مهاجرت

همین حالا مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید

زمان پاسخگویی:
شنبه تا پنجشنبه 09:00 الی 19:00

(داخلی 2) 328 45 - 021
زندگی در انگلستان 2023

زندگی در انگلستان 2023

یکی از مقصدهای پرطرفدار برای زندگی افراد در سراسر جهان کشور انگلیس است. سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که چرا ما باید کشور انگلیس را برای زندگی انتخاب کنیم؟ چه چیزی باعث شده تا این کشور به یکی از کشورهای محبوب برای زندگی تبدیل شود؟ درآمد بالا، میزان امنیت بالا، دانشگاه‌های برتر انگلستان جهت تحصیل و اقتصاد باز در از دلایل محبوبیت کشور انگلیس برای زندگی هستند. هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان در مقایسه با کشورهای اروپایی بیشتر است. به‌ طور کلی هزینه زندگی در انگلیس برای یک فرد به‌میزان حدودا 671 پوند در ماه است.

چرا انگلیس را برای زندگی انتخاب کنیم؟

قبل از اینکه به موضوع زندگی در انگلیس بپردازیم، بهتر است ابتدا کشور انگلیس را بهتر بشناسیم. انگلیس به‌عنوان کشوری که در قاره اروپا واقع شده و قسمت عظیمی از بریتانیا را به‌همراه کشورهای ولز و اسکاتلند تشکیل می‌دهد، کشوری پیشرفته و مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد است. این کشور جزو شش کشور برتر اقتصاد دنیا به شمار می‌رود و میزان رشد تولیدات ناخالص داخلی بالایی دارد. این کشور همواره مقصد مسافران و مهاجران از سراسر دنیا بوده است.

علاوه‌بر وضعیت مناسب صنعتی و اقتصادی انگلیس، این کشور دارای تاریخی غنی است. این تاریخ و پیشینه غنی در طول سال‌ها بر معماری ساختمان‌های انگلیس و فرهنگ مردم آن تاثیر گذاشته است. همه ما انگلیس را با کاخ‌های سلطنتی خانواده‌ رویال آن می‌شناسیم. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و رویدادهای تاریخی در این کشور مربوط به پیشینه خانواده‌های سلطنتی بریتانیا است. پس از شناخت کشور انگلیس به بررسی جنبه‌های مهم زندگی در انگلیس مانند هزینه‌های زندگی، شهرهای مناسب، فرهنگ و قوانین انگلیسی و درآمد مشاغل می‌پردازیم. از طریق کسب اطلاعات گسترده‌ای راجع‌به زندگی در انگلیس می‌توانید شرایط را جهت سفر و یا مهاجرت به انگلیس نیز بسنجید.


هزینه‌های زندگی در انگلیس

اگر قصد زندگی در انگلیس را دارید، باید بدانید که کشور انگلیس یکی از گران‌ترین کشورهای دنیا به‌حساب می‌آید، البته موضوع بالا بودن قیمت پوند در ایران نیز بی‌تاثیر نیست. براساس مقایسه هزینه زندگی بدون احتساب هزینه اجاره خانه در تهران و لندن، هزینه زندگی در لندن 135.75% بیشتر از تهران است. این میزان با احتساب هزینه اجاره خانه به 171.17% می‌رسد. اما باتوجه به بالا بودن کیفیت زندگی در انگلیس می‌توان گفت چنین هزینه‌هایی غیرمنطقی نیست. برای آشنایی بیشتر با جزییات هزینه‌ها به‌طور میانگین در انگلیس جدول زیر اطلاعات گسترده‌تری به ما می‌دهد:

عنوان قیمت بر اساس پوند
یک وعده غذایی دو نفره در رستوران معمولی 50
یک وعده غذایی تک نفره در رستوان ارزان 6
شیر یک لیتری 0.95 (95 پنی)
نان سفید 500 گرمی 1
برنج سفید یک کیلوگرمی 1.36
بسته تخم مرغ 12 عددی 2
پنیر محلی یک کیلوگرمی 5.72
فیله مرغ یک کیلوگرمی 5.50
گوشت قرمز یک کیلوگرمی 8.51
بطری آب 1.5 لیتری 0.97 (97 پنی)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 2.50
کرایه تاکسی 3
بلیط یک نفره سینما 10
یک دست لباس تابستانی 29.81
اجاره خانه تک خوابه در مرکز شهر 882.71
اجاره خانه تک خوابه در حومه شهر 658.27
اجاره خانه سه خوابه در مرکز شهر 1.603.99
اجاره خانه سه خوابه در حومه شهر 1.172.41
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 4.075.29
قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر 3.103.21


شهرهای مناسب برای زندگی در انگلیس

انگلیس سرزمین تضادها است. در شهرها و خیابان‌های این کشور شما افرادی از هر نوع فرهنگ و کشوری را می‌توانید ببینید. زندگی در هر شهر انگلیس شرایط متفاوتی دارد و توجه به هزینه‌ها، آب‌وهوا و وضعیت خدماتی و اقتصادی هر شهر می‌تواند برای کسانی که قصد زندگی در انگلیس را دارند، سودمند باشد. تحقیقات، عملکرد چند مورد از شهرهای انگلیس را در فاکتورهایی که از نظر مردم موضوعات مهمی در انتخاب بهترین شهر هستند، بررسی می‌کنند. رفاه اقتصادی، امنیت شغلی، تعادل کار و زندگی و هزینه مناسب مسکن از جمله مواردی هستند که در رده‌بندی بهترین شهرهای انگلیس تاثیر گذار هستند.

بریستول

شاید شما علاقه‌مند به زندگی در شهر لندن باشید اما این شهر را در لیست بهترین شهرها برای زندگی نیابید. در این صورت شهر بریستول می‌تواند انتخاب خوبی برای شما از لحاظ شباهت به لندن و فرصت‌های شغلی باشد. با این تفاوت که هزینه‌های زندگی در این شهر بسیار پایین‌تر از لندن است. بریستول را با نام لندن کوچک نیز می‌شناسند. بریستول در سال 2017 دومین جایگاه از جهت ایجاد کار و کارآفرینی را به خود اختصاص داده است.

ادینبورگ

در سال 2018 شهر ادینبورگ عنوان بهترین شهر برای زندگی و کار را به خود اختصاص داد. این عنوان براساس ارائه امکانات تحصیلی و آموزشی، خدمات درمانی و امکان ایجاد کسب و کار برای این شهر درنظر گرفته شد. میانگین درآمد کسانی که در ادینبورگ کار می‌کنند در هفته 578 پوند است. این میزان ادینبورگ را به دومین شهر از لحاظ درآمد بالا پس از لندن تبدیل کرده است.

کاردیف

هزینه‌های زندگی در شهر کاردیف در حدود 38% پایین‌تر از لندن است. فرصت‌های شغلی در زمینه خدماتی به‌ دلیل وجود مراکز خدمات مالی، مراکز تماس و شرکت‌های بیمه مانند آدمیرال در کاردیف فراوان است. کاردیف از لحاظ سرگرمی و وجود استادیوم‌ و کنسرت‌های مختلف، شهری شاد برای زندگی است.

پس از بریستول، ادینبورگ و کاردیف شهر‌های یورک، آکسفورد، ردینگ، بیرمنگام و… شهرهایی هستند که از لحاظ استانداردهای زندگی مناسب اقامت هستند.

فرهنگ در انگلیس

برای زندگی راحت‌تر در هر کشوری بهتر است با فرهنگ آن کشور نیز آشنا شویم. انگلیس کشوری غنی از فرهنگ‌های گوناگون است. برای آشنایی با فرهنگ‌های انگلیس در ادامه به چند مورد مهم اشاره کرده‌ایم:

 • انگلیسی ها افراد سروقتی هستند: زمانی‌که با شخص انگلیسی قرار دارید، بهتر است سر موقع در قرار خود حاضر شوید زیرا درصورتی‌که دیرتر از وقت تعیین شده برسید یک رفتار ناشایست و در گاهی مواقع بی‌ادبی تلقی می‌شود. دیر کردن زمانی‌که در خانه شخصی دعوت شده‌اید نسبت به زمانی‌که در محلی عمومی قرار می‌گذارید، موجه‌تر است.
 • هرگز به منظور وارد شدن به ابتدای صف، از صف خارج نشوید: ممکن از در بعضی کشورها این موضوع مورد خاصی نباشد و افراد داخل صف را ناراحت نکند. اما در انگلیس زمانی‌که از حق دیگران گذشته و از صف برای وارد شدن به ابتدای صف، خارج می‌شوید، رفتاری نه‌چندان مناسب از خود نشان داده‌اید. ممکن است حتی افراد نارضایتی خود را از رفتار شما بیان کنند.
 • فاصله اجتماعی را رعایت کنید: انگلیسی‌ها به رعایت فاصله بین دو شخصی که در حال صحبت کردن هستند حساس‌اند. حفظ فاصله به‌ اندازه بازوی دست بین دو شخص فاصله‌ای مناسب است. فاصله کم‌تر از آن رفتاری تهاجمی و ناخوشایند محسوب می‌شود.
 • استفاده از الفاظ ممنون، معذرت میخواهم و لطفا: مردم انگلیس، مردمی بسیار باادب هستند و اگر به این کشور مهاجرت می‌کنید باید به این کلمات عادت کنید و از آن‌ها استفاده کنید.
 • در هنگام ملاقات با شخص جدید دست ندهید: انگلیسی‌ها در صورتی‌که شخصی که ملاقات می‌کنید فردی نزدیک به شما نباشد، عادت ندارند هیچ‌گونه تماس فیزیکی داشته‌ باشند.


فرهنگ غذایی در انگلیس

یکی از اولین مواردی که در فرهنگ یک کشور خواهید دید، غذاهای محلی آن کشور است. داشتن راهنمای مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا غذاهای انگلیس را طبق مزاج خود بسنجید. معروف‌ترین غذاهای انگلیس ماهی و چیپس سیب‌زمینی (Fish and Chips)، کباب مخصوص روز یکشنبه با پودینگ یورکشایر (Sunday Roast with Yorkshire pudding)، کیک اکلز (Eccles cake)، شپردز پای (Shepherd pie) و صبحانه کامل انگلیسی (Full English breakfast) هستند. علاوه‌بر این‌ها اگر غذای انگلیسی برای مزاج شما مناسب نیست، شما می‌توانید رستوران‌های ایرانی، ایتالیایی،‌ ترکی و دیگر ملیت‌ها را در انگلیس پیدا کنید.

فرهنگ لباس در انگلیس

فرهنگ لباس و پوشاک در انگلیس مشابه به گرایش‌های مد در فرهنگ جوامع غربی است. بدون درنظر گرفتن آب و هوای بارانی انگلیس، جوانان عمدتا از شلوار‌های جین، تی‌شرت یا کت و کفش کتانی استفاده می‌کنند. مانند هر کشور دیگری هر مکان لباس مخصوص به خود را دارد و در انگلیس نیز این چنین است. انگلیسی‌ها در مکان‌های اداری از لباس‌های رسمی مانند کت و شلوار استفاده می‌کنند. عنصر معروف انگلیسی‌ها در لباس، ژاکت پشمی است.  اگر چه این ژاکت تقریباً شبیه به شکل و طراحی یک کت و شلوار است. اما این نوع کت ماهیت رسمی کم‌تری دارد و بدون نیاز به تطابق با آن با شلوار، فرد را گرم نگه می‌دارد.

ورزش در انگلیس

ورزش یک موضوع بسیار محبوب میان انگلیسی‌ها است. انگلیس مکانی‌ است که فوتبال مدرن در آن شروع شد و مبدا بسیاری از تیم‌های معروف فوتبال است. بنابراین رشته فوتبال جایگاه بالایی برای انگلیسی‌ها دارد. دومین ورزش محبوب انگلیسی‌ها رشته راگبی است. علاه‌بر فوتبال و راگبی رشته‌های دیگری نیز مانند شنا، کریکت، تنیس، بوکس و… درمیان مردم انگلیس محبوب هستند.

هنر در انگلیس

هنر بخش مهمی از فرهنگ و تاریخ انگلیسی است. بسیاری از هنرمندان انگلیسی آثاری تکرار نشدنی از خود به‌جای گذاشته‌اند. یکی از این شاهکارها استون‌هیج است که هنر تاریخی و قدیمی انگلیسی را به وضوح به نمایش گذاشته است.

خدمات درمانی و بیمه در انگلیس

سیستم خدمات درمانی ملی (NHS) در کشور انگلیس برای افرادی که ملیت این کشور را دارند و یا شهروند آن شده‌اند و مالیات پرداخت می‌کنند، فراهم شده است. در این کشور فضای پزشکی خصوصی نیز فراهم شده است تا افراد درصورت تمایل با هزینه مشخص از این سری از پزشکان استفاده نمایند. افرادی که از بیمه استفاده می‌کنند نیازی به پرداخت هزینه بالا به پزشک عمومی ندارند و حتی هزینه رایگان درنظر گرفته می‌شود.

هزینه سیستم خدمات درمانی ملی (NHS) در انگلیس به‌ طور مستقیم از مالیات شهروندان این کشور حساب می‌شود. به‌همین خاطر اکثر هزینه‌های خدمات درمانی رایگان است. اما موارد استثنا نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیز در صورتی که اقامت دائم (ILR) انگلیس را دریافت کرده و در این کشور اقامت دارند، می‌توانند از خدمات رایگان نهاد خدمات درمانی ملی (NHS) در انگلیس استفاده کنند. افرادی که اقامت انگلیس را ندارند، در صورتی می‌توانند از خدمات اورژانسی و درمانی رایگان استفاده کنند که دارای بیمه سلامت باشند.

از سال 2015 شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا در صورتی‌که بیش از 6 ماه در انگلیس اقامت داشته باشند، موظف به پرداخت جریمه سلامت به مبلغ حداقل 150 الی 200 پوند هستند. درصورتی‌که این هزینه را پرداخت نکرده و همچنین بیمه سلامت نیز نداشته باشید، نهاد درمان ملی (NHS) برای هر خدمات درمانی که دریافت کنید،‌ 150 درصد تعرفه خدمات استاندارد را از شما دریافت می‌کند.

درآمد مشاغل در انگلیس

انگلیس کشوری پیشرفته از هر نظر و مقصدی مناسب برای زندگی و کار است. با وجود اینکه هزینه‌های زندگی نسبت به ایران بالاتر است، اما باید توجه داشته باشید که درآمد نیز در این کشور بالاتر از ایران است. بنابراین برآمدن از پس هزینه‌های زندگی در انگلیس با وجود درآمدهای مناسب مشاغل، کار سختی نیست. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2021 به‌طور میانگین به 4.7 درصد رسیده است. این میزان از نرخ بیکاری آماری بسیار قابل قبول است. میانگین درآمد مشاغل در کشور انگلیس به‌طور سالانه 29600 پوند و به‌طور ماهانه 1950 پوند است. اگر از متقاضیان کار در انگلیس هستید، می‌توانید از طریق جدول زیر میزان متوسط درآمد هر یک از مشاغل را مشاهده کنید.

عنوان شغل میزان درآمد به صورت سالانه (پوند)
دندان پزشک 72 هزار
مهندسی 48 هزار
داروساز 40.250
لوله کش 32 هزار
پرستار 31 هزار
کارگر 24.800
متخصص فنی کامپیوتر 23.300
منشی 22 هزار
پرستار کودک 19.200


مناسبت‌ها و رویدادهای تاریخی در انگلیس

رویدادهای تاریخی در انگلیس محبوب هستند. اگر شما قصد زندگی کردن و یا حتی سفر به انگلیس را دارید باید بدانید که در هر مناسبتی شهرهای انگلیس مملو از شور و شوق و جشن می‌شود. در ادامه چند مورد از چنین رویدادهایی را می‌بینید.

 • یک ژانویه: 1 ژانویه شروع سال جدید در کشور انگلیس است که در نیمه‌های شب سال نو مردم به جشن و شادمانی می‌پردازند.
 • اول فوریه: اوایل فوریه سال نوی چینی محسوب می‌شود و برای برپایی جشن‌های سال نو بهترین گزینه است. در این دوره دکه‌های غذا، آتش بازی، رژه و رقص اژدها از مراسم محبوب در این بخش محسوب می‌شوند.
 • 17 مارس: 17 مارس روز پاتریک مقدس است. در این ‌روز عموماً گروه‌ها و جمع‌های ایرلندی در تمام جشن‌ها حضور دارند. مردم در این روز لباس سبز می‌پوشند و با دوستان خود به گشت و گذار می‌پردازند.
 • اعیاد: دوشنبه بزرگ مقدس که پیش از بزرگداشت وفات مسیح برگزار می‌شود و عید پاک که زمان این اتفاق، برخلاف سایر اعیاد و مراسم، ثابت نیست و هر سال میان 22 مارس تا 25 آوریل تغییر می‌کند. این دو از اعیاد مهم محسوب می‌شوند و از قدیم الایام به‌طور رسمی وجود داشته‌اند. تخم مرغ که سمبل زایش و جاودانگی است، عنصر اصلی استفاده شده در این جشن‌ها است.
 • دوشنبه اول می: اولین دوشنبه ماه می تعطیلات عمومی اول می محسوب می‌شود که تنها یک روز تعطیل است. آخرین دوشنبه ماه می نیز یک روز تعطیل در انگلیس محسوب می‌شود.
 • 21 ژوئن: 21 ژوئیه بزرگترین روز و کوتاه‌ترین شب در سال محسوب می‌شود. مردم انگلیس در این تاریخ آتش روشن کرده و به این مناسبت جشن برگزار می‌کنند.

امنیت در انگلیس

به عنوان یک کشور اروپایی، زندگی در انگلیس، زندگی در یک کشور امن است. جرائم خشونت‌آمیز در آن کم است و اکثر انگلیسی‌ها از امنیت در این کشور برخوردار هستند. لندن، نه تنها در رده امن‌ترین شهرهای اروپا، بلکه در جهان است. یک شهر با میزان کم جرم و جنایت در جهان است و جایی است که ساکنان و گردشگران احساس امنیت می‌کنند.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

فرهنگ مردم انگلستان
فرهنگ مردم انگلستان

بریتانیا بزرگ‌ترین جزیره‌ی قاره‌ی اروپاست و از 4 کشور تشکیل شده است: انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی و خیلی از جزایر سراسر جهان. بریتانیا توسط آب محاصره شده و فقط یک مرز خشکی با ایرلند دارد. ...

بیشتر بخوانید
آب و هوای کشور انگلستان
آب و هوای کشور انگلستان

در این بخش از آب و هوای انگلستان و علاقه انگلیسی ها به خانواده ی سلطنتی به شما می گوییم و تفاوت انگلستان و بریتانیا ...

بیشتر بخوانید
شرایط اقامت و تحصیل در انگلستان همراه با خانواده
شرایط اقامت و تحصیل در انگلستان همراه با خانواده

خوشبختانه، شما می‌توانید با ویزای دانشجویی نوع 4، اعضای خانواده‌ی خود را به انگلستان بیاورید. در این مقاله، شما با هر آنچه که باید درباره‌ی دیدن اعضای خانواده‌ی خود به‌هنگام تحصیل در انگلستان بدانید، آشنا خواهید شد. ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: