مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
تحصیل چشم پزشکی در سوئد

تحصیل چشم پزشکی در سوئد

تحصیل در رشته چشم پزشکی در سوئد می تواند یک امتیاز بسیار مناسب برای رزومه تحصیلی افراد به منظور ورود به بهترین بازارهای کار جهانی باشد. رشته چشم پزشکی یکی از مهم ترین رشته های مربتط با گروه پزشکی است که متقاضیان بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که رقابت برای ورود به این رشته بسیار سنگین است. افرادی که سوئد را به عنوان مقصد تحصیلی خود در این رشته انتخاب می کنند، باید در نظر داشته باشند که تحصیل در این کشور بیشتر به زبان سوئدی انجام می شود و این یکی از مهم ترین و البته بزرگ ترین چالش هایی است که دانشجویان در این مسیر با آن روبرو خواهند شد.

دانشگاه های سوئد با این حال از نظر کیفیت در شرایط بسیار مناسبی قرار داشته و به همین دلیل است که بسیاری از افراد شرایط سخت ورود به دانشگاه های این کشور را می پذیرند و سوئد را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. هزینه های تحصیل در سوئد برای دانشجویان خارجی در سطح متوسط قرار دارد و راهکارهایی برای کاهش آن وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

شرایط تحصیل رشته چشم پزشکی در سوئد

افرادی که سوئد را برای تحصیل خود در رشته چشم پزشکی انتخاب می کنند، این فرصت را خواهند داشت که با توجه به رزومه تحصیلی خود، یک دانشگاه معتبر را انتخاب کرده و دوره آموزشی خود را آغاز کنند. در صورتی که در ابتدای مسیر تحصیل در رشته پزشکی هستید یا هنوز وارد دانشگاه نشده اید، بهتر است تحصیل پزشکی در سوئد را در دستور کار خود قرار دهید. در چنین شرایطی فرصت کافی در اختیار دانشجویان خواهد بود تا زبان سوئدی را بیاموزند و روند ورود خود به رشته چشم پزشکی را تسهیل کنند.

دانشگاه های مطرح زیادی در سوئد وجود دارد که امکان تحصیل در رشته چشم پزشکی را برای دانشجویان فراهم می کند و برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

نام دانشگاه رتبه در اروپا رتبه در جهان
دانشگاه کارولینسکا
12
75
دانشگاه لوند
22
104
دانشگاه اومئا
44
155
دانشگاه آپسالا
45
157
دانشگاه گوتنبرگ
62
190
دانشگاه مالمو
86
258
دانشگاه لینکوپینگ
101
300
 دانشگاه کشاورزی سوئدی
202
614
دانشگاه اوربرو
221
685
دانشگاه لینائوس
294
945

جدول فوق به خوبی نشان می دهد که هر فرد با هر رزومه ای می تواند این رشته را برای تحصیل خود انتخاب کند.


هزینه تحصیل رشته چشم پزشکی در سوئد

افرادی که تحصیل در سوئد را برای خود انتخاب می کنند، باید در نظر داشته باشند که هزینه های زندگی در سوئد برای آن ها می تواند زیاد باشد اما قابل جبران است. به دانشجویان و همراهان آن ها در سوئد به شرط داشتن 18 سال سن اجازه داده خواهد شد تا به صورت تمام وقت به کار مشغول شوند و این امتیازی است که در کمتر کشوری می توان به آن دست پیدا کرد. افرادی که در سوئد تحصیل می کنند، این فرصت را خواهند داشت که امکان تحصیل رایگان را برای همسر یا یکی از همراهان خود نیز فراهم کنند و این یکی دیگر از امتیازاتی است که تحصیل در سوئد می تواند به همراه داشته باشد.

هزینه های تحصیل در رشته چشم پزشکی به مانند اکثر کشورهای جهان در سوئد نیز بیشتر از نرخ متوسط تحصیل است اما باید در نظر داشت افرادی که در این کشور کار کرده و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل می کنند، از سال دوم تحصیل خود، نیازی به پرداخت شهریه نخواهند داشت. طول دوره تحصیل رشته چشم پزشکی در این کشور 4 ساله است و افراد برای ورود به این کشور باید برنامه ریزی مالی دقیقی داشته باشند. نمودار زیر، متوسط هزینه های سالیانه تحصیل در این کشور در رشته چشم پزشکی را نشان می دهد.

شرایط کار چشم پزشکان در سوئد

کار در سوئد یکی از مهم ترین خواسته های افرادی است که این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. دانشجویان در سوئد بر خلاف بسیاری از کشورهای جهان، امکان کاریابی را نخواهند داشت و باید پیش از اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور، شغل مورد نظر خود را یافته و فعالیت های قانونی تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری این کشور را پیگیری کرده باشند. با توجه به نیاز شدید سوئد به پزشکان متخصص، این کشور می تواند مقصد مناسبی برای اقامت نیروی کار متخصص در این زمینه باشد. یک چشم پزشک در این کشور به طور متوسط 88700SEK (کرون سوئد) در ماه در آمد کسب می کند و کیفیت مناسبی از زندگی را در اختیار خواهد داشت.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

محل اقامت در سوئد
محل اقامت در سوئد

به عنوان یک دانشجوی خارجی که در سوئد به دنبال خانه می گردد اولین جایی که تماس میگیرید باید دانشگاهتان باشد. اغلب دانشگاه ها سرویس های اقامتی برای دانشجویان خارجی ارائه میدهند، که شامل فراهم کردن محل سکونت قطعی یا توصیه هایی در مورد یافتن اتاقی برای خودتان ...

بیشتر بخوانید
لیست کارهایی که باید قبل از آمدن به سوئد انجام دهید
لیست کارهایی که باید قبل از آمدن به سوئد انجام دهید

انتظار سرانجام به سررسید. اکنون شما رسماً دارای جایگاهی را در یک دانشگاه سوئد به دست آورده اید. زمان هیجان زده بودن است! در کمتر از چندماه به سوئد خواهیدآمد. در اینجا لیستی از لوازم مورد نیاز که باید آماده کنید را ارائه کرده ایم. ...

بیشتر بخوانید
چگونه برای مقطع کارشناسی در سوئد درخواست دهیم
چگونه برای مقطع کارشناسی در سوئد درخواست دهیم

در این مقاله مراحل روند درخواست برای دوره ی لیسانس و ارشد را در دانشگاه های سوئد را برای شما آورده ایم. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: