ثبت نام لاتاری آمریکا 2025

زمان باقی مانده تا شروع ثبت نام:


ثانیه


دقیقه


ساعت


روز

ثبت نام

هزینه ثبت نام (به ازای هر نفر): 200,000 تومان

برنامه‌ی ویزای تنوع نژادی (DV Lottery) در کنگره تصویب شده و به حداکثر 55000 نفر از کشورهایی که از نظر تاریخی دارای مهاجرت پایینی به آمریکا هستند، اجازه می‌دهد سالانه واجد شرایط دریافت گرین‌کارت شوند.

این برنامه "لاتاری گرین‌کارت" (Green Card Lottery) یا "DV Lottery" نامیده می‌شود، چون برندگان از طریق قرعه‌کشی از بین 10 تا 12 میلیون نفری که سالانه وارد این قرعه‌کشی می‌شوند، مشخص می‌شود.

آمریکا مفتخر است که کشوری مهاجرپذیر است. با این حال، از برخی کشورهای خاص افراد بیشتری به آمریکا می‌آیند. برای مثال، کسانی که از مکزیک، چین و فیلیپین به آمریکا مهاجرت می‌کنند بسیار بیشتر از کشورهای دیگر است. به‌منظور حفظ تنوع نژادی در جمعیت، قوانین ایالات متحده‌ی آمریکا مهاجرت از مناطق خاصی از جهان را هدف‌گیری کرده است.

به همین دلیل، آمریکا از سال 1994 هر ساله 55000 گرین‌کارت را از طریق DV Lottery توزیع می‌کند.

مزایای ثبت نام لاتاری با تیم مهاجرتی زنگنه

از مزایای تحصیل در کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بایگانی کلیه اطلاعات ثبت نام
 • بررسی اولیه کلیه مدارک
 • رفع نواقص موجود در مدارک
 • بررسی فنی عکس لاتاری
 • مشاوره پس از برنده شدن
 • اطلاع رسانی نتایج از طریق ایمیل و پیامک
همین حالا در لاتاری گرین کارت ثبت نام کنید:
ثبت نام تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت مشاوره تلفنی رایگان
در تلگرام، ما را دنبال کنید

در گروه تلگرامی موسسه مهاجرتی زنگنه شما می توانید سوالات خود را با کارشناسان مهاجرتی که در این گروه هستند مطرح و بصورت رایگان پاسخ خود را دریافت نمایید، همچنین با عضویت در کانال موسسه مهاجرتی زنگنه از آخرین اطلاع رسانی ها آگاه شوید. آنچه شما نیاز دارید ما برای شما فراهم آورده ایم.

عضویت در گروه تلگرامی عضویت در کانال تلگرامی
تلگرام موسسه زنگنه

معرفی تاریخچه ی لاتاری آمریکا

این ویزای مهاجرتی معروف برای اولین بار در دهه‌ی 1940 به‌عنوان "کارت رسید ثبت‌نام خارجی‌ها" معرفی شد. اولین کارت‌ها دارای یک نوشته‌ی سبز و یک عکس سبز رنگ بود. بنابراین، عبارت "گرین‌کارت" ابداع و به‌سرعت رایج شد.

از سال 1994، برنامه‌ی لاتاری سه‌بار در فوریه، یک‌بار در نوامبر و چندین بار در اُکتبر اجرا شده است. موسسه‌ی رسیدگی‌کننده به این برنامه در سال 2000 تغییر کرد. مرکز ملی ویزای سابق در پورتسموث فرایند برگزاری لاتاری را به مرکز کنسولی کنتاکی واگذار کرد که از آن زمان، مسئولیت دریافت و ارزیابی درخواست‌ها را بر عهده داشته است.

ویزای تنوع نژادی (DV) یا برنامه‌ی لاتاری DV براساس لایحه‌ی §201 تا 204 قانون مهاجرت و ملیّت تصویب‌شده در سال 1990 است. خدمات مهاجرت و تابعیت (INS) کشورهای واجد شرایط و قوانین درخواست را براساس قانون مشخص می‌کند. این قوانین ممکن است سال به سال تغییر کند.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا

تقریباً همه می‌توانند در لاتاری ویزای تنوع نژادی شرکت کنند. تنها دو شرط برای واجد شرایط شدن برای دریافت گرین‌کارت آمریکا وجود دارد:

 • کشور محل تولد مطابق با نقشه های سیاسی فعلی جهان
 • تحصیلات یا تجربه ی کاری

با توجه به کشور محل تولد و تحصیلات خود، برای شرکت در لاتاری تنها دو شرط وجود دارد که باید داشته باشید. این شرط‌ها فقط در صورت برنده شدن در لاتاری، باید اثبات شود.

 • کشور محل تولد که واجد شرایط شرکت در لاتاری هست
  • کشور محل تولد شما باید واجد شرایط شرکت در لاتاری باشد. تابعیت شما در این فرایند مهم نیست. آنچه مهم است کشور محل تولد شما مطابق با نقشه‌های سیاسی فعلی جهان است.
 • پس از برنده شدن در لاتاری، باید ثابت کنید که یکی از شرایط آموزشی زیر را دارا هستید:
  • سطح تحصیلات شما حداقل معادل دیپلم دبیرستان آمریکاست
  • در پنج سال گذشته، حداقل دو سال در حرفه‌ای کار کرده‌اید که به حداقل دو سال آموزش نیاز دارد

ویژگی های عکس لاتاری آمریکا

وزارت امور خارجه‌ی آمریکا خواستار آن است که همه‌ی درخواست‌ها به صورت الکترونیکی ثبت شوند. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه خطای کوچک در فرایند درخواست منجر به رد صلاحیت شما بدون اطلاع بعدی خواهد شد.

الزامات و شرایط عکس بسیار سخت است و باید دارای معیارهای زیر باشد:

شرایط ویژگی
پس زمینه رنگ روشن و ساده
اندازه‌ی سر صورت (از چانه تا مو) باید نشان‌دهنده‌ی
بین 50% تا 69% کل ارتفاع عکس باشد
موقعیت سر رو به دوربین باشد.
سر شما نباید به بالا، پایین یا به کنار منحرف شود
نوردهی عکس نباید دارای نوردهی بیش یا کمتر از حد باشد
اصلاحات دیجیتالی روی تصویر از انجام این کار باید اجتناب شود.
یک پس‌زمینه‌ی اصلاح‌شده می‌تواند بر شکل سر اثر بگذارد
صورت نباید توسط مو پوشانده شده باشد و
حالت چهره‌ی صورت باید خنثی باشد
پوشش سر اجازه داده نمی‌شود مگر به‌دلایل مذهبی
عینک استفاده از عینک مجاز نیست
رنگ فقط استفاده از عکس‌های رنگی با کیفیت بالا
- نه عکس‌های سیاه و سفید- مجاز است
اندازه‌ی عکس 51 در 51 میلی‌متر
رزولوشن 600 در 600 پیکسل/300 dpi
اندازه‌ی فایل حداکثر 240 KB
فُرمت فایل فرمت JPG
قدمت عکس عکس نباید قدیمی‌تر از 6 ماه قبل باشد و باید منعکس‌کننده‌ی
چهره‌ی فعلی شما باشد. از عکس‌های لاتاری‌های قبلی نباید استفاده شود
فرم آنلاین ارزیابی مهاجرت

قطعا اولین مرحله در پروسه مهاجرت ارزیابی شرایط شماست. موسسه مهاجرتی زنگنه با راه اندازی سرویس ارزیابی آنلاین مهاجرتی، راه را برای شما آسان کرده است. فقط کافیست فرم مربوطه را پر نمایید تا شرایط شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای ارزیابی شود.

شرایط من را ارزیابی کن...
فرم ارزیابی مهاجرت موسسه زنگنه

داشتن پاسپورت برای لاتاری

از سال 2019، علاوه بر نام، جنسیت، محل و تاریخ تولد، آدرس، آدرس ایمیل، سطح تحصیلات، عکس پاسپورت، وضعیت تاهل، تعداد فرزندان و تاریخ و عکس پاسپورت همسر و فرزندان، شماره‌ی پاسپورت و گذرنامه‌ی تاریخ انقضاء نیز باید در درخواست درج شود.

شرط داشتن یک گذرنامه‌ی معتبر برای لاتاری DV برای شرکت در لاتاری DV 2025 در سال 2022 لغو شد، چون دادگاه بدلیل یک اشتباه تصویری، آن را باطل اعلام کرد. بازگرداندن قانون گذرنامه، اگرچه در حال حاضر امکان‌پذیر است، اما بعید می‌باشد.

آیا امکان مهاجرت با خانواده در صورتی موفقیت در لاتاری آمریکا می باشد؟

فرزندان مجرد زیر 21 سال، تحت شرایط خاص فرزندان خوانده و ناتنی و همسران نیز می‌توانند همزمان با متقاضی اصلی گرین‌کارت دریافت کنند.

بچه‌های با سن بالاتر نیز می‌توانند با ارائه‌ی درخواست‌های بعدی به‌عنوان بخشی از فرایند پیوستن به خانواده، گرین‌کارت دریافت کنند.

فرزندان متاهل، صرف‌نظر از سن، والدین یا خواهر و برادر تنها از طریق رابطه با یک شهروند ایالات متحده‌ی آمریکا می‌توانند اجازه‌ی اقامت دائم دریافت کنند. این بدان معناست که دارنده‌ی گرین‌کارت می‌تواند پس از سه یا پنج سال تابعیت بگیرد و سپس برای اعضای خانواده‌ی خود درخواست گرین‌کارت دهد.

اگر وضعیت خانواده در طول دوره‌ی درخواست گرین‌کارت تغییر کند، باید بلافاصله به اداره‌ی خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده‌ی آمریکا (USCIS) اطلاع داده شود.

این قاعده عمدتاً در مورد ازدواج‌هایی که در طول فرایند گرین‌کارت منعقد می‌شود و همچنین در مورد فرزندان طبیعی، فرزندخوانده و ناتنی که در این مدت متولد یا اضافه شده‌اند، نیز صدق می‌کند. بنابراین، برای افزایش شانس دریافت گرین‌کارت، هم زن و هم شوهر باید در لاتاری DV شرکت کنند.

خدمات مجموعه موسسات آموزشی مهاجرتی زنگنه برای برنده شدن در لاتاری

کارشناسان مجموعه موسسات آموزشی مهاجرتی زنگنه، مدارک شما برای ثبت نام را بررسی می کنند، ثبت نام صحیح شما را انجام میدهند و اطلاعات برای پیگیری های آینده را به شما میدهند، در زمان اعلام نتایج لاتاری، در صورت نیاز شما به راهنمایی برای اتسعلام نتیجه و یا فراموشی رمز عبور، ما می توانیم اطلاعات شما را بررسی نماییم و نتیجه را به شما اعلام کنیم.

در مراحل اخذ ویزا، جمع آوری مدارک لازم و مشاوره وکلای موسسه راهنمای شما هستند.

ثبت نام در لاتاری گرین کارت
در اینستاگرام، ما را دنبال کنید

اگر به فکر مهاجرت هستید، شما میبایست از بروزترین اخبار و اطلاعات مهاجرتی آگاه باشید، که لازمه ی آن مراجعه روزانه به بسیاری از سایت های معتبر است که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. ما تمامی این اطلاعات را برای شما در پیج اینستاگرام رسمی موسسه مهاجرتی زنگنه فراهم آورده ایم.

پیج اینستاگرام زنگنه
اینستاگرام موسسه زنگنه

پرسش های معمول شما

مقالات پر بازدید

شرایط اجاره خانه در آمریکا
شرایط اجاره خانه در آمریکا

با گزینه‌های بسیاری که برای سکونت و محدودیت‌های حداقلی برای افراد خارجی وجود دارد، بازار مسکن ایالات متحده نمی‌تواند برای افرادی که قصد مهاجرت به ایالات متحده را دارند ترسناک باشد. قیمت مسکن در این کشور، در مقایسه با دستمزدهای میانگین، نسبتاً پایین است ...

بیشتر بخوانید
سیستم درمانی آمریکا به چه صورت است؟
سیستم درمانی آمریکا به چه صورت است؟

در بحث از خدمات درمانی در ایالات متحده باید از هزینه‌های آن هم صحبت کرد. صورت‌حساب‌های بیمارستانی یکی از دلایل ورشکستگی افراد در ایالات متحده است. به همین، چه یک غیرساکن باشید و چه دارنده گرین کارت، شناخت نظام خدمات درمانی ایالات متحده به شما کمک می‌کند تا ...

بیشتر بخوانید
به دنیا آوردن فرزند در آمریکا
به دنیا آوردن فرزند در آمریکا

اگر فرزند خود را در ایالات متحده به دنیا بیاورید فرزند شما دارای حق شهروندی ایالات متحده خواهد بود. ...

بیشتر بخوانید
میانگین هزینه ی تحصیل در آمریکا
میانگین هزینه ی تحصیل در آمریکا

در ایالات متحده هر ایالتی به ناحیه‌های آموزشی تقسیم شده است. کودکان می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی ناحیه آموزشی که در آن زندگی می‌کنند تحصیل کنند. ...

بیشتر بخوانید
نگاهی به بیمه خصوصی در آمریکا
نگاهی به بیمه خصوصی در آمریکا

بازار خدمات درمانی ایالات متحده در بخش خصوصی گزینه‌های بیمه سلامت متعددی را به افراد ارائه می‌دهد. ...

بیشتر بخوانید
سیستم سلامت و بیمه آمریکا برای دانشجویان
سیستم سلامت و بیمه آمریکا برای دانشجویان

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر ، امریکا خدمات بهداشتی ودرمانی اجتماعی ارائه نمی دهد. کسب اطلاعات در مورد سیستم مراقبت های بهداشتی هر کشور، قبل از اینکه واقعاً لازم شود، برای شما مفید خواهد بود. ...

بیشتر بخوانید
سیستم بانکداری و مالی آمریکا-بخش اول
سیستم بانکداری و مالی آمریکا-بخش اول

همانطور که می دانید ، هزینه ی آموزش با کیفیت در امریکا می تواند بسیار گران باشد. اما با آماده سازی مناسب ، ممکن است هزینه های این فرصت خارق العاده را به حداقل برسانید. در این بخش ، مسائلی مربوط به پول را بررسی می کنیم که ممکن است به طور روزانه در طول اقامت ...

بیشتر بخوانید
ارائه ی در خواست شهروندی آمریکا
ارائه ی در خواست شهروندی آمریکا

اکثر افراد باید پنج سال پس از گرفتن گرین کارت خود صبر کنند و بعد از آن، آنها میتوانند برای درخواست شهروندی آمریکا از طریق برنامه ی اعطای تابعیت (naturalization) اقدام کنند. اما موارد استثنایی مهمی نیز وجود دارند. اگر شما یک مقیم دائم یا مشروط در آمریکا هست ...

بیشتر بخوانید
هزینه های مصرفی خانه در آمریکا
هزینه های مصرفی خانه در آمریکا

حدود نیمی از ایالت‌ها سقفی برای بیعانه تعیین کرده‌اند. ...

بیشتر بخوانید
سیستم بانکداری و مالی آمریکا-بخش دوم
سیستم بانکداری و مالی آمریکا-بخش دوم

یکی از گزینه های پرداخت مورد تایید در سراسر کشور آمریکا ، کارت اعتباری است. در حقیقت ، ممکن است انجام برخی خریدها بدون داشتن کارت اعتباری مشکل باشد. برای سفارش تلفنی ، کرایه اتومبیل یا خرید بلیت هواپیما در بیشتر موارد به کارت اعتباری نیاز دارید. در صورت تم ...

بیشتر بخوانید
شماره social security و مزایای آن
شماره social security و مزایای آن

چه شهروند، مقیم دائم یا کارگر موقت باشید، وقتی که در ایالت متحده مشغول زندگی و کار هستید، معمولاً باید یک شماره بیمه اجتماعی (Social Security Number) داشته باشد. ...

بیشتر بخوانید
پنج نکته برای آماده شدن مصاحبه ی ویزا آمریکا
پنج نکته برای آماده شدن مصاحبه ی ویزا آمریکا

روند درخواست ویزا آمریکا شامل مصاحبه با نماینده ی وزارت امور خارجه ی ایالات متحده یا افسر کنسولگری است. این مصاحبه فرصتی است تا شما در مورد برنامه های خود برای مدت زمانی که در ایالات متحده هستید و اینکه پس از اتمام تحصیل چه خواهید کرد، به افسر کنسولگری توض ...

بیشتر بخوانید
ثبت درخواست مشاوره فوری - رایگان

اطلاعات زیر را با دقت پر نمایید: