش تعیین شده تقسیم می شود. بسیاری از این وام ها، اگر نه همه آن ها، بر اساس وضعیت مالی و مقیاس های اعتباری مختلف اعطا می شود. دفاتر اعطای کمک هزینه مالی در مدارس، فهرستی از وام دهندگان معتبر ارائه می دهند که از آن میان می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید.
بهترین مدارس شبانه روزی کانادا

در اینجا نمونه ای از بهترین مدارس شبانه روزی در کانادا را خدمت شما عزیزان معرفی می نماییم:

 • آکادمی Applewood برای یادگیری پیشرفته
 • دانشکده کالج ACHS سنت پیتر
 • کالج آتول موری کالج نوتردام
 • مدرسه قلب مقدس مونترال
 • دبیرستان بدوول
 • دبیرستان کانادا ستاره
 • کالج کالج برنتوود
 • آکادمی نیل
 • کالج اشبوری
 • لوتر کالج دبیرستان
 • کالج بین المللی Class Afloat
 • کالج Stanstead
 • کالج سنت اندرو
 • آکادمی بین المللی لندن
 • مدرسه Trillium
 • کالج آمادگی کالج فاروفورد
 • آکادمی فولفورد
 • مدرسه ملکه مارگارت
 • آکادمی کالس
 • دانشکده کالج کوتیکو
 • مدرسه جی آدیسون

هزینه تحصیل در مدارس کانادا

هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی در کانادا از مدارس مشابه در بسیاری از کشورها کمتر است و همین نیز باعث رغبت بیش از پیش افراد نسبت به این کشور شده است. این هزینه ها بسته به نوع مدرسه، شهر و خدماتی که این مدارس ارائه می دهند بین 25000$ تا 45000 $ (دلار کانادا) در سال متغیر است که بسیاری از هزینه ها را در بر می گیرد.

کالج اپلبی و کالج کلمبیا در کانادا

این کالج در سال 1911 در منطقه اوکویل در اونتاریو تاسیس شد که از مقطع هفتم تا دوازدهم بصورت مختلط دروس را ارائه می نماید. معمولا دانش آموزانی که در این مدرسه تحصیل کرده اند شانس بیشتری برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی در کانادا خواهند داشت. هزینه تحصیل در این کالج بین 33000$ تا 66.000$ (دلار کانادا) در سال متغیر است. کالج بین المللی کلمبیا در سال 1979 در اونتاریو تاسیس شد که همانند کالج اپل بای در مقطع هفتم تا دوازدهم به ارائه خدمات مشغول می باشد و بصورت مختلط است. فارغ التحصیلان این مدارس می توانند در دانشگاه کلمبیا ادامه تحصیل دهند و هزینه تحصیل در این کالج 23000$ (دلار کانادا) هر مقطع می باشد. می توان گفت اکثر مدارس خوب کانادا در این ایالت واقع شده اند.

آکادمی لینوکس و آکادمی شبانه روزی رابرت لند 

کالج لینوکس در سال 204 در اونتاریو، تاسیس شد و در مقطع هفتم تا دوازدهم بصورت مختلط ارائه خدمات می کند. این آکادمی یک دبیرستان خصوصی در منطقه میسی سویج می باشد که عمده فعالیت آن آموزش تکنولوژی، مهندسی و طراحی است. فارغ التحصیلان این مدرسه در زمان پذیرش در دانشگاه ها نسبت به همسالان خود از موقعیت بالاتری برخوردارند. هزینه تحصیل در این آکادمی بین 10000$ تا 13000$ (دلار کانادا) در سال نوسان دارد.

آکادمی شبانه روزی رابرت لند در سال 1978 در اونتاریو تاسیس شد که در مقطع پنجم تا دوازدهم برای دانش آموزان پسر خدمات ارائه می دهد. این آکادمی مدرسه ای شبانه روزی بر اساس ساختار مدارس نظامی می باشد که به پسران در راستای رسیدن به توانایی های خود و تضمین قبولی آن ها در مقاطع تکمیلی بعدی به ارائه خدمات مشغول است. این مدرسه نیز یکی از برترین مدارس کانادایی است. با هزینه تحصیلی معقول.

مدرسه بین المللی چمبرلین 

این مدرسه در سال 1976 در ماساچوست تاسیس و در مقطع ششم تا دوازدهم بصورت مختلط، به دانش آموزان 11 تا 12 سال خدمات ارائه می دهد. ارائه خدمات به دانش آموزان معلول، OCD، مضطرب، ADHD ،NLD ،ASD، اختلال وابستگی، اختلال دو قطبی و افسردگی از جمله مزایای این مدرسه است که آن را از مدارس دیگر متمایز کرده است. هزینه تحصیل در این مدارس از 58000$ تا 142000$ (دلار کانادا) در سال متغیر است.

از توضیحات فوق بر می آید که گرچه تحصیل در مدارس شبانه روزی این کشور اقدام نیکویی است که می تواند زمینه مناسبی برای رشد و موفقیت آنان در تحصیل در کانادا فراهم شود ولی همچنین باید دانست که به صرف این پذیرش و به تبع آن، صدور احتمالی ویزا برای والدین از سوی دولت کانادا، به معنای مهاجرت خانوادگی و جواز اقامت دائم قانونی آن ها در خاک آن کشور نمی باشد و بدان منظور لازم است که فرایند مستقل دیگری را طی نمایند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

انتخاب رشته در کانادا
انتخاب رشته در کانادا

از حسابداری تا جانورشناسی، دانشگاه ها و کالج های کانادا برای هر فرد رشته ایی را ارائه می دهند. در واقع انتخاب های شما آن قدر زیاد است، که نمی دانید از کجا شروع کنید. ...

بیشتر بخوانید
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا
آزمونهای زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، زبان اصلی اکثر انستیتوهای کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در گرو سطح زبانی شما است. شرکت در آزمون زبان برای تحصیل در کانادا به پیشینه ی تحصیلی شما باز می گردد، زبانی که با آن در دو سال اخر تحصیل درس خواندید چه بوده است. ...

بیشتر بخوانید
تحصیل در کالج یا دانشگاه
تحصیل در کالج یا دانشگاه

شما تصمیم گرفته اید در کانادا تحصیل کنید. در چند سال آینده به عنوان دانشجو، زندگی در کانادا می تواند بهترین سال های زندگیتان باشد. کالج ها و دانشگاه های زیادی در کانادا وجود دارد، که شما باید از بین آن ها انسیتویی را که در راستای اهدافتان هست را انتخاب کنی ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: